Omogucimo Borislavu Novakovicu da se brani sa slobode

Izaberite nadimak

#126 m

2013-10-20 22:04

Bez komentara, sramota i nepravda!
Amalgam

#127 Dan 26. 49 rodjendan

2013-10-21 04:56

„Dakle, kada smo došli do situacije da po 20 ili 30 godina u određenim delovima grada nije ništa investirano i po prvi put, primera radi na Detelinari, radili smo rekonstrukciju Banatske, Braće Mogin, Grčićevu ulicu, Molijerovu ulicu, Kornelija Stankovića, Ilije Birčanina, po prvi put mogli smo posle 20 ili 30 godina da investiramo na Telepu, u Kiš Ernea, u Ilariona Ruvarca, u Bogdana Šuputa, u Heroja Pinkija.

Po prvi put u Vase Pelagića, Pap Pavla, i u svim ulicama u Novom Sadu. Mogli smo i u određenim delovima koji nisu rekonstruisani i duže od 20 godina, ako vas interesuje i Solunska ulica postoji. Ona je na Detelinari, a ako ste pažljivo slušali ona ulazi u ulicu Kornelija Stankovića, tako da što bi profesori rekli: “prekinite me svaki put kada vam nije jasno, odgovoriću vam na sva pitanja”. Dakle, omogućila je da snažno investiramo i na Salajci, kada je u pitanju Partizanska ulica i Karađorđeva. To nisu jedino ulice u tom delu grada. Prvo, taj deo grada ima svoje ime. On se zove Salajka. Pomenuo sam sticajem okolnosti samo Partizansku i Karađorđevu, a da ste me pitali za ostale delove, ne bih propustio da vam kažem da je to deo grada kojim se graniče ulice Kisačka, Sentandrejska i Temerinska.

A da ste me pitali samo za to, govorio bih vam i o Dositejevoj, Jovana Cvijića, Save Đisalova, Branka Radičevića i Koste Šokice, od Radoja Domanovića, a potom o Raškoj, Nemanjinoj, Vojislava Ilića, Trgu mira, Šajkaškoj, Užičkoj, Ustaničkoj, Graničarskoj, o Živanovićevoj ulici. Govorio bih vam o Teodora Mandića, o Josifa Marinkovića, o Pere Popadića, Petra Drezgića, Balkanskoj i o Đerdapskoj, jer je to je moja Salajka i moj Novi Sad, a vi ne znate da pronađete ni centar vašeg grada. Dakle, mislim da je to vrlo važno i dalje možete da dobacujete, odgovaraću na sva pitanja. Mislim da je to politika.

Znači, nije politika ideologija, nije politika priča ko je republikanac, a ko monarhista, ko ima lepše ideje. Politika je koliko ste sposobni da rešavate probleme običnih ljudi i da investirate u svom gradu i da pokazujete iz dana u dan napredak. Ja ga ne vidim kod vas. To je centralna stvar.“

Borislav Novaković, Narodna skupština Republike Srbije 2003. godine


Gost

#128

2013-10-21 05:31

Ne znam g-dina lično,ali nije bilo Novosađanina sa kojim saradjujem,a da nije kazao sve u superlativima o gospodinu Novakoviću.
Ako je bilo malverzacija,cenim da su g-da iz policije prikupila dovoljno dokaza i stvarno je suludo ostaviti čoveka u pritvoru više u odnosu na Zakonom predviđeni rok.

Gost

#129

2013-10-21 08:24

Za odbranu istine,potrebna je smelost i da se umre.

Gost

#130

2013-10-21 09:07

Više nema smisla šta rade ovi radikalski naprednjaci,demokrate ustajte ne spavajte

Gost

#131

2013-10-21 18:27

Odavno ne verujem u pravdu koja će doći, već verujem u pravdu za koju se izborim .... Prema tome, borimo se i ovim putem i na ovakav način !!!
ANA

#132

2013-10-21 18:41

strašno gde smo stigli, a da se ne stidimo-VODE NAS LJUDI SA KUPLJENIM DIPLOMAMA.A MLADI OBRAZOVANI LJUDI ĆUTE.

Gost

#133

2013-10-21 19:06

Ako je neko kriv nek odgovara, ali sve ovo lici na progon DS-a. Ali ako je stvarno sve ovo istina onda je to sramota. Vreme ce pokazati, mada nema smisla da zbog pojedinaca ispasta cela DS.

Franja
Gost

#134

2013-10-21 20:12

Pozdrav za gospodina Novakovića i njegovu porodicu iz Kragujevca.
Žao mi je što Vam se sve ovo dešava.  Nadam se da će te uspete da što pre izađete i oporavite od ovog maltretmana.

Amalgam

#135 Dan 27.

2013-10-22 05:36

„Vrlo pragmatično je postavljena stvar i možda ovde zvuči dosadno, ali glavna rasprava unutar stranke se vodila, ne oko ideoloških ideja i tema, nego o tome koliko imaš ličnog ugleda, koji je tvoj uticaj u profesiji kojoj se baviš, koliki je tvoj uticaj u kraju u kojem živiš, šta možeš da doprineseš stranci na izborima? Mislim da je taj Zoranov pragmatizam, kojim je tražio da demonstriramo snagu stranke, ne samo preko uglednih članova, nego pre svega preko uticajnih ljudi, doslovno na svakom mestu, bio od presudnog značaja za jačanje DS.
Ako naspram sebe imate autoritarni režim, ne možete ga pobediti samo tako što ćete pokazati da ste pametniji, kreativniji, i pričom da ste vi budućnost, nego morate, doslovno, pokazati da vas ima više i da ste jači.Ljudi ophrvani autoritarnim sindromom, u suštini se okreću prema jačem. Bilo je jako važno relaksirati to biračko telo – koje uvek ide za jačim, ide za brojnijim. Jedini način da pokažemo da nas ima više i da, na kraju krajeva, možemo i fizički da nadvladamo taj režim, bio je put omasovljavanja organizacije, i povećanje prisustva na svim mestima gde se odvija društveni život, posebno na nivou izbornih jedinica. Mora se, gotovo bukvalno, analizirati situacija po ulicama, sve do pitanja: da li u najvećoj zgradi u Novom Sadu imamo dovoljno članova da izvršimo uticaj u toj kući. „

Borislav Novaković o gradskoj organizaciji DS u Novom Sadu, nakon izbora 1996. godine

Gost

#136

2013-10-22 07:52

Žalosno je što se posle više od dve decenije opet vraćamo na početak.
A ohrabrujuće što svaka strahovlada neminovno doživljava krah.
Opet se borimo za slobodnu Srbiju!

Gost

#137

2013-10-22 11:56

Izgleda da je glavni program vladajuće koalicije uništenje DS-a. Kada malo bolje razmislim, sami smo krivi.
Amalgam

#138 Dan 28.

2013-10-23 04:49

„...u razgovoru sa ljudima, ljudi se pridobijaju. Ne možemo biti veliki političari u kafani, gunđati sebi u bradu dok gledamo drugi dnevnik, što je inače običaj u Srbiji....Svi su već uvežbali kampanju, sve već znaju da je važna masovnost, da je važna organizacija...svi znaju. Ima samo jedna stvar u politici koja ne može da se nauči, koja ne može da se navežba, ili je imate ili je nema te. To je autentičnost, to je uverenost i sugestivnost sa kojom razgovarate. To imaju demokrate dr Zorana Đinđića. Te demokrate nemaju razlog da spuste nos, te demokrate nemaju razlog da pognu glavu!“

Borislav Novaković,
poDSetnik, jesen 2011. Godine



Gost

#139

2013-10-23 10:34

nije nacin da se tako resava....

Gost

#140

2013-10-23 19:59

Najmanje sto sam mogla je da potpisem peticiju...
Amalgam

#141 Dan 29. Pritovor produžen

2013-10-24 04:55

Evropska Srbija preuzima odgovornost, legalistička Srbija štanca saopštenja i svaki put kada skazaljka na satu pokaže tri sata i pitate legalističku Srbiju – šta radiš? Oni će vam reći koliko su izjava dali, koliko saopštenja i da li su imali konferenciju za štampu. Kada pitate evropsku Srbiju, ona je spremna da podnese račun o svemu, zbog čega je tog dana bila korisna za svoj grad i svoju državu. Novosađani me sigurno razumeju, a da li ste me vi razumeli, videćete na narednim izborima.
Borislav Novaković, Narodna skupština Republike Srbije, 2004.godina


Gost

#142

2013-10-25 23:29

Ovaj režim mora da prikrije neznanje i nesposobnost da vodi državu, a matrica je jednostavna - mi smo bolji, jer oni su ,,lopovi'', pa hapse političke protivnike da naivan narod slude...da ne znaju ,,šta je gore'', da li da državu vode ,,lopovi'' ili neznalice...I da ne idem dalje, sve vam je jasno, samo nije zašto se ćuti, a ne sme da se ćuti...
Ponovo mrak

#143

2013-11-03 19:04

Najteze mi je da kazem svom sinu da 90 tih mama nije nista naucila,pa ces ti sine ponovo u rat kao tvoji pretci.Malo ce te bombardovati. Imaces bonove za hranu.... Uzas !
Saki

#144 Re: Zabole me!

2013-11-08 18:01

#8: DS je nestao! - Zabole me!

Nepismeni i primitivan nazadnjak


Gost

#145

2013-11-17 17:13

Velika sramota