Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Danijel
Gost

#176 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-11-10 12:42

#174: NIK NEJM - Re: Re: Re: Re: Re:

Pa da. vidim samo komentarises i odgovaras sebi. Bas su pametni...

Ne znas ti uopste kako je u praksi covece. Samo se pitam koji je tvoj problem. Da si neki bitan faktor to bi reko javno a ti se i dalje krijes...

NIK NEJM

#177 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-11-10 15:03

OVDE KOD NAS NIKO NIKOME NIJE BITAN A FAKTORI KOJI SU BITNI U NASOJ ZEMLJI SU ONI OD ZLA OCA O JOS GORE MAJKE! NARAVNO DA SAM SVOJE STAVOVIMA IZNEO I U JAVNOST ALI NEMAS KOME DA PRICAS. NORMALNO DA KOMENTARISEM I SAM SEBE, JER NE MOGU DA NE BUDEM SHIZOFREN PORED TAKVIH SAGOVORNIKA KAO STO SI I L`EKIP SB BLOG`! ISTINA JE BITNA RAZUMI! NE JA! A PROBLEMI  KOJI IMAM SU BUDALE SVUDA OKO MENE!


Gost

#178 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-11-10 15:05

DJUUUULIIIIII!

NIK NEJM

#179

2013-11-10 15:09

SA TAKVOM ELITOM U SRBIJI NE MOGU BOLJE NI DA SE OSECAM. ZNACI SLOBOBNO ME DRZITE ZA BUDALU! ALI VI STE OBICINI BEDNICI, SACICA KLOSARA KOJA JE SMISLILA PODVALU I PO PRINCIPU 100 PUTA IZGOVORENA LAZ POSTACE ISTINA! E NECE!
Dušan Spasić
Autor peticije

#180 Re:

2013-11-10 16:54

#179: NIK NEJM -

E, ako smo mi elita onda ne znam u kojoj Vi državi živite.

Mi ne zahtevamo da četvorogodišnje studije budu u rangu studije budu u rangu starog VII-2 stepena, niti da master studije budu magistarske. Niti smo toliko bezobzirni kao Vi da kažemo da su stare četvorogodišnje iste kao i magistarske. Ne možete Vi kao "stari" da budete u rangu sa magistrom niti možemo mi sa masterom. Ne možete Vi da sa četvorogodišnjom diplomom  idete direktno na doktorske studije. To nije pravedno prema magistrima.

Mi zahtevamo da se četvorogodišnji programi koji u sebi sadrže 36 PPM bodova, budu dovoljni za rad u školama. Mi sa četiri godina studija i imamo VII stepen, nemamo šesti. Imamo dovoljnu stručnost za rad. Vaše je mišljenje da nemamo, mada mnogi koji su završavali u Vašem vremenu nisu uopšte stručni za rad i imali su manje predmeta vezanih za rad u praksi. Vi govorite iz ugla jednog učitelja ali morate da shvatite da se peticije ne odnosi samo na učitelje već i na ostale departmane koji su vezani za nastavnu praksu. Niko ovde nikoga ne laže. Svi podaci, problemi i moguća rešenja iznešena su sa osvrtom na postojeće stanje.

Niko ne ponavlja jedno te isto, osim Vas. A, da se toliko razumete u zakon, kao što pokušavate da dokažete, znali biste da elektronske peticije nisu validne. Odnosno, da je ova peticija namenjena sakupljanu mišljenja javnog mnenja i pripremi za moguću građansku inicijativu.  Vi sigurno znate da u prosveti ima mnogo većih problema, počev od neakreditovanih fakulteta koji štancuju kadrove, do polovičnih reformi u osnovnoškolskom, srednješkolskom i visokom obrazovanju, oduzimanja kredibiliteta nastavnom kadru, pritiscima sredina da se štancuju što više ocenjeni đaci itd.Ponavljam, niko ovde ne laže, niti prikriva istinu, već se iskazuje jedan od problema koji dolazi sa neuskalđenom reformom školstva. Ja bih bio presrećan kada bi ova peticija barem uspela da natera Ministarstvo da konačno krene ka objedinjenoj reformi školstva koja je u skladu sa potrebama države. Čak i da ova peticija ne uspe, bilo bi mi drago da služi kao začetak javne rasprave o problemima u školstvu i vaspitanju budućih generacija.

 

 

 


Gost

#181 Sonja Mihajlović

2013-11-10 18:33

Svaki dan u ovoj našoj zemlji je čaroban, prosto mi dođe da zahvaljujem svakom političaru ponaosob, pružim ruku, i kažem: hvala, hvala za divno detinjstvo, ono famozno bombardovanje, inflaciju po kojoj se izučavamo na studijama ekonomije širom sveta kao jednu od najvećih; hvala za ovako ugodan zivot, za divno obrazovanje, pocev od osnovne i srednje skole, pa sve do studija. Ipak, ovo poslednje zaslužuje možda i pisanu zahvalnicu…
Moja zahvalnica izgleda ovako: Dragi ministre, divim se vašem radu (naravno, podrazumeva se da divljenje pripada i ostalim zaposlenima u tom resoru, kažem zaposlenima, i unapred se izvinjavam što ne upotrebljavam drugačije zvanje, svima je već jasno da imaju silne doktorate sa različitih fakulteta), i ne mogu rečima da opišem uzbuđenje, usplahirenost uvek kada čitam zakon o obrazovanju, koji je stupio na snagu 2012/2013. godine. Nakon uzbuđenja uvek mi se javi ćutanje, ćutim dugo, a onda uvek nakon dugog ćutanja, odzvanja samo jedna rečenica u glavi: “sa zvanjem profesora filozofije, moguće je baviti se filozofijom samostalno, ali se ne može prenositi znanje jer”, tu uvek misao zakoči, “nisu kvalifikovani”.
Čekajte! ne znam šta posle ove rečenice nastupa, a da, zbunjenost, čuđenje, smeh i agresivnost, ona posredna agresivnost, sa početka teksta.
Šta zapravo znači baviti se filozofijom samostalno?
Nažalost, nisam Sokrat, ne mogu da izađem na trg, ne mogu ni da skupljam učenike kojima bih pomogla da “porode” istinu; nisam ni Platon, ne mogu da otvorim svoju akademiju… Nisam ni Kant, mada često šetam sama u isto vreme. Nisam ni Diogen Kinik, mada možda ću sa ovim zvanjem zaraditi za neko bure da tu spavam kao on, a onda ako na vestima bude MOJE BURE I Vi ministre budete došli da me obiđete, ja ću Vam sigurno reći kao i Diogen Aleksandru Velikom, ”skloni se, zaklanjaš mi sunce”… a zatim, nađjite mi sveću ministre, ne vidim ni jednog čoveka u ovoj zemlji bez doktorata…
Šta znači baviti se filozofijom samostalno? Od čega se onda živi? Od knjiga? Aha, možda je to dobra ideja, da se knjige iskoriste kao hrana, pa onda odaberete jednu za doručak, drugu za ručak, treću za večeru… U ovom slucaju, ne zarađuje se za bure, ali bar niste gladni!
Dalje, isto pitanje. Da li to znači da odaberete fakultet, studirate, i završite, a onda krenete da radite na trafici, nekoj prodavnici, sličnim radnjama; a kada se vratite svojoj kući, pogledate knjige na zidu i kažete: sada ću se baviti filozofijom samostalno… U ovom slučaju, zarađuje se trošno bure, ali sigurno ostajete gladni.

Posle dugog razmisljanja, došla sam do konstruktivnog rešenja.
Rešenje je sledeće: nakon čitanja knjige, knjiga stoji neko vreme na polici, a onda usled besa, i naleta kreativnosti krenu se cepati stranice, stranice se zatim lepe tutkalom, a zatim se uzme skalpel i krene se praviti neki geometrijski oblik, taj geometrijski oblik se zatim boji, simbolično u akrilnu zlatnu boju.
Ko još može nakon toga da kaže da od samostalnog bavljenja filozofijom ne može da se živi, dokaz je tu – unikatan nakit!

Posvećeno dragim prijateljima mudrosti. Ko se prvi javi dobija ogrlicu besplatno, ionako za bure nikad ne mogu zaraditi.
Ministre, posebno Vama, nakit sa suprugu. Ili na južnjačkom: će bude, ne brinite se, ukoliko budete tako dobro radili, će vi napravim fotelju od ovej moje knjige i će stavim tutkalo da ve niko ne mož odvoji od tuj funkciju, jer funkcije su za toj i postoje jedino da bi se za tuj funkciju lepili bezlicni.
НИК НЕЈМ

#182 Re: Re:

2013-11-10 20:30

РЕКАО САМ ЕЛИТА У ПЕЖОРАТИВНОМ СМИСЛУ. ДАЛЕКО СТЕ ВИ ОД ТОГА. ВИДИШ СИНКО, НИСАМ УЧИТЕЉ АЛИ МЕ МОЖЕШ ОСЛОВЉВАТИ ''СЕНСЕИ''! ПОШТО САМ СВЕТЛОСНУ ГОДИНУ ИСПРЕД ТЕБЕ И ТВОГ НАЧИНА РАЗМИШЉАЊА ЈОШ ЈЕДНОМ ЋУ ТИ ПИСАТИ А ТИ КАКО ХОЋЕШ! НЕКАДА СЕ ТАКОЂЕ МОГЛО ИЋИ НА ДОКТОРАТ ДИРЕКТНО ПОСЛЕ ОСНОВНИХ СТУДИЈА (ПИТАЈ НПР. ДР ВОЈИСЛАВА ШЕШЕЉА И МНОГЕ ДРУГЕ). О ЧЕМУ ТИ ЈАДНИЧЕ ПРИЧАШ? НЕ ПОСТОЈЕ ВИШЕ МАГИСТАРСКЕ СТУДИЈЕ! КО ЈЕ УПИСАО ПО СТАРОМ ПРОГРАМУ МОЖЕ ДА ИХ ДОВРШИ ДО КРАЈА ШКОЛСКЕ 2013/14 И ТО ЈЕ ТО. МАГИСТАР ЈЕ НАУЧНО ЗАЊЕ И МАСТЕР ЈЕ АКАДЕМСКО ЗВАЊЕ И ТО СЕ НЕ МОЖЕ НИ УПОРЕЂИВАТИ И ТОЛИКО О ТОМЕ. О КАКВОМ ТИ 6. И 7. СТЕПЕНУ СТРУЧНЕ СПРЕМЕ ПРИЧАШ, ТО ВИШЕ НЕ ПОСТОЈИ ИЗУЗЕВ ОНИХ КОЈИ ЋЕ ДА ДИПЛОМИРАЈУ ПО СТАРОМ ЗАКОНУ У ТОКУ ШКОЛСКЕ 2013/14 ГОДИНЕ. ЗНАЧИ СТАРА ЗВАЊА СЕ УПОДОБЉАВАЈУ СА НОВИМ А НЕ ОБРНУТО КАКО ТИ (И ТВОЈЕ ВОДОНОШЕ) РАДИТЕ И  ИЗ ТИХ РАЗЛОГА ДИПЛОМИРАНИ ДО 2005. ГОДИНЕ СУ ИЗЈЕДНАЧЕНИ СА МАСТЕРОМ А ВИШЕ ШКОЛЕ СА БЕЧЕЛОРОМ ДА НЕ БИ ДОШЛО ДО ДЕГРАДАЦИЈЕ ВЕЋ ПОСТОЈЕЋИХ ЗВАЊА. ТИ СИНКО НЕ ЗНАШ НИ КОЈИ СТЕПЕН ИМАШ! ПРЕ 8 ГОДИНА ИЗАШАО ЈЕ ЗАКОН О ВИСОКОМ ОБРАЗОВАЊУ И ИЗНОВА ДЕФИНИСАО НОВУ ПАЛЕТУ ЗВАЊА У ВИСОКОМ ОБРАЗОВАЊУ КАО И НИВОЕ И ВРСТУ ВИСОКОГ  ОБРАЗОВАЊА. ЗНАЧИ ИМАШ 3. НИВОА И 2. ВРСТЕ (АКАДЕМСКЕ И СТРУКОВНЕ). НЕМАШ ТИ НИ 6. НИ 7. СТЕПЕН СТРУЧНЕ СПРЕМЕ ЈЕР СИ ЗАВРШИО ПО ЗАКОНУ ПОСЛЕ 2005, ГОДИНЕ, ЖАО МИ ШТО НЕ ЗНАШ ШТА СИ УПИСИВАО И ШТА СИ ЗАВРШАВАО! АЛИ ТО ЈЕ ВАШ ПРОБЛЕМ И  МОЖЕТЕ ДА ОВДЕ КУКУМАВЧИТЕ ПО БЛОГУ АЛИ ТА ВАША ИНЦИЈАТИВА ЈЕ ОБИЧНО ТРАБУЊАЊЕ. НЕМОЈ БИТИ ПАТЕТИЧАН. ЈА ЗНАМ ДА У ЦЕЛОМ ДРУШТВУ ИМА ДАЛЕКО ВЕЋИХ ПРОБЛЕМА ОД ОВИХ ВАШИХ АЛИ САМО ПОТЕНЦИРАМ НА ВАМА ЈЕР ЖЕЛИМ ДА ЈАВНОСТ СХВАТИ ДА АКО МИНИСТАРСТВО ПРОСВЕТЕ НЕ РАЗУМЕ ЗАКОНЕ ИЗ ОБЛАСТИ ОБРАЗОВАЊА ДОКЛЕ НАМ ЈЕ СТИГЛО ШКОЛСТВО. ВИДИ СИНКО, ЧАК И МИНИСТАРСТВО ПРАВДЕ ДОНОСИ НЕ ЗАКОНИТА РЕШЕЊА, ТО ЈЕ НАША ИСТИНА. ЈА ВАМ ПОНОВЉАМ ЈЕДНО ТЕ ИСТО ЗБОГ ВАС ЈЕР НЕ РАЗУМЕТЕ. МЕНИ ЈЕ ЖАО ШТО СТЕ НЕРАВНОРАВНИ САГОВОРНИЦИ АЛИ ШТА ДА РАДИМ, НИСАМ ВАС ЈА БИРАО!

 


Gost

#183 Re: Sonja Mihajlović

2013-11-10 20:31

SOOOONjAAAAAAA!

Avaxx

#184 Red

2013-11-10 22:45

Red bi bio da se to makne vise, koliko je dobrih strucnjaka bez mastera na birou...

Gost

#185

2013-11-11 10:01

Iako sam na 5-oj godini (Master), podrzavam ovu peticiju zbog mojih mladih kolega, koji ne mogu doci do zaposlenja bez Master studija, a svi smo svesni da je to samo prodavanje magle i uzimanje para. Pozdrav.
jela
Gost

#186

2013-11-11 10:32

ja imam 4vorogodisnje studije Profesor Tehnike i Informaitke 2oo7-008, nenzam da li automatski dobijam dodatak diplomi Master a imam i 5etogodisnej studije smera DIPLOMIRANI INZENJER ZA TEKSTILNO INZENJERSTVO TEKSTILNO MASINSKE STRUKE tu bi trebalo automatski da dobijem Master jer je to fakultet od 5 godina,hvala unapred a ja sam trenutno nezaposlena od septembra ove godine,inace sam iz Rume ali  posao trazim na udlajenosti do 1oo km ,nikakv problem mi nije put samo bitno d a radim i imam placen put,pozdrav,JELENA.


Gost

#187

2013-11-11 12:21

Učitelji koji su išli na doškolovavanje takođe nisu obavešteni bili o Zakonu koji važi od septembra 2005.god. Ja sam upisala 2009.god i morala sam da položim 28 ispita i diplomski rad. Imala sam modul za Fizičko vaspitanje i izborne predmete kao i redovni studenti tada.
Mislim da je potrebno IZEDNAČAVANJE svih pa i moje diplome sa master diplomom.Nas su spremali od osnovne školeza rad u nastavi, jer sam imala prvo srednju pripremnu školu - pedagoški smer; zatim Pedagošku akademiju i sada fakultet. O broju pohađanih seminara da i ne govorim...
Smatram da smo svi koji smo išli na fakultet (naročito na doškolovavanju) oštećeni jer generacije koje su dobile izjednačavanje imaju manji broj ispita a time i stručnosti. Savremene tehnologije tada nisu ni postojale a sada su neophodne. Moje mišljenje je da bi pre nama (studentima na doškolovavanju) mogli da daju master nego onima koji nisu imali ispite takve stručnosti, već su imali "OBUKE I SERTIFIKATE" na seminarima kratkog trajanja.
Mi radimo i o nama niko ne govori jer nismo bili redovni studenti. Pridružite i nas nekim novim članom zakona da i mi imamo prava na MASTER DIPLOMU - IZJEDNAČAVANJEM!!!

Gost

#188 Ogorcena

2013-11-11 13:21

Potpuno je besmisleno da smo posle cetiri godine akademskih studija NIKO I NISTA!
Hvala onome ko se setio da pokrene pricu o ovoj nepravdi!
Nek nam bude omogucen rad u osnovnim skolama!
NIK NEJM

#189 Re:

2013-11-11 15:11

IPAK VI NISTE NORMALNI! OVAKVE BUDALAŠTINE NISAM SKORO ČUO! NISU MI REKLI ŠTA SAM UPISAO? NISU MI REKLI ŠTA SAM ZAVRŠIO? SADA HOĆEŠ DA IMAŠ I MASTER BEZ MASTERA? UH, DA NE ZABORAVIM DA TE PODSETIM DA IDEŠ U WC, DA SE NE UPIŠKIŠ DOK SI NA BLOGU! (ZA SVAKI SLUĆAJ DA TI KAŽEM JER RADIŠ I NISI BIO REDOVAN STUDENT)

 

NIK NEJM

#190 Re: Ogorcena

2013-11-11 15:15

PA, BACHELOR WITH HONOURS SI!  ŠTA HOĆEŠ DA BUDEŠ MASTER? PA MOŽEŠ DA BUDEŠ POMOĆNI NASTAVNIK! ŠTA HOĆEŠ? DA BUDEŠ DIREKTOR?

 


Gost

#191

2013-11-11 17:41

Najveća glupost koja je mogla da pogodi državu Srbiju. Uvesti bezazlene uslove za rad u skolama, a deca su nam sve gluplja i gluplja. Umesto da reformišemo kompletan sistem školovanja i uvedemo pragmatično korisne predmete, mi ćemo da stavimo mastere u škole.. Da ne pričam o tome koliko su master studije smešne sada i sa kakvim nivoom znanja izlaze masteri.. Smešno, smešno...
NIK NEJM

#192 Re:

2013-11-11 18:10

JA DA REFORMISEM? ILI TI? O CEMU PRICAS? MINISTARSTVO O JE TREBALO TO DA URADI! ZAR NE VIDITE KO NAS VODI? ZAR STE TOLIKO SLEPI I SAMO TRAZITE SITNE INTERESE ZA SEBE? STA JE TEBI SMESNO? STO CE DA MI DEBILI UCE DECU U SKOLI I NA FAKULTETU (SA ILI BEZ TITULE)!? ZAR NE VIDITE PROPAST? SAMO GLEDATE NEKI SVOJ SITNI INTERES DA UCARITE! DA NA MORATE NA MASTER! A STO SISTEM NE VALjA? STA CEMO S TIM? FUCK THE SISTEM! MA JA ZNAM BRE LJUDI I STOTINE POLUPISMENIH LjUDI KOJI SU PAMETNI I IMAJU ZDRAV RAZUM! VI NEMATE ZDRAVOG RAZUMA! MALO HOCETE U OPSTEM HAOSU DA USTINETE ZA SEBE I TO JE TO! OVI GORE KRADU NA VELIKO, PA I VI MALO DA UCARITE! KO IH UCI NIJE NI CUDO (CAST CASNIM IZUZETCIMA)! PA SVE JE U OVOJ ZEMLJI SMESNO! DEGRADACIJA JE SVEGA! SVAKI FAKULTET I VISOKA SKOLA SU PRCIJE ZA SEBE! NEMA NACIONALNOG INERESA. STRUKA SE NE PITA NISTA! NEMA KOCENZUSA! STUDENTI STUDIRAJU NPR. MEDICINU, FARMACIJI ILI  BILO KOJI DRUGI FAKULTET U ZEMLJI I NE MOGU DA SE PREBACE JER IM PROGRAMI NISU KOMPATIBILNI! VISOKOSKOLSKE USTANOVE SPRAM SVOGA RASPOLOZIVOG KADRA PRAVE PREDMETE A NE SPRAM POTREBA NAUKE I STRUKE! TAKO VARIRA I BROJ ISPITA, NA GODINI MOZETE DA IMETE I 4. ISPITA PO 15 BODOVA ILI 20 ISPITA PO 3 BODA! BITNO JE DA SE PROFESORI NAMIRE! TAKO I VI HOCETE SADA U OVOJ OPSTOJ POMETNJI DA NAMIRITE I SEBE! OK! CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA!

 

357

#193 Re:

2013-11-11 18:35

#187: -

Ja imam 52 ispita na cetvorogisnjim studijama i plus praksa i drzanje casova, brojna istrazivanja i seminare na koje su nas slali. preko 100 ppm bodova i opet nisam strucan po njima. ako ste zavrsili doskolaavanje (niste ostali op sarom, trogodisnjem programu) onda ste osposobljeni a ako imate samo tri godine studija onda bi bilo nerealno da dodje do izjednacavanja


Gost

#194 Re: Re: Ogorcena

2013-11-11 18:36

#190: NIK NEJM - Re: Ogorcena

ti si neki veliki pacenik. mislim da tebi nisu priznali taj strani fax koji imas pa si zato nadrndan. posto vidim koje to izraze i zvanja spominjes...


Gost

#195

2013-11-11 18:53

saglasna
leki

#196

2013-11-11 18:53

Saglasna
NIK NEJM

#197 Re: Re: Re: Ogorcena

2013-11-11 20:12

NARAVNO DA SAM VELIKI PACENIK! TREBA OVOLIKIM BUDALAMA (I TO NA JEDNOM MESTO I U ISTO VREME) DA UTERAM NESTO U GLAVU! ALI VAMA JE LAKSE UTERATI U D..E NEGO U GLAVU! JA SAM STUDIRAO, OSAMDESETIH GODINA I VI TO NE MOZETE NI DA ZAMISLITE KAKO JE BILO! NE INERESUJETE ME NI MALO! SAMO ME TOLIKA GLUPOSTI I NEZNANJA NA JEDNOM MESTU PONUKALA DA VAM SE SUPROSTAVIM I IZADJEM NA CRTU! NE PLASIM VAS NI DA VAS JE MILION! NI FIZICKI VAS SE NE PALSIM, NI INTELEKTUALNO! TREBA DA MI KAZETE: BRAVO MAJSTORE, OTVORIO SI NAM OCI! JA VAM SAMO GOVORIM ONO STO VI VEC ZNATE I ONO STO SU PROFESORI KRILI OD VAS! AKO VAS ISTINA POGADJA, OK, UME ISTINA DA SECE KAO MAC!

 

NIK NEJM

#198 Re: Re:

2013-11-11 20:24

SOKOLE,  DA LI ZNAŠ TI ZAŠTO SI IMAO 52  PREDMETA? NE DA BI BIO PAMETNIJI NEGO DA BI PROFESORI NAMIRILI SVOJE APETITE I SVI DOBILI DOVOLJAN BROJ PREDMETA(I PARICA)! MUKICE MOJA, PA TAJ PROGRAM SU ODAVNO TREBALI DA PRILAGODE BOLONJI I DA IMATE 8 - 10 ISPITA PO PO GODINI, MAKSIMALNO. DžABE TI DIPLOMA KADA SU TE IZVARALI! NISI SMEO DA IMAŠ 52 PREDMETA, TO JE KRIMINAL! TO SVE PROLAZI PORED OVAKVOG MINISTARSTVA I JOŠ IM AKREDITUJU STUDIJSKE PROGRAME. I SADA TI HOĆEŠ (NAUČEN OD SVOJIH MENTORA) DA VARAŠ NAS! DA SI KAO MASTER (ZA BRUCU) I DA IMAŠ 2. STEPEN VISOKOG OBRAZOVANJA ILI DA SI 7/1 PO STAROM  ZAKONU (A STUDIRAO SI PO NOVOM ZAKONU) I JOŠ MI SVI DA VAM TAPŠEMO I PRAVIMO SE LUĐI OD VAS! DA LI STE VI NORMALNI?

 

NIK NEJM

#199 Re:

2013-11-11 21:00

LjEKI, S ČIME SI TI SAGLASANA? BOLjE UPIŠI MASTER! DOK TRULITE GODINU DANA PO BLOGU MOGLI STE VEĆ ZAVRŠITI MASTER!

 

NIK NEJM

#200 Re:

2013-11-11 21:02

UPIŠITE MASTER! DA STE TO URADILI NA VREME NE BI SADA KUKALI!