PONIŠTAVANJE IZVEŠTAJA KOMISIJE ZA IZBOR DVA ASISTENTA ZA UŽU NAUČNU OBLAST FIZIOLOGIJA ŽIVOTINJA

Gost

#51 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-11 21:36

#48: Uvek i svima kolega - Re: Re: Re: Re:  

Dragi "Uvek i svima kolega", o čemu vi to? Kako asistent može da zakuva onako nekorektan izveštaj pun ličnog negativnog pečata? Ako je to Srđan Sokanović nekako uspeo, ne bi se reklo da je onda neinteligentan, ili pak potrčko?!

kolegin kolega

#52 Re: Re: Re: Re:

2016-10-11 21:36

#49: - Re: Re: Re:  

 znaci on je prvi digao glas, Maja najebala i on je sada podrzava? A kako ugrozava svoju poziciju? Srdjana za predsednika!


Gost

#53 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-11 21:39

#50: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 

Sasvim jasno

 


Gost

#54 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-11 21:45

#50: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Da. Svako ko poznaje Srdjana, sve mu je jasno. Srdjan je divna osoba koja mi je pruzila bezgranicnu podrsku. Malogradjanski komentari su nesto na sta sam naucila da se ne osvrcem, jer sam ih se naslusala. Ne pricamo o istim principima, vec sam vam to napisala 2015. godine, znate i sami u kom kontekstu. Nemamo o cemu vise da polemisemo.

Maja Bjelic


Gost

#55

2016-10-11 21:52

Ja sam otišao sa istog fakulteta jer mi je bilo muka da gledam i slušam ovakve priče svaki dan. Nisam se pokajao ni jednog momenta.

Neće ovde moj potpis verovatno ništa promeniti ali ne treba imati dlake na jeziku kada su ovakve stvari u pitanju. Na stranu ovi bodovi i liste, ja mogu da kažem da su Srđan i Maja na mestu, ili su barem bili u nekom za mene prošlom vremenu, a Margaretu ne znam, možda je i ona ok. Opet, ako studenti nekome daju ocenu iznad 9, u sistemu gde se kvalitetni nastavnici broje na prste, nemamo o čemu dalje da pričamo. To je posebno važno za ovu grupu predmeta, za koju je interesovanje studenata gotovo zanemarljivo.

Ne mogu da kažem ništa dobro ili loše za profesorke jer ih ne znam bolje od zdravo i dobar dan na hodniku ali mi njihova objašnjenja deluju uvijena, a osetljiv sam na eksploatisanje radne snage pa bih hteo da se malo bolje objasni ta povreda radne obaveze zbog koje je kandidat odbijen, pa ako je poništenje ovog izveštaja put do ispunjenja mojih želja, neka tako bude.

Gost

#56 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-11 22:10

#54: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Molim da ne zloupotrebljavate ime Maje Bjelic. Poznajem je i znam da ona ovako nesto zadojeno mrznjom nikada ne bi napisala.


Gost

#57 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-11 22:13

#52: kolegin kolega - Re: Re: Re: Re:  

 On je predlozen od strane komisije. Ako se obori izvestaj, obara se i njegov izbor. I molim vas, informisite se prvo, pa onda komentarisite. Sve Vam je dostupno. 

Sova

#58

2016-10-11 22:14

Sramotan i licemeran izvestaj. Prvi put citam da neko navodi u kom periodu je radjen eksperimentalni deo rada. Oduvek se kalkulisalo sa time kad da se objavi rad da bi se obezbedio uslov za izbor u naredno zvanje, mislim da su se tom taktikom sluzile i profesorke koje su napisale izvestaj. Da ne bude zabune, ne mislim da to umanjuje znacaj samog rada, ko je iole upucen u proces objavljivanja radova zna da to ume da potraje.

 


Gost

#59 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-11 22:28

#57: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Taj Srđan je ili politički podoban, ili je nečiji rođak. Prvi je digao glas, a ipak se bira za asistenta. Meni tu nesto jako smrdi.

insajder

#60 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-11 22:41

#59: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ljudi, Srdjan nije nista kriv. Maja i on su zajedno u ovom problemu. Njemi je SA takodje pretila, kao i brojim drugim kolegama. Ono sto vas zbunjuje je kako je Srdjan podoban za reizbor, a Maja nije.

Odgovor je jednostavan - dve profesorke, dva asistenta, svaka bira sebi saradnika i podrzava onu drugu. Tako one plivaju vec godinama.


Gost

#61 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-11 22:50

#56: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Niko ne zloupotrebljava moje ime. Detaljnost toga znaju upuceni u problematiku, jer navodim 2015. godinu (tacnije maj 2015. godine) i jako je vazno zasto je navodim. Nema mrznje u mom komentaru, ne vodim se takvim osecajima. Mislila sam da komentar pisu osobe koje su napisale referat, pa sam zato tako odreagovala. Izvinjavam se ukoliko gresim, zaista. Sustina je ta da je Srdjan fantasticna osoba i da nema mesta negativnim komentarima o njemu ovde, niti bilo gde. Vrlo je komplikovano zbog cega je on predlozen, a ja ne, i ne bih se upustala u objasnjavanje situacije ovde. Samo bih provukla cinjenicu da bi bilo previse da se oteraju oba (i jedina) asistenta na Katedri odjednom... Sledeci izbor je za tri godine, pa cemo videti sta ce biti. Ovakve stvari se rade sistemski, a ne naprasno.

Najiskrenije se nadam da ce ljudi shvatiti da je komisija ta koja snosi odgovornost za ovako lican i niskoshodljiv izvestaj, a ne Srdjan, Margareta ili ja. Moc je cudo. Zavadi, pa vladaj. A to je nesto sto im nikad nece proci, ma koliko se trudile, a jesu. Svojski.

 

Maja

Đenka

#62 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-11 22:57


Gost

#63 Re:

2016-10-11 23:12

#58: Sova -  

 Sovo, ocigledno je da ovde nisu svi sa akademije i da mnogima nije jasno u cemu je problem. Lepo ste im objasnili.


Gost

#64

2016-10-12 05:06

Ovako nepismen i lican izvestaj je sramota za Univerzitet i redovne profesore! Komisija je ovakvim referatom  najvise osramotila sebe i kucu za koju radi.

FTN

#65 FTN

2016-10-12 05:50

Ne znam to sto pisete, ali znam Kovacevice...

Tri radna mesta otvorena za njihovu decu.

Dva za decu, a jedan za zeta. A niko ne radi.

Dusan Kovacevic zaradjuje pare preko Exita. Bio u zatvoru.

Za Iliju se pricalo da je imao vezu sa asistentom Momcilom i svasta jos...jos uvek je svaki dan tu.

A kazu da mu je cerka par puta samoubistvo pokusavala.

Za tu zenu od Ilije buraz kaze da muje cura pricala da je kao kompjuter i da je njena drugarica suze isplakala i pobegla na neko ddrugo mesto na biologiji.


Gost

#66 Re: FTN

2016-10-12 06:29

#65: FTN - FTN 

 SRAM VAS BILO! Sram Vas bilo da ovaj forum i temu koristite za ovako niske napade na ljude o kojima ovde nije rec! ZGROZENA SAM! Gade mi se ljudi poput Vas! Na srecu, ja imam mogucnost izbora da takve ljude iskljucujem iz svog zivota, samo ne znam kako se Vi gledate u ogledalu svaki dan...


Gost

#67 Bivsi student Biologije

2016-10-12 08:47

Ima svasta na toj Biologiji.

Nekog direktora su smenili zbog nekih studentskih para.

Ja sam radila diplomski na biohemiji.

Tada je tamo radila neka Bojana Stanic.

Posle su je izbacili i sa Biohemije i iz jos neke laboratorije jer je nesto rovarila protiv profesora a i zakljucavala se sa nekim ozenjenim kod koga je posle otisla u Ameriku.

Neki dan mi kaze drugarica sa kojom sam tada radila diplomski da su sada oboje na Biologiji.

Izgleda da sada ima i druge zabave sem njih dvoje. Dobro da sam ja otisla odatle.


Gost

#68 FTN i Bivsi student biologije su ista osoba!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016-10-12 09:24

Kao sto je Maja Bjelic imala petlje da se potpise i stane iza svojih komentara, bilo bi lepo da i ova "podvojena licnost" (a mozda ih ima jos?) potpise imenom i prezimenom svoje odvratne komentare.


Gost

#69 Re: FTN i Bivsi student biologije su ista osoba!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016-10-12 09:31

#68: - FTN i Bivsi student biologije su ista osoba!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 Ne mora da se potpise, jasno je!!

Verovatno ti je poznata afera cijanid 


Gost

#70 Re: Bivsi student Biologije

2016-10-12 09:32

#67: - Bivsi student Biologije 

 Secam se Bojane Stanic, drzala mi je vezbe iz Biohemije. Ubedljivo najbolji asistent tog doba! Bila je jedna od najinteligentnijih osoba na toj Biologiji. Naravno da su i nju kasnije oterali...izgleda da takvi umovi jednostavno nisu nikome potrebni...


Gost

#71

2016-10-12 09:44

Slazem se da svega ima na biologiji, to svi malo upuceniji znaju. Medjutim, ovde nije to tema. Tema je najsramniji izvestaj ikad potpisan od strane Silvane Andric, Tatjane Kostic i Zvezdane Kojic. Ovim izvestajem su osramotile najvise same sebe, ali ocigledno da to takvim ljudima nista ne znaci. Takve persone nemaju ni obraza ni srama. Nista im nije sveto. Ovde smo da pomognemo devojci zbog koje je pokrenuta peticija, a koju su takodje pokusale da uvuku u svoj ljigav vir.


Gost

#72

2016-10-12 10:08

Bravo za komentar! Bilo je krajnje vreme da se prekine međusobno optuživanje i pljuvanje koje smo imali priliku da pročitamo u prethodnim komentarima i da se skrene pažnja na osnovni razlog zbog kog smo došli da potpišemo ovu peticiiju, a to je BESTIDAN IZVEŠTAJ kakav do danas nije viđen!


Gost

#73

2016-10-12 11:55

Koliko još nepismenih treba da pregaze rad i trud vrednih studenata, koji su učenjem, a ne vezama, postigli odlične rezultate u toku studiranja. Ovoj državi ne treba pametan već poslušan narod. Tuga do neba..
Bivsi kolega

#74 Nekompetentnost Srdjana Sokanovic

2016-10-12 13:37

Evo jos jedna zanimljiva cinjenica koja svedoci o nekompetentnosti buduceg gospodina asistenta. Srdjan je imao 8 iz fiziologije na osnovnim studijama, onda da li je red da sada bude izabran pored toliko pametnij ljudi kao asistent i da poducava nove generacije.


Gost

#75 Re: Nekompetentnost Srdjana Sokanovic

2016-10-12 13:47

#74: Bivsi kolega - Nekompetentnost Srdjana Sokanovic 

 A predsednik komisije, prof. dr Tatjana Kostić, je osnovne studije završila nakon 8 godina i nije imala baš zavidan prosek. Takodje je postala redovni profesor pre nego što je imala kandidata sa odbranjenim doktoratom. Da li je takva osoba kompetentna da podučava nove generacije i odlučuje o tome ko je kompetentan da bude saradnik na Fiziologiji životinja?