Hitno resavanje problema u vezi sa zivotinjama u BG zoo vrtu


Gost

#26

2016-07-27 19:35

volim zivotinje,zao mi je kada se prema njima postupa nehumano...

Gost

#27

2016-07-27 19:49

Zato sto je ovo jako velika sramota i za prethodnu i za ovu vlast da ovako nesto dozvole.Ovo su ziva bica,i uzasno je da se ovako muce. Ovo nije u pitanju samo taj jadan meda,vec i sve zivotinje u tom zooloskom vrtu.SRAMOTAAAA!!!Nebitno je da li je to privatno ili drzavno mora se voditi racuna o zivotinjama,pogotovo kad se tako stalno hvale politicari na televiziji o ulasku u EU, I Beograda na vodi. Hoce da prave Beograd na vodi,a nemaju cistu normalnu vodu za ovog jadnog medu a da i ne pomisljam kakvo je stanje sa ostalilm zivotinjama. Za strance je jedna slika o Beogradu,a mi koji zivimo ovde znamo istinu.Nadam se da ce ova peticija da pomogne tim jadnim, divnim zivotinjama koje se pate i muce. :(

Gost

#28

2016-07-27 20:09

Beli meda ne živi u reklami za koka kolu!!!!!

#111

#29

2016-07-27 20:20

 ova situacija u ZOO vrtu je zastrasujuca. Mislim da ljudi generalno zive u zabludi da nam je potrebna ovakva ustanova za zivotinje zarad edukacije nase dece. Zar ne mislite da deca treba da nauce da se zivotinje vole i postuju iz daljine i da zivom bicu nije mesto u kavezu. Pobogu to su divlje zivotinje! Bez obzira da li su rodjene u vrtovima,imaju odredjene genetski urodjene predispozicije ka prirodi i slobodi i nesrecne su u ovakvim uslovima. Pa cak i ptice koje su vladari neba, zatvorene su na jednoj gomilici u BG ZOO gde mogu jedino da skakucu sa jedne precke na drugu i pritom par puta zamahnu krilima... Koju normalnu odraslu osobu ovakav prizor odusevljava? Tuga. Sa druge strane deca ne znaju sta je ispravno i ovakvim pristupom ce nauciti da su sve zivotinje za kavez, i da su namenjene za ljudsku zabavu. Da li jos neko misli da je ludost prodaja zivotinja u pet shopovima, pogotovo ptica, zeceva, hrckova i ostalih namucenih bica u tim skucenim kavezima i akvarijumima?? PET SHOPOVI NE TREBA DA POSTOJE. Ljudi probudite se! Niko nije zasluzio zivot u kavezu i mi nemamo prava da posedujemo drugo zivo bice.ZOO vrtovi ove vrste nam nisu potrebni i treba da budu zakonom zabranjeni.


Gost

#30

2016-07-27 21:00

Da se spasi ove jadne zivotinje, koje jako pate!

Gost

#31

2016-07-27 21:12

Zasto sto nisam sadista i ne uzivam u zlostavljanju zivotinja!!!

Gost

#32

2016-07-27 21:16

Toliko je bedno i ponizavajuce za nasu zivotinjsku bracu, da mi je muka od ljudskog zla.
Slaki

#33 Re:

2016-07-27 21:22

#11: Jadno je pljuvati svoje -  

 Ti vodi svoju decu na severni pol i gledajte medvede u prirodnom okruzenju!! TO JE ZLOSTAVLJANJE I MORA SE ZATVORITI TAJ ZATVOR I MUCILISTE!!!SRAM TE BILO SADISTO BOLESNI!!!ZATVARATI ZIVOTINJU U 2 KVADARATA I MUCITI JE TAKO GODINAMA DA BI TI I TAKVI POPUT TEBE UBIJALI VREME NEGDE!!!! INACE ZIVOTINJE VOLE DA SLUSAJU CIKU I VRISKU DECE, MA VRH IM JE, U KAVEZIMA , A MI LUDI I HOCEMO IZ TOG RAJA DA IH UZMEMO.

Dzoni

#34

2016-07-27 21:24

ZOO vrt ne treba da postoji, to je obican zatvor za zivotinje. Totalna glupost. Oduvek sam bio protivnik i nikad nisam otisao u Zoo vrt.


Gost

#35

2016-07-27 21:40

zato sto su zooloski vrtovi ovog tipa nesto potpuno neprirodno i krajnje odvratno. neko ko moze ovo da ide da gleda a da mu se ne povraca, place ili da ima bilo kakvu negativnu reakciju je prosto sadista i idiot kome bih samo pozelela identicne uslove zivota.

Gost

#36

2016-07-27 21:43

Ne treba raseliti zivotinje, vec stvoriti stanista najpribliznija prirodnim. Ko je bio na Palicu u zooloskom vrtu zna o cemu pricam, zivotinje su vesele, srecne. Potrebno je vise zelenila, vise primera posebnih vrsta da bi imali drustvo, svaka zivotinja je srecnija kada je u drustvu vise primera svoje vrste. Vise sadrzaja za igru...to se moze i ne zahteva previse investicija
dekitilamuk

#37 Re:

2016-07-27 21:57

#3: -  

 Lecemeru. Pogledaj samo majmuje u tom jadnom zoo vrtu i bice ti sve jasno. Tuznog pogleda,izgledneli,usamljeni i smesteni u  neadektvatnim uslovima ,mislim da govore vise od bilo cega drugog. Pohodite,i uverite se. 


Gost

#38

2016-07-27 22:02

Zbog nehumanih uslova koji su u beogradskom Zoovrtu. Dok je Vuk Bojovic vodio racuna o njemu, jos je i funkcionisalo. Prema zivotinjama se humanije vodilo racuna, jer je on voleo zivotinje, a njegov naslednik samo funkciju. Posle njega, je nastao tuzan period za zivotinje. Neka se ukljuce sve organizacije koje mogu da pomognu zivotinjama...

Gost

#39

2016-07-27 22:16

Ovo maltretiranje nevinih zivotinja konacno treba spreciti, a najvaznije je smisliti najefektivniji nacin buduceg zbrinjavanja svih ovih zivotinja kojima nije mesto na ovom jadnom mestu. Najlakse ce im biti da ih prebace na slicno mesto i resiti ih se, sto ce ovi radnici koji ocigledno nisu zadovoljni svojim poslom sa zadovoljatvom izdejstvovati! Treba mnogo truda kako bi se istrajalo u ovome sto se predlaze u peticiji, pocevsi od budjenja svesti kod ljudi, a preko njih i kod dece. U ovoj drzavi sigurno postoje ljudi koji mogu da pomognu da se ovaj cilj do kraja ispuni, zato sirite glas o ovome, i ako ste ikad osetili ljubav na svojoj kozi ucinite da je osete i ova bespomocna stvorenja koja jednostavno zele svoj dom i svoju srecu! Mislim da mnogo nas i nasi sitni doprinosi mogu promeniti ovu situaciju, a zivotinje ce nam biti zahvalne, i verujem da ce to i pokazati...

Gost

#40

2016-07-27 22:29

Zato sto mi je zao tih zivotinja, da tako trpe. Zalostno :(

Gost

#41

2016-07-27 23:36

Ako zoo vrt vec ne moze da priusti brigu i negu koja bi zadovoljila potrebe zivotinja, onda je krajnje vreme da se isti zatvori jer je ovo krajnje nehumano i tome se mora stati na put.

Gost

#42

2016-07-28 01:32

Dobrobit zivotinja na prvom mestu uvek i bilo gde!spasimo zivotinje svi zajedno!!!

Gost

#43 Re:

2016-07-28 02:47

#3: -  

 ZOO VRT NAM NE TREBA!! IMATE TV (KUTIJU ZA IDIOTE) PA GLEDAJTE  TAMO.UMESTO STO VAM JE LEPO DA ,PAR SATI, ZVACETE KOKICE GLEDAJUCI DUSE U ZATOCENISTVU.. Svakako se bolje i lepse moze videti nesto na prilogu national geographic kanala,nego u surovom i bednom zoo vrtu 


Gost

#44

2016-07-28 05:10

zato sto zelim da sve zivotinje iz zoo vrtova budu oslobodjene
+55

#45

2016-07-28 05:42

Da se poboljšaju uslovi života životinja u ZOV .


Gost

#46

2016-07-28 06:22

Ljudi kao najsvesnija bića ponašaju se nesavesno prema slabijima, izgubio se smisao pojma "humano", eto, zbog toga. Životinje sve što rade, rade instiktivno, ne smišljeno, poput ljudi, odnosno onog u šta su se ljudi pretvorili!

Gost

#47

2016-07-28 06:26

Potpisala peticiju. Sta jos treba.

Gost

#48

2016-07-28 08:28

Pomozite zivotinjama

Gost

#49

2016-07-28 08:41

Pokusaj da se pomogne zivotinjama

Gost

#50

2016-07-28 09:01

Kako bi bilo nama ljudima,da nas tako zatvori i pokazuje drugima???!!!Jako tuzno i besmisleno!!!Jadan Meda!!!