PONIŠTAVANJE IZVEŠTAJA KOMISIJE ZA IZBOR DVA ASISTENTA ZA UŽU NAUČNU OBLAST FIZIOLOGIJA ŽIVOTINJA


Gost

#1

2016-10-10 17:41

Zato što sam borac za pravdu!

Gost

#2

2016-10-10 18:04

Zbog toga što sam po ko zna koji put svedok korupcije i nepotizma na fakultetu na kom studiram, a o kom se radi.

Gost

#3 gost

2016-10-10 18:14

Zatoš to mislim da ovoj zemlji trebaju ljudi iza kojih stoje rezultati

Biolog

#4

2016-10-10 18:20

Ovo nije usamljen slučaj. Ništa nije drugačije ni na drugim Univerzitetima u Srbiji


Gost

#5

2016-10-10 19:22

Krajnje je vreme da se stane na put bahatosti i bezobrazluku!!! I da se zaštite mladi kvalitetni ljudi!

Gost

#6

2016-10-10 19:32

Profesorke koje su pisale izvestaj treba da razmisle o svojoj profesionalnosti. Izvestaj o izboru kandidata ne samo da je ocrnio citav njihov tim, vec su pokazale da timski rad ne vredi nista, da rad ne vredi nista, vec iskljucivo "lojalnost" koja se meri nivoom dozvoljenog izrabljivanja i samopodcenjivanja. Sram ih bilo i profesije i diploma. 


Gost

#7 Bivši student sa dotične katedre

2016-10-10 19:37

Ko su članovi komisije?


Gost

#8 Re: Bivši student sa dotične katedre

2016-10-10 19:45

#7: - Bivši student sa dotične katedre 

 dr Silvana Andric, dr Tatjana Kostic i dr Zvezdana Kojic sa Medicinskog fakulteta u BG.

Sramna komisija, jos sramniji izvestaj!


Gost

#9 Re: Bivši student sa dotične katedre

2016-10-10 19:45

#7: - Bivši student sa dotične katedre 

 Silvana Andric, Tatjana Kostic i Zvezdana Kojic


Gost

#10 Re:

2016-10-10 19:47

#6: -  

 Sve je tacno tako kako ste napisali! Sramna komisija, jos sramniji izvestaj!


Gost

#11 Re: Re: Bivši student sa dotične katedre

2016-10-10 19:50

#8: - Re: Bivši student sa dotične katedre 

 Hvala na odgovoru. Od takvih persona se bolje ne može ni očekivati. Užas!


Gost

#12 Re: Re: Bivši student sa dotične katedre

2016-10-10 19:52


Gost

#13

2016-10-10 19:58

Zato što smeće ljudsko ne sme da pobedi i da bude iznad pravde i istine.
Krakatau

#14 Komentar

2016-10-10 20:45

Doticnu iz komisije iz BG ne poznajem,a dve pomenute sa PMF-a su najvece kalašture koje sam sreo za svojih skoro 30 godina.Toliko zlobe,frustracije i ko zna cega jos negativnog zraci iz njih da to nije normalno.

Maja je divna devojka,ljubazna,pristojna,ODLICAN ASISTENT.Nikad mi nije ni bilo jasno zasto se opredelila da se prikljuci njihovom timu.


Gost

#15 Re: Komentar

2016-10-10 20:52

#14: Krakatau - Komentar 

 Sve tacno, 100%!

Veverica

#16

2016-10-10 20:53

 Stalno nam se prodaje priča kako treba da radimo na sebi, i onda kad neko to stvarno uradi onda ga ovako ukucaju u zemlju. Bunila bih se za svakoga, ali ovako imam još više razloga jer poznajem Maju. Držala mi je vežbe na dva kursa, izuzetno je fina, korektna, profesionalna, sve i svemu jedan kadar izvanrednog kalibra, zaslužuje da joj se trud isplati!


Gost

#17

2016-10-10 21:02

Prvo, ne volim nepravdu a drugo Maju znam lično još od malih nogu i o njoj mislim sve najbolje. Da je bar više takve dece i da dobiju šansu bilo bi nam bolje.

Gost

#18

2016-10-10 21:04

Više ne favorizujemo vrednosti, sada je bitno samo "čiji si " na žalost!
Maja je svojim radom i prosekom na studijama pokazala gde joj je mesto!
Moja je učenica bila tokom srednje škole i znam da je zaslužila da bude izabrana!


Gost

#19

2016-10-10 21:09

Profesorice sa PMF-a koje su bile u komisiji su najneprofesionalnije, nevaspitane primitivke sa kojima sam se srela tokom svog školovanja. Od njih me ni gore stvari od ove ne bi iznenadile. Maja mi je bila asistent na nekoliko predmeta i o njoj mogu da kažem samo najlepše stvari. Ovakve uvrede iznete u javnom izveštaju su poslednje što je posle tolikih godina maltretiranja zaslužila. Sramota! A još veća sramota je što dotične "profesorice" idalje imaju priliku da ubijaju želju za učenjem i bavljenjem naukom tolikim generacijama studenata koje su osuđene na to da kod njih slušaju gomile predmeta.


Gost

#20 Re:

2016-10-10 23:59

#6: -  

 Gde mogu da pogledam izvestaj u celosti?

 


Gost

#21 Re: Re:

2016-10-11 00:16

#20: - Re:  

http://www.uns.ac.rs/ > Javnost rada > Izbori u zvanja > 

  • Билтен извештаја о кандидатима за избор наставника, научних радника и сарадника број 1518

Извештај о кандидату за избор у звање асистента за ужу научну област Физиологија животиња

 

 


Gost

#22

2016-10-11 06:10

Dosta vise progonu naucnika i generalno, visokoobrazovanih!

Gost

#23

2016-10-11 07:23

Stalno se zalimo da nam mladi strucni ljudi odlaze iz drzave a ovim postupkom im jos na fakultetu to potvrdjujemo da ni ovde ne vrednuje znanje i uspeh vec nesto drugo verovatno nesto licno .Ovo je tuzno i porazavajuce za jedan takav fakultet.

Gost

#24

2016-10-11 09:50

Peticiju sam potpisala jer smatram da je vreme da se u ovoj državi prekine negativan odabir kandidata. Umesto da se biraju najkvalitetniji ljudi u svojim oblastima neprekidno se vrši odabir na osnovu kriterijuma koji, najblaže rečeno, nisu odgovarajući: političke podobnosti, poltronstva, ličnog netrpeljivosti ili najbalnijeg razloga, da mladji kolega ne bude bolji i uspešniji. Od Osnovne škole pomažemo da loši učenici završe razred, bavimo se nevaspitanom decom na uštrb vredne i vaspitane dece, otvorili smo privratne fakultete da bi ih zavrsili oni koji ne znaju ni gde su im lokacije, a master i doktorske studije ne završavaju samo oni "koji žure na autobus". Krajnje je vreme da učinimo nešto...
Jela

#25 Presmesno

2016-10-11 09:54

"Маја Бјелић је коаутор на 13 научних радова ранга М21 (2 као први аутор). Укупан индекс компетентности је 115.30 (или кориговано према формули из правилника о вредновању научно-истраживачког рада 100.81), но он ни у ком случају није резултат самосталног рада кандидата Маја Бјелић, већ резултат рада тима Лабораторије за репродуктивну ендокринологију и сигнализацију."

Haha, pa naravno da je rad tima, zato postoji vise autora na radu i zato je ona koautor. Napisati ovo ili moras biti mnogo los covek, ili ucenjen da guras nekog drugog ili prosto guras svog rodjaka. PMF je leglo nepotizma, kao uostalom i svi fakulteti u Srbiji. Samostalan rad bi dakle znacio samo jednog autora na publikaciji. Koliko takvih imaju clanovi komisije?

Maji porucujem da se bori i ne uzbudjuje, akademija je svuda teska, a u Srbiji je plivanje u septickoj jami, dok su vecina "akademika" G..... Kada je vec ostala u Srbiji neka se ne da izbaciti sa faksa i podnese sve ovo stoicki.