ПОНИШТЕЊЕ ЗАКОНА О СМАЊИВАЊУ ПЕНЗИЈА У СРБИЈИ


Gost

#376

2016-09-19 14:46

Zato sto sam posteno zaradio penziju i ne zelim da mi je iko otima.

Gost

#377

2016-09-19 16:00

Zato sto mi je penzija umanjena za tih 10% i zato sto se godinama ne uskladjuje. U momentu kada sam otisla u penziju, penzija je bila na nivou prosecne penzije u Srbiji, danas je to nezamislivo ispod proseka.

Gost

#378

2016-09-19 16:46

Makar i na ovaj način da pokušam pomoći u sprečavanju donošenja, po narod štetnih zakona.

Gost

#379

2016-09-19 17:26

Zato, što mi je suprotno Ustavu R. Srbije uzet deo penzije, koji sam pošteno stekao. Pored toga, ako u datom trenutku država nije bila likvidna - u šta čisto sumnjam - sada se svi, na čelu sa premijerom hvale, kolike su uštede. Vratite što ste dužni, pa onda vidite koliko ste uštedeli.


Gost

#380

2016-09-19 17:42

Zato što sam oštećen.

Gost

#381

2016-09-20 06:48

Zato sto imam fakultet a radim za dzabe,u javnom sektoru za platu spremacice u nasoj Kolubari, elem i meni je smanjena plata. Suprug je penzioner a imamo dva studenta, pa pitajte kako je u zemlji Srbiji. Bitno da pamet u vladi ganja kola, dnevnice, plate, upravne placene odbore, a mi sitna buranija da stezemo kais pa i nove rupe na njemu da busimo da spasemo drzvu.

Gost

#382

2016-09-20 08:02

Peticiju podpisujem iz razloga sto mi je penzuja smanjena protivzakonito. Dok sam bio zdrav zbog prirode posla ucestvovao sam u svom ratovima a kad sam se razboleo onda ko te tamo .... !!!!


Gost

#383

2016-09-20 08:52

Neustavno,nezakonito,jednostavno kradja!

Gost

#384

2016-09-20 10:00

Potpisala sam peticiju iz razloga sto moje steceno pravo niko ne sme da uzurpira. To je kradja i molim da mi se sve vrati sa kamatama!!!

Gost

#385

2016-09-20 18:05

moji roditelji su prnzioneri, smanjtnjem prnzije sutomatski jedan deo je mogao otici na stednju ili kredit.

Gost

#386

2016-09-20 19:02

Imam 41god radnog staza i 59 godina zivota i trajno umanjenje penzije 21posto.bez beneficija!

Gost

#387

2016-09-20 19:56

Ma nemam komentara....zna se zašto....oduzeto nam je nešto što smo (velika većina nas) pošteno zaradili....radeći 35 godinaaaa!
Sneška

#388

2016-09-20 20:17

Ma nemam šta da komentarišem....sve je jasno....prosto to je bila otimačina onoga što je naša imovina i koju smo pošteno zaradili. Ja sam 35 godina  radila pošteno i savesno i to u državnoj instituciji!!! Uzeto mi je 15,5 % od penzije i to odmah nakon 2 godine penzionisanja, a vratili do sada 1,25%!!! Svaka čast....tako ako bude išlo nikada nećemo dobiti svoje nazad. SAMO NEKA NAM VRATE ONO ŠTO SU UZELI.....I TO JE TO.


Gost

#389

2016-09-21 09:42

zato sto je oteto ono sto je zaradjeno.


Gost

#390

2016-09-21 11:06

Radila sam skoro 38. godina, sad sam hronični bolesnik u penziji koja ne može da podmiri moje režijske troškove, da pričam o lekovima... Živa sam još uvek, moram i da jedem!

Gost

#391

2016-09-21 14:45

Potpisala sam, zato sto mi je oduzet deo penzije, nezakonito i neustavno,koju sam stekla radeci. Jos gore od toga je sto je ukinuto uskladjivanje penzija, tako da smo po dva osnova osteceni.Postajemo maltene socijalni slucajevi.Odricemo se osnovnih ljudskih potreba,da bismo ispostovali placanje racuna poreza. Mogla bih jos dosta toga da napisem,ali vec sam se uznemirila.
Srdacan pozdrav.Nadam se i duboko vereujem da cemo uspeti da se izborimo za nasa prava.

Gost

#392

2016-09-21 16:57

zato sto je penzija licna imovina stecena dugogodisnjim licnim uplatama i mora biti zasticena od svake vrste pljacke i otimacine

Gost

#393

2016-09-22 16:35

Potpisao sam ali to ne vredi ama bas nista.I da nam vrate,i da nam povecaju penziju,razne drzavne firme ce poskupiti (struja voda grejanje komunalije).Atu su i takse porezi razrezi,a mi cemo i dalje zivotariti,Jescemo podrigusu vozicvemo biciklove letovacemo u lavoru.Nema te kolicine novca sa kojima bi ovi LOPOVI bili zadovoljni!

Gost

#394

2016-09-22 17:00

Moramo pokusati sve da posteni ljudi mogu dobro da zive od svog rada, da penzionerima niko ne moze da uzima ono sto su posteno zaradili, da ova nasa drzava postane pravna i da mladi strucnjaci ostaju u njoj, da se resimo lopova, prevaranata, tajkuna i pokvarenih politicara, koji donose zakone i kradu od sve siromasnijeg naroda .

Gost

#395

2016-09-22 17:21

zato što je nezakonito umanjena penzija penzionerima i to progresivno
Kopa-onik

#396 peticija

2016-09-22 20:56

stalno me na svakom koraku potkradaju, kropz enormne takse ( recimo za overu dokumenata i drugo) ,a posebno besmisleno ogromne cene notara - verovatno bar 50% ako ne i vise daju onima koji su ih postavili SNS  posto su to njihovi ljudi - shvatate uvek sam bio protiv lopovluka a skidanjem penzije nerzakonito , koju sam posteno zaradio, za mene predstavlja apsolutni lopovluk. A jos bednije deluje cinizam kada na sva usta trube  da mi povecavaju penziju, a sa tim jadom od " povecanja " namiruju tek delic otetog. Jadna je  sva ta rabota- pitanje koliko narod moze da izdrzi!


Gost

#397

2016-09-27 14:25

Licno sam ostecena a i tuzila sam Strazburu.


Gost

#398

2016-09-28 09:46

MIODRAG TOMIĆ STUBLINSKI, književnik  

NIko nema pravo pa ni Država Srbija a ponajmanje pljačkaški MMF i njihova marioneta Aleksandar Vučić, da mi uzima deo penzije koju sam zaradio uplaćujući svakog meseca doprinose za pezijsko i socijalno osiguranje i to 42 godine i sedam meseci. Aleksandar Vučić vazal Četvrtog evroatlanskog fašističkog i satanističkog raj(h)a može da uzima , krnji i otima penziju svojim roditeljima i nikome više. Zakon koji je donet po njegovoj volji je protivustavan ali kako su Vrhovni sud i svi ostali sudovi i tužioci Vučićeve sluge , dok je on na mestu premijera ovaj nakaradni, pljačkaški zakon neće biti ukinut , na žalost miliona penzionera i obespravljenih radnika.Predlažem da pomuću potpisa na ovoj peticiji kolektivno  tužimo Premijera Alkeksandra Vučića  i  Državu  Srbiju sudu u Strazburu .


Gost

#399

2016-09-28 18:09

Jer volim pravdu, a penzionerima je ucinjena nepravda.
Милкан

#400

2016-09-29 07:29

Мислим да је свима преко главе бахатости и приземних лажи оних који одлучују у име нас, понашајући се притом као неупитни власници нашег ума и наших дела.Како да се назову безбројне најаве повећања пензија, а да притом нису враћене ни оне базичне које су умањене овим назови законом. Нису то само лажи то је изругивање здравој памети. Ако већ морају узети, друго очито и незнају, макар да то ураде са мало стила, а не као улични преваранти и шумски отимачи. Питање је само, ко учини да држава Србија овиси о најстаријима. И за вожњу тротинета је потребно некакво знање и вежба, а изгледа да је за "вожњу" државе Србије потребно и довољно купити диплому и пришљамчити се некој партији по могућности што превртљивијој и неморалнијој. Аој ти га се нама, обичним и пензионерима. ,