LOVAČKA INICIJATIVA ZA IZMENE I DOPUNE ZAKONA O ORUZJU I MUNICIJI


Gost

#26

2016-07-30 16:26

Mislim da sve ove izmene u dosadasnjem zakonu samo stete a ne doprinose nista! Novim zakonom se sve svodi na oduzimanje oruzja i zatvaranje lova! Nadam se da ce biti izmena u zakonu ili vise nece biti lova na zalost mnogih strastvenih ljubitelja zivitinja i prirode!!!

Gost

#27

2016-07-30 17:04

Zato sto smatram da zakon nije dobar i zato sto on pogadja sve one koji se pridrzavaju zakona a oni koji imaju oruzije nelegalno njih to i ne zanima.Mislim da je lecnicki pregled u redu ali ne ovakav kakav je jer se izjednacuje nesposobnost ljudi sa psihickim problemima i ljudi koji imaju neke zdravstvene probleme (krvni pritisak , dijabetes) pa i mene zanima da li oni koji donose te zakone imaju sve te preglede i ako nisu dobri da li su merodavni da donose zakone u ime nas svih.

Gost

#28

2016-07-30 18:00

Zakon koji je stupio na snagu treba UKUNUTI U CELOSTI i vratiti ga na stari!!!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-07-30 18:13


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-07-30 18:14


Vlačar

#31

2016-07-30 18:16

Velika nepravda je učinjena sa donosenjem ovakvog skaradnog i ponižavajućeg zakona koja najvise pogadja lovacku populacuju kao i celo stanovnistvo srbije...
-polaganje za lovacku pusku je 9000din
-polaganje za lovacki karabin 14000din.
to je ravno kriminalu i direktan udar na buduce i mlade lovce...
pod hitno ukuniti ne menjati nego UKUNUTI ZAKON i vrstiti stari,meni a verujem i drugima nije potrebna slobodna kupovina vazdusnih pusaka kao ni municije sa cime su ovi "struvnjaci pokušali da nam zamazu oci!!!

Lala

#32

2016-07-30 18:18

Pravilnici koji prate ZOM (Zakon o oružju i municiji) su takvi da će svojim rigidnim odredbama i primenom dovesti do desetkovanja broja lovaca, teško će pogoditi proizvodjače, uvoznike i trgovce lovačkim oružjem i municijom, dovešće do drastičnog pada članstva u lovačkim organizacijama i time ugroziti opstanak korisnika lovišta, a neće ni malo doprineti smanjenju krivičnih dela uz pomoć oružja! Statistika i činjenice su neumoljive: svega 2% nasilnih krivičnih dela uz pomoć oružja se načini sa legalnim oružjem. Da zlo bude veće, ovim propisima će biti oštećena i sama država Srbija, jer će priliv u budžet po osnovu lova i prometa oružjem i municijom biti višestruko smanjen! Jednom rečju: ovakvi propisi su čisti autogol vlasti! Kod nekih lovaca i vlasnika oružja ogorčenje ide čak dotle da ima stavova da vlast želi po svaku cenu da razoruža narod, u čijoj tradiciji postoji težnja da se ima oružje.

Dakle: HITNE PROMENE PROPISA! Prvo hitne izmene pratećih pravilnika, jer je procedura za njihovu izmenu daleko jednostavnija nego izmena Zakona. Izmenom Zakona o oružju i municiji treba u dogledno vreme da se bavi novi saziv Skupštine Srbije.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-07-30 18:25



Gost

#34

2016-07-30 18:49

Mislim da je aktuelni zakon nevidjeno stetan, narocito za lovstvo i kolekcionare. Nigde rigorozniji ni neprimenljiviji zakon ne postoji u okruzenju, a mozda ni u svetu. Ocigledno je da je zakon radjen bez javne rasprave i pod uticajem nevidljivih struktura kojima je u interesu da lovstvo urusi a Srpski narod otudji od oruzja.

Gost

#35

2016-07-30 19:25

Peticiju sam potpisao zato sto nije u redu da kroz lekarsko uverenje vlast nastoji da nam oduzme naoruzanje,kao i putem naplate poreza na pistolje koje mozemo samo drzati i ormanu pod kljuc. Zar se nasa vlast boji sopstvenog naroda? Pa koga onda ta vlast predstavlja?


Gost

#36

2016-07-30 19:56

Zato sto se osecam ugrozenim i prevarenim. Daj boze samo da nam uspe.

Gost

#37

2016-07-30 21:11

Zbog novih nameta koje hoće država da uvede legalnim imaocima oružja

Gost

#38

2016-07-30 22:00

zato sto zakon ne valja. Ako neznaju samo neka ga prepisu iz americkog.medjutim ovo je cisto razoruzavanje Srbije po nalogu nato.Ovaj sto je napisao ovaj nakaradan zakon nema veze sa oruzjem i lovom i njbitnije tradicijom srba,to je neka mastiljara koja je dobila zadatak da po svaku cenu razoruza ovaj narod i ako mi ne stanemo u odbranu na pravo na oruzje uspe ce u tome.

Gost

#39

2016-07-30 22:29

Loš zakon,loši ljudi koji su ga doneli. Samo da ova peticija uspe! Nadam se da sledeći zakon neće isti ovi ljudi pisati.


Gost

#40

2016-07-31 11:52

Sve pohvale, da napokon neko nesto pokrene!

Gost

#41

2016-07-31 13:41

Zlo i naopako zivot ovde postaje definitivno nepodnosljiv svi sem normalnih ljudi imaju veca prava

Gost

#42

2016-07-31 19:59

Zato sto oruzje nije za nestabilne ljude, pistolj ne treba nikome, sutra neka budala moze da se napije i pobije pola komsiluka, da nekog zavije u crno. Ukoliko dodje do rata svako od nas ce dobiti pusku pa u boj, ovako podrzavam zakon, prvo rigorozan pregled pa dozvola, uostalom sta ce ti pistolj ako ne planiras nekog da ubijes istim, da ga cuvas i gledas, mislim da se zato oruzje ne kupuje.


Gost

#43

2016-07-31 20:56

Zato što sam i sam lovac i protivnik sam ovog zakona. Sa puno odredbi zakona se ne slažem.

Gost

#44

2016-08-01 10:09

Dace Bog da pokusamo da ovo resimo u korist nas lovaca, punu podrsku, da istrajemo u ovome, dobar pogled kolege lovci, pozovite sve koje poznajete kolege lovce da nas ima u sto vecem broju!!!


Gost

#45

2016-08-01 12:03

zakon nije odradjen dobro ili ti sklepan je, sa brda dola
Aca

#46 Re:

2016-08-01 12:37

#42: -  

 Mene ne zanima ako nekome ne treba, ako ga imam to je moja stvar. Svako ko ima auto ima veće mogućnosti da nekoga ubije i napravi veći masakr. Više je poremećenih na društvenim mrežama pa ajde zabranite im sredstva za komunikaciju. Ako neko ne voli ne može da zabrani nekome ko voli i naziva ga zato ubicom. Država maltretira legalne vlasnike, a novine i nvo jedva čekaju da se bave i da pišu gluposti. Srpska kultura je naoružanje hteo neko ili ne.


Gost

#47

2016-08-01 19:26

Gde su sada NVO da podrze krsenje ljudskih prava gradjana Srbije?Zar je ovo bajna DEMOKRATIJA?Najgori zakon od Turaka na ovamo.Staro oruzje nikada nije bilo limitirano 1900.godinom.Preko 90% kolekcionara bas sakuplja period I i II svetskog rata.Lepo su nam dozvolili da ga nadjemo u nelegalnom posedu gradjana,damo dosta para za njega,prijavimo po tada vazecem zakonu i sada da ponovo platimo onesposobljavanje istog ili pak preregistrujemo kao upotrebno?Sve mi se cini da smo svo vreme radeli posao Policije,placajuci oruzje nasim novcem i sada da im ga predamo.Svi smo mi prosli neke provere i to po vise puta...kao lovci,kolekcionari ili pak radnici sluzbi obezbedjenja.Svako od nas ko voli oruzje nece ga NIKADA zloupotrebiti bas iz razloga da ne bi ostao bez njega!Tvrdim da su kolekcionari najispravniji clanovi drustva bas iz razloga sto oni vole i ZIVE za te svoje kolekcije.Sta tek reci za lovce-invalide,starije lovce, koji po zakonu prirode ne mogu proci ovaj pregled za SUPERMENE?Uskratiti POCASNIM clanovima jos koju godinu ili mozda i jos koji lov u zivotu?Da nije strasno bilo bi smesno ali to je novi zakon o oruzju i municiji.Ovima nasima treba para a oni van hoce da nas razoruzaju i to je to....

Gost

#48

2016-08-03 06:28

JEDNOSTAVNO ZAKON OVAKAV KAKAV JE NE ODGOVARA LOVCIMA I LOVAČKIM ORGANIZACIJAMA, NJEGOVOM PRIMENOM DOĆI ĆE DO DRASTIČNOG SMANJENJA BROJA LEGALNO NABAVLJENIH LOVAČKIH ORUŽJA, A TIME I SMANJENJA BROJA LOVACA, ČIME ĆE LOVAČKE ORGANIZACIJE DOĆI U NEZAVIDNOJ SITUACIJI A U TOM LANCU OD PROIZVOĐAČA PREKO PRODAVACA PA DO KORISNIKA ORUŽJA SVI ĆE BITI OŠTEĆENI...

Gost

#49

2016-08-03 09:34

Svo vraćeno oružje na koje građani ne žele da plaćaju porez treba podeliti ženama kod kojih je registrovano nasilje u porodici... okrenula bi se statistika...


Gost

#50

2016-08-03 20:28

Zato sto ovaj danasnji zakon nije u skladu sa nikakvim evropskim standardima.Ja sam lovac i u Danskoj,a za ovakav zakon nikada nisam čuo.Niti je iko od nas trazio nekakvu lekarsku kontrolu.