PETICIJA ZA ISPITNI ROK SVAKOG MESECA ZA STARE STUDENTE


Gost

#101

2011-10-02 00:16

Nebuloza ili ne,ali mislim da bismo i takav rok,kao regularan a ne kao "moze biti i ne mora",vrlo rado prihvatili...Barem nesto!!!

Gost

#102 VAZNO!!!!!!!!!!!!!!!

2011-10-02 02:39

http://www.facebook.com/pages/Odbrani-Filolo%C5%A1ki/156756827697548?sk=info Ovo je azurna grupa, aktivnih kolega, uclanite se obavezno!
Adi

#103 Adi

2011-10-02 12:51

Samo za stare studente? Niste fer. Ili svi, ili niko!

Gost

#104

2011-10-02 18:20

Ja bih pre rekla da su svi zahtevi vezani za nove a mi stari se nigde i ne pominjemo!Ja cu doci na faks ali nemam nameru bilo sta da podrzim ukoliko i nasi zahtevi ne budu ukljuceni u peticiju-protest ili sta god...
VasaRespekt
Autor peticije

#105

2011-10-03 00:29

Kolege, ako je neko u mogucnosti neka se sutra u 11h sati pojavi na fakultetu. BOLONJCI ORGANIZUJU PROTEST, VOLJNI SU DA IM SE PRIDRUZIMO, MORA NEKO DA NJIHOVIM ZAHTEVIMA PRIKLJUCI NASE, ZNACI TRAZIMO ROKOVE U MARTU, OKTOBRU 2 I DECEMBRU ZA PISMENE I USMENE ISPITE. Ja na zalost ne mogu sutra doci, jer sam tek veceras saznao za protest, a imam neodlozan lekarski pregled. Molim vas neka neko ode, u 11h je protest, a u 14h plenum. NEKA NEKO ODE!!!
VasaRespekt
Autor peticije

#106 PROTEST!!!

2011-10-03 00:29

Kolege, ako je neko u mogucnosti neka se sutra u 11h sati pojavi na fakultetu. BOLONJCI ORGANIZUJU PROTEST, VOLJNI SU DA IM SE PRIDRUZIMO, MORA NEKO DA NJIHOVIM ZAHTEVIMA PRIKLJUCI NASE, ZNACI TRAZIMO ROKOVE U MARTU, OKTOBRU 2 I DECEMBRU ZA PISMENE I USMENE ISPITE. Ja na zalost ne mogu sutra doci, jer sam tek veceras saznao za protest, a imam neodlozan lekarski pregled. Molim vas neka neko ode, u 11h je protest, a u 14h plenum. NEKA NEKO ODE!!!

Gost

#107

2011-10-03 16:59

Zna li neko šta je bilo na protestu?
jovanke

#108 ...

2011-10-04 17:37

Bolonjci nas ni ne pominju, niti će, ako neko od starih ne ode na taj protest.
Evo vam članak, pa čitajte.
http://www.pravda.rs/2011/10/03/filolozi-u-strajku/

Gost

#109 VAZNO !!!!!

2011-10-04 18:39

http://www.facebook.com/groups/159427597478382/?id=163873667033775&ref=notif&notif_t=group_activity Bolonjci nas pominju, ali niko nije od nas otisao na sastanke! Molim vas da se uclanite u grupu, ovde su aktivne kolege koje organizuju protest 6. kao i zahteve koji ce biti predati Ministarstvu! Pozivam VASU AUTORA PETICIJE da se HITNO javi adminima grupe jer treba da oforme listu zahteva sa nasim zahtevima!

Gost

#110 Re: PROTEST!!!

2011-10-04 18:43

#106: VasaRespekt - PROTEST!!!

http://www.facebook.com/groups/159427597478382/?id=163873667033775&ref=notif&notif_t=group_activity Treba da predaju zahteve ministarstvu, molim te da se kao kreator peticije uclanis u grupu ij javis adminima sto pre u ime starih studenata! Bolonjci se bore, ali NIKO od nasih nije otisao, pitaju gde smo, koji su nasi zahtevi. Pa ne mozemo sedeti i cekati samo!

 

SVIM KOLEGAMA: aktivirajte se, dajte da se skupimo! Nema vajde od jurenja po forumu fakulteta i ovde, kad je preko hiljadu ljudi na fb na grupi za koju dadoh link.Pozurite, protest je 6. oktobra!


Gost

#112 Re: Re:

2011-10-04 21:56

#111: - Re:

Cujte ovako sto se tice apsolventskih rokova.... na farmaciji,ekonomiji,pravima,tehnoloskom...Ljudi koji su odslusali sve cetiri godine a stari su sistem imaju normalne rokove svakog meseca a BOLONJCI na ekonomskom fakultetu imaju rokove svakog meseca!!!!!!!!!Pitali smo prosvetnu inspekciju zasto nas fakultet ne cini isto kao i ostali rekli su man da je to pravo fakulteta.Neko je izneo zahteve na nastavnom vecu,dekanica je OSTAVILA profesorima da odluce,EJ PROFESORIMA!!!! Ja sam sa francuskog i neki nasi profesori imaju predavanja JEDAN DAN U NEDELJI a neki DVA DANA U NEDELJI.Da li oni zaista ne mogu da odvoje dva tri dana mesecno za jedan ispitni rok? Zato je moj predlog da zahtevamo od Ministarstva da donese zakon koji ce vaziti za sve fakultete a ne da svaki fakultet(citaj profesori) donosi odluku sam za sebe. Na taj nacin izborili bismo se za stari program ali i za sve naredne generacije!

Razocarana

#113 Samo cemo se secati Aprila :(

2011-10-04 23:22

Kolege,upravo sam primila sokantnu informaciju:od ove skolske godine nemamo april kao redovan ispitni rok,vec umesto njega dobijamo JANUAR 2. Razmak izmedju Januara 1 i Januara 2 bice u najboljem slucaju 10 dana.Samo bih pitala sve one koje je strah da potpisu bilo koju peticiju i time pokusaju da se izbore za svoja prava,LJUDI DA LI STE SRECNI?Po hodnicima svi govore ovo ne valja,ovo nije fer,kad cemo zavrsiti,drugi fakulteti ovako,zasto je kod nas kako jeste itd.,a samo 400 potpisa !!! Ljudi nece vas izbaciti sa faxa ako se potpisete,vec cete dobiti jednu sansu vise da pomognete sebi i drugim kolegama!!! Ako izgubimo aprilski rok,sanse da zavrsimo studije do 2014,po mom skromnom misljenju,su nam nikakve... Probudite se vise i pomozite prvenstveno sebi!!!

Gost

#114 Re: Samo cemo se secati Aprila :(

2011-10-05 00:20

Razocarana

#115

2011-10-05 01:04

Danas na Normi asistentkinja Dina je spomenula,a zatim sekretar Krca potvrdio :( Prvo su stavili septembarski,oktobarski i oktobar 2 u jedan mesec,svi su cutke prihvatili,sada i ovo :( Samo se pitam koji im je sledeci potez?Mozda Januar 3 umesto Juna? Molila bih osobu ili osobe koje su kreatori takvih rokova da mi svojom pamecu pomognu da prebrodim sve ovo jer ko posle svega ovoga sto rade moze ostati normalan!!!! Price da nas bilo ko na faxu podrzava su groteskne,jer mi nikad nismo bili u goroj situaciji!!!

Gost

#116

2011-10-05 01:43

Pa to je strasno, stvarno treba da strajkujemo gladju. Jel to vazi i za stare studente ili samo za bolonjce? Jel mozes molim te da mi kazes jel su pocela predavanja? Ne mogu da nadjem nigde na nasem sajtu kakav je plan rada za ovu godinu, videla sam da sintaksa pocinje tek 17og, a interesuje me kad pocinju ostala predavanja. Hvala ti.

Gost

#117

2011-10-05 03:15

Ne dizite paniku zbog rekla-kazala vesti. Jos jednom vas pozivam na Fejsbuk, da se okupimo!
Gost

#118 Master

2011-10-05 12:04

Zahtev mora biti I MASTER po starim uslovima za stare studente! Mislite unapred!
jovanke

#119

2011-10-05 12:37

OK. Ide li ko od starih sa zahtevima sutra na protest?

Gost

#120 Re: Master

2011-10-05 13:14

#118: Gost - Master

Napišite onda svoje zahteve i priključite se protestu!


Gost

#121

2011-10-05 16:58

Predlog za 4. zahtev vezano za dodatne rokove.
4.da se studentima,koji studiraju po starom programu kao i onima koji studiraju po bolonjskom sistemu obrazovanja,a odslusali su sva predavanja,omoguce vanredni ispitni rokovi u kojima ce moci da polazu sve ispite i to u celini-kako pismeno,tako i usmeno,svakog meseca u godini.


Nadam se da ce biti prihvacen mnoj predlog,a to je da se zahtevi vec sutra predaju i da se dekanici da ultimatum! Nek razmisli preko vikenda,nek se u ponedeljak PISMENO izjasni da li prihvata ili ne,ako ne prihvata ispunjavamo pretnju i blokiramo nastavu na faksu sve dok nam se svi zahtevi ne ispune.O ovome je vec bilo reci na proslom plenumu. Nadajmo se da ova prica nece cekati neke naredne dane. ODMAH SUTRA,nemamo vise vremena za gubljenje!!!
Ako se neko od vas ne slaze,neka kaze,nema sujete nema ljutis. Ovo je samo moj licni predlog,tako da ja ne mogu ici protiv vecine. Ako se ne slazete dajte da nadjemo neko bolje resenje! Srdacan pozdrav! I DODJITE NA PROTEST!!!!! RAZGLASITE SVIMA,OVO SE TICE I OSTALIH FAKULTETA!!!

Gost

#122 Re: Protest!!!!

2011-10-05 17:05

#121: -

U koliko sati je protest, ne naidjoh na tu informaciju!!!!


Gost

#123

2011-10-05 17:51

U 12 je protest i nemoj da neko nije dos'o! ;)

Gost

#124

2011-10-06 23:52

Videla sam na blogu Plenuma skenirane zahteve predate Vladi, zbog cega nema zahteva studenata apsolvenata starog sistema, za vracanje apsolventskih rokova koje im Filoloski uskracuje? Rekli su da ce dodati i nas zahtev!!!!

Gost

#125 VEOMA VAZNO!!!

2011-10-07 00:20

Da bi nasi zahtevi bili uvrsteni u zahteve koje Bolonjci predaju i za koje se bore, moramo biti prisutni na sastanku! Koleginice Bolonjci su mi objasnile da je doslo do raskola, na zatev pojedinih koleginica "po starom" , jedna od njih je objasnila da "mi stari hocemo da resimo to na drugi nacin" . Gluposti! Umesto da se ujedinimo, razjedinjujemo se na nemocne grupice! ZBOG TOGA JE NEOPHODNO PRISUSTVO PREDSTAVNIKA STUDENATA PO STAROM NA PLENUMU, SUTRA(PETAK) U 14h!!!!!