"Kec iz vladanja" peticija za smenu ministra Žarka Obradovića


Gost

#276

2013-06-26 15:14

Nije ni čudno da se ovako nešto dešava sa SNS vladom. Radi se o gomili neobrazovanih, beskrupuloznih, krvi i vlasti gladnih iskompleksiranih jadnika, koji jedino što su oduvek želeli jeste da unište sve što je iole dobro u ovoj zemlji i da sebi i svojoj deci, suprugama, tetkama, stričevima...obezbede posao, da steknu bogatstvo za naredne 3, 4 generacije i razbuktaju mržnju među građanima. Šta onda očekivati od obrazovanja? Država, koja je priznala privatne fakultete, koja traži od siromašnih studenata da imaju prosek 9,00 za ostanak u studentskim domovima, gde su oglasi za posao namešteni, a službenici u Birou za nezaposlene nude profesorima sa 3 diplome (u mom slučaju) seminare za štrikanje!!! Zašto se iznenaditi što će se jedan neobrazovani čovečuljak, kao što je g. Obradović izvući i iz ovoga. Ovo je savršena slika jedne zemlje koja, kao Titanik propada i nestaje, jer bi obrazovanje trebalo biti jednina svetla tačka svake države i naroda. Pitam se samo, dokle ćemo se ovako sramotiti. Treba glasati i konačno skloniti ove crve što izjedoše sve korisno, ispravno i dobro u Srbiji...Treba se boriti do krajnjeg uništenja zlotvora i fašista iz SNS, SPS, Dveri i ostalih njihovih sluga...Smrt fašizmu, sloboda narodu!!!!!
ћераћемо се још

#277

2013-06-26 15:17

Ко ту коме, уствари, треба да служи?

Gost

#278

2013-06-26 15:57

Треба нам бољи министар.

Gost

#279

2013-06-26 16:04

Narod većinski ćuti,ali daleko od toga da je rekao poslednju reč... bar se nadam.

Gost

#280

2013-06-26 16:06

Sve ministre bi trebalo poslati u Japan, da nauče šta je moralna odgovornost!

Gost

#281

2013-06-26 16:15

Vreme je za smenu ovog nesposobnog čoveka. Ministar mora da preuzme odgovornost za ovakve greške koje se ponavljaju iz godine u godinu, školstvo se urušava umesto da se uvede reforma obrazovanja i podigne na mnogo bolji nivo.Dosta više, treba dati šansu nekom sposobnijem i preduzimljivijem!

Gost

#282

2013-06-26 16:24

Sramota!

Gost

#283

2013-06-26 17:02

Pre stupanja na ministarsku funkciju bio je dekan na Fakultetu za državnu upravu i administraciju na Megatrend univerzitetu ; a sada? http://www.megatrend.edu.rs/profesori.php

Gost

#284

2013-06-26 17:26

1805. Srbija je dobila prvog srpskog popecitelja (ministra prosvete), Dositeja Obradovica koji je ceo svoj zivot posvetio obrazovanju svoga naroda. Pruzao je sve od sebe kako bi narod izvukao iz neznanja i sprecio, sto bi Jovan Jovanovic Zmaj rekao, "cmavanje u hladu"..
A sta imamo danas? Danas imamo samo prezime na istoj funkciji koje se trudi da sva nacela kojim se vodio Dositej pogazi.Imamo coveka kome je bitan samo iznos koji mu lezi svakog meseca i koji zove platom,mada ne vidim za sta bi on primao platu.
Velika je steta sto danas nisu zivi cika Jova Zmaj ili Nusic, jer ko zna kakvih Jututunskih himni i komedija bi nastalo...
Zato, Zarko Obradovicu, nemoj vise da brukas svoje prezime, daj ostavku!!!

Gost

#285

2013-06-26 17:51

Smatram da svi oni koji su kreirali poslednjih par godina prosvetu u Srbiji a pri to je unistili i doveli do ovoga, bi sami morali da podnesu ostavke!Ja sam majka devojcice koja je sada zavrsila 8. razred i decaka koji je zavrsio 6. razred.Ne mogu da verujem koliko je srozano obrazovanje nase dece u Srbiji,gledajuci danas rezultate i uspeh dece koja su ove godine zavrsila osnovno obrazovanje.


Gost

#286

2013-06-26 18:06

sramota kada neko nema obraza da sam ode ,neda covek fotelju,obraz neka ide ali fotelja i plata nikada.

Gost

#287

2013-06-26 18:06

Ajde sto ga pokrase, ali deca nam iz osnovne skole izlaze nepismena, nenaucena i bez ikakve samoinicijative u daljem zivotu.Pa ja sa 40 god. sam bez po muke resio vise od 80% pitanja.....e to je pravi problem u skolstvu.
Mauri

#288

2013-06-26 18:08

Ministar prosvete bi morao da bude pravi profesor, najpametniji među pametnima,
a ne ovakvo nešto polupismeno, zvano "Proširena rečenica"

Gost

#289

2013-06-26 18:25

Toliko propusta,a pomenuti ministar nikad nije kriv.Ako ga njegov šef ne najuri onda peticija i za njegovu smenu.Nemamo više vremena za eksperimente

Gost

#290

2013-06-26 18:39

Umesto da gospodin ministar sam uvidi da je odgovoran i da se casno povuce sa mesta ministra, narod mora da potpisuje peticiju za njegovu smenu. Jednom recju - sramota.

Gost

#291

2013-06-26 18:51

Neko mora da snosi krivicu! Ova vlada se hvali kako svaki ministar ima svoju odgovornost! Mora da da ostavku, jer nije odreagovao odmah za testove iz srpskog, pa odlaganje matematike, pa saopstavanje da je sve regularno, pa tek onda ponistavanje! Tako i mali Perica moze da ministruje! SRAMOTA

Gost

#292 Lena989

2013-06-26 18:52

Ja mislim da jenajpametnije da se dogovorimo i okupimo svi... I oni koji imaju i oni koji nemaju prosek, jer oni nemaju meru... Da se izborimo za ono sto nam otimaju...

Gost

#293

2013-06-26 19:25

Prvo svi na ulice zbog svoje dece sad treba izvaditi pistalje a ne zbog istih tih usranih politicara koji su nam dosli glave....Sta komentarisati kad je sve receno,ja sam roditelj malog maturanta i buduceg brucosa koji imaju uspeh od prvog razreda osnovne skole,dzaba postenje trud i rad kad deca sa uspehom i pozrtvovanjem nakraju dozive od svoje drzave sramotu,i sto ta deca idu u inostranstvo da se skoluju pa naravno kada ih tudja ruka vise ceni... Surovo ali istinito.


Gost

#294

2013-06-26 19:28

Hijerarhijska odgovornost. Ende!

Gost

#295

2013-06-26 19:43

sramota za covecanstvo da se takav profil ljudi kotira toliko visoko... totalni promasaj u svakom pogledu. Tacka.

Gost

#296

2013-06-26 20:02

Mnogi propusti su napravljeni tokom mandata gospodina Obradovića. Lista je duga, od problema sa bolonjom, zvanjima, diplomama, testovima sa male mature do afera oko Megatrenda, sadržaja u školskim udžbenicima, PISA testiranja itd. Ugled ministarstva je srozan, a sa njime i ugled prosvetnih radnika. Vreme je da se nešto uradi, dosta je bilo. Ako gospodin nema dostojanstva da se sam povuče, bio bi red da se i narod malo posluša. Nadam se da će peticija uspeti, uprkos velikoj sumnji.

Gost

#297

2013-06-26 20:50

Можете Ви ово на ћирилици...

Gost

#298

2013-06-26 22:00

Bruka i sramota koja već godinama traje, a ovaj nije sposoban ni da je sakrije od javnosti, a kamo li spreči. Komandna odgovornost ga jednostavno primorava na ostavku. U Japanu bi se njegov kolega prvog dana već isekao na komadiće, a ovaj namerava da svu krivicu prebaci na neke anonimuse. Ostavka, ili još bolje smena, odmah!!!

Gost

#299

2013-06-26 22:28

smenimo neznalicu...

Gost

#300

2013-06-26 22:55

Sramota ako ne da ostavku kao moralni čin!!!