Protiv promene naziva Pohorske i Ulice Goce Delčeva


Gost

#26 Re:

2016-05-20 13:05

#2: -  

 ako hoće da menjaju naziv neka obezbede besplatnu promenu svih dokumenata kako za građane tako i za firme 


Gost

#27

2016-05-23 04:37

kako se kome cefne menja nazive ulica. Nema objasnjenja ,samo tako iz cefa.ZASTO?Ulice nose te nazive decenijama.Nasim politicarima a i onima koji im se dodvoravaju smeta sve staro a smeta im i novo.

Gost

#28

2016-05-23 13:57

Oni koji menjaju nazive ulica kako im vetar politikanskih prilika, koji im omogucava ovakvu vrstu bahacenja i deminstriranja "moci", duva i kako ih nanosi neka prvo naprave ulice a onda ih imenuju.Oni koji malo bolje poznaju istoriju naroda i narodnosti na ovim prostorima pamte je i pre nesrecnih devedesetih...

Gost

#29

2016-05-23 15:32

Nisam saglasan da neki trenutni gradski funkcioneri, koji inače ne pripadaju ovom gradu već nekoj od naših provincija, nameću rešenja(ovog puta imena ulica) a da za tako nešto ne zatraže saglasnost građana, stanovnika istih tih ulica! Kao borac za autonomiju svake mikrosredine i apsolutnu decentralizaciju, uvek ću podržati suprotstavljanje centralističkim odlukama!
Posle ponižavajućeg pomeranja datuma oslobođenja Beograda i tada održane parade, ništa nas više ne sme iznenaditi!


Gost

#30

2016-05-23 16:13

ne dozvoljavam da se menjaju imena u Paviljonima, tamo sam proveo najlepsi deo svog zivota

Gost

#31

2016-05-24 12:03

Zato sto ne dam.
U Beogradu ima ulica koje se zovu 23. nova i slicno,pa njima menjajte imena.
oblak

#32

2016-05-27 07:25

Šta je bilo na kraju promenili ili ne?


Gost

#33

2016-06-01 18:42

Zato što su takve promene imena besmislene. Postojeća imena su deo naše istorije, deo naše mladosti, deo svih nas. I to hoće da nam uzmu neki nazovi političari koji su se skupili s konca i konopca, i kojima ovi postojeći nazivi ulica ništa ne znače. Ali nama, koji smo se ovde rodili i živimo ili smo živeli, mnogo znače.

Gost

#34

2016-06-01 19:48

Zato što je sramno da tako nešto, mi Makedonci u Srbiji i i dalje verujemo, radi jedan bratski narod (bože dragi, pominjem narod a u pitanju je nekoliko ljudi koji ne misli ni na koga).Time bi se iskazalo nipodaštavanje našeg junaka koji nije ništa loše uradio Srbiji ili srpskom narodu i bilo bi vrlo grubo i nesvrsishodno prema makedonskoj manjini u Srbiji. Što se osamostaljenja tiče ... zar nije prirodno što je i Srbija želela osamostaljenje od Turske ili Astrougarske...?


Gost

#35

2016-06-03 08:13

Ne znam kome je palo na pamet da ovim ulicama promeni nazive.Kome god da je palo na pamet, ne zna ko je bio Goce Delčev, šta on predstavlja Makedoniji, Makedoncima, posebno Makednocima u Beogradu. Da li se nešto pitaju Makedonci kao nacionalna manjina u Beogradu.Svakoj naciji je ponos da iima ličnost kao što je bio Goce Delčev, borac, revolucionar , osnivač organizacije TMORO-tajna makedonoska-odrinska revolucionarna organizacija za oslobađanje Makedoniju iz Turskog ropstva, ideolog, jer su njegove ideje o suživotu svih nacija i jednakost u Ilindebnskom ustanku kao i ideje Vasila Glavinova realizovani, pa je proglašena prva Republika na Balkanu, gde su bili jednako predstavLJeni i Vlasi i Turci sa Makedoncima. Goce Delčev je reako: "Jas , svetot go razbiram kako pole za kulturno natprevaruvanje među narodite". Tu je izjavu dao pre više od 100 godina bila i ostala genijalna.Tvrdim da ćete mnogo uvrediti makedonsku nacionalnu manjinu u Beogradu i Srbiji ukoliko to uradite, u tom slučaju dokazaćete da niste spremni za pregovore u poglavljima 23 i 24 u pregovorima za prijem u Evropskoj uiniji, dokazaćete da još uvek niste spremni za EU jer ne poštujete manjinska prava u Srbiji. o nepoštovanje ljudkih prava, osetila sam i na svoju kožu!

Gost

#36

2016-06-08 08:21

Smatram da gradjani imaju prava da ucestvuju u donosenju odluka koje se ticu njihovog svakodnevnog zivota i da im ne treba nametati resenja koja im oduzimaju vreme i novac koga nemaju.
професор БУ

#37

2016-06-09 16:19

зато јер се слажем са образложењем

3. generacija

#38

2016-06-12 15:48

Zgrada u kojoj zivim je napravljena jos 1954. u Pohorskoj i do dana danasnjeg nije menjana! 3 generacije su tu odrasle, sada i novopridosla 4. i sada su ovi lezilebovici najveci genijalci?!

Ako im se vec menjaju nazivi ulica - neka menjaju nazive svojih ulica a mene i moju decu neka zaobidju! Ili neka rese problem divlje gradnje - covek je sazidao zgradu u parku i niko nista - cekaju da zastari predmet u sudu...

Sto je jos gore - imam hipoteku na stanu za auto i banka mi trazi 20.000dinara za promenu podataka!!!

Bezobrazluk najvece vrste!!!


Gost

#39

2016-06-19 21:01

Neprimereno je i neargumentovano objašnjenje o promeni ulice Goceta Delčeva, da on ničim nije zadužio Beograd. Bio je filozov humanista, borac za univerzalne ljudske vrednosti, a oni su uvredili svakog poštenog beograđanina. Posebno stotinak hiljada Makedonaca koji žive u Beogradu i Srbiji i dali su im do znanja koliko ih ne poštuju.

Gost

#40

2016-10-07 13:17

Protiv sam svake promene naziva ulica, ali ako se vec menja pa bilo je valjda i srpskih ljudi zasluznih za oslobodjenje Beograd, a i drugih srpskih velikana u raznim delatnostima kojima su se mogli dodeliti nazivi ovih ulica.

Gost

#41 Re:

2016-10-07 13:18

#35: -  

 Ministru policije Stefanoviću a ideja se dopala Vesiću.