"Kec iz vladanja" peticija za smenu ministra Žarka Obradovića


Gost

#326

2013-06-27 09:14

OVDE U OVOJ DRZAVI NEMA SHTA DA SE KOMENTARISHE . ODGOVORAN J E NA NAJVISHOJ JJE FUNKCIJI GODINAMA I ZATO SVE ASPEKTE ZASHTITE MORA DA POZNAJE. SHKOLSTVO NAM JE KATASTROFA . PRIMER AUASTRIJE GDE SAMI NADJETE POSAO PA SE TEK ONDA UPISUJETE U SHKOLU SA POTVRDOM POSLODAVCA I STIPENDIJOM ISTOK PLUS VAM IDE STAZ ZARKO OBRADOVIC VAM NIJE POMENUO NIKADA . VRATIO SAM SE PREKJUCHE BRATOV SIN ZIDARSKI ZANAT U AUSTRIJI TRI GODINE STAZA MNOGO PRAKSE I PLATA U TRECOJ GODINI 1300 EURA . KUPILO DETE SAM SEBI DZIP X5 I SAD SE ZENI. TO KAD BI NASHA DECA ZNALA NIKADA NE BI OVDE UCHILA. NAPOMINJEM DA SE DECHKO BEZ TRUNKE ZNANJA UPISAO U SEDMI RAZRED OSNOVNE SHKOLE I EVO SHTA JE POSTIGAO DO SAD, BRAT IMA TROJE DECE I SVI IDU ISTIM PUTEM U AUSTRIJI. MI PROIZVODIME AKADEMCE BEZ POSLA I UCHENIKE KOJI NIGDE NEMOGU RADITI . ZARKO OBRADOVIC MORA ODMAH PODNETI OSTAVKU JER JE ODGOVORAN KAO VLAST.

Gost

#327

2013-06-27 09:14

Imala sam i ja dete koje je polagalo onda prijemni za srednju skolu. Placala sam "debelo" pripremne casove. Polozila, bila treca na rang list. Zavrsila fakultet. Kada se osvrnem unazad srecna sam sto sam tako pripremila dete za zivotnu trku. A i onda je bilo provaljenih testova. Ne mislim da su ondasnji prepisivaci bili u pravu jer to je onaj sloj koji se muva i lakta kroz zivot u vecitoj trci i nespokoju. Ali takav nam je i sloj ljudi koji im to omogucava: lazni doktori nauka, profesori na laznim univerzitetima, lazni naucnici...Ma oni me interesuju, treba samo da odstupe da bi nama ostalima bilo oako ne bolje ono lakse oko srca.

Gost

#328

2013-06-27 09:25

Vreme je da se ministar obrazovanja smeni i da tu funkciju preuzme pravi covek

Gost

#329

2013-06-27 09:28

Mi nismo Japan, niti cemo kad biti. Niko ne treba da se ubija zbog svojih propusta. Dovoljno je biti COVEK i priznati svoje greske, dati ostavku na mesto koje zauzima. Kod nas je mnogo tesko rastati se od fotelje, funkcije,a narocito novca koji se vise ne moze ni prbrojati.
Zar ovom napacenom narodu nije vec previse svega, pa treba da prezivljava ovakve traume sa svojom decom? Pa, dokle vise?!
Bojan
Gost

#330 Mnogo razloga,jedan od...

2013-06-27 09:30

Sistem poremećenih vrednosti u društvu je preneo u školstvo u najgorem mogućem obliku sa jasnim porukama deci da su vrednosti gubljenje vremena a isfrustrirane roditelje naveo da zbog toga sav svoj gnev iskaljuju prema prosvetnim radnicima od kojih većina radi pošteno svoj posao.Politiku i partijsku pripadnost je uveo u škole pa imamo situacije da su školske uprave i direktori škola,čast izuzecima,glavni centri moći u školstvu kojima niko ništa ne može.Upravo zbog toga prosvetni radnici moraju da budu "u skladu" sa politikama školskih uprava i direktora jer misle li drugačije,zna se šta sledi !? Ovo su lična iskustva jer nastavnici kroz šapat,uz izvinjenje i "u poverenju" nam govore šta se dešava.Mnogo je još razloga ako uđemo u detalje,zbog čega ovaj čovek mora da ode.Treba li pomenuti famozne školske odbore u kojima direktori biraju roditelje prema svojim potrebama dok ovi to prihvataju jer će im deca imati "poseban status",treba li govoriti o ekskurzijama i nameštenim tenderima,famozni učenički dinar u školama,obezbeđenje u školama koje roditelji plaćaju,mito i korupciju na svakom koraku....!? Treba li još nabrajati !? Ova se pitanja postavljaju godinama,mediji pišu o njima ali džaba prosto rečeno !


Gost

#331

2013-06-27 09:34

ministar je bruka za prosvetu i krajnje je vreme stati na put sistemskom unistavanju skolstva.

Gost

#332

2013-06-27 09:39

U normalnim i uredjenim zemljama to bi bio moralni cin jednog ministra

Gost

#333

2013-06-27 09:44

Тај човек је мени одузео лиценцу, а да уопште није погледао на шта ставља свој потпис. Сличних случајева пуна је Србија. Какав министар и Министарство просвете такви начелници школских управа, такви директори, такав читав систем образовања.
http://vukotic.site40.net/forum/sretenko/nastavnik-bez-licence/
Човек је убеђен да је богом дан да буде министар. Он верује да му је све допуштено, па чак и то да може некажњено да вара децу. Дан пре него што ће Министарство просвете поништити резултате пријемних испита, тврдио је да се то неће догодити. Од министра, изглда, једино смо гори ми наставници који не дижемо глас против таквог јавашлука у српској просвети.
mama

#334

2013-06-27 09:45

ovaj je gej
gost

#335 Re:

2013-06-27 09:48

#322: -  

 Suština je da će sa ovim stradati dobra deca, jer sada će oni loši moći da upišu škole koje žele. Ali jedini spas je ako se profesori u srednjim školama OPAMETE pa ne dozvole bilo kakva popuštanja, pa se napravi seča u prvim razredima.Ali naravno za sve ovo je kriv ministar, koji je sveo obrazovanje u Srbiji na najniži mogući stepen. Pa samim tim uveo i decu i roditelje da razmišljaju švercerski. Nadajmo se da će ovome doći kraj i da će u ovoj jadnoj Srbiji ipak intelektualne sposobnosti doći na zasluženi nivo. DECO,znanje je jedini spas, sa kojim možete da odete iz Srbije i ne osvrćite se na pesmu ,,Ostajte ovde,,.....jer ovde vam nema ni sunca, a ni neba!

M A M A

#336

2013-06-27 09:50

Prijemni T R E B A da se P R I Z N A da se ne bi loša deca upisivala u dobre škole!

Gost

#337

2013-06-27 09:51

Sramota je što su testovi pušteni u prodaju pre mature, a još veća što se ministar Obradović ne oseća odgovornim za to.

Gost

#338

2013-06-27 09:52

Osim smene ministra, trebalo bi i jasno definisati koje su duznosti ministra. Jer ako ima milion stvari za koje jedan ministar nije odgovoran, onda se postavlja pitanje - cemu uopste ta funkcija. Nizi sluzbenici sve mogu da rade i bez dirigenta.
upućen

#339 Re:

2013-06-27 09:54

#334: mama -

Poštujem seksulnu raznolikost i nemam ništa protiv toga,lična stvar.Javna je tajna da je ministar prosvete gej iako je oženjen i ima dvoje dece.Zašto se onda krije ?Čemu maska ?

 

Dragana,Aleksina mama

#340 Ovo je Srbija

2013-06-27 10:01

http://www.novimagazin.rs/vesti/anatomija-slucaja-alekse-jankovica

Ima li potrebe dalje bilo šta objašnjavati ? Pa oni su hteli sve ovo da zataškaju !
Svi oni su i dalje u školi,neki su čak i unapređeni ! NIKADA PROTIV NIKOG NIJE POVEDEN DISCIPLINSKI POSTUPAK AKO NIŠTA DRUGO ONO BAR ŠTO SU OŠTETILI BUDŽET DRŽAVE ZA 550.000 DINARA !

Gost

#341

2013-06-27 10:13

Mislim da je komentar suvisan.

Gost

#342

2013-06-27 10:19

Браво за аутора петиције, сад нам треба грађански активизам да санкционишемо ову бруку и заштитимо деци и своје достојанство
Nela

#343 Subjekt

2013-06-27 10:19

Trebalo bi pored ove peticije pokrenuti i peticiju za ukidanje male mature. Kao što smo videli, nema nekog značaja u zemlji koju vode ovakvi i njemu slični likovi.
бесна мајка

#344 Re: Re:

2013-06-27 10:23

#335: gost - Re:

СЕЧА У ПРВИМ РАЗРЕДИМА - КАКО ТО ГРОЗНО ЗВУЧИ, КАО СЕЧА КНЕЗОВА, ТО СУ САМО ДЕЦА А ОНА НИСУ НИШТА КРИВА, УПОТРЕБЉЕНА ЈЕ ПРЕЈАКА РЕЧ А ОНА МОЖЕ ДА УБИЈЕ, КАКО ЈЕ РЕКАО ПЕСНИК МИЉКОВИЋ


Gost

#345

2013-06-27 10:28

lopina

Gost

#346

2013-06-27 10:35

Problem Srbije i jeste zbog toga što ništa nije kažnjivo i što nema odgovornosti. Krajnje je vreme da se počne sa kažnjavanjem.
Porodica i prijatelji dečaka Alekse iz Niša

#347 Bez obraza

2013-06-27 10:47

Čovek bez reči,morala,nesvestan ili vrlo svestan da je gotovo uništio srpsko školstvo,osakatio generacije,poslao jasnu poruku deci da je prevara bolja od učenja,posvađao roditelje i nastavnike,dozvolio haos u prosveti,dok su se milioni trošili na razne seminare i plakate nasilje u školama nikad veće,bahatost pojedinih direktora i načelnika školskih uprava,o mitu i korupciji da ne govorimo,totalno nepoverenje u prosvetne radnike..........On ne treba da podnese ostavku,on treba da bude uhapšen !

Gost

#348

2013-06-27 10:50

Kao čovek koji je ceo radni vek proveo u obrazovanju, smatram da je ovo društveno nedopustivo i sramotno.

Gost

#349

2013-06-27 11:01

Katastrofa

Gost

#350

2013-06-27 11:10

Hvala vam na pomoci. Smucilo mi se uobrazeno djubre koje nas prosvetne radnike tretira kao neku nizu rasu...