ZAUSTAVIMO HAJKU NA NAPUSTENE PSE U KRUSEVCU

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ZAUSTAVIMO HAJKU NA NAPUSTENE PSE U KRUSEVCU


Gost

#101

2012-02-18 02:07

Svima koji ovako rade neka se vrati istom merom.To su demoni a da ce bog da i oni osete na svojoj kozi to isto. Sram ih bilo.

Gost

#102

2012-02-18 13:57

strasnooooo, uradimo sve sto mozemo protiv ne
fwew

#103 qeffqwe

2012-02-18 14:51

Odlicno...Mada zbog ljudi poput "Filla" i "Lovac" ode nam nacija u picku materinu,i drzava i sve.. fuj gade mi se svi redom.Oslanjam se samo jos na karmu ;) Vratice se i njima...

Gost

#104

2012-02-18 15:04

Sram ih bilo....strašno.

Gost

#105

2012-02-18 15:31

Dok se nekom ne slomi kicma nece prestati. Oko za oko...

Gost

#106 Re: Re: I Bog i Drzava

2012-02-18 19:39

#90: Krusevljanin - Re: I Bog i Drzava

NIGDE U DRUGIM DRZAVAMA NECES VIDETI TAKVIH KRETENA POPUT TEBE!!!!Mi smo "ljudi"vece zivotinje od tih lutalica.Sramota treba svakog da bude ko ubiva zivotinje i muci jih ali kad tad stigne svakog Bozija kazna pa i one sto muce zivotinje u ubijaju jih.


Gost

#107

2012-02-18 20:44

Preporuka veleumnim mozgovima da koriste projekt"Uhvati, steriliziraj vrati"Kako to radi cijeli normalni svijet.Sve se plaća i sve se vraća. Mislite vi koji radite ovu hajku na jadne životinje, što će se sutra možda dogoditi vašoj djeci jer ćete im vi napraviti takvu karmu da će cijeli život ispaštati.Neka Ubice zapamte:"dobro se samo dobrim vraća".
Sava
Sava

Gost

#108

2012-02-18 23:56

pomozimo ovim kucama!

Gost

#109

2012-02-19 15:58

aaaa
b

#110 Re:

2012-02-19 15:59


Gost

#111 NEKA SVAKI LOVAC I ONAJ KO MUCI I UBIJE ZIVOTINJU UMRE U NAJGORIM MUKAMA!!!!!!

2012-02-19 21:28

Kruševac - Lovci u kruševačkom kraju moraju da donesu po dva repa pasa ili mačaka, lisica, kuna ili četiri noge ptica kako bi mogli da se razduže i ne plate mesečnu taksu od 1.000 dinara. Da bi izbegli plaćanje takse, lovci masovno ubijaju pse lutalice i mačke, ali i životinje koje imaju vlasnike i seku im repove.

lovci3b.jpg

Masovni odstrel životinja u Kruševcu

- Ko svakog meseca ne donese dva repa od pasa ili mačaka ili četiri para nogu od ptica plaća kaznu. S takvim varvarskim ponašanjem ne mogu da se složim i zato nisam ni uplatio članarinu za ovu godinu. Mnogi lovci se snalaze tako što odsecaju repove mrtvim životinjama, a nedavno sam pored Zapadne Morave video živu pticu kojoj je neko odsekao nogu i tako je ostavio. U Kruševcu ima oko 2.000 lovaca i kada bi svako ispoštovao naredbu, mesečno bi trebalo da bude ubijeno 4.000 pasa i mačaka pošto nema toliko predatora - kaže Miroslav Rakić, lovac iz sela Kukljin. On navodi da se pored ubijanja, često događaju i trovanja.


- U moje dvorište je bačena kobasica sa otrovom koju je kuja pojela. Na isti način otrovano je i štene bretonca od pet meseci, ali smo njega spasli. U momentu kada je bačen otrov u dvorištu je bilo petoro dece. Znam i ko je to uradio. U pitanju je čovek iz sela koji već godinama zlostavlja pse i mačke. On ide okolo i ubija ih, a onda repove prodaje lovcima za razduživanje. Protiv njega sam podneo prijavu policiji i Veterinarskoj inspekciji - priča Rakić.

Članovi Lovačkog udruženja „Kruševac“ potvrđuju da zbog razduživanja lovaca najviše stradaju psi i mačke.

Dimitrijević: Ne ubijamo pse

Stojan Dimitrijević, predsednik Lovačkog udruženja „Kruševac“, negira navode lovaca koji tvrde da se masovno ubijaju psi i mačke radi razduživanja.

- Razduživanje je moguće samo sa repovima predatora kao što su lisica, kuna ili divlja mačka i s nogama određenih vrsta ptica koje su štetočine. To se obično radi u rano proleće - kaže Dimitrijević. On navodi da najviše pasa lutalica ima od Jasike do Bele Vode jer ih vlasnici tu izbace iz vozila, ali da ih lovci ne ubijaju.

- Da bi se lovac razdužio, potrebno je da donese rep lisice ili kune, dva repa od psa ili mačke ili četiri para nogu od ptica. Pošto najviše ima pasa, onda ih lovci ubijaju gde stignu. Imao sam situaciju da se lovac razduži sa repom od psa isečenim napola jer niko iz komisije i ne gleda u kesu u kojoj su repovi - priča jedan od lovaca koji je hteo da ostane anoniman.

Lela Bucek, predsednica Organizacije za prava i zaštitu životinja Kruševac, kaže da se ovom udruženju javlja sve više lovaca koji prijavljuju ubijanje i zlostavljanje životinja od svojih kolega.

- Imamo informaciju da pojedini lovci u selu Velika Lomnica pse sakupljaju u ograđeni prostor, a onda ih puštaju u šumu, gde ih masovno odstreljuju. U Aleksandrovcu su krajem prošle godine psi ubijani iz puške i na ulici i po dvorištima i o tome smo poslali dokaze ministarstvu. Pre nekoliko sedmica u naselju Bivolje kuju su vezali sajlom i vukli je po ulici. U istom naselju su prošle godine štenetu od četiri meseca odsekli sve četiri noge do trupa, od čega je uginulo. Mačkama masovno odsecaju repove i uši verovatno zbog razduživanja - kaže Lela Bucek.

Gost

#112

2012-02-20 10:38

Da li je zaista moguce da u ovoj drzavi mogu samo kriminalci i ubice prosperirati. Tuzilastvo ne postoji i oglusuje se na cinjenice, sudstvo korumpirano do maximuma...... kome normalan covek da se obrati..... na kraju "lovci" ili bolje reci majmuni ubijaju pse da bi kao pomogli Gradu??? ili da bi izbegli clanarinu??? A Zakon? Bitno je da majmuni u Skupstini mogu da se pohvale da su izglasali milion zakona!!! A sto se ni jedan jedini od njih ne primenjuje!!!! Sramota! Jadan smo i bedan narod postali mi.... Ovo je i vise nego zalosno!!!!

Gost

#113

2012-02-20 10:56

Iskreno ne znam što da kažem ovo je toliko grozno da čovjek kad vidi ovu strahotu jednostavno zanijemi od šoka. Žalosno je da se ljudi, koji bi trebali biti primjer humanosti i biti svjesni boli, patnje i straha koju prolaze ova predivna nedužna bića koja nikom nikada nisu naudila, ponašaju na ovakav zvjerski i okrutan način prema slabijim i nezaštićenima, bez ikakvog suosjećanja.
Iskreno se nadam da će peticija uspjeti i da će ljudi koji su u stanju raditi ovakve strahote drugim bićima biti primjereno kažnjeni.


Gost

#114

2012-02-20 11:37

Ovo je sramota i mora da se zaustavi vec vise!!!!

Gost

#115

2012-02-20 13:25

Meni su lovci u selu Partizani kod Arandjelovca ubili mace i psa kada sam bio mali. Mrzim ih sve snage. Kad bi video da ubija psa mogao bih ga rukama zadaviti.

Gost

#116

2012-02-20 15:48

Tu je svaki komentar suvisan.treba vec jednom da se zaustavi ti divljastvo od strane ljudi prema zivotinjama.dosta je tih manipulacija .
Zvrk

#117

2012-02-20 15:49

Lovci... uh....

Gost

#118

2012-02-21 22:55

sve ok al' brate gdje je bosna i hercegovina u izboru zemalja i btw dosta mlađih ljudi ne zna ćirilicu pa bi i to mogao biti problem

Gost

#119

2012-02-21 23:11

Ne mogu da verujem da su mogli da ubiju te pse a da se prethodno nije dokazalo da su krivi_!(da su to uradili bili bi krvavi i pojeli bi ih da su bili gladni)!A za ovo zverstvo i mucko ubijanje treba neko i da odgovara,svako ko je ovde ucestvovao je UBICA!Treba im slike sa ovim ubijenim zivotinjama staviti na svaki trg i oblepiti ceo grad!!!

Gost

#120

2012-02-22 01:49

Hajka na LOVCE !!!!!!!!

Gost

#121

2012-02-22 18:55

Strasno koliko nadlezne na zanima sudbina zivotinja,koliko ne reaguju na ocigledne primere zlostavljanja,zanemarivanja...koliko njih ustvari samo interesuje da "drze fotelju" i da njihovim guzicama bude dobro!!!!

Gost

#122

2012-02-22 19:10

I neko ce da mi kaze da se lovci pridrzavaju nekog njihovog kodeksa i zakona na nekom papiru,jer kada se dohvate puske pucaju u sve sto se krece,a psi su im najomiljenija meta.
U ovoj zemlji nema zakona ni za koga, ni za sta, a posebno nema za pse. Sve je mrtvo slovo na papiru.
Kakva humanost to u ovom narodu ne postoji,decenije ce proci dok se mentalitet vecine ne pokrene sa mrtve tacke.

Gost

#123

2012-02-28 05:01

ma ja neshvačam šta ljudima smetaju te životinje,neka im nađu neko sklonište,daju hrane,vode,koju dekicu i stvar riješena-jednom riječi-AZIL!!!!!!!!!!

Gost

#124

2012-02-28 13:21

Ovim lovcima zelim sve najgore u zivotu!

Gost

#125

2012-03-02 02:51

Evo gde su ratni zločinci. Samo oni mogu ovako da ubijaju i prave hajku na nedužne životinje jer isto čine i ljudima!!