За Србију слободну од ГМО

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji За Србију слободну од ГМО


Gost

#26

2012-07-31 17:47

Sa ovakvom vrstom hrane čovečansto nema apsolutno nikakvu perspektivu jer ćemo biti defektni po mnogim pitanjima.

Gost

#27

2012-08-01 10:19

Sprecimo da nas ubijaju, truju i istrebljuju. Suprotstavimo se najvecim neprijateljima ovoga veka i pokusajmo da spasimo nasu decu i nasa pokoljenja.

Gost

#28

2012-08-01 18:43

ovo je jedan od vaznih koraka bolje buducnosti Srbije i nase dece
This is one of important steps for bether future of Serbija and our children

Gost

#29

2012-08-02 03:16

Nedavno je prof. poljopriv. fak u Zemunu u Jutarnjem programu RTS, sa utreniranim i verovatno dobro plaćenim osmehom , u zanosu govorila o "naprednoj" tehnologiji GMO koju treba 2014 god. da prihvatimo, zbog ulaska u STO( svetsku trgovinsku organizaciju), a i zbog sudske presude EU.Već i šira javnost zna ono što je u mnogim zemljama naučno utvrđeno, da te "seme zla" kako ga je ĐŽefry Smit nazvao u svojoj knjizi, donosi u trećoj generaciji, naročito muškaraca gubitak reproduktivne sposobnosti, a da ne govorimo o fizičkim degeneracijama i drugim opakim bolestima pre toga.Dok naši sisedi Mađari uništavaju 1000 he GMO polja i proteruju singenty i monsanto,a to rade i Poljaci, Austrija i Bugarska odbijaju taj zakon,,,u Srbiji se naveliko reklamiraju ZLOTVORI, zavaravajući neobaveštene građane svojim "kvalitetnim semenom". Program uništenja jeftine ljidske populacije je specijalnim ratom dobro plaćen.Možda bi tu neki ministri našli novce da nas "izvuku" iz krize, ali i uvedu naše uneke u kraj vremena.Videćemo ko će forsirati taj zakon.Jevrehi su izgubili svoju zemlju, ali su je vremanom stvorili i postoje, a sa
GMO bi smo izgubili život, a Srbija nikad više ne bi postojala. GMO je multiplikovan genocid sa ekocidom. Za to je, kako neki rekoše potreban "sulejmanov" zakon . Mi smo, na sreču, i Dušanov davno zaboravili, inače bi nam večina političara bila bez ruku (ne daj Bože!) Gde bi smo sa ovolikim viškovima!?
n

#30 Re:

2012-08-03 03:44

#14: -

http://www.facebook.com/groups/StopGMOuSrbiji/

 

pridruzite se ovoj grupi i dobicete odgovor


Gost

#31

2012-08-04 20:28

Činjenica da sam predsednik udruženja "Organska poljoprivreda" iz Valjeva, da sam učestvovao u osnivanju nacionalnog Udruženja za organsku proizvodnju "Serbia organica" iz Beograda i grupe za organsku poljoprivredu u Privrednoj komori Srbije, dovoljan je dokaz da mi je postala opsesija borba protiv GMO u Srbiji, kao osnovnog dela antiglobalističkog pogleda na svet, jer u pitanju je fizički opstanak i natalitet naroda uopšte.
mamaveca

#32

2012-08-29 13:32

GMO je propast za naše potomstvo.Izumrećemo mnogo brže od svih planova.Nikakava Nebeska sila nas ne može spasiti ako i sami sebi ne pomognemo.
Vratimo se NAŠIM dobrim i kvalitetnim semenima,neka je rod i slabiji samo nek je zdrav.
rakabog

#33 Animacija Monsanto i GMO

2012-11-28 12:29

Napravio sam Kratku animaciju na temu GMO i Monsanta. Malo je saljiva ali lepo objkasni o cemu se radi. Ako vam se svidi bilo bi mi drago da podelite

https://www.youtube.com/watch?v=g_NKU_7KV_g

Gost

#34

2012-12-24 12:46

Ne vidim u ovom trenutku sta moze da bude vaznije od ovoga

Gost

#35

2013-02-01 01:34

Probudite se ljudi i borite se za buducnost nasih naslednika,nemojte da mi budemo jos jedan eksperimentalni poligon jer smo mali.

Gost

#36

2013-02-02 19:24

Bolje da mi uzmemo tu stvar u svoje ruke .
Od njh vise nista dobro ne ocekujem niti se nadam . Uzdam se u nasu pamet i solidarnost.Dobro je da postoje ovakvi nacini da se nesto pokrene i da se i mi kao zivi oglasimo. Ne dozvolimo im da srljaju vukuci nas i nase potomke ka bezdanu.

Gost

#37

2013-02-04 20:21

Bilo bi divno da po svim pitanjima vaznim za nas fizicki i mentalni opstanak budemo slozni.
Uvek nam neko drugi "dodje glave", pa bar da to ne radimo sami sebi

Gost

#38 GMO gde je problem?

2013-04-29 21:06

Apsolutno sam protiv GMO. Ali problem je u proizvodjacima hrane. Kako njih naterati da je ne proizvode, kada im se agresivno natura, cak i krsenjem zakonskih propisa, ilegalnim uvozom, svercom i slicno?
Seljaku je dosta lakse da proizvede GMO, jer ne mora da se vata za motiku. Ko ce ceo dan rucno da radi na njivi, za onoga koji se baskari u gradu i vodi lagodan zivot?
Tu je problem i to tezak problem, i to treba da se resi, ali kako?


Gost

#39

2013-08-13 21:15

Da li je moguće da se uopšte i razmišlja o igri sa prirodom. Molim nekog da mi odgovori Šta se dogadja sa našom bankom semena i dokle ćemo uvoziti sumnjivu hranu koju i sami proizvodimo.

Gost

#40

2013-10-21 23:01

Potpisala sam peticiju, ali ne znam ni jedan slucaj da su politicari ikada postupili po volji naroda. Njih zanima samo njihov dzep i nista vise! I to zato sto im mi to dozvoljavamo!

Gost

#41

2013-10-22 06:01

bilo je i krajnje vreme.pozdravljam

Gost

#42 Re:

2013-10-22 08:41

#1: -

podržavam!


Gost

#43

2013-10-22 08:57

STOP ! ! ! Genecki modifikovanoj hrani
Lule

#44 STOP GMO

2013-10-22 08:58

Stop genecki modifikovanoj hrani ! ! !

Gost

#45

2013-10-23 20:37

Strasno je koliko je borbe svakodnevno potrebno za normalan dostojanstven zivot...i koliko neki sebi daju za pravo da diktiraju ritam haosa...a svi da cutimo i klimamo glavom!!!Strasno je kako je za relativno kratko vreme normalna hrana postala nesto o cemu razmisljamo stalno, za svaki obrok...za svaki obrok koji dajem mojoj bebi!

Gost

#46

2013-11-09 17:28

Желим да упутим посебан позив православним верницима да устану против ГМО. У Књизи постања пише да је Бог створио биљке и животиње по врстама својим, значи да могу да се размножавају само у оквиру своје врсте, што је јасно одређено првобитним генетским кодом (а не да се укрштају на пример кукуруз и човек – а баш се то ради генетским модификацијама). Бог је човеку дао за храну све биље које носи семе и све родно дрвеће које носи семе, то је први закон о храни, а у ГМО су помешани гени биљака и животиња, чиме се нарушава тај закон. На крају крајева, човек није створио жива бића, откуда му право да их мења?

Gost

#47

2013-12-25 19:24

СТОП ГМО! За здраву Србију!

Gost

#48 Re:

2013-12-25 19:25

#46: -

Свака част!


Gost

#49

2014-04-07 08:18

Mnogi su spremni da debatuju zdravstvenu stranu GMO. jedna stvar je nedvojbena: suverena drzava nesme da dozvoli da osnovna hrana zavisi od cene proizvodjaca semena I odluke SAD vlade da dozvoli prodaju tog semena drugim drzavama pa tako pod pretnjom embargo namece svoju politiku ostatku sveta.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-08 15:26