Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#2751

2013-05-29 09:44

Sloboda neduznom coveku!

Gost

#2752

2013-05-29 09:47

Molim sto pre doneti zakon o zastiti imovine i poseda kao u Americi da ne bi ljudi uzimali pravdu u svoje ruke mimo zakona i camili po zatvorima gde im nije mesto.

Gost

#2753

2013-05-29 09:52

Naše komšije Mađari su prošle godine doneli zakon da ako ti neko ugrožava život ili imovinu, možeš da se braniš svim sredstvima i smatra se samoodbranom i ne kažnjava se. To bi trebalo i kod nas da se uvede i odmah bi se smanjio broj provala, što je već i kod nas uzelo maha. U zadnjih godinu dana je i kod nas bilo najmanje 70-80 provalnih krađa što u kućama, stanovima u gradu što u vikendicama. Ovo za gradić od 20-tak hiljada stanovnika i nije malo. Pokradeno je 20-30 kazana za rakiju (i moje takođe)kao i drugih nepokretnosti, a ništa nije nađeno, niko nije optužen. Optužen je čovek koji je provalniku slomio nogu u svom dvorištu kad ga je uhvatio. U potpunosti podržavam ovu peticiju i inicijativu za izmenu zakona, da čovek može da odbrani svoju porodicu i imovinu koju je radom stekao od onih koji bi krađom sticali imovinu, ugrožavajući i njegov život.


Gost

#2754

2013-05-29 09:54

Braniti svoju porodicu nije zlocin. Sta je trebao da uradi? Da mu spremi veceru i otvori hladno pivo i mirno sedi i gleda kako mu ovaj uzima sve sto je stekao.Treba svi ovako da postupamo prema pljackasima. Moja kuca treba da bude jedino sigurno mesto za mene i moju porodicu i ako mi drzava to ne omoguci sta vise treba reci.Menjati zakon odmah.Podrska Sasku i njegovoj porodici.

Gost

#2755

2013-05-29 09:54

trebalo bi malo bolje i kvalitetnije regulisati zakonom,ubistvo u samoodbrani.Covek je samo branio zivote svoje porodice i svoj...naravno,moze se tu naci niz propratnih pitanja....onda bi mogao svako ko nekog mrzi ili zeli da ubije da pozove u stan i pokusa nesto slicno da izvede....mozda,....ali neka usaglase to oni koji se bave time....
Covek tj provalnik mi uskoci u sred noci u spavacu sobu,a ja bi trebalo da ga lepo zamolim da izadje napolje....sta drugo....da se hrvem sa njim ne mogu,verovatno bi bio jaci,a da uzmem oklagiju,mozda bih ga pogodila u nezgodno mesto i usmrtila....a posle da robijam skota.

Gost

#2756

2013-05-29 09:57

Oslobodite čovjeka, samo je branio svoju kuću od uljeza sa lošim namjerama.

Gost

#2757

2013-05-29 09:57

Potrebno je pravno resiti ovakve slucajeve. Treba jasno ucrtati u zakon da je ZRTVA vlasnik/stanar stana a ne provlanik. Ne opravdavam ubistvo, ali zaista ne vidim kako u 2 ujutru, pospan i uzbudjen, vodjen strahom za svoju bezbednost i bezbednost porodice, mozes kontrolisano resiti situaciju sa provalnikom. Smatram da bi vecina gradjana slicno postupila. Potrebno je staviti do znanja provalnicima da mogu dospeti u zivotnu opasnost bez da valsnik stana odgovara.

Gost

#2758

2013-05-29 09:58

Posto sam i ja pravnik sa polozenim pravosudnim ispitom i advokat sam PRAVDA MORA DA BUDE NA STRANI SASKA, jer to sto je ucinio on i ja bih isto ucinio kad se radi o zastiti mojoj porodici i imot..OSLOBODITE NEVINOG COVEKA AKO STE PRAVNA DRZAVA...!!!!!1

Gost

#2759

2013-05-29 10:05

Krajnje je vreme da neko preduzme nešto za zaštitu nas običnih građana. Naoruženi kriminelci ulaze nam u kuće i kradu pod zaštitom zakona ove zemlje. To mora da bude prekinuto. Pravo na samoodbranu i odbranu imovine mora biti na prvom mestu. Ovog dripca niko nije zvao da kroz prozor uđe u nečiju kuću u pola noći: Bio naoružan ili ne - tu mu nije bilo mesto i za sve što ga je snašlo sam je kriv. Ja sam za tretman kakav imaju kriminalci u mnogim zemljama sveta - neovlašten upad u tuđ posed je težak prekršaj i vlasnik koji brani svoju imovinu može da koristi sva raspoloživa sredstva da tu imovinu odbrani, ako sam proceni da je ugrožena, a što se kriminalaca tiče - da više nji ovako nastrada ne bi se tek tako usudili da divljaju. Pozdravljam ovu peticiju

Gost

#2760

2013-05-29 10:06

Ovaj covek nije za zatvor, i nije kriv.

Gost

#2761

2013-05-29 10:08

Ovog čovjeka treba osloboditi odgovornosti, jer će to biti primjer Srbima za primjer društva.

Gost

#2762

2013-05-29 10:11

Naši SUDOVI uvek osuđuju na višegodišnje kazne zatvora žrtve ako se uspešno odbrane, vreme je da vajni advokati krivičari koji za pare zastupaju svakog dilera droge, siledžiju, pedofila, pijanog ubicu u kolima i sl. PRO BONO i bez puno zašto oslobode ovog čoveka. A onda da se menja Zakon...


Gost

#2763

2013-05-29 10:13

Naravno da treba ovo svi da podrzimo.....da se jednom ova drzava dovede u red.

Gost

#2764

2013-05-29 10:18

Mi smo valjda jedini, koji moramo da stojimo mirno, dok nam neko krade stvari iz kuce, ili maltretira porodicu. Sta je nuzna samoodbrana, nisam pravnik ne znam,a i oni koji znaju, ako im neko provali u kucu, stace da razmisle o tome da ne prekorace tu granicu.Covek je branio svoju porodicu od narkomana i kriminalca.

Gost

#2765

2013-05-29 10:18

Sloboda za nevinog coveka!

Gost

#2766

2013-05-29 10:20

Da je rec o samoodbrani u Srbiji moze da dokaze samo advokat ubijenog u samoodbrani-sramota.Hitna promena zakona!!
Mora da puca neko u tebe,da imas srecu da te promasi ili ne iskasapi nozem pa da ga ubijes...ej,bre pa sta sam ja specijalac,aikido majstor,crni pojas treci dan.

Gost

#2767

2013-05-29 10:22

Nema olakšavajućih okolnosti za počinioca za upad u tuđi stan u toku noći, a Sašku je upropašćen život dovoljno jer nosi tuđ život na duši, PUSTITE GA ODMAH, nije mu mesto tamo, a posle vodite proceduru.

Gost

#2768

2013-05-29 10:25

Uradio bih isto! Samo nakon ove reakcije sistema, morao bih razmisliti kako da prikrijem tragove, kako na kraju ja ne bih robijao zbog nekog idiota koji je resio da krade u kuci punoj ljudi i time ugrozio svoj i tudje zivote. Sistem je los!

Gost

#2769

2013-05-29 10:28

postenim ljudima vise ovlascenja za upotrebu oruzja i nece biti lopova ni bezobraznog upadanja u stan dok ti deca spavaju

Gost

#2770

2013-05-29 10:33

STOP LOPOVIMA I NJIHOVIM POMAGAČIMA!

Gost

#2771

2013-05-29 10:40

Pravosudje je ogrezlo u korupciji, onaj ko se bavir razbojnistvima i kradjama unajmi "dobrog" advokta i nista nije kriv,a onaj ko je ostecen jos moze odgovarati sto ga je cudno pogledao.
Nikola
Gost

#2772 Nikola D.

2013-05-29 10:43

Bilo gde u normalnom svetu porodica i privatni posed su neka vrsta "svetinje"...i tu nema dileme...to nije pitanje koje bi trebalo da se relativizuje i marginalizuje jer je rec o necem osnovnom a to su pravo na zivot svoj i svojih bliznjih pre svega...zato pod hitno doneti zakon koji jasno definise to pitanje !!
Na primer pitanje samoodbrane kada neko uzima za pravo da direktno ugrozava tvoj,zivot,tvoje,zene,deteta,majke itd...

"Komunjarska" svest gde je sve "svacije"...

Ulazimo u novu eru gde hvatamo korak sa normalnim,civilizovanim svetom i pod hitno doneti zakone koji konkretizuju odbranu pre svega prava na zivot,sebe i svojih najblizih a zatim odmah i privatne svojine...

Nema STA da se ceka po tom pitanju !


Gost

#2773

2013-05-29 10:44

OVDE NIJE POTREBAN NIKAKAV KOMENTAR SEM DA SE MOLIMM DA TAJ CASNI COVEK BUDE STO PRE SA SVOJOM PORODICOM.

Gost

#2774

2013-05-29 10:45

Usvojiti američki zakon koji se odnosi na ovu oblast.

Gost

#2775

2013-05-29 10:52

Sramota za Srbiju.Pa sta je trebao,slatko i vodu da mu ponudi?