Pravda za svu decu i mlade poginule u saobraćaju

Pravda za svu decu i mlade poginule u saobraćaju / Saopštenja / Pozovite prijatelje za potpisivanje peticije o oštrim kaznama za ubice u saobraćaju / Komentari


Gost

#1

2023-03-24 08:06

Draga Vera, zelim Vam puno snage u ovom procesu, puna podrska i neka Vas Bog cuva!

Gost

#2

2023-03-24 08:10

Poštovana Vera, oštrija kazna neće vratiti nijedno dete, a Vama sigurno neće doneti olakšanje. Empirijski podaci potvrđuju ovo. Iz vizure društvene kontrole koja fokusira nepoželjno i društveno štetno postupanje, veoma je loša praksa kod nas što se za svaku vrstu društvene patologije traži rešenje u oštrijem sankcionisanju. A to prosto "ne radi". Ono što "radi" je efikasan rad institucija koji omogućava kako efektivnost normiranja tako i stvaranje društvene klime u kojoj je neprihvatljivo patološko ponašanje, a što je zapravo ideja tih zahteva za pooštravanjem kažnjavanja. Hvala Vam što ukazujete na problem bahate i neodgovorne vožnje koja uzima danak, sve češće, među onima koji nikakvu odgovornost nemaju, decom. Ali odrasli, punoletni građani imaju. Ustav i zakoni se mažu na 'leba. Institucije bi trebalo da rade u našem interesu, one postoje zbog građana. Dok god se mi budemo bavili sitnim fragmentima naše stvarnosti kojih ljudi postanu bolno svesni tek onda kad ih osete lično kao gubitak ili povredu, nikakav strukturni boljitak ne može da se desi. Politička kultura bahatosti i bezobrzirnosti diktira sve, do bahate i bezobzirne vožnje. To što će jedan predsednik opštine biti osuđen za paljenje kuće novinara, i što će biti osuđem Nikolinin ubica i ubice druge dece stradale u saobraćaju, niti će sačuvati građane od represije i pljačke niti će spasiti drugu decu kad nečiji tatin sin sedne za volan. Htela bih da Vam nekako i uputim neku reč podrške zbog gubitka deteta, ali ne umem. Pogled, stisak ruke, zagrljaj, nekad to ima smisao koji nikakve reči nemaju. Nekoliko puta sam prošla pored Plaze i prosto mi je teško. Nadam se da ćete što pre stići do nekog mirnijeg mesta u srcu, zbog ćerke koja je i dalje kraj Vas.

Gost

#3

2023-06-01 19:57

Svaka čast

Gost

#4

2023-06-01 20:54

Nije to glavni problem. Da je ubica stao i pomogao ili pozvao hitnu pomoć i pružio povređenom licu prvu pomoć, to je obaveza, ne samo moralna dužnost, i takv stvar kada neko pobegne i ne pozove hitnu i policiju treba da se kažnjava izuzetno strogo! Vozači bi trebali, počev od sebe, da prođu obuku iz prve pomoći i to uživo da se uvežbamo. Sve u svemu hoću d akažem podržavam strožije kazne, ali opet to je posledica a ne uzrok, tako da treb kopati dublje, koliko može, i mislim da to pružanje prve pomoći treba da bude stavka broj jedan, jer ako si pobegao, onda si ostavio nekog da umre, takoreći ubio si osobu koja bi možda preživela da si joj pomogo odmah. Zati ze zalažem da se drastične mere takođe primene u takvom kažnjavanju nepružanja prve pomoći! Puno podrške za rad, pratio sam vas na Euronews, odlična emisija.

Gost

#5

2023-06-01 21:10

Vreme skupa je problem,ko bi dosao,ne moze,jer je vreme posla



Plaćeno reklamiranje

Ovu peticiju ćemo oglasiti za 3000 ljudi.

Saznaj više...