Sprečavanje usvajanje deteta u porodicu u instranstvu


Gost

#376

2016-09-28 09:20

zato sto se grozim nacina na koji neki zele da se obogate a posto je detence u pitanju ovo je toliko jadno ali ko zna od kada traje...a ko to sve da ispita u ovoj korumpiranoj Srbiji,uzas!!!

Gost

#377

2016-09-28 09:21

Sramota me je što živim u zemlji u kojoj svi ćute.

Gost

#378

2016-09-28 09:32

Ko je taj ko i pored bele kuge u Srbiji želi i ovo malo dece da proda strancima.Taj čija je ovo ideja treba da bude javno obešen,a centri za socijalni rad u Srbiji su sektaške organizacije koje treba detaljno reorganizovati ,a većinu tih psihopata najuriti sa posla ,a neke poslati u zatvor i ludnicu.

Gost

#379

2016-09-28 09:59

Smatram da su povređena prava dtetea i da je zaobiđena pozitivna socijalna praksa u Srbiji, a moguće i Zakon, a ako se ovo dogodi, praktično je nemoguće vratiti dete u "maticu" zbog jačine pravnog sistema i zakona u Švedskoj...

Gost

#380

2016-09-28 10:34

Da prestane izvoz nase dece kao da su roba i to prilicno trazena od zapadnih bolesnika.

Gost

#381

2016-09-28 10:40

Zato sto smatram da iako ova zena nije rodila decaka kojeg je uzela od tri meseca,da su oni emotivno vezani potpuno i da je greh razdvojiti ih!!!!Oni su porodica,a ne tamo neki Svedjani!!!

Gost

#382

2016-09-28 11:22

Vreme je da se ovome stane na kraj!

Gost

#383

2016-09-28 11:23

Da to divno detence ostane kod hraniteljje koja je odgajila i da ostane u ovoj divnoj zemlji a ne da ide u Svedsku kod ko zna koga i da stvori traume za ceo zivot.

Gost

#384

2016-09-28 11:24

Zato što smrdi na biznis, a za ime Boga, pa radi se o deci. Nasoj deci. Iz teksta se može uočiti nepoštovanje bilo kakve procedure. Hapsiti pod hitno ljude koji se usuđuje raditi ovako nešto!

Gost

#385

2016-09-28 11:30

Organizujte protest,ali ne miran protest,nego kad ih uhvatimo,da ih iskidamo na komade,pa neka prodaju svoju decu

Gost

#386

2016-09-28 11:34

Treba ovo podržati zbog propisa koji su verovatno "harmonizovani" kao i mnogi drugi. Ne razumem da je prilikom razmatranja pogodne porodice za usvajanje zanemareno da dete ima 5 godina i svoj maternji jezik, ne zna švedski i odlazi nekoj, verovatno prosečnoj porodici u Švedskoj. Možda Šveđani imaju najviši standard, ali novac ne stvara čoveka, šta je sa duhovnim i duševnim razvojem deteta kome se u petoj godini života daljinom kao gumicom hoće da izbrišu sve do sada stečeno ( sredina odrastanja, primljena i pružena ljubav, prijateljstva...). Uz to mnogo je parova u našem govornom području koji čekaju na usvajanje deteta, mnogi od njih su sigurno bili pogodni. Bar bi jedna barijera bila manja.Kako se uopšte i gde odlučuje o tome za svu hraniteljsku decu? Zašto sa detetom nije bio službenik iz socijalne službe, zar to nije po propisu?

Gost

#387

2016-09-28 11:40

Ne znam koji je psiholog iz Centra za socijalni rad smatrao da je normalno da usvojitelji i socijalni radnik dodju u vrtic i dete na silu odvedu odatle? Kako takva trauma i uopste odvodjenje deteta iz hraniteljske porodice gde mu je ocigledno dobro i odvodjenje u potpuno nepoznatu sredinu moze da bude u njegovom interesu? Ne razumem ni radnike ni rukovodioce vrtica da su dozvolili da se tako nesto desi . Ako Centar za socijalni rad ima pravo da takvu odluku donese i sprovede bez da obavesti hraniteljku,da li se to preuzimanje deteta moglo obaviti na neki humaniji nacin ako je vec cela poenta dobrobit deteta?

Gost

#388

2016-09-28 11:54

pozivam r.srbijo i centar za socialni rad u srbiji,da odma promenite zakon za to djete,naša srbska djeca nesmemo da pustimo da ido porodicama u 3.državo koji ni nepozanmo.nijedan na tem sveto nesme da dete daje u inostranstvo koji mi ne poznajemo.dragi moji novinari,prijatelji preko vas ču preuzeti primer od centra za socialni rad i ču tužiti centar za socialni rad preko međonarodnega suda.nesmem da pustimo,da naša djeca gladujo i da budejo klošeri u inostranstvo.sam poreklo srbin i se nikoga nebojim.upotrebiču zakon koji sam dobijo na američki fakolteti sa diplomacijo i međonarodno pravo i vam neče biti ružnato.puni dajem vam 30.dana da popravite svoje greške.kako če srbija u evropsko unijo če pravite same greške.ja sam još huminitarac i hranim srbski narod i tu mi puno pomognejo bankiri,direktorji,meneđeri,diplomati i tako dalje.ja hranim pola beograda,da se možejo preživjeti vi još uzimate djeca i jih prodajete u inostranstvo.vas nije sramota šta radite.
puni pozdrav od dr.doc.zvonko janičijević iz slovenije

Gost

#389

2016-09-28 12:05

pozivam centar za socialbi rad da odma ostavi papire i vam dajem 30.dana da to napravite anači ču iči i zastupaču ga ja i to prez platno.niso naša djeca klošari,da budejo hlapci u inostranstvo.ja sam poreklo srbin i vam nečo dopustiti šta vi radite.daču vas na evropski sud za međonarodno pravo.

Gost

#390

2016-09-28 12:06

Ja sam majka dva dečaka,od 18 i 10 god.Tačno znam kako se oseća mali dečak jer ga odvajaju od majke,monstrumi jedni,ko im daje za pravo tako nešto da urade.Socijalne ustanove treba da brinu jedino i SAMO o dobrobiti,osećanjima i mentalnom zdravlju dece,ovde je sve u pitanju samo ne to.ALO LJUDI,SRBIJO,HOĆE LI NEKO USTATI I SPREČITI OVE...NE ZNAM KAKO BI IH NAZVALA,ne bih da vređam životinje.Socijalno i ostale državne ustanove,ne rade apsolutno ništa da bi sprečili nasilje,zlostavljanje,da zaštite majke i decu...neeee oni umesto toga ODUZIMAJU DETE MAJCI!!! ALO BREEE!! PROBUDITE SE,JESU LI SVI U OVOJ DRŽAVI ZABORAVILI ŠTA ZNAČI ZAŠTITNI ZNAK SUDA I SOCIJALNIH USTANOVA "VAGA" - PRAVDA PRAVDA!! USTANIMO SVI,ZAŠTITIMO NAŠU DECU,MAJKE,SESTRE!!!

Gost

#391

2016-09-28 12:07

Tudje necemo a svoje ne damo.

Gost

#392

2016-09-28 12:11

da niso naša djeca klošari i želim da to se neču dogoditi.ako bude trebalo idem po međonarodni pravi.sam dobričina i poreklo sam srbin i humanitarac ja hranim srbski narod to vam mogu dokazati.u inostranstvo dosta poznajem bankira,doktorjev,direktorjev i tako dalje.sve ostalo če se vam prestaviti preko emajla nečo dopustiti,da so naša djeca hlapci.puni pozdrav sam več povezan sa međonaronem sudo u lukseburgo.ta srbija neče nikada u evropsko unijo sami vidite kako greši na sve strane.od predsednika države i sve porjedo.žalostno šta radijo sa našima srbskima narodom.puni pozdrav i vas molim budimo povezani dr.doc.zvonko janičijević iz slovenije

Gost

#393

2016-09-28 12:13

Decije suze, govore Sve!!!!!Sta radite,dokle vise!!!

Gost

#394

2016-09-28 12:34

Decu iz Srbije,koja su bez roditelja ili iz nekog drugog razloga data na usvajanje,treba da usvoje ljudi iz Srbije..Ljudi iz inostranstva imaju svoju drzavu i tamo neka konkurisu za usvajanje dece!

Gost

#395

2016-09-28 12:40

Ovo je strašno..

Gost

#396

2016-09-28 12:54

Prebacivanje deteta u drugu porodicu, kao prvo, nije dobro za deciju psihu.a i zasto oduzeti dete od zene koja mu je kao majka a pri tom to mi deluje nekako kao "preko veze"-verovatno su velike pare u pitanju.

Gost

#397

2016-09-28 12:58

наша деца припадају нама

Gost

#398

2016-09-28 12:58

Tu je ocigledna korist p[ojedinca. O tome se nece pisati, ali postoji. Zasto dete da ide u inostranstvo ako mu je dobro tu gde je i ako ima jos porodica kpod nas koja su podobna za usvajanje deteta

Gost

#399

2016-09-28 13:01

Odlicna ideja, nazalost drugo nam nije preostalo.

Gost

#400

2016-09-28 13:03

Ne dozvolimo da nam i danas otimaju decu kao sto su godinama radili u porodilistima, pa prodavali pitaj Boga kome sve po belom svetu! Ustanimo konacno SVI protiv posasti koja preti da nas potpuno unisti! Bombardovali su nas i ubijali nam decu, osiromaseni uranijum nam i dalje kosi decu zbog njihove "milosrdne" i "humane" akcije 1999., zar da dozvolimo i da nam vlast ovako bezocno oduzima decu i prodaje naocigled svima!?
STOP UNISTAVANJU SRBIJE!
STOP OTIMANJU DECE!
STOP NATO AGRESORU!