Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#676

2013-05-24 23:08

Krajnje je vreme da se donese zakon o zastiti privatne svojine i o samoodbrani.

Gost

#677

2013-05-24 23:12

Sloboda za coveka

Gost

#678

2013-05-24 23:13

Hitno promeniti zakon koji će konačno štititi poštene ljude, a ne kriminalce!

Gost

#679

2013-05-24 23:14

Puna Podrška!

Gost

#680

2013-05-24 23:17

STVARNO JE ZALOSNO DA COVEK ODE U ZATVOR STO JE CUVAO SVOJ DOM I PORODICU...BIO JE U SVOM DOMU ...STA JE TRAZIO ZLOCINAC TO JE I DOBIO... STA JE TO S NASOM ZEMLJOM I ZAKONOM .....SRRASNO ....PUSTITE COVEKA DA IMA SVOJ ZIVOT....

Gost

#681

2013-05-24 23:17

Zao mi je sto je taj nesrecni momak dosao u situaciju da krade,ali to ipak nije opravdanje,a taj Sasko sta je drugo mogao nego da brani svoju porodicu!U svakom slucaju STRASNO!

Gost

#682

2013-05-24 23:18

.
glas razuma

#683 Re:

2013-05-24 23:21

#681: -

nije on branio porodicu vec imovinu, porodica nije bila napadnuta - niko nije povredjen


Gost

#684

2013-05-24 23:27

Samo cu ovo reci da u nasoj drzavi vise ima prava provalnik nego gradjanin,a u evropskoj uniji,i svetu je to obrnuto.Podrzavam ovu peticiju i ja bi tako odreagovao da bi spasio i sebe i porodicu.

Gost

#685

2013-05-24 23:28

Ni trepnuo ne bih, uradio bih isto kao i Sasko.
Budi jak, sloboda i pravda moraju doci, svako normalan bi isto tako postupio kako bi zastitio svoju porodicu od huligana, narkomana i lopova .

glas razuma

#686 Re:

2013-05-24 23:30

#684: - Samo cu ovo reci da u nasoj drzavi vise ima prava provalnik nego gradjanin,a u evropskoj uniji,i svetu je to obrnuto.Podrzavam ovu peticiju i ja bi tako odreagovao da bi spasio i sebe i porodicu.

a provalnik nije gradjanin? koja to prava ima pokojnik?

a u kojoj to evropskoj uniji mozes da ubijes coveka zato sto ti je upao u kucu u sred noci? reci zemlju i zakon

 

pojma ti nemas a pricas

 

ne smemo dozvoliti ljudima da ubijaju ma kakvo opravdanje da imaju


Gost

#687

2013-05-24 23:30

Ne znam Saška a to nije ni bitno. Čovek je branio svoju porodicu i decu, nema dileme u ispravnost njegovog postupka. Oni što kažu da je pravo na život neprikosnoveno neka razmisle kako bi reagovali da im je neko usred noći tako upao u kuću, šta bi radili, seli i pružili pasivan otpor, zvali policiju, lepo zamolili razbojnika da bude nežan i uviđavan? Branio bih svoju porodicu na isti način bez obzira na posledice koje ce nastati primenom potpuno iracionalnog zakona.

Gost

#688 Re: Re:

2013-05-24 23:31

#683: glas razuma - Re:

Postovani gospodine, istrazni organi ce tek utvrditi da li su zivoti ili zdravlje lica u objektu bili ugrozeni, i da li je napad bio usmeren iskljucivo ka sticanju protivpravne koristi. Postoji mogucnost da niko nije povredjen bas zbog delovanja lica koje je odbilo protivpravan napad.

Srdacan pozdrav.


Gost

#689

2013-05-24 23:32

Metak u celo, za svakog kriminalca kome sistem dozvoljava da radi sta hoce.
glas razuma

#690 Re:

2013-05-24 23:33

#685: - nebih trepnuo, uradio bih isto kao i Sasko.
Budi jak, sloboda i pravda moraju doci, svako nnormalan bi isto tako postupio kako bi zastitio svoju porodicu od huligana, narkomana i lopova .

pravda koju ti delis? i po babi i po stricevima, ne volis narkomane ubijih ih, ne volis pedere ubij, ne volis cigane ubij, ne volis grobare ubij, ne volis komsiju - pozovi ga u kucu ubij ga i reci da ti je upao pa si se branio

 

a sta ako on tebe pozove?

glas razuma

#691 Re: Re: Re:

2013-05-24 23:36

#688: - Re: Re: Postovani gospodine, istrazni organi ce tek utvrditi da li su zivoti ili zdravlje lica u objektu bili ugrozeni, i da li je napad bio usmeren iskljucivo ka sticanju protivpravne koristi. Postoji mogucnost da niko nije povredjen bas zbog delovanja lica koje je odbilo protivpravan napad.
Srdacan pozdrav.

To je bas ono sto ja ovde pokusavam da kazem, dok ostali presudjuju oslobadjajucu presudu bez suda.

Kod nas postoji zakon o samoodbrani i ukoliko se dokaze da je je covek bio napadnut bice oslobodjen.

 

Ovde se ljudi zalazu za pustanje na slobodu bez sudjenja i za promenu zakona koji dozvoljava svakome da ubije drugoga na ako mu udje u kucu.

 


Gost

#692

2013-05-24 23:37

Državna pravda je često najveća nepravda, bez obzira u kojoj se državi (nemilosrdno) provodila, jednostavno zato što se slijepo drži slova zakona do kojih je uspijela trenutno doći ... Gospodo, proučite evanđelje, pa konačno odlučite biti uistinu PRAVEDNI i djelovati u tom čovjeku i svim stvorenjima jedino prihvatljivom duhu ...

Gost

#693

2013-05-24 23:43

Šta reći ? Uradi bi isto,samo bi ga bušio sa 9mm!
Kad će mo već jednom da postanemo PRAVNA DRŽAVA? Znači,dodji mi u po3,naoružan,da ti skuvam kaficu,poslužim ženicu,otvorim sef,izbodem se jedno 5-6 puta a onda odem kod sudije da me opere sa jedno 5-7g robije.Dal ste više normnalni vi na vlasti?Menjajte zakone pod hitno ili će raja uzeti KUKE I MOTIKE! SLOBODA,al odmah,za SAŠKA !!!

glas razuma

#694 Re:

2013-05-24 23:46

#692: - Državna pravda je često najveća nepravda, bez obzira u kojoj se državi (nemilosrdno) provodila, jednostavno zato što se slijepo drži slova zakona do kojih je uspijela trenutno doći ... Gospodo, proučite evanđelje, pa konačno odlučite biti uistinu PRAVEDNI i djelovati u tom čovjeku i svim stvorenjima jedino prihvatljivom duhu ..

ova srbija je otisla u ...

ljudi bi da sami sude, presudjuju i ubijaju, da dozvole drugima da ubijaju ako utripuju da neko hoce njih da ubije, ili iz zabave ...

 

ljudi u srbiji u 21. veku bi da sude po jevandjelju, ali ne ni po "pravom" jevandjelju (drugi obraz) vec po jevrejskoj bibliji oko za oko

ova zemlja se pretvorila u ljude koji mrze, koji bi da ubijaju, u zemlju gdeje OK ubiti coveka zato sto je bolestan  - narkoman, cak ne ni OK vec pozeljno

 

STRASNO

glas razuma

#695 Re:

2013-05-24 23:47

#693: -

ti bi presudjivao i ubijao a zalazez se za pravnu drzavu :)


Gost

#696

2013-05-24 23:59

Neverovatno i žalosno...
Kriminalac vam upadne u kuću i vi ste, šta god uradili i kako god postupili, jednostavno rečeno nadrljali...
Privatni posed je svetinja i niko nema prava da vas uznemirava na bilo koji način...

Gost

#697 Re: Re: Re: Re:

2013-05-25 00:01

#691: glas razuma - Re: Re: Re:

Razumem i postujem Vas stav, ali sam ja licno na drugi nacin doziveo ovu peticiju i reakciju dela javnosti na ovom forumu i ako dozvolite, ja bih moje vidjenje ovom prilikom i izlozio.

Naime, nedopustivo je dozvoliti zloupotrebe jednog delikatnog pravnog instituta kao sto je samoobrana i nuzna odbrana. Pored zakonski kumulativno odredjenih uslova koji su potrebni da se ostvare, smatram da je potrebna i mudra intervencija sudskih organa u cilju prevencije sirenja kriminalni aktivnosti, Na zalost, po mom skromnom misljenju, zakon u ovoj zemlji ne postuju organi koji su duzni da ga sprovode, pa to izaziva revolt kod odredjenog dela javnosti koji se, sa pravom, oseca ugrozenim i brine za sopstvenu i bezbednost svojih porodica, i mogu reci da licno pripadam tog delu populacije.

Bez zelje da dalje zaokupiram paznju na forumu, a bez namere da Vas uvredim, prijateljski bih Vas savetovao da dopustite ljudima da iskazu svoje misljenje i da prepustimo da dalji pravni postupak tece svojim tokom, a kako licno nemam poverenja u sistem vlasti, ja podrzavam ovu peticiju u nadi da se ovakve situacije nece ponavljati i da ce sistem pravosudja biti odgovorniji i raditi vise na polju prevencije kriminala. Da je sistem funkcionisao lopov bio bio u zatvoru, a gospodin Sasko ne bi bio u ovoj situaciji. Na zalost, ovakva teska situacija mora biti alarm za sve nas i za drustvo koje je ocigledno u velikoj moralnoj krizi.

 

Srdacan pozdrav.


Gost

#698

2013-05-25 00:04

zivotni put i profil Saska govore da nije sklon nasilju i da ovo ne moze nikako da mu se stavi na teret.
Goran

#699 Re: Re:

2013-05-25 00:05

#683: glas razuma - Re:

Ti "glasu razuma"  smaras,sta hoces svojim komentarima da postignes? Jesi neki njegov pajdo? Razumes kako je kada lupa kriza za heroinom,pa moras da obijas kuce postenih ljudi? Jel trebao bilo ko od porodice da mu nastrada pa da Sasko moze da brani porodicu? Vredniji je zivom obicnog klosara od postenog coveka? I neka je branio imovinu jer ju je po svemu navedenom stekao legalno i radom,a ne kao ovaj tvoj miljenik obijanjem stanova. Sta je lose u tome. Neka svaki olos od coveka nauci da tudje ne sme da se dira. Stoo lopov-jadnicak nije sebi zaradio. Sto ima preko 50 pljacki iza sebe? Samo je pitanje vremena kada bi nekom POSTENOM COVEKU oduzeo zivot. E ovako je njegov oduzet,pravda zadovoljena i PUSTAJTE COVEKA NAPOLJE IZ PRITVORA!!!!


Gost

#700

2013-05-25 00:10

tuga