РЕЦИМО !НЕ! НЕХУМАНИМ ЗАКОНИМА И ПОДЗАКОНСКИМ АКТИМА!!!


Gost

#1

2011-10-11 17:11

potrebno je pomoci ljudima koji imaju retke bolesti. ko od nas moze da garantuje da sutra i sami necemo biti jedan od slucajeva kojima ce trbati ovakvo lecenje
Jelena

#2 Re:

2011-10-11 18:33

#1: -

bas tako...


Gost

#3

2011-10-13 12:06

Kada se novac u drzavi rasipa,niko ne odgovara za to.A kada treba dati u humane svrhe,oni nikada nemaju!
Jelena

#4 Re:

2011-10-13 14:04

#3: -

Kao odgovor, citiraću prvo reči Elizabete Paunović, državne sekretarke u Ministarstvu zdravlja, na okruglom stolu (inače, patetično je u ovom slučaju uopšte navoditi budžet Ministarstva zdravlja, a ne budžet RZZO, koji iznosi oko 2 milijarde evra):

"Obezbeđivanje sredstava za lečenje obolelih od retkih bolesti u ovom momentu nije moguće iz redovnih prihoda Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje, jer troškovi lečenja pacijenta sa, na primer, Gošeovom bolešću iznose godišnje i 250.000 evra, zavisno od telesne mase pacijenta. Budžet Ministarstva zdravlja za 2011. iznosi 3,7 milijardi dinara, što je dva puta manje u odnosu na 2007"

a, zatim, odgovor na to g. Brajana Omahonija iz Irskog udruženja hemofiličara:

"Pristup zdravstvenim uslugama je pravo i ne treba da bude dobročinstvo. Niko ne treba da bude kažnjen zbog rođenja sa retkom bolešću. O nekoj zemlji treba suditi po tome kako pomaže starima, bolesnim, hendikepiranima." On je naglasio da ga frustrira izgovor vlada da je lečenje retkih bolesti skupo, a zapravo bespotrebno troše veliki novac i naveo primer Finske koja je dala osam miliona evra za automatske mašine za glasanje koje nikada nisu proradile.

Iz reči državne sekretarke se, dakle, jasno može zaključiti da oni već sada pripremaju odstupnicu i svakojake izgovore kada je u pitanju najavljeno finansiranje lečenja retkih bolesti! I to je razlog više zašto treba potpisati ovu peticiju...


Gost

#5

2011-10-17 19:31

Sta da napisem,a da ne bude pateticno :( Trenutno sam u grupi za sakupljanje pomoci za decu koja boluju od Batenove bolesti,za transplantaciju srca Sladji i Marijani,za transplantaciju pluca Ireni,za transplantaciju bubrega Darji...A,koliko jos ljudi ima iste muke....To su ljudi kojima ova drzava ne priznaje bolesti,ne zeleci da pomogne,izgovara se da to nije zakonom predvidjeno.Pa,ko pise te zakone?Po logici,taj ko ih pise trebalo bi da moze i da ih popravlja,menja,poboljsava...A,sredstava ima,ako se rasporede po prioritetima,a valjda je zdrava nacija najveci prioritet.Ili gresim?...

Gost

#6 Re:

2011-11-08 01:45

#5: -

Žao mi je što moram da konstatujem da ovo što mi zahtevamo peticijom u Italiji Senat zahteva od Vlade, odnosno isto joj nalaže, pozivajući se na Ustavom zagarantovana ljudska prava na život i lečenje, tako da smo mi još mnogo, mnogo daleko od ostvarivanja ciljeva iz peticije, a bićemo još dalje ukoliko ne bude potpisana u većem broju...

Izvod iz italijanskog zakona "Act of Legislature of Investigation No. 1-00483", materijal dobijen ljubaznošću gđe Biljane Novaković:

Act No. 1-00483, Published October 19, 2011:

The Senate,
.....
commits the Government:
1) to take all the necessary tools to continue updating the list of rare diseases of the Ministerial Decree No 279 of 2001, including 109 diseases already identified in Appendix 7 of the Decree of President of the Council of Ministers 21 March 2008 as well as providing necessary measures in order to allow a regular update of this list, pursuant to Article 32 of the Constitution;
2) to take all necessary measures to: a) ensuring the care of patients suffering from rare diseases, in particular through access to care and assistance, material, economic and psychological, b) to establish a national Committee for rare diseases, able to monitor the phenomenology, the incidence and management of the funds; c) establish rules providing for the authorization of use to facilitate access to innovative medicines called orphans, d) promote scientific research aimed at identifying new therapies or drugs for the treatment of rare diseases.


Gost

#7

2012-01-17 19:45

Sta da kazem za ovu sramotu,na neke stvari obicni ljudi ostanu nemi.

Gost

#8

2012-01-18 09:55

Закони постоје због људи, а не обрнуто.

Gost

#9

2012-02-16 21:48

Iskreno se nadam da cemo ovom peticijom,nesto,postici...

Gost

#10

2012-02-16 21:49

Podhitno ovome stati na put.Los primer drzave mladima koji beze iz zemlje!

Gost

#11

2012-02-16 22:12

Na žalost država više brine o nevažnim stvarima nego o brizi za svoje građane kojima je pomoć najpotrebnija.

Gost

#12

2012-02-16 22:44

sramota je za ovu zemlju da dopusti sebi ovakvo nesto...

Gost

#13

2012-02-16 22:57

Sta reci kada je potrebna peticja za rusenje nehumanih zakona.

Gost

#14

2012-02-16 22:58

S R A M O T A TUUUUUUZNO I RUUUUUUZNO!!!!!!

Gost

#15

2012-02-17 01:53

Nemam komentar na zlo koje nas je zadesilo!

Gost

#16

2012-02-17 03:11

Žalosno je što reagujemo tek kad se desi tragedija. Ipak, nadam se da će ljudi reagovati, da će osetiti odgovornost prema drugima, jer svakom od nas ovo može da se desi. Pa i političarima. Dajte, ljudi da se trgnemo konačno. Ja ne poznajem dobro zakone, ali valjda postoji nešto što je iznad zakona, a to je ljudskost...nadam se da je još uvek ima. Hvala onome ko je pokrenuo ovu ideju...Što se tiče kontrole, mislim da je potrebno uvesti strogu kontrolu nad sredstvima koja su namenjena  lečenju ljudi koji su oboleli.


Gost

#17

2012-02-17 03:48

Hajde prijatelji mesto lajka svi lepo udjete i potisete peticiju,nije tesko,minut posla,a ZNACI SVIMA NAMA I NASOJ DECI!

Gost

#18

2012-03-02 19:16

Taj zakon bi konacno pomogao ljudima koji imaju decu ili nekog obolelog da bar dobije sansu za lecenje bolesti koje ova drzava na zalos jos uvek nije srela ili nema znanje o lecenju istih bolesti.ZBOG NE RAZVIJENE MEDICINE U SRBIJI!
Gost

#19 Država oduzela pravo na lečenje sedmogodišnjoj devojčici

2012-03-13 22:22

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/311809/Drzava-oduzela-pravo-na-lecenje-sedmogodisnjoj-devojcici - Ovo je presedan i prvi slučaj u Srbiji da je država optužena da je protivzakonito oduzela detetu pravo na lečenje i dijagnozu.
Dusan Lukic

#20

2012-04-06 20:12

Moze li neko molim vas da mi objasni kako se pise molba za donaciju crca,osim da treba da se plati 120.000 eura...Ako neko moza da mi to objasni neka mi pise na E-Mail duki.luis@gmail.com....ZAISTA JE HITNO PA VAS MOLIM DA MI SE STO PRE NEKO JAVI...U NAPRED HVALA...

Gost

#21 Re:

2012-04-06 20:16

#17: -

Gde treba da se podpise?

 

Gost

#22 Re: Re:

2012-04-10 13:23

#21: - Re:

Peticija se potpisuje ovde (ispod teksta postoji polje za upisivanje imena i prezimena, itd; imate i opciju da se vase ime ne vidi, ukoliko tako zelite): http://www.peticije24.com/recimo_ne_nehumanim_zakonima

Gost

#23 Re:

2012-04-10 13:36

#20: Dusan Lukic -

G. Lukicu, ne znam kome upucujete molbu za transplantaciju srca: ukoliko se radi o RZZO-u, postoji Pravilnik o uslovima i nacinu upucivanja osiguranih lica na lecenje u inostranstvo, a u okviru njega, na kraju, postoji obrazac - Zahtev za upucivanje na lecenje u inostranstvo - ukoliko ste kvalifikovani (ili osoba za koju pitate); bas kada je u pitanju srce, u ovom Pravilniku postoje mnoge diskvalifikacije, sto i jeste jedan od mnogih razloga za pokretanje ove peticije. Ukoliko, pak, transplantaciju nece da finansira RZZO, morate se obratiti nekoj klinici u inostranstvu sa molbom da Vas prime. Koliko sam upoznata, Ministarstvo moze da pripomogne - ako ne finansijski, onda savetom i brzim upucivanjem na adekvatnu kliniku; narocito ako je hitno, kao sto to kod srca i jeste. Zaista ne znam tacno sta Vam je potrebno i o kakvoj se molbi radi, odnosno kome treba da je uputite, pa nisam sigurna da sam uspela da Vam pomognem ovim odgovorom...


Gost

#24 Re:

2012-05-11 19:50

#1: -

Potpisala peticiju,svaka cast kako je uradjena.Molim sve koji zele da potpisu peticiju protiv pravilnika o bolovanju koju sam ja pokrenula koja je tihi genocid.Ljudi se bolesni,neizleceni vracaju prisilno na posao,ugrozava im se zdravlje,mnogi su izgubili posao zbog toga.

Jelena

#25 Re: Re:

2012-05-26 20:25

#24: - Re:

Hvala lepo, i ja sam potpisala vasu peticiju! Ako i ostali potpisnici ove peticije žele da je potpušu, mogu to uraditi na sledećoj stranici: http://www.peticije24.com/peticija_protiv_pravilnika_o_bolovanju

Pozdrav svima i svako dobro!