Hitno resavanje problema u vezi sa zivotinjama u BG zoo vrtu


Gost

#1

2016-07-27 09:43

Zato sto sam uzasno razocarana Beogradskim Zoo Vrtom i videla sam kako tretiraju zivotinje. Ovo treba da prestane!

Gost

#2

2016-07-27 09:55

Bravo za pokretanje peticije, nadam se da ce pomoci spasavanju neduznih namucenih zivotinja iz tog pakla!


Gost

#3

2016-07-27 10:15

ZOO vrt jeste u katastrofalnom stanju, ali samo mu trebaju veca sredstva. Svi moramo biti svesni da takav ZOOvrt kosta puno za odrzavanje i da to mora da dotira drzava, tj. grad kao i dobronamerni gradjani dobrovoljnim prilozima. A ZOO vrt nam treba !!!

Gost

#4

2016-07-27 10:56

Takva mesta ne treba da postoje.

Gost

#5 Re:

2016-07-27 12:00

#3: -  

 Zoo vrt nam ne treba! Jadne su zivotinje u zatocenistvu! Svako treba da bude tamo gde pripada! A ovde nije rec o nedostatku sredstava, vec o nedostatku ljudskosti!


Gost

#6

2016-07-27 12:04

Užas. Koje nove životinje, popravite ugled države, zatvorite taj zoološki vrt. Životinje poklonite parkovima koji u svetu zbrinjavaju životinje u njihovom prirodnom okruženju.

Gost

#7

2016-07-27 12:30

Zoološki vrtovi su u principu stvar prošlosti, a posebno ovakav kakav je beogradski. Gospodo,šta su Vam uradile jadne životinje, da se ovako ponašate protiv njihovih prava!?

Gost

#8

2016-07-27 13:36

Zivotinje nisu ljudi! Zivotinje ne mogu da se brinu same o sebi u zetocenistvu i to moramo uraditi mi!

Gost

#9

2016-07-27 13:38

Ovo me uvek ostavi bez teksta. Bruka i sramota!!!
Crepajac

#10 10

2016-07-27 13:57

Svu upravu '' ZOO vrta '' treba oterati na severni pol u letnjoj garderobi i to gde pretežno

su beli medvedi

Jadno je pljuvati svoje

#11

2016-07-27 14:14

Joj opet ovo...taj medved je hiper star, i osoba koja pravi hajku na ZOO je vec raskrinkana, ne nasedajte ljudi na gluposti.
Svi znamo da je cilj oteti prostor u centru i nabudziti fenseraj za "elitu". A sto niko od tih dusebriznika ne napravi peticiju za izmestanje restorana i nocnog kluba Kalemegdanska terasa koji je nabudzen na Tvrdjavi(koja je kulturno i istorijsko blago svih nas, a poslednjih godina je PRIVATNO preduzece), i gleda na prostor zoo vrta? Oni su se ZALILI na "miris i galamu" zivotinja, a do 4am svake noci pustaju jezivo glasnu muziku koja te iste zivotinje stresira? Neverovatno je kako pre pojave interneta i mogucosti da svaka zaludna tetka iz Malog Mojmilova napravi peticiju, niko nije imao zamerku na rad Vrta, koji je dobio brojna priznanja za kvalitet rada? I ko ste vi da kazete da treba da ne postoji zoo vrt? Prvo, deca imaju pravo da vide zivotinje kao i prethodne generacije, drugo te zivotinje generacijama zive i radjaju se u vrtovima sirom sveta i ne bi ni opstale u divljini, niko odavno ne lovi nove. Trece, u vrtove smestaju zivotinje koje su ili ugrozene u prirodi (jer im je staniste naruseno, ili su spasene od krivolova, ili im je pao broj). Zasto se niko ne bavi time sto su im stanista unistena?
Plus, vecina ostrascenih koji tako slepo seruju po mrezama peticije i drame, nit znaju ista o svakoj zivotinji, njenim navikama, stanistu itd, niti su bili u vrtu da vide sta je sve novo radjeno. Sredjenjije je nego vecina bolnica i skola u Srbiji, na zalost. Sto se sa tolikim zarom i snagom ne pozabavite time? I da se ukloni maligni TV program koji nam vaspitava mlade i zatupljuje naciju?
I bi internet, i dade pozornicu mediokritetima da pokusaju da svedu svet na svoj nivo.


Gost

#12

2016-07-27 14:20

Ne podnosim vise nasilje za bilo kakvo bice uopste. Taj medved je zatvoren sto znaci da ne moze sopstvenim snagama da se snadje . Ljudi koji imaju obavezu prema njemu su okrutni takvim ponasanjem, mora da s nadje resenje za tu neduznu zivotinju pod hitno. Ljudska okrutnost nas void u propast.

Gost

#13

2016-07-27 14:41

Dobrobit zivotinja...

Gost

#14 Horor

2016-07-27 14:50

Ovo je najgore izivljavanje nad zivotinjama! Divlje zivotinje koje bi dnevno pretrcale ko zna koliko kilometara zarobljene u sred centra grada na par kvadrata betona, van svake pameti. I kako moze neko da lupa gluposti da se ovde radi o preotimanju lokacije?? 


Gost

#15

2016-07-27 14:54

Zato sto je strasno da zivotinje ovako pate. Ako ne mogu da im obezbede uslove za zivot , neka zatvore Zoo vrt i podele zivotinje Vrtovima koji to mogu da im omoguce

Gost

#16

2016-07-27 14:57

Peticija protiv mučenja životinja. Takve zoološke treba ukinuti.
jenny

#17 Re: Re:

2016-07-27 14:59

#5: - Re:  

 U potounosti se slažem! Van svake politike i države je dobrobit svakog bića na planeti! Kada me pitaju što nisam za da se otvore neki novi zoo vrtovi uvek kažem zato što divlje životinje treba da budu u prirodi! Jedini razlog zašto neke životinje treba da se i čuvaju(dok se ne puste u divljinu) jeste opasnost od izumiranja vrste, za šta smo mi (ne)ljudi krivi, takve stvari postoje u Africi i svetu i jedino tako možemo pomoći i životinjama a i sebi. Zar nije lepše otići i videti neku životinju u prirodnom staništu, krenuti u safari, na planinu, u džunglu itd. Bolje za to izdvajati sredstva.


Gost

#18

2016-07-27 15:27

Zato što je to Zoo vrt gde ljudi treba da dođu i da uživaju. A, ne da vide gladne, žedne i prljave životinje. Velika sramota za državu treba da se stide ovo se neće završiti ovako.

Gost

#19

2016-07-27 16:11

Tuga...jad:-(

Gost

#20

2016-07-27 16:32

Zato sto zivotinje zive u losim uslovima, pogotovo jadni bolesni medved. Dajte ministri u vladi reagujte. Krajnje je vreme da direktorZOO vrta sidje sa trona.

Gost

#21

2016-07-27 16:56

Zgrožena sam nebrigom o životinjama,nemorate ih voleti ali ih nemojte mučiti.
zuzu

#22 Re:

2016-07-27 17:24

#11: Jadno je pljuvati svoje -  

 Slazem se,ali ne potpuno.Zivotinje zaista nemaju dobre uslove za zivot.Na primer,sove,agame,iguane imaju koliko se sećam,jos neke sitnije zovotinje.Medjutim,sta je sa medvedom,mackama,vukovima,velikim pticama? Zaista nemaju...a moze se poraditi na tome

 


Gost

#23

2016-07-27 17:32

Beli medved jede budjav hleb...dovoljno receno...

Gost

#24

2016-07-27 17:41

Licno smatram da je ZOO vrt jedna od onih ustanova koje se granice sa logikom. drzi veci deo Beogradske tvrdjave i urusava istu, koja je jedna od najlepsih u Evropi, a fekalije i urin cure direktno na donji Kalemegdan... Za vreme letnjih noci, ja zaista neznam kako zive oni jadni ljudi u Tadeusa Koscuska... Drzati zivotinje u kavezu je varvarsko ponasanje pogotovo ako nema uslova za isto...
Ja nisam za kaznjavanje ili resavanje problema. ja sam za ukidanje ZOO vrta i slanje zivotinja na neko normalnije mesto ili pustanje u divljinu...

Gost

#25

2016-07-27 18:45

Нисам за укидање зооврта али животиње стварно пате и требају много више пажње и ветеринаре.
Директор зооврта да се ухапси и казни са 10 година волонтерског рада.