LOVAČKA INICIJATIVA ZA IZMENE I DOPUNE ZAKONA O ORUZJU I MUNICIJI


Gost

#51

2016-08-04 20:39

Peticiju sam potpisao iz razoga potpune besmislice donošenja ovakvog Zakona (ZOM) i podzakonskih akata. Mišljenja sam da je prethodni zakon bio bolji i da je ovaj, novodonešeni, hir nekolicine nestručnih i nekompetentnih ljudi.

Gost

#52

2016-08-06 12:38

Zato sto je katastrofalna!

Gost

#53

2016-08-07 21:43

Dosta vise sa poltronisanjem Amerikancima i udvoravanjem nasih prodanih politicara.
Ne damo vise da prave budale i sluge od nas. Ni njima ni nasima.
Neka u svojoj zemlji uvode zabrane - kad bi smeli, a ne kod nas.


Gost

#54

2016-08-08 18:44

Već sam je prokomentarisao!

Gost

#55

2016-08-30 17:53

Dokle vise.

Gost

#56

2016-10-03 11:06

Ovaj zakon sa pratecim pravilnicima jednostavno ne valja i trazi velika dalja novcana odricanja.

Gost

#57

2016-10-03 12:01

Ja sam potpisao peticiju jel zakon koj imamo sad ne vodi nicemu , ja sam isto lovac i sad kad sam se raspitao sta mi treba za nabavku karabina ovi kazu treba lekarsko uverenje itd . Zato sam potpisao peticiju jel.ovo je otislo predaleko puno pozdrava zelim svim kolegama i isto tako zelim svima DOBAR POGLED I MIRNA RUKA .

Gost

#58

2016-10-03 12:14

Pre svega nezadovoljan sam zbog pravilnika o lekarskom pregledu za držanje i nošenje oruzja.Pregled je toliko detaljan da ga mogu poistovetiti sa pregledom prilikom konkurisanja za rad u MUP-u.Starijim ljudima iz ruralnih delova Srbije, biće jako teško da obavljaju ove preglede.To će doprineti znatnom smanjenju legalnog oruzja i povećanju nelegalnog.Mnogi će se pošteni ljudi otkazati od ovog lepog sporta, a da ne pominjem štetu koju će trpeti Lovački savez Srbije, koji je čini mi se previše inertan po ovom važnom pitanju, kao i lovačka udruženja širom Srbije.Lekarski pregled bi trebalo da podrazumeva neuropsihijatrijski pregled i eventualno analize krvi.Kakva audiometrija, traziti istančan sluh starijem čoveku kao mladiću i vid kao padobrancu je u najmanju ruku za podsmeh.
Rade Zürich

#59 Re:

2016-10-03 12:28

#5: -  

 Tako je prijatelju to samo kod nas ne vazi.


Gost

#60

2016-10-03 13:38

Stvarno su nam zakoni cista glupost. Da se menjaju

Gost

#61

2016-10-03 16:17

Moje zamerke su najvise upucene prilikom provere zdravstvene sposobnosti.Slazem se sto se tice psihickog stanja i kontrolu na bolesti zavisnosti ,droga,alkohol a tezina,visina ,sedimentacija i ostale gluposti samo uzimanje para
Db

#62 Re:

2016-10-03 17:39

#23: -  

 Tako je kolega sa novim zakinom ce se prepoloviti broj lovaca.Ima lovaca koji jedva plate clanarinu ali plate jos im treba i ovo na vrat staviti a uzorni su lovci.Cak i sa 45god lovnog staza.Sad im treba lekarski i kojekakve gluposti.


Gost

#63

2016-10-03 17:48

Zato što je poražavajuća za nas trenutne lovce a još nepovoljnija za nove buduće kolege.Cilj ovog zakona je samo dalja sistematska pljačka naroda i ništa drugo.

Gost

#64

2016-10-03 18:28

Zato sto je zakon NAKARADAN. A cilj je RAZORUZATI NAROD. Drugo lekarski pregledGlupost.Trece porez ukinuti.Dokle vise donositi NAKARADNE ZAKONE.Zakonodavac mora da je bio PIJAN OD WISKIJA, koji je kupljen nasim NOVCEM.Vreme je da se OSVESTIMO.

Gost

#65

2016-10-03 21:09

Zato sto sam Lovac !!! I mislim da sa sadasnjim zakonom o Oruzju mnogi Lovci Kolege nece moci da priuste sebi iz Materijalnih razloga da i dalje se bave Lovom. Koliko vidim ide se ka Tome da samo Visi Sloj Drustva mogu biti Lovci !!!!!

Gost

#66

2016-10-04 08:58

Zbog nakaradnog zakona koji su pisali ne pismeni ljudi i koji ne razdvajaju normalnog lovca koji postuje sve zakone o oruzju i municiji,od baraba koji ilegalnim naoruzanjem vrse krivicna dela...

Gost

#67

2016-10-04 19:50

Mislim da je zakon osmislio neko ko zeli legalno da razoruža drzavu i ovaj jadni napaćeni narod sa lekarskim pregledom 80procenata ljudi ne može da dobije prolaznu ocenu

Gost

#68

2016-10-04 20:12

Ovo je sramota za sve one koji poseduju oruzje,sve sto ste napisali nazalost je tacno..sve je se svelo na harac i otimacinu..
zalosno je da se moramo ovako suprostavljati tom"novom zakonu"..pogledajte u nazad kad i koliko je slucajeva bilo da neko od lovaca ucini ubistvo il samoubistvo a isto tako koliko je policajaca to isto ucinilo..kako oni mogu biti toliki psiholozi da mogu proceniti dal je neko podoban za posedovanje vatrenog oruzija,s'tim da nisu duzni dati objasnjenje zakonsko zasto ti isto nije odobreno tacka 9.
Sramota

Gost

#69

2016-10-04 22:17

 besmislene neke stavke tipa vadjenje krvi i nosenje urina za lekarski pregled . necemo valda da ujedamo pa da nemamo besnilo. sto se tice lekarskog a sto se tice drugih stvari da i ne pomislim drzava da razoruza posten narod pa  nek se upita koliko prihoda ima od poreza od oruzija i nas lovaca . podrzavam  da onaj ko je problematican i ko ne ostvaruje pravo za nabavku oruzija da i ne treba da ima ali ko je normalan i ne ugrozava sebe i druge . nevidim razloga da ne dobije .  sad po ovom zakonu ako covek nevidi na sto posto ili ima visoki pritisak ili se nije dopao doktoru nemoze da dobije oruzije. stvarno sramota za drzavu neka jure kriminalce i uzurpatore nego muce posten narod.......

 


Gost

#70

2016-10-05 10:54

Zakon treba da bude uredan i da svi znamo da se radi o vatrenom oruzju koje rreba da ima posevan tretman jer nas je barod nalo i bahat po tom pitanju vrlo nalo se vidi racuna dali je prazno ili puno to je nas veliki problem a onda kad se nesto desi nedaj bolze e onda je kasno za sve. Ja sam za preventivu ali ne kao ovde ba zaoadu re sef za pusku sef municijusarzer besmevsa bude pun itd itd. Jedan normaln zakon da svi ljudi razumeju kako se rukuje i sta su pravila a svaki strastveni lovac treba da budevprvo primer sebi oa svim ostalima. Veliki pozdrav

Gost

#71

2016-10-05 11:26

...  imam osecaj da je to izvlacenje  ogromnih novaca iz nasih dzepova  zbog cega kada smo mi sve lepo i legalno platili  po tadasnjem zakonu     neko  ko poseduje dva komada oruzja mora da da 200 eura za sta pitam se zato sam potpisao peticiju 

zato jer radnici i seljaci imaju ogromne namete i ovako  a ovo pogadja tu klasu najvise 


Gost

#72

2016-10-05 17:44

Otimacina para u narodu i prestrogi kriterijumi kako bi neko postao lovac i posedovalac vatrenog oruzja.A nasilja ima najvise od onih koji nisu uglavnom lovci.

Gost

#73

2016-10-05 20:07

Za dobro svih lovaca

Gost

#74

2016-10-05 21:15

Zato što postojeći zakon ne valja i što takse za preregistraciju oružja su visoke, lekarski pregled je kao zakosmonaute a ne za lovce i neće moći da ga prođe većina starijih lovaca, treba iznova vaditi da nisi osiđivan, ponovo terenske provere da se možda nisi naljutio na komšiju ili on na tebe i druge gluposti. Zbog zabrane nošenja oružja za ličnu bezbednost (posebno u lovu) jer posedovanje kratkog oružja time gubi smisao i drugih gluposti koje sadrži zakon i podzakonski akti.

Gost

#75

2016-10-05 23:22

Mislim da je zakon prestrog za nas ljubitelje prirode.Veliki broj lovac vec prodaje oruzje..