U slucaju da se ne zna gde je roditelj odbegao,da bude dovoljan potpis roditelja kod koga su deca

Tamara Kokar

#1

2016-10-12 10:51

SVE SAM REKLA


Gost

#2

2016-10-12 11:30

Da bi bilo jednostavnije

Gost

#3

2016-10-12 11:47

Potpisao sam zbog toga što se centar za socijalni rad oglušio o potrebu samohrane majke za njihovom brzom intervencijom kod suda i gde treba (policija... ) i pustio da sama rešava problem za koji oni primaju platu iz budžeta. Dakle, platu primaju redovno da ne može redovnije, u celosti, a posao ne rade.

Gost

#4

2016-10-12 13:01

 I sama sam u toj sitiaciji da treba da jurim za saglesnost oca koga dete apsolutno ne zanima i koji zivi sirom sveta.


Gost

#5

2016-10-12 17:36

Potpisom sam rekla sve.

Gost

#6

2016-10-12 17:40

Potpisala. Podrzavam.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-10-12 17:50



Gost

#8

2016-10-12 18:05

Peticiju sam potpisala zato sto sam i sama imala, i imam slicnih problema.

Gost

#9

2016-10-12 19:06

Ja sam samohrana majka.Imam cerku koja nosi ocevo prezime.Tuzila sam ga za starateljstvo i dao mi puno starateljstvo nad detetom da on nema nikakve obaveze.Peticiju sam potpisala radi samohranih roditelja koji moraju da traze potpis drugog roditelja bilo to za pasos ili nesto drugo
Nikola

#10

2016-10-13 06:36

Valjda je smisao društva da pomaže samohrane roditelje i njihovu decu, a ne da ih dodatno maltretira. Razumem da je smisao ovakvih propisa da zaštite prava oba roditelja, ali takođe treba da postoji način da se zaštiti roditelj hranitelj, ako je drugi roditelj samoživ


Gost

#11

2016-10-13 10:27

Jer sistem ne valja....roditelj koji živi sa detetom napati se brineći SAM ,a onog drugog ne zanima kad je dete bolesno,povređeno,gladno.....da li će preživeti ,a BITAN je da da saglasnost za putovanje koje je obezbedio opet ovaj koji se sam bori za sve....čista budalaština i izrugivanje samohranim borcima za sreću i dobrobit svoje dece..država umesto da pomaže,podmeće nogu
Tamara Kokar

#12 Re:

2016-10-13 10:31

#11: -  

 istina, evo sta se danas dogodilo u mom slucaju

Ova zemlja nasa, podrzava odbegle roditelje, sputava decu samohranih roditelja da ne mogu da sa klubom igraju utakmice u inostranstvu jer ne mogu da dobiju pasos, sa potpisom roditelja koji cuva i brine o detetu.Danas sam ponovo bila u Centru za soc rad, gde su mi rekli da iz MUPA nabavim dokaz da nije poznato mesto prebivalista u mom slucaju oca deteta, u Mupu su mi rekli da ne mogu tako da zaviruju u privatnost neciju, odbeglog oca u ovom slucaju, sto direktno znaci da dete ne moze da dobije pasos,jer je procedura, da opet odem u Centar za Socijalni rad da mi zvanicno napisu da traze to sto traze kako bi dali poptis za pasos, ALI da ne znaju koliko ce to dugo da traje i kad ce mene u vezi toga iko da pozove. Elem, u svakoj jebenoj kancelariji se za dovidjenja dobija pozdrav sa recima ``Pa sta da radim, nije to do mene`` ma nije, do mene je ili do svakog roditelja, mi smo krivi sto nas tako setate jer nista ne znate, mi cemo biti krivi sto nasa deca ne mogu da idu na put i bave se sportom......a hocete natalitet, e od mene dobijete samo ovu peticiju i molim vas sve da serujete jer ja nisam jedinstven da nas nazovem slucajevima, jer ocito za njih sve to i jesmo.....Hvala unapred sto cemo nadam se bar u jednoj peticiji mi samohrani sa odbeglim roditeljma nase dece uspet da budemo slozni.MOLIM VAS SHERUJTE NA SVOJE ZIDOVE.HVALA http://www.peticije24.com/bez_drugog_potpisa_za_pasos_detetu_samohranim_roditeljima

kome nije mrsko neka stavi na svoj zid, dajte da se izborimo i mi samohrani za neku bar olaksicu


Gost

#13

2016-10-13 14:38

Slican slucaj

Gost

#14

2016-10-13 14:41

IMALA SAM ISTIH PROBLEMA DOK SAM JOS BILA UDATA NA PAPIRU,A BIVSI MUZ U ZATVORU. NISAM MOGLA SA DETETOM NA MORE BEZ NJEGOVE BUDJAVE SAGLASNOSTI! RETARDI!

Gost

#15

2016-10-13 15:11

Zbog nekih idiota od roditelja, koji se svete bivšem supružniku (otac/majka), preko deteta. Tako mnogi samohrani roditelji ne mogu svoje dete ni na more da odvedu ni zbog zdravlja.

Gost

#16

2016-10-13 20:10

Ako je jedan roditelj zakonski zastupnik i staratelj svog dijeta,nema potrebe za potpisom drugog roditelja,cista zavrzlama,peripetija,hodanje od vrata do vrata i ugrozavanje djetetovih prava!!

Gost

#17

2016-10-14 08:38

Zato sto imam isti problem, dete tri godine, otac strani drzavljanin, priznao ga ali mu ne daje ni dinar, nema ga nigde da mu uruce poziv za sud da bih dobila samostalno vrsenje roditeljskog prava, dete nema deciji....

Gost

#18

2016-10-14 11:32

Hvala Bogu moj sin je napunio sad vec 21god. ali do pre 3 godine "rad i pomoc" sa centrom za socijalnu pomoc u mom gradu je bila Nocna Mora u bukvalnom smislu reci godinama i godinama do te divne 18 kada smo mogli dobijati neku pomoc-koja je naravno trajala 365dana minus 92dana-jer pravo na novcanu pomoc imamo 8meseci od 12...- ovo sve govori o nasoj srbiji i onima koji nas vode. Boli njih dupe za Nas dok god oni zive kao Bogovi sto su ziveli na Olimpu!!!

Gost

#19 Re:

2016-10-14 11:34

#3: -  

 Svi i jesu na radnim mestima na kojima mogu primati platu iz budzeta-oni nisu tu da rade vec radi plate i svih ostalih priviligija koje pruza radno mesto u javnom preduzecu-sto narasvno, ne postoji nigde u svetu sem kod nas- znaci Mi zivimo u Raju :D ps.crni humor


Gost

#20 Re:

2016-10-14 11:35

#15: -  

 Verujte nije zbog toga- "spiutavaju" Socijalni rad i njihova politika propisana zakonom :(


Gost

#21

2016-10-14 17:02

Zato sto je sve tacno sto ste napisali,otac nece da da potpis za prebivaliste,za licnu kartu...sad sam se doselila u bg a tu savetuju da sama nateram oca da da potpis,da tuzim,a sudije kazu(pitala sam )niko mi nece dati u presudi da sama prijavljujem na adresu..moj sin se od februara ove godine ne vodi nigde..ima 17 god.da izadje u grad bez lk pravi prekrsaj...a sta cemo kad neko hoce da zloupotrebi dete...drzava i porodicni zakon mu prave uslugu..danas sam bila u SUPU-U na zvezdari...i s apetitom sam ovo potpisala:)
Tamara Kokar

#22 Re:

2016-10-14 17:18

#21: -  

 da, deca su nam u problemu....strasno ja jos nemam ni dodeljeno starateljstvo????Odradjen DNK  i alimentacija koju otac daje meni za dete znaci zakljucak je da je dete sa mnom, ali opet ne vredi bez potpisa nista........

tamara kokar
Autor peticije

#23 Re: Re:

2016-10-15 08:05

#22: Tamara Kokar - Re:  

 isti slucaj, bas kao i ti. Nakon deset godina saznam da nemam starateljstvo, postupak je da pokrenes spor na sudu da ti oni nadju advokata koji menja oca, i da ga ti platis, i traje dugo tako su mi rekli iz centra


Gost

#24

2016-10-15 08:27

Zato sto nemamo adekvatan zakon o porodicnim odnosima, a institucije koje ga tumace, tumace ga po svojoj volji i ne vode racuna o najboljim interesima deteta.
tamara kokar
Autor peticije

#25 Re:

2016-10-15 11:41

#24: -  

 tacno, a jos manje znaju zakon i obaveze svoje, ama iz svake kancelarije sam izasla i umesto dovidjenja samo slegnu ramenima i kazi ``pa ne znam ja za to, sta da vam kazem`` a sve sto trazis od pomoci nemaaaaaa...ako si vlasnik stana bez primanja nemas pravo na deciji dodatak, to je sad druga tema ali tice se centra