Pomozimo da se čoveku vrati porodica

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Pomozimo da se čoveku vrati porodica


Gost

#26

2016-09-18 07:40

Uzeti dete zbog nemara ili zlostavljanja svakako.....ali uzeti ga zbog siromastva,nije humano.Trebalo je pomoci ljudima.Hranitelji koji dobijaju novac cesto uzmu decu samo zbog toga.

Gost

#27

2016-09-19 13:36

Nemoralno je zbog onoga što država nije obezbedila, poštovanje elementarnog ljudskog prava na posao i život, oduzimati decu roditeljima koji su ih iz ljubavi rodili, dok u PiO Fondu isti pljačkaju i dele po 40.000 za svako novorođenče zaposlenih u Fondu, koji su i tako i tako već na jaslima Fonda. Može se očekivati da će država oduzimati decu siromašnim roditeljima i davati ih homoseksualcima da ih oni vaspitavaju jer imaju pare, njima za budućnost ništa ne treba, a mladi kadrovi da.

Gost

#28

2016-09-19 23:33

Zato sto vec 7-8 godina govorim da postenim ocevima i majkama se neoduzmaju deca nego da se dade samo pola od onoga sto se daje hraniteljskim porodicam po detetu i posten deciji dodatak i te porodice bi sretno zivele.Zato moja porodica svaki mesec doniramo Srbi za Srbe koji se bas bore za te porodice koje traze sansu da budu zajedno i da rade i zive u porodicnoj sreci,

Gost

#29

2016-09-21 21:12

За дете је увек најбоља његова сопствена породица уколико је она и у реду! Потпуно разумем бес овог оца! Да није бесан било би чудно!


Gost

#30

2016-09-21 21:41

Pa ovo je danak u krvi, kao nekada pod Turcima. Istina, dete neće postati janičar krvnik ali će patiti za svojima.

Gost

#31

2016-09-22 15:50

Koji to zakon zahtjeva da porodica mora imati kupatilo da bi mogla uspješno odgajiti djecu? Sigurno pomaže da porodica ima dobar standard,e tu već država može pomoći a ne jednostavno oduzeti djecu.Ne dajmo da ovo postane pravilo!


Gost

#32

2016-09-24 06:30

Mislim da dete treba da zivi sa roditeljima.Ne znam zasto sumljamda Centar radi na tome da ljudi nemaju srecnu porodicu.Meni su oduzeli dete dodelili ocu koji mi je bebu oteo dok sam je doila tako da sada decak zivi kod svekrve.Razumem njihov problem.

Gost

#33

2016-09-27 10:30

zato sto je deci mesto uz roditelje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#34

2016-09-29 23:25

Obitelj je jedino što u današnje vrijeme treba poštivati i samim tim očuvati

Gost

#35

2016-10-02 22:22

I sam sam roditelj,nema nista gore nego odvoiti dete od roditelj,u koliko su normalni ljudi.

Gost

#36

2016-10-03 08:10

У овој држави нажалост знају само да узимају,а не знају да дају. Породица је на задњем месту.А када једном народу разбију породицу,разбили су све. Разбили су малу Цркву,тако да ће и велику покушати!!! Изумиремо као народ.Погледајте статистику умирања и грађења.Погледајте села пуста,мањи градови исељени,школе празне,а у великим градовима нема обданишта за децу. Све се ради систематски на уништавању Србског народа,обичаја,а ово мало деце затупљују и заглупљују!!! Трују нам децу којекаквим вакцинама,а мајке после трудничко остају без посла!!! Завладало Безбожје у Земљи Србиновој.Опомене Господ шаље,али се Срби Бога не сетише,нити Бога нити Св.Саве!!!Како каже Св.Владика Николај Србски!!!


Gost

#37

2016-10-03 08:24

Zbog nepravde.ako je sve tako kako ovaj čovek piše

Gost

#38

2016-10-03 11:32

Zato sto sam uzasnuta desavanjima u ovoj nasoj jebenoj drzavil..ludaci,nasilnici itd.su na ulici ,a normalni po ludnicama i zatvorima..ovo je dno dna !

Gost

#39

2016-10-03 21:53

Zato sto drzava bogatima daje plus 40.000din a toj porodici bi taj isti novac sasvim dovoljan bio za pristojan zivot
Александра

#40

2016-10-04 11:52

Нема те силе и закона којим би ми неко могао одузети дете. Борите се човече! Идите и узмите своје дете. Нисам баш разумела каква је ситуација са супругом. Саставите се, бежите одатле, нећете више видети породицу. И мали Дејан који је пре неки дан дат Швеђанима је као беба узет из породице. сакупите се и бежите ван система. Шта се ово догађа?


Gost

#41

2016-10-04 21:14

Slazem se sa gospodinom,pare koje se placaju hraniteljima,treba davati bioloskoj porodici.Zato sto, ako bioloska porodica nije krriticna,alkoholizam, narkomanija,fizicko, psihicko ili seksualno zlostavljanje dece,nego je u pitamju finasiska situacija!!! Pa molim Vas gde je detetu najbolje? U svojoj bioloskoj porodici i nigde drugo. Pitanje je i kada daju decu ili dete u hraniteljsku porodicu,kakva je i ta porodica?Kako ce odgovoriti na potrebe tog deteta?Koliki otpor ce dete pruzati i uz to takav postupak kako ce se odraziti na njega ili nju pritom mislim na dete. Znaci ja sam Hranitelj i znam kakvih nas ima, kao i u svakoj profesiji, (ne)strcni radnici CSR treba da se potrudi (sto oni to ne radi)dobro da osmotri situaciju i donese pravednu odluku (koja se tice interesa deteta), da bi dete nesmetano i bez ikakovog emocionalnog ugrozavanja nastavio zivot sa ili bez roditelja,kako sutra dan nebi imalo posledice za ceo zivot!!!
Hranitelj

#42 Re:

2016-10-04 21:17

#40: Александра -  

 Eh,to vi mislite! Meni su kao hranitelju dete sa spvanja izvukli i odveli je. Znate zasto? Zato sto smo je voleli i zeleli da je usvojimo, a sto se njima nije svidelo! RZLOG NEPOZNAT!!!

Александра

#43 Re: Re:

2016-10-04 22:39

#42: Hranitelj - Re:  

 Верујем да је заиста тако. Људи се пријаве за хранитеље из разлога да лакше дођу у прилилу да усвоје дете. Али бојим се да хранитељи служе само као сервис за резервацију детета док не буде подобно за усвајање из иностранства. И питање је где заврше деца.

Ја само саветујем овом човеку да окупи своју породицу док је у земљи и да се склони. Родитељ има своје право, ко може да му одузме. Нека иду пред скупштину, зову телевизију, или беже из земље. кад се растури породица, онда је касно. Послала сам групи Срби за Србе информацију о овоме, они помажу донацијама.

 


Gost

#44

2016-10-06 17:13

Znam čoveka lično.Svu njegovu bol i patnju.Želim mu što pre da bude sa svojom suprugom i detetom

Gost

#45

2016-10-08 01:29

НЕОТИМАЈТЕ ДЕЦУ НЕГО ПОМОЗИТЕ МАЈКАМА ДА ИХ ЛАКШЕ ОДГАЈАЈУ.

Gost

#46

2016-10-16 20:19

Vratite coveku svoje!!

Gost

#47

2016-10-17 11:51

Kakva nepravda :'(

Gost

#48

2016-10-17 16:04

25 godina nisam imala kadu, niti toplu vodu, ali nisam bila niti prljava, niti zapostavljena. Zivjeli smo u jednoj sobi ukojoj sam zavrsila i fakultet. Djeci je bitno da imaju ljubav roditelja.

Gost

#49

2016-10-17 19:50

Zato sto je to ispravno uciniti.....

Gost

#50

2016-10-19 13:24

pomozite coveku ovo je problem cele srbije delite ovu peticiju sto vise svuda brat za brata srbin za srbina ja sam uplatio koliko sam mogao uplatite i vi pomozimo da se stane na put zlotvorima iz CENTRA ZA SOCIJALNI RAD U CELOJ SRBIJI DA DECA ODRASTAJU UZ RODITELJE A NE UZ HRANITELJE