Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku

SAVESNI KOMSIJA

#26

2013-05-24 09:35

coveku drugi put ulaze za mesec dana oba puta je bio unutra sa porodicom ,policija otisla u 6 u mesto u 26 zmajevacku, provalnik imao sravciger, pa ja sada pitam sudstvo sta je on trebao da uradi.pustite coveka to je jedino ispravno ovoga trenutka!!!!! PRAVDA ZA KOMSIJU IZ ZMAJEVACKE!!
Vecko LE

#27

2013-05-24 09:36

Čovek je heroj. Saško treba da bude svima nama uzor. Treba da se ponosi time da je odbranio svoju porodicu, svoju ženu i svoju decu. Ne znam kako bih lično reagovao u takvom trenutku, ali se nadam da bih bio dovoljo priseban i hrabar da uradim isto to! I da me osude zbog toga, bio bih miran, jer sam izvršio svoj iskonski zadatak i zaštitio svoju porodicu od napasnika.
A provalnik je sam ugrozio svoj život time što je upao u sred noći u nečiju kuću, u nečiji dom. Jel možda trebao da mu skuva kaficu? Ako ja krenem da šetam tamo-vamo po auto putu, jel kriv onaj ko me udari? Ili sam sam kriv jer sam doveo svoj život u opasnost?
hjxgvkj

#28

2013-05-24 09:41

sa rogatima je tesko bosti se. ova drzava je totalno skrenula u ludilo,lud do ludjeg. tako da ako Sasko bude oslobodjen to ce biti pravo cudo.
Cica

#29 Re:

2013-05-24 09:44

#5: different -

Jeste, pravo na život je neprikosnoveno, ali pitanje je da li bi ta porodica preživela da provalnik nije sprečen u svojoj nameri.


Gost

#30

2013-05-24 09:44

Слобода!
Beba

#31

2013-05-24 09:44

"Super" su mi ovi što komentarišu tipa: promovisanje ubistva i slične gluposti. Šta biste vi uradili da ste bili na Saškovom mestu? Bocnuli napasnika 2 puta da ga uplašite? Čekali policiju? Pretili mu plastičnim pištoljem na vodu da se ovaj uplaši i pobegne? Molili napasnika da se okrene da ga bodete u stomak a ne u leđa? Aman ljudi, haj' malo ispitivanje realnosti! Malo, kratko i na obe noge. Saško je branio svoju porodicu. Nesreća se desila ali nije kriv za ovako nešto. Nije mogao da predvidi kako će se završiti. S druge strane, da ste vi pod takvim strahom i adrenalinom, koliko bi vas zdrav razum služio? Nefer ste i svi sad imate šta da dodate. Sram vas bilo. Mislite da to vama ne može da se desi? Blago vama onda.

Gost

#32

2013-05-24 09:48

ZNAM LICNO SASKA!!!
MOGU VAM SAMO RECI DA JE SALE LJUDINA OD COVEKA. IZUZETNO I IZRAZITO JE POBOZAN.POSTEN U PRAVOM SMISLU TE RECI .LAZ NE IZLAZI IZ NJEGOVIH USTA. PRAVO BOZIJE DETE!! NE PIJE NE PUSI I OD KAD GA JA ZNAM NIKAD PSOVKU NITI BILO KAKVU RUZNU REC NIJE NIKOME REKAO, NEGO SA SVIMA FINO I LJUBAZNO.... JEDNOM PRILIKOM KADA SAM BIO U FINANCISKOM PROBLEMU TRAZIO SAM MU DA SE POMOLI BOGU ZA MENE I ON JE TO I UCINIO A ISTI DAN JE NAVRATIO KOD MENE I DONEO MI 125 EURA (KOJE SU ON I NJEGOVI UKUCANI SAKUPILI ZA MENE I MOJU PORODICU) SA RECIMA" EVO BRATE DA ZNAS DA BOG NE ZABORAVLJA I NE OSTAVLJA SVOJ NAROD I DA SE BOG BRINE" ...OKRENUO SE SA VRATA I OTISAO NE OCEKUJUCI NI HVALA DA MU KAZEM NEGO SAMO HVALA BOGU....
ETO TAKAV JE SALE!
I JOS OVO DA KAZEM : NEKOLIKO DANA PRE OVOG DODADJAJA PRICAO MI JE SALE KAKO MU JE USAO PROVALNIK U KUCU U SRED NOCI . ON SE COVEK ZBUNIO, VIKNUO "EJ STA RADIS TO .." A OVAJ JE- KAZE- "POBEGAO KROZ PROZOR TAKO VESTO KAO DA JE SVAKI DAN TUDA PROLAZIO". TOM PRILIKOM MU JE PROVALNIK ODNEO SKUP FOTO APARAT I JEFTIN LAP TOP. SALE SE PROFESIONALNO BAVI FOTOGRAFIJOM I SNIMANJEM PA JE BIO SRECAN DA MU OVAJ NIJE ODNEO I NESTO VREDNIJE ...POZVAO JE POLICIJU I ONI SU DOSLI UZIMALI OTISKE I NAPRAVILI ZAPISNIK ...
ETO TO MU SE DESILO PRE NEDELJU -DVE A SAD OVO.. :(
Beba

#33 Re:

2013-05-24 09:49

#5: different -

Slažem se. Pravo na život ima i Saško i njegova supruga i ćerka. Šta ćemo sad? Ko ima veće pravo na život: napasnik ili Saško i porodica? Mrtva trka?

Nije nebitno koliko je dobar čovek - bitno je. Nesrećni napasnik nije bio dobar čovek, to je delom i njegova odluka. Saško je odabrao da bude na drugoj strani i to mu se uzima u pravdu. Sigurna sam da nije imao nameru da ga ubije inače ne bi bio u moralnoj dilemi ovakvoj kakvoj je sada. Uostalom, šta je tražio sa šrafcigerom usred noći, u tuđem stanu?

Prava za napasnike, kokoške, ptice, ježeve... Prava za Saška!

By the way, ne poznajem ga lično.


Gost

#34

2013-05-24 09:51

Moj stric koji je imao skoro isti ovakav problem,stitio je svoju porodicu.Oslobodjen je optuzbi.Sramota je prvo sto je taj provalnik bio na slobodi,iako je imao mnogo krivicnih prijava.Sasko je reagovao u strahu,kao i svaki covek koji bi tako i uradio stiteci svoju porodicu!

Gost

#35

2013-05-24 09:52

Neka sve dragi Bog izvede na dobro.nama je sad lako da pisemo a samo On zna kako mu je i dragi Gospod.Mozemo se samo moliti za njega i za porodicu koja je izgubila clana.U tragediji su obe strane.
Jelena Gajta
Autor peticije

#36 Podrska Sasku Bogeskom - korak dalje

2013-05-24 09:57

Postovani potpisnici peticije,

u ponedeljak 27.05. ce se obaviti sastanak sa Saskovom zenom Irom i njihovim advokatima i napravice se strategija odrzavanja protesta u vise gradova u Srbiji.
Ovakav vid mirnih protesta podrzavaju i Saskovi advokati i po njihovim recima, to moze samo da pomogne slucaju.

Nakon ovog sastanka obavesticu vas o daljim koracima u oslobadjanju Saska Bogeskog, coveka koji je samo branio svoju porodicu.

Srdacan pozdrav.
Srle

#37

2013-05-24 10:01

Pre par mesecei u USA bio slucaj gde su dva provalnika pokusavala na silu da provale u stan u kome su bile majka i beba. Majka pozvala policiju i dezurni policajac je odmah pitao da li ima neko oruzije u kuci i da ga uzme i napuni ako ima. Zena uzela napunila lovacku pusku i sela u cosak hodnika suprotan ulaznim vratima, sve vreme drzeci policajca na vezi. U jednom trenutku pita policajca sta da radi kad oni udju, a on joj odgovara "SVE sto je potrebno da zastitite dete i sebe". Zena nanisani u vrata i saceka da provalnici obiju bravu i da udju u hodnik. Prvog ubije na licu mesta, a drugog tesko rani. Nije morala ni u policijsku stanicu da ide, jer su joj izjavu uzeli u kuci. Sutra je bila na svim vestima kao primer pribranosti u kriticnoj situaciji.
rodjennamrgodjen

#38 Re: Re: Re:

2013-05-24 10:03

#25: komsija - Re: Re:

Uh bre, ako je zaista ovako bilo,

citiram: "drugi  put za mesec dana mu ulaze, oba puta je bio sa porodicom u stanu, zvao covek miliciju, koja je permutovala broj 26 i opkolila zgradu 6, provalnik usao u medjuvremenu..."

Ovaj detalj bi morao da se nadje u novinama, ne sme se propustiti


Gost

#39

2013-05-24 10:05

Strahota koliko smo horda divljih ljudi, ane država....Na strani sam tog čoveka koji je uradio jednu najnormalniju stvar branio sebe,svoju porodicu jer je bio napadnut od ljudskog smeća koji je trebao da bude na njegvom mestu.

Gost

#40

2013-05-24 10:08

Zdrav razum čoveku nalaže da se brani a ne da čeka da bude ubijen. Čovek koji je u opasnosti beži ako je u situaciji, a ako mu neko upadne na posed nema gde da beži, kamoli da ima vremena da uzbuni celu porodicu u sred noći, da spakuje decu, stariju devojčicu i bebu i ženu. Kad ti neko upadne noću u stan, ne znaš da li hoće samo da krade ili da tuče, ubije, siluje. Momak je mogao ovo i da preživi možda, ali je podlegao, ali takodje mogao je da pobije četvoro ako bi mu se goloruki suprotstavili. Saško je branio svoju porodicu, nije upao u ničiji stan. Imamo mudrost i instikt da shvatimo kad smo u opasnosti, a tih 5 uboda je znak da su se njih dvojica borili! Zašto taj momak odmah nije pobegao? Ne. Imao je šrafciger, nije bio goloruk, kad je Saško uzeo nož on nije odustao, nije pobegao, nije sigurno odustao nego se borio toliko da je i Saško povređen, to samo znači da je situacija bila nimalo bezazlena. Svi postupili isto i stali u odbranu svoje porodice, da smo se mi našli u istoj situaciji.

Gost

#41

2013-05-24 10:09

nadam se da će država stati na strani ovog pravednog čoveka i brata koji je štitio svoju porodicu
Nevena Vrtulek

#42 Re: Podrska Sasku Bogeskom - korak dalje

2013-05-24 10:11


Gost

#43

2013-05-24 10:13

Naravno,da podržavam ,jer to je stvar svih nas,ne može niko u kuću da ti dođe i pokuša da te ubije i opljačka,a ti da sediš skrštenih ruku!Menjajmo zakon,koji je protiv građana!
RADE

#44

2013-05-24 10:14

Smatram da Saško nebi trebao da provede u zatvoru ni jedan dan.Svako normalan bi branio svoju ženu i decu od ljudi koji su pretnja za svakog.
odbrana

#45 Re:

2013-05-24 10:22

#1: -

Naravno da mora biti oslobodjen ! S obzirom da sada svi znaju, pojavice se opet neko ko ce iskoristiti situaciju i pokusati da upadne u stan znajuci da su zena i dete sami... Halo ! Zar ne shvatate u kakvom vremenu zivimo !? Ti i ja idemo na posao, svakog dana, lopov TAKODJE .

Jan D

#46 Nesreca kao posledica losih zakona

2013-05-24 10:22

Podrska za Saska iako svesni da je ovo velika nesreca i za njega i njegovu porodicu. Takodje smo svesni prava na zivot i zalimo zbog ovoga. Ovaj slucaj je splet losih zakona o privatnom posedu, o razbojnistvima i samooodbrani. Lopovi u Srbiji znaju da im nista nesmes. Moras zvati policiju, koja ih saslusa, zakljuci da nisu uzeli vise od 15.000 i puste... Zakoni na zapadu i USA su STRIKTNI. PRIVATNI POSED i VLASNIK je neprikosnoven. Nemozes krociti nogom bez dozvole vlasnika na tudje. To je bozanski pravedno. Takodje je jasno definisano odbrana i upad na tudji posed. Verujem da ce OVAJ nesrecni slucaj POKRENUTI mnogo cega. i imali bi mnogo reci u vezi svega, al ko nas gradjane pita ???!!!!

Gost

#47

2013-05-24 10:25

Sramotno je to stpo se desava,da ne mozes u sopstvenoj kuci da budes miran. Kada ti olos upadne u kucu treba da se sklanjas da ga ne bi povredio. Ovaj nas zakon je sraman,dopusta ubicama,pljackasima da rade sta pozele,a obicni gradjani moraju da cute i da trpe,pa dokle vise? Ovaj covek nije zasluzio da ide u zatvor,nije zasluzio da provede duze od 15 minuta tamo,a ne da zaglavi 5-15 godina radi olosa,narkomana i ljudskog sljama. Promena zakona,da mozes da branis svoje i da za to ne odgovaras!
Aleksandar

#48 Re:

2013-05-24 10:27

#5: different -

Kao i pravo da ti lopov ne ulazi kroz prozor nocju dok ti spavas sa porodicom!!!


Gost

#49

2013-05-24 10:30

Drzavo srami se .... Ovaj covek je HEROJ ... NA SLOBODU ODMAH !!!! Nije ubica on je HEROJ !!!!!
Goran

#50 Re:

2013-05-24 10:36

#5: different -

Ajde sada meni ti kazi da li si ti normalan/na? Sta da se tebi desilo? Ajde zivota ti,sta bi uradio/la? Od ovog dogadjaja me vise iznervira ovako glupi komentari.

Recimo da se tebi desi? sta bi uradio/la? Ajde prosvetli me? Sta da ti neko jako blizak bude zrtva silovanja? Jel bi ubio napasnika,zadavio bi ga golim rukama, pa bi onda rekao,a jbg nisam mu trebao oduzeti zivot. Treba svakom takvom suditi kao obicnom djubretu. Tako da mi o ljudskim pravima nemoj pricati i lupetati. Ko ne postuje tudja prava,nema prava ni da trazi pravo na svoj zivot. Neka ga je ubio,za opomenu svim ostalim klosarima koji setaju ovom prokletom i bednom Srbijom u kojoj se ne postuje obican i posten gradjanin.