peticija za vracanje radnog vremena kafica i barova na staro

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-02-12 17:30


no name

#27 decija posla

2013-02-12 17:44

Ovo ce samo neka decurlija sa 2% mozga da "potpise"! Cim ovo zazivi ima de se smanji divljanje i vandalizam u gradu.
A za ovo ce skupiti par stotina glasova i od toga ce dosta njih vise puta glasati.
Normalan

#28 PAZNJA!!!

2013-02-12 18:31

Ovo sto su izglasali nema veze sa mozgom!!! Zar vi stvarno mislite da ce se sa ovim spreciti opijanje maloletnika, da ce spreciti nerede na ulicama? ZIVI BILI PA VIDELI!!! Lokali koji trpe zbog ovog zakona su lokali gde je do sada bilo najmanje nereda i nevolja, a bas oni koji su problematicni sada imaju nesmetano radno vreme do 04:00h. Zar zaista mislite da ce omladina ovo prihvatiti? Tek sad ce biti nereda, tek sad ce se vuci po ulici. Maloletnik se napio??? Ok, a sta radi policija? Komunalna policija? NISTA. Da izvrse identifikaciju lica, pa tamo gde se opio ako je maloletan kazna lokalu, gazdi, svima koji su odgovorni. Ne moze se resiti na ovaj nacin nesposobnost policije i komunalaca da zavode red. Uostalom, videcete i sami sta ce se desiti u skorije vreme pa ce vam biti jasno. A ako vam treba mir i tisina idite u staracki dom pa cete je dobiti, ili negde na selo, i eto vam ga mir. Nemojte nama da uskracujete prava da uzivamo u svom zivotu, da uzivamo u muzici. VAMA TO NIKO NIJE USKRATIO, NEMATE PRAVO NI VI, NI MODEST, NI DS, NIKO!!! Sramota treba sve da bude sto se bave glupostima, ASVALTIRAJTE ULICE, OTVARAJTE FABRIKE KOJE STE PRODALI I MAZNULI LOVU. Bavite se siromasnima i gladnima, mi cemo biti i dalje do cetiri pet u gradu, kako to ne shvatate??? Ovim se nista ne postize, samo se uskracuje pojedinim lokalima da i oni zarade novac. A sad ce ti lokali morati da otpustaju radnike, jer nece biti posla ni para za sve. SRAM DA VAS BUDE LOKALNA SAMOUPRAVO. Na sledecim izborima cete videti posledice ovakvog ponasanja. ZIVELI


Gost

#29

2013-02-12 19:13

x.x.x.x

Gost

#30 nebitan lik :)

2013-02-12 19:40

sve kafice pozatvarajte,sve lokale,sve kafane,i diskoteke???(mislim da posle lifke i omege nemamo nijednu)i pootvarajte sah klubove,i penzionerska drustva,pa da idemo svi na spavanje u 9 sati...SRAM VAS BILO ZA OVU ODLUKU!!!ionako nam je mrtav grad,umrtvite da jos vise...organizujete kobasicijade,i tako neke glupave manifestacije...strasno!!!SRAMOTA ZA GRAD!!!

Gost

#31 Re: PAZNJA!!!

2013-02-12 20:26

#28: Normalan - PAZNJA!!!

O sirotan mali, a jel bi slusao tu istu muziku i sa sokicem u ruci??

Gabriel Garcia Markes

#32 Re: PAZNJA!!!

2013-02-12 22:32

#28: Normalan - PAZNJA!!!

Lepo receno,svaka cast !

Subotica sinonim depresije

#33 ...

2013-02-13 13:26

Ako se nekome izlazi u 9, pa taj neka izadje onda, a ako neko voli u 12 da krene u provod-zasto bi to njemu bilo zabranjeno? Zar vi mislite da ce manje nereda biti ukoliko izazak bude od 9 do 1, umesto od 12 do 4? Ista pesma samo ce se klinci ponapijati ranije.Ne pravi se haos u gradu zato sto je 4 ujutru, to se donosi od kuce,deca se vaspitavaju preko fejsa,sistem vrednosti je u haosu a ne radno vreme lokala.Ja imam 23 godine i od kako znam za sebe izlazim u pola 12,12 do pola 3,3 i nikada se u zivotu nisam potukao u kaficu,bacao flase,divljao po ulicama i slicno.Ispred svakog lokala (a hvala bogu imamo ih cak 3) neka stoje patrolna kola i neka hapse idiote. Neka setaju korzom i neka legitimisu indijance koji se deru.Pa policije nema ni na vidiku vikendom u centru,sem saobracajaca koji vataju strane tablice.

Gost

#34

2013-02-13 17:30

Kao da Subotica nije dovoljno umrtvljena i bez ove idiotske odluke.

Gost

#35

2013-02-13 21:11

Ima mnogo vaznijih stvari kojima treba dati prioritet u resavanju... Ovakvo radno vreme samo ide na ruku Boss kafeu, dok ostalima samo steti...

Gost

#36

2013-02-13 21:13

ko je normalan, taj je normalan i posle 01h. ko je problematican, taj pravi probleme i pre i posle 01h...

realist

#37 Re: PAZNJA!!!

2013-02-14 00:07

realist

#38 Re: Re: PAZNJA!!!

2013-02-14 00:12

#31: - Re: PAZNJA!!!

Odgovor na: O sirotan mali, a jel bi slusao tu istu muziku i sa sokicem u ruci??

Jel vi mislite da su svi pijani koji ostaju na zurci do 4,5? O boze..ja sam ta ko uopste ne pije alkohol, al sam prisutna na zurke skroz do kraja..  a zasto? jer mi tako prija i jer nikad necu zaboraviti taj osecaj, kad podignem glavu usred zurke i vidim da je vec ujutro i oko mene ljudi uzivaju u muzici...

realist

#39 Re: decija posla

2013-02-14 00:16

#27: no name - decija posla

Oni ce ovo potpisati koji razmisljaju normalno i realno i moderno!! verovatno vi  nikad još niste bili na nekoj normalnoj zurci u INOSTRANSTVO, jer kod nas nema ni toga..a ako skrate radno vreme neće ni biti..Svi se žale kako je bilo nekad, grad pun života i ljudi, a umesto da se vrati tome još više ugrožavaju situaciju...Mladi svakako neće otići na spavanje u 1 sat, nego će na ulici nastaviti zurku ili napraviti kućnu žurku.. a ako i protiv toga donesu odluku nemojte se čuditi da svi beže iz ove zemlje..

Gabriel Garcia Markes

#40 Re: Re: decija posla

2013-02-14 00:46

#39: realist - Re: decija posla

Svaka cast, lepo receno !!!!!!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-02-14 01:21



Gost

#43 Re: Odluka

2013-02-14 01:49

#6: Slaven - Odluka

e pa zato roditelji i ne treba da dozvoljavaju svojoj deci mladjoj od 18 da izlaze pa ce odrasli moci da se provode dok ne svane

Izaberite nadimak

#44 Subjekt

2013-02-14 02:17

ne prave probleme normalni pijani ljudi nego divljaci koji su nevaspitani,koje su tako ''lepo'' roditelji vaspitali,isto tako ko je kriv maloletnicima nego njihovi roditelji koji im dozvoljavaju izlaske i koji ih ne proveravaju gde su i sta rade,a sto se tice huligana njih ce biti i pre 1h i posle,sa skracivanjem radnog vremena se nece nista resiti samo ce se pogorsati stanje,zato pustite nas mlade4 da uzivamo,generacijama se doslo do toga da izlazimo iz kuce u 11:30 tome nismo mi krivi zato nas pustite da uzivamo u svom vremenu a vama niko nije kriv sto niste mladi sada.pozabavite se vaznijim pitanjima kao sto su nezaposlenost,neasfaltirane ulice,sruseno pozoriste....

Lana

#45 Re: Re: odgovor

2013-02-14 02:35

#17: matorac :) - Re: odgovor

Bas tako, i dokle hoce! Ko je jos video da se izlazi u 20h i ostaje do 1h o.O pogotovo vikendom, pa strasno....


Gost

#46

2013-02-14 09:13

Podrzavam skracivanje radnog vremena! Ne mogu ja da izadjem u 9 h i odem kuci u 1, kad do tada nikakva svirka ili zurka ni ne pocne...A ne vidim neku veliku razliku, sve je stvar navike. Ne mislim da ce se ljudi manje napijati i praviti probleme, ali doci ce vremenom i to...Da mozes da ustanes i uradis nesto i sledeci dan, a ne da se mrcvaris celi dan do 5 popodne u krevetu. To ne moze biti normalno, a i zasto bi? Niko ne uskracuje zabavu, samo se pomera vreme na NORMALNO. Pri tom, slazem se da treba da postoje I klubovi ili kafane koji ce raditi celu noc, za sve one koji zele da nastave izlazak. Ali ne mislim da to treba da bude praksa za sve lokale, kao sto je trenutno. Znaci izlazak od 21h, pa ko zeli, neka produzi do 9 ujutru na takvom mestu, meni ne smeta...

Gost

#47 Re: odgovor

2013-02-14 11:44

#5: Dragan - odgovor

Slazem se.

Ja mislim da je ovo samo dobra odluka.

Ne klepa drzava koliko klepaju ugostitelji.

Razvodnjenin alkohol nam prodaju kao da je najkvalitetniji.

Mareze u pm. a porez hahahah retko kada se dobije f.racun.

dete

#48 Re: decija posla

2013-02-14 11:45

#27: no name - decija posla

Mi deca sa ponekom diplomom i nesto sitno mozga smo potpisali, a Vi imate izbor u svakom slucaju.
A kad krenu da Vam prave haos po ulici jer nemaju gde da budu posle zatvaranja lokala, doci ce i do preispitivanja.

Ne, realno, stvarno je previse sadrzaja u Subotici, ima taj dan grada, pa onda u sred centra klanje svinja, pa one neponovljive zurke za docek, i onda malo vremena prodje i eto opet dan grada u septembru.

Mozda treba i to prorediti, mnogo je svake godine. Lepo svi da sednemo i gledamo turske i ostale serije i posle par godina ima da stvarno decurlija bude sa 2% mozga. Mislim mozemo u pozoriste. A da, ne moze, renoviraju ga. Sad ce oni to. Nista, onda cemo u bioskop. A da, nema ni toga. Dobri smo u ubijanju i umrtvljavanju grada, nema nam ravnih.

Sa postovanjem.

Dzentlmen

#49

2013-02-14 16:07

Ljudi moji svi hocete da bude bolje u nasoj okolini, drzavi a podrzavate da lokali budu otvoreni do 3h. Da li stvarno narode zelite da kazete da nije dovoljno da izadjete ko "normalan svet" u 21h u grad i da se provedete do 1? Ne nego je takozvano "krem drustvo" sve kasnije pocelo da izlazi i onda jadni smrtnici koji vide uzore u njima zele da budu vidjeni pa su odlucili da izlaze sve kasnije i kasnije i eto odakle je uopste pocela ta prica izlazaka oko 12 uvece. Slazem se i sa onima sto zele da imaju lokal ili 2 koji ce da radi cele noci ali za to su diskoteke koje su uglavnom malo izvan grada a ne da lumpujete narodu koji hoce da spava i da ide ujutro na posao.
Malo se zapitajte sta je stvarno ispravno...i onda Galija tandrce non stop a ljudi sto zive tamo u okolini nemaju mira ni jedan vikend...da ne treba mozda da uvode zvucnu izolaciju u svoje kuce da ne bi culi buku???!!!
Gabriel Garcia Markes

#50 Re: Re: decija posla

2013-02-14 18:31

#48: dete - Re: decija posla

Savrseno receno,svaka cast !!!!!