Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-08 17:42


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-05-08 17:57



Gost

#5029 troll busters

2014-05-08 18:09

Solunac, imate trola na 5027.

Gost

#5030

2014-05-08 18:09

kako sada stoje stvari?
logomahija

#5031

2014-05-08 18:11

Ajmo ljudi samo optimisticno i zajedno,blizu smo cilja!
Milena

#5032

2014-05-08 18:20

Ljudi svaka cast pokretacu peticije, svaka cast svima koji su peticiju potpisali, samo hrabro i mirno, nadamo se da ce se sve resiti kao sto je obecano. Kao sto je neko rekao nastavite sa potpisima sve dok ne bude konacna odluka. Primetila sam da je samo danas skupljeno preko 80 potpisa sto me izuzetno raduje, nekada nismo mogli za dve nedelje toliko prikupiti. Hvala i kolegi koji je danas napravio ovaj video spot, treba i to podrzati i nastaviti siriti ovo dalje.
https://www.youtube.com/watch?v=RogVEPTocoI

Hvala svima, zivi mi bili :)
aspsolvent

#5033

2014-05-09 04:57

Ja sam dobio nalog sa šifrom i korisničkim imenom za pristup Forumu Stari Plan, ali ne mogu da pristupim forumu. Molim administratora da mi pomogne jer verujem da i druge kolege možda imaju isti problem, a svi sa velikom nadom i verom očekujemo da će naši zahtevi biti pozitivno rešeni.
VELIKO HVALA gospodji Lidiji, Solunskom, bivšem ministru, gospodinu Atlagiću, sadašnjem ministru kome za koga verujem da će imati sluha i razumevanja i dati nam podršku, svim potpisnicima kolegama.
Takodje šelim da sadašnji ministar ima veliku i odgovornu obavezu da izvrši reformu šitavog obrazovanja, od osnovnog do visokog, i da ono dodje na nivo koje je ono imalo pre 15-20 godina, uz modernizaciju i više, više prakse a manje teorije,učiti ono što čemo primeniti, završetkom studija ne završava se naše obrazovanje jer čovek mora da prati nova saznanja u svim oblastima za koja se školovao, bio mladji ili stariji.
Pozdrav svima sa verom u uspeh!
Ana

#5034 Poz

2014-05-09 06:58

#2: -

Svaka čast na ovom komentaru.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-05-09 08:15


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-05-09 08:21



Gost

#5037 Re:

2014-05-09 08:30

#5035: -

Nisu fakulteti iznad vlade. Biće produžetka. Do pobede! Komentare trolčina brisati. Pokretačima peticije i gospođi Lidiji hvala!

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-05-09 08:30



Gost

#5039

2014-05-09 08:32

Samo kazem kako stoje stvari,nema razloga za ljutnju i ruzne reci.Treba biti spreman na sve.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-05-09 08:34



Gost

#5041 Re:

2014-05-09 08:39

#5035: -

Da ste samo svesni koliko je za sve nas ovo iscekivanje stresno i mucno, ne pravdajuci se i ne izmisljajuci izgovore zasto smo i iz koji razloga oduzili nase studiranje, mislim da ne bi ostavljali ovakav komentar.Moje misljenje je da treba da nam se pruzi jos jedna sansa da zavrsimo studije a Vi sa tim mozete i ne morate da se slozite ali Vas molim da se uzdrzite od takvih komentara bar dok zvanicno ne potvrdi ministar svoju odluku, nakon toga ce mo dalje polemisati.

Hvala Vam i nadam se da ce te uslisiti moje a verujem i molbe mojih kolega!

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-05-09 08:41


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-05-09 08:44



Gost

#5044

2014-05-09 08:46

Ne širimo pesimizam! Izborićemo se kako god!

Gost

#5045 Re:

2014-05-09 08:49

#5042: -

ok, hvala na info..ali bilo bi lepo da nam kazes ko ti je to rekao, izvor informacije

ministar je bio jasan u emisiji kaziprst..trenutno to je jedino resenje, da nam se izadje u susret, osim toga bio je jasan i u tome da plate u prosveti moraju da se umanje, u celom javnom sektoru..a to znaci npr. i u mojoj kuci manje para.

plus, mislim da jedno duze vreme ministar i njegov tim ce biti zauzeti resavanjem mnogo tezih problema i sa dalekoseznijim posledicama, u osnovnom i srednjem obrazovanju, mi zaista nismo nikakav teret fakultetima, samo izvor prihoda..

sacekajmo da se advokatica i pokretaci vrate

bice sve ok :)

 

M

#5046 Sastanak

2014-05-09 08:50

Imaćete nove informacije uveče.

Novi ministar, iako nevešto, jeste izrazio podršku produženju roka u emisiji ''Kažiprst'' pre neki dan.

Očekujemo dobre vesti, iako nije kraj dok stvarno nije kraj.

Uzgred, i ranije ''fakulteti nisu želeli produženje'' i rektori univeziteta su išli na sastanak s prošlim ministrom pre sednice odbora koji je na kraju glasovima podržao peticiju (istog dana, samo malo pre sednice) a da sam ministar tada nije bio naklonjen produženju roka (pazite na ovu rečenicu, pročitajte je ponovo). Tek nakon što je saznao da je broj ''starih'' studenata znatno veći od onog kojim je proizvoljno i bez gotovo ikakvih relevantnih informacija licitirao, nakon što nas je odbor podržao i nakon (valjda) i podrške od strane organizacije SKONUS je promenio mišljenje pa nas je i on podržao (predlogom izmene zakona itd).

A čuli smo i ministra Verbića kako u ''Kažiprstu'' kaže: ''Izašli smo im u susret'' i ''šta mi mislili o tome i da li može drugačije da se reši - to je pitanje za kasnije, ali u ovom trenutku zakon, koji još uvek može da se menja (...)''
Da li to nije govor blagonaklonika?

Vlajo_Kameni

#5047 pitanje?

2014-05-09 08:50

Zna li neko možda vreme tog današnjeg sastanka?? Tj. kada ćemo imat neku informaciju- da vidimo kakvog su raspoloženja ti kadrovici u ministarstvu kad se sastanu lice u lice s našim predstavnicima.
Minna

#5048

2014-05-09 08:50

Za početak, ne verujem nikome do pokretačima i advokatici. Fakulteti su imali mogućnost da se izjasne još kada su dostavljali podatke o broju starih studenata i to je uradio jedino Filozofski fakultet u Beogradu. Zašto bi se tek sada probudili i ostali. I, kao što reče neko, nsu fakulteti iznad Vlade, tako da će raditi ono što im se kaže. Jedino će biti problem što će se nastaviti šikaniranje studenata ukoliko zaista nisu bili za produženje.

Gost

#5049

2014-05-09 08:53

Ljudi i meni je frka isto kao i vama.Ja ovu stranicu otvorim bezbroj puta dnevno da proverim sta se desava.Ovo sam cuo licno od profesora.Necu vise nista pisati jer vidim da se nenormalno uspanicite.I ja se nadam najboljem ali sam spreman na sve!

Gost

#5050

2014-05-09 08:57

Vidim, da se poslednjih dana, uvećao broj potpisnika peticije. Obavestila sam još neke stare studente, koji nisu znali i prosledila im link. Njima ostala dva-tri isptai rekli su da će potpisati. Pa ovo je pozamašan broj i nije uopšte zanemarljiv.