PODRŠKA NENI KUNIJEVIĆ I OČUVANJU PRAVIH VREDNOSTI


Gost

#76

2016-08-11 17:34

Profesionalni rad Nene Kunijevic je nacionalno blago Srbije!Respekt i postovanje ovoj zeni,majci,patrioti,umetnici!
Њања

#77

2016-08-15 11:41

Зар петицијама морамо да се боримо против шунда и кича? Свака част г-ђи Кунијевић на досадашњем раду. Надам се да ће петиција успети и да ћемо и даље гледати њене емисије.

Твој покојни деда

#78

2016-08-15 13:47

Зато што је Сања Жикина за мене мерило свих правих вредности и то се једноставно, не проверава !


Gost

#79

2016-08-15 16:18

imam dovoljno godina (78) da sam upoznata sa njenim radom,uzivala u emisijama koje je stvarala . na svemu sam joj zahvalna/

Gost

#80

2016-08-15 17:47

Zaista cenim njen doprinos očuvanju kulturne bastine. Treba da postoji i daljeemisija Leti, leti pesmo moja mila.

Gost

#81

2016-08-15 19:28

Zato sto treba samovolji stati na kraj I podrzati prave vrednosti.

Gost

#82

2016-08-15 22:01

Zato što smatram da je Nena u pravu.
Смиља Павићевић

#83

2016-08-16 01:41

Не могу, од муке, ни да коментаришем. Доста нам је кича и шунда као и "певаљаки" без стида и срама, голих грудију са огромним крстачама на њима. Највеће "старлете" посташе набоље вернице. Хоћемо бар на РТС-у музику која не вређа ни душу, ни очи, ни слух којекавим шундом у коме се помињу брусхалтери и гаћице. Хоћемо нашу НЕНУ која је неговала праву музику. Хвала јој за све што је урадила не само за српску већ културу уопште.


Gost

#84

2016-08-16 03:21

Sta drugo ocekivati od briselskog direktora i telelevizije?

Gost

#85

2016-08-16 07:17

Dosta mi je poltronstva,bahatosti,nestručnosi,ljigavosti,pojedinih lhudi koji iza sebe nemaju ništa.Talenti smo u Srbiji da uništimo sve što valja.Dosta mi je već toga,zato smo ovde gde smo,ojađeni,primitivni,jadni i bedi,da mi se prosto gadi sopstveni narod.

Gost

#86

2016-08-16 09:00

Zbog njenog sipravnog stava,zbog toga što se zalaže,za slobodu mušljenja,a ne da se ide po mišljenje,kod nadredjenih.Ako Nena i malo uspe da skrene pažnju,na taj problem,jeste uspeh.
,
Tonac

#87 Dragan Radisavljević

2016-08-23 13:12

    Gospodin Bujošević je široj javnosti postao poznat uglavnom emisijom "Nije srpski ćutati". Pa nije srpski ćutati ni o skidanju sa redovnog emitovanja emisije "Leti leti pesmo". Jedno od najlepših obeležja našeg naroda je njegova autentična izvorna i starogradska pesma. Takvo bogatstvo i raznolikost nema valjda ni jedan evropski narod. Čak se pojedini segmenti (pesme i ritmovi naših južnih krajeva) te ogromne baštine izučavaju na mnogim svetski poznatim muzičkim konzervatorijumima. Gospođa Nena Kunijević nam je čuvajući od zaborava, na jedan prelep način prezentovala to blago. Umesto da je tera iz RTSa, gospodi Bujošević bi trebao da je čuva kao nacionalno blago i da omogući mlađim zainteresovanim muzičkim urednicima da uče od nje. a i te kako imaju šta da nauče. Po uzoru na Japan koji je jednu baku proglasio nacionalnim blagom jer ona u svojoj bašti uzgaja lan i indigo biljku i od lana pravi platno a indigom ga boji tako specifično da platno sa godinama ne bledi već postaje sve lepše. Kao i naše freske i muzika. Čak su pored njene kuće osnovali školu za zainteresovane mlade da od bake uče tu veštinu i kasnije je naslede.  Smatrajući da je RTS jedina ozbiljna medijska nacionalna kuća i obavezna da neguje našu kulturnu baštinu, dajem ne samo svoj već i glasove svojih prijatelja i poznanika, za vraćanje  na redovan program emisije "Leti leti pesmo" zajedno sa gospođom Kunijević kojoj smo iskreno zahvalni na njenoj posvećenosti i istrajnosti na očuvanju naših kulturnih vrednosti kojima se retko koji narod može pohvaliti.


Gost

#88

2016-08-25 18:54

Našu tradiciju, i kulturnu baštinu, u opštem svetskom trendu očuvanja nacionalnih obeležja i vrednosti, mi smo počeli da "prodajemo" za efemerne, kič i populističke "vrednosti" koje će biti izgubljene u vremenu i prostoru za manje od jedne generacije, i neće proći vremenski test. Šta ćemo onda ostaviti budućim generacijama?

Gost

#89

2016-08-25 20:51

Zato sto je kultura unistena i malo ko je moze spasiti , barem se gospodja Kunijevic trudi iskreno i bori u ime svih nas koji se secaju dana kada je kultura bila primarna u nasem drustvu !


Gost

#90

2016-08-25 23:51

Zasto sam potpisao? Zato sto je g-dja Kunijevic neumorni tragac za pravim vrednostima i sto i nakon mnogo godina rada i stvaranja najlepsih tv zapisa nase muzike sa neumanjenom energijom i pocetnickim zarom stvara i bori se za predmet svoje stvaralacke ljubavi. Malo je tako posvecenih ljudi i zato im bez obzira na delatnost dugujemo podrsku. To je najmanje sto mozemo da ucinimo...

Gost

#91

2016-08-26 21:40

Ne podnosim bahatost i neosnovano pokazivanje moci od strane bilo kojih rukovodecih lica. A Bujosevic je i kao "novinar" jasno pokazivao svoje "zuto" opredeljenje, sto ne bi trebalo da bude u novinarskoj etici.

Gost

#92

2016-08-27 15:23

Poštovanje g-đe Kunijević za sve što je činila i čini da ne nestanemo MI i naše kulturno nasleđe, kao i volja u mladima da nastave dalje- njenim stopama...


Gost

#93

2016-08-27 21:29

jedan sam od generacije koja voli da sluša modernu narodnu muziku,međutim volim da pogledam emisije u kojima se čuva naša prošlost u kojima mogu da se čuju naše izvorne pesme;smatram da je to najveće blago jedne zemlje i da se na taj način predstavljamo svetu,ne treba da se stidimo naše kulture.
народњак

#94

2016-08-28 12:51

Зато што вилим баш те (старе) песме. Једино њих и слушам. А шта друго и слушати? Турбо фолк је тероризам за уши.


Gost

#95

2016-08-28 19:22

Mnogo volim emisije koje je uradila Gdja Kunijevic.



Gost

#96

2016-08-29 02:08

ZATO ŠTO VOLIM IZVORNU NARODNU MUZIKU I VEOMA, VEOMA CENIM GOSPOĐU NENU KUNIJEVIĆ. SVE ŠTO JE DOSAD URADILA SA UŽIVANJEM SAM GLEDALA I SLUŠALA.MISLIM DA JE SA GOSPOĐOM KUNIJEVIĆ I SA GOSPODINOM PAVKOVIĆEM NAŠA MUZIKA MNOGO DOBILA.ŠTETA DA SE OVAKO NEŠTO DEŠAVA. ŠTETA.

Gost

#97

2016-08-29 11:15

Peticija je loše napisana. Kako iz ovog teksta može bilo ko da zaključi o čemu se radi? Kome dajemo podršku? Ostanku Nene Kunijević na RTS-u? Opstanku emisije ''Leti, leti, pesmo moja mila''? Pa, dajte, napišite konkretno šta tražite, a ne da stavljate skraćenu biografiju i link za video od sat vremena.

Gost

#98

2016-08-29 12:17

Gospodju, Nenu Kunijevic pamtim od 1991.kada se glasno u Skupstini, pobunila protiv gradjanskog rata, koji se razbuktavao na nasim prostorima. Nena je dugogodisnjiim predanim radom I osvajanjem svih mogucih nagrada, postala institucija! Muzicki program RTS sacuvala je od poplave nakaradne muzike koju promovise, Grand i TV Pink!
Izuzetnim I nesebicnim angazovanjem, pocetkom avgusta, ove godine, dodeljena joj je nagrade za trajan doprinos očuvanju tradicije. Zasto je zaustavljena /sprecena, da zavrsi serijal o Vladimiru Pavlovicu Carevcu?! Kome to smeta, prava dobra, srpska narodna muzika?!
Postovanje I podrska, Neni Kunijevic!
boki

#99 Re:

2016-08-29 21:01

#1: -  

 


Gost

#100

2016-08-30 07:43

Uopste ne treba komentarisati?Pa ovo sto radi gospodja Kunijevic treba podrzati a ne ukidati...! A kada je u pitanju gen.dir.Rts,Bujosevic,njega treba ukinuti!Covek je obican pretvarac,iskompleksirana osoba,i naravno da sedi na dve a mozda i 3 stolice...!?