ZABRANIMO ZAKONOM PETARDE!!!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ZABRANIMO ZAKONOM PETARDE!!!

V.

#26 ZABRANIMO ZAKONOM PETARDE!!!

2014-12-27 13:06

Zar prodaja petardi već nije zakonom zabranjena?


Gost

#27

2014-12-27 16:26

petarde su zlo ,a ljudi koji ih bacaju jos vece ....

Gost

#28

2014-12-27 22:33

Kakva je to drzava u kojoj cak i huligani od 12-tak godina mogu da terorisu mirne gradjane,bacaju im petarde u dvorista,na terase i u usta kucnih ljubimaca...U uredjenim drzavama zakon stiti gradjane od nasilja svake vrste.Koliko vidim,ovde se drzava jedino brine da se razne eksplozivne naprave kupuju u prodavnicama sa fiskalnim racunom...a koliko mogu da budu opasne u rukama adolescenata nasilnika,to ih najmanje brine.
d

#29 Re:

2014-12-27 23:22

#24: -  

 bravo za komentar uklonimo retarde i nema prodaje petarde .....resen problem


Gost

#30

2014-12-27 23:51

Na nivo citave Srbije pod hitno podici!

Gost

#31

2014-12-27 23:59

ovo je postalo nenormalno...ne razumem samo ove moderne roditelje koji klincima koje jedva vidis kolicni su dozvoljavaju da idu po ulici dan i noc i bacaju petarde...idiotizam! umesto da ih nauce necemu pametnom,gram mozga i kulture nemaju danasnja deca...cast izuzecima! po ceo dan sam pod stresom kada su mi kucici u dvoristu da ne prodje neka budaletina i ne baci petardu na njih ne bi li ih namerno osakatila...isto tako se plasim i za macke...ne shvatam te iste roditelje kako se ne plase za bezbednost svoje dece kada im u ruke daju ta govna! naravno da ih treba zabraniti!!!


Gost

#32

2014-12-27 23:59

U neku ruku su i zabranjene,treba se pozvati na to ZAKON O JAVNOM REDU I MIRU
("Sl. glasnik RS", br. 51/92, 53/93, 67/93, 48/94, 101/2005 - dr. zakon i 85/2005 - dr. zakon)
Član 7*

Ko neovlašćenim paljenjem raketa i drugog zapaljivog ili eksplozivnog materijala (petarde i sl.) ili pucanjem iz vatrenog oružja remeti javni red i mir ili ugrožava bezbednost građana - kazniće se novčanom kaznom do 20.000 dinara ili kaznom zatvora do 60 dana.

golub

#33 moje misljenje

2014-12-28 01:18

Ja glasam da bude obavezno da svi puštaju vatromet za novu godinu. To je prelep stvar. Decu treba naučiti kako pravilno to koristiti, ne odma zabrana. Vi kada bi mogli bi sve zabranili...

Sci

#34

2014-12-28 01:21

Kome trebaju petarde i topovski udari u zemlji u kojoj su cesto pravi ratovi i bombardovanja. Ko normalan moze da uziva u izivljavanju i maltretiranju ogromne vecine normalnih ljudi? Jos treba da se debilno smejemo i odobravamo, kao da ne mozemo da zivimo bez toga.  Sta li time toliko slave i sta mi uopste realno slavimo, katolicku novu godinu, to sto su nam oteli Kosovo, ili sto idemo u demonsku EU koja nam namece bolesna pravila zivota?! Vatromet je lep i dovoljan, petarde treba zabraniti najstrozije! Kod mene najvise petardi baci komsija policajac, satima ih baca, a on kao treba da stiti javni red i mir. Nadam se da ce ova peticija uspeti, jer se ljudi povredjuju od petardi, nisu to nekadasnje male petardice, nego pukne kao puska! Neko moze infarkt da dobije od tih cuda, ima bolesnih i starijih ljudi, sto je najgore bacaju ih i po crkvama i niko ne reaguje niti se buni, pa je Bozic time pretvoren u cirkus, sto svakako nije. Zahvaljujuci nemoralnim i primitivnim ljudima svi ispastamo i brukamo se i pred Bogom i pred ljudima!

 


Gost

#35

2014-12-28 01:38

Ajde ne lozite se svi, meni smetaju...narkomani,pederi, ameri, muslimani, siptari, privatizacija, nikolic, vucic, tadic i ostali pa ne kukam. Neces ti nekom zabraniti nesto. Zakon u drzavi niko ne postuje zbog toga sto je banana repubLJik , videli smo kako je Mimi Oro prosla zbog krsenja zakona, kako je mali Mitrovicev prosao i kako je Veljko raznatovic prosao, a krsili su zakon prostitucijom, ubistvom, prebijanjem. 

Inace da bi peticija bila validna potrebno je JMBG ili broj licne karte. Ako vam nesto smeta u drzavi skupite se po raznim mestima i skupljajte potpise. Prvo za jaci ustav koji bi trebalo svi da postujemo, posle toga zakon, a da bi to bilo bolje i jace mora da bude normalna vlast, vojska, drzava


Gost

#36

2014-12-28 01:58

traumatologija

Gost

#37

2014-12-28 04:07

Mozda i nije toliko bitno da budemo glasniji od komsije, a ako vec jeste, zar nije bolje da svako od nas baci po desetak bombi?

Gost

#38

2014-12-28 08:40

Trebalo bi u celoj državi zabraniti, petarde i vatromete

Gost

#39

2014-12-28 09:50

ZABRANIMO ZAKONOM PETARDE!!!

Udružimo se u zajedničkoj borbi za suzbijanje i potpunu zabranu i ukidanje petardi u našem gradu, u nadi da će ubuduće, pogotovo u vreme praznika, biti bezbednije ići ulicama grada, kako za ljude, tako i za životinje! Petarde mogu da prestraše i nanesu povrede ljudima i životinjama, opasne su za osobe koje ih upotrebljavaju i nesreće dovode do ozbiljnih povreda-gubitka prstiju, delova šake, ozbiljnih opekotina po rukama i licu... Unose nemir na ulice, ljudi ih nesmotreno bacaju sa prozora zgrada, ne obazirući se na prolaznike. Naročito se ugroženima osećaju životinje-psi, mačke, ptice, koji doživljavaju ozbiljne traume zbog neobjašnjivih zvukova čije poreklo njima nije poznato, koji su za njih neuporedivo glasniji jer imaju mnogo istančaniji i osetljiviji sluh, koji im je ugrožen kada su izloženi toliko glasnim zvukovima. Takođe mogu izazvati psihički šok, ozbiljne i trajne traume, pa čak i srčani udar i dovesti do smrti. U Torinu, Milanu, Veneciji, Modeni, Teramu, odnosno u više od 850 italijanskih gradova i opština od 2011. godine zabranjeno je bacanje petardi, a kazne za prekršioce iznose od 25 do cak 500 evra. U Torinu je ova zabrana donešena prvenstveno zato što oko 5000 kućnih ljubimaca godišnje ugine od srčanog udara izazvanog eksplozijom petardi.

Ponovo pozivam sve ljude da ne dozvoljavamo više da naša deca svake godine završavaju u hitnoj pomoći zbog opekotina, gubitka prstiju, privremene gluvoće, da se naši ljubimci sakrivaju po kući, ispod kreveta i stolova, da drhte od straha, jer se ni u toplom domu ne osećaju sigurno, a kamoli na ulicama na koje nemaju hrabrosti ni da izađu, a ne bezbrižno šetaju. Svaki potpis se broji!!!
lara

#40 Re: #10

2014-12-28 09:55

#10: ja sam za petardee - #10 

 Deca vole mnoge stvari koje nisu dobre za njih. Kao i nezrele osobe u krizi srednjih godina.


Gost

#41

2014-12-28 10:05

Bravo za inicijatiivu!

Gost

#42

2014-12-28 10:20

OBAVEZNO IH TREBA ZABRANITI DA JE SREĆA I BEZ OVE PETICIJE ALI AJDE KAD MORA I TAKO SAMO DA SE ZABRANE

Gost

#43

2014-12-28 11:30

One su samo zlo i ne kužim¨bolesnike koji slave pucajući, zar nam toga nije bilo dosta?

Gost

#44

2014-12-28 11:42

Pod hitno zabraniti petarde! Siroti psi na ulici su em gladni, em promrzi........ i jos zrtve bahatih i primitivnih ljudi!
Aleksandra Dudić

#45 Re: Re: Ivana Petrović

2014-12-28 11:47

#16: dls - Re: Ivana Petrović 

 Kad se zapravo  voli nije teško. To se zove odgovornost


Gost

#46 Ehee Pa Sad

2014-12-28 11:56

Stop ovim glupim peticijama, treba nam online filter za maloumne iskompleksirane ljude.


Gost

#47

2014-12-28 12:15

Petarde svake godine ne samo sto remete red i mir, vec izazivaju brojne povrede dece, zivotinja, kao sto i izazivaju stres i tegobe starijih ljudi i drugih srcanih bolesnika.

Gost

#48

2014-12-28 12:28

Moji psi se jako plaše kao,i ostale životinje a,i jaaaa...

Gost

#49

2014-12-28 12:52

Nadam se da ce ova peticija zaista uspeti ako treba potpisacu i na ulici ako se napravi takava akcija, zaista treba zabraniti prodaju i koriscenje petardi

Gost

#50

2014-12-28 13:15

Petarde su za retarde .