Podržite protest osoba sa invaliditetom u aprilu 2013


Gost

#1

2011-07-11 17:50

U BOJ ZA ZIVOT SVOJ......

Gost

#2

2011-07-11 18:03

Samo napred!!!

Gost

#3

2011-07-11 19:07

Napred!!!!!!!!!!!!

Gost

#4

2011-07-11 23:15

Apsolutno podrzavam ove zahteve i smatram da njihovo ispunjenje predstavlja minimum za koliko toliko normalan zivot OSI ! Samo jedinstveni mozemo izboriti bolji zivot za sebe !

Gost

#5

2011-07-12 00:17

dokle vise vise ovako da se radi sa invalidima

Gost

#6

2011-07-12 01:15

ljudi sa posebnim potrebama i treba tretirati kao takve,ne mozete kupiti im sve za prosecnu platu jer oni nisu prosecni.

Gost

#7

2011-07-12 15:47

vreme je da se i mladi ljudi vide da dobiju svoja prava.......vreme je da se ove stare garniture koje su ogrezle u kriminalu najgore vrste smene ali i da odgovaraju za svoja dela...

Gost

#8

2011-07-12 19:06

da ne idu u domove vec da zive u okruzenju svojih prijatelja i komsija uz pomoc asitenata u svojim kucama
i da se lako ne odustane od zahteva jer ide izborna godina :)

Gost

#9

2011-07-12 20:41

Dolazim sigurno, jer ako ne dodjemo onda smo stvarno govna, treba da nas jebu!

Gost

#10

2011-07-13 11:59

Odavno je ovako nesto trbaloda se pokrene...
Znam da mi moramo sami da se izborimo...
Pozdrav od Vuleta iz Kragujevca znajte da ce Kragujevac biti uz vas...
Branko Jokić

#11 Sada ili nikada,ne dajte se uplasiti Bog je uz nas

2011-07-13 15:02

Širite vest gde god mozete,Novi Sad je isto na nogama,probudimo Srbiju

Gost

#12

2011-07-13 15:28

Samo zajedno

Gost

#13 Dejan Nikolajevic

2011-07-13 23:50

Dolazimo bar nas cetvoro iz udruzenja invalida sa amputacijama Viminacium Pozarevac.
Svaka cast i podrska na akciji.

Gost

#14 Radica Jovanović & Dobra vila

2011-07-16 22:53

Mislim da termin nije bas naj bolji, svi su još uvek na godišnjim odmorima. mislim na one koji treba da čuju naše zahteve. Treba pomeriti termin za početak oktobra.


Gost

#15

2011-07-28 22:22

Pravi potez...

Gost

#16

2011-08-08 11:01

Trebalo bi malo vise paznje obratiti na osobe sa invaliditetom. Moje dete je invalid, i jako je tesko i njemu i svima oko njega. Ja i suprug radimo i ako mu je vec potrebna pomoc i ako je 100% invalid, onda bi stvarno moglo biti uradjeno nesto po tom pitanju . Kada bih imala bilo kakva primanja, ja bih napustila svoj posao, a i mnoge majke dece sa slicnim problemom koje ja znam. Bile bismo uz svoju decu, i sigurno bi vise paznje imali u toku 24h nego od 17-? HVALA !

Gost

#17

2011-08-17 20:45

Mislim da je krajnje vreme da se obrati veca paznja na invalide. Nama je preteska nasa muka, drustvo bi trebalo da nam je bar malo olaksa.

Gost

#18

2011-08-25 21:15

TREBALO BI DODATI ...DA SE UJEDNACE PRAVILNICI O TELESNOM OSTECENJU..CIVILNI I VOJNI ..JEDAN PRAVILNIK ZA SVE .A NE OVAKO DVA SA RAZLICITIM DODELAMA TELESNOG OSTECENJA PO JEDNOM I DRUGOM PRAVILNIKU ZA ISTO" TELESNO OSTECENJE ..PITANJE JE STA SE KATEGORISE "NASTANAK"TELESNOG OSTECENJA ODNOSNO NEDOSTATAK ILI TELESNO OSTECENJE

Gost

#19

2011-08-27 15:28

Sto je u svetu normalno ovde je tabu, ovim ljudima treba podrska narocito materijalna,pomagala npr su neophodna, a nedostupna, ko ne zna sta znaci imati invalida uz sebe nece razumeli, ali je bitno da bar pokusa da saoseca ili da se postavi na njihovo mesto.
Kvantna fizika
Gost

#20

2011-08-27 15:53

Tokom cetiri protekle godine predavala sam studentima za vaspitace u Aleksincu izmedju ostalih i predmet Specijalna pedagogija.Dobro su mi poznati problemi dece sa posebnim potrebama kao i sve sto bi se Zakonom u vezi njih moralo promeniti i poceti sa primenjivanjem.U tu svrhu za poslednji simpozijum u Soko Banji izlozila sam svoj najnoviji naucni rad koji je ujedno i divan projekat "KONKORDIJA".Detaljno sam obrazlozila jedan od nacina kako sveobuhvatno sagledati problem vaspitanja i obrazovanja ove populacije kod nas i koga sve ukljuciti u rad sa njima.Jedino tako mozemo ocekivati da ce rad uroditi plodom.Ali,rad malo koga interesuje nazalost!Vrlo rado cu dati svoj doprinos u radu sa vasim timom ,naravno  ukoliko smatrate da je to potrebno pozovite me.Zelim vam uspeh u ostvarivanju ciljeva.Pozdrav MR Biserka Vucetic,27.08.2011.g.

Gordana Pilic

#21 Odlicna ideja

2011-09-01 12:15

Dragi prijatelji, upravo sam potpisala Peticiju. Zahtevi su odlicno formulisani i obuhvataju gotovo sve probleme sa kojima se OSI bore u ovoj nasoj napacenoj Srbiji... Jedino sto me zbunjuje jeste pitanje: ko je organizator?
Naime, ja sam novinar zvucnog casopisa za slepe i slabovide "NS Spektar" koji izdaje Gradska organizacija slepih Novi Sad. Zelela bih da pomognem akciju, ali kome da se obratim za vise informacija?
S obzirom na to da ovih dana pripremamo septembarski broj naseg casopisa, ostalo je dovoljno vremena da ljudi potpisu peticiju, ali i da se 21. septembra pojave ispred Vlade.
Stoga molim sve one koji mogu da me upute na Organizatore da mi posalju neki kontakt, kako bih mogla da dobijem vise informacija.
Moja mail adresa je: cicka06@open.telekom.rs
Unapred hvala!

Gost

#22

2011-09-06 15:24

Mislim da je krajnje vreme da nadlezni rese problem ljudi, i veliki broj dece, koje su stavili u senu, a kojima je i te kako potrebana pomoc i podeska da bi mogli normalno da zive i funkcionisu.I ja imam dete sa zdravstvenim problemom i aparate koji su mu potrebni moram da kupujem jer, navodno, nema odredjenu dijagnozu. Ne mogu da radim jer sam mu potrebna, a ne dobijam nikakvu finansijsku pomoc od ove drzave iako sam i ja imala 9 operacija. Zato apelujem da se svi prokljuce ovom protestu jer je potrebno da se pomogne onima kojima je stvarno neophodno.

Gost

#23

2011-09-06 18:16

NADAM SE SAMO DA CE BITI UVAZENI NASI ZAHTEVI I DA CE DECA INVALIDI, OD KOJIH I MOJE INVALID 100% JER BOLUJE OD MISICNE DISTROFIJE, PROGRESIVNE, MOCI DA IMAJU MIRNIJE I BEZBRIZNIJE DETINJSTVO , KOLIKO JE TO MOGUCE. A TAKODJE SE NADAM DA CU IMATI DOVOLJNA MESECNA PRIMANJA DA MOGU DA SEDIM SA NJIM KOD KUCE I DA SE POTRUDIM DA MU ZIVOT UCINIM ZANIMLJIVIJIM. NE TREBAJU DECI RODITELJI OD 16.00 DO 22.00. TREBAJU IM STALNO, A POGOTOVU DECI KOJA NISTA NE MOGU BEZ TUDJE POMOCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonymous

#24 Re: Super predlog

2011-09-06 22:14

#18: -

Ubacili smo u peticiju

Hvala!

http://www.feniks-phoenix.com/


Anonymous

#25 Re: Hvala na pohvalama

2011-09-06 22:17

#21: Gordana Pilic - Odlicna ideja

Slobodno nas kontaktirajte moramo nekako da organizujemo prevoz.