Za zdrav vazduh u Bačkoj Topoli i okolini

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Za zdrav vazduh u Bačkoj Topoli i okolini

Pero

#76

2014-09-01 23:14

Trebalo bi razmisliti kako je uvodjenje ranije zavrsilo bolje stvari nego sada a da ni jedno ni drugo ustvari nije. Po jedan i drugi i sve ce biti reseno to je najpametnije za sada.

kako se neko ne seti da pre koliko godina je vlasnik mogao da za jedan uopste nema toga vise, prosto je to tako i nikad se to nije tako razmisljalo nego za dva i treci kao da je prvi i drugi za sve a isti prvi kao da je istretiran manje i sa vise potrebe u proseku.


Gost

#77

2014-09-08 09:10

Najzad!!!!
Damjan

#78 Re:

2014-09-08 18:52

#75: LM -  

 Moralna gromado otidji u Žibel pa ćeš imati razlog da ti stvarno i konkretno bude sve odvratno pa i sam život.Razni klanovi imaju svoje simbole-ambleme u ovom slučajno ova Topolska bratija nedvojbeno ima simbol jedne malo veće ptičurine a to je LEŠINAR.Po tebi nije u redu što prozivamo ovaj klan LEŠINARA koji su opljačkali ovaj narod i što atakuju na naše živote-zdravlje.Licemerstvo je kad imaš koristi od nekog a ti iza ledja radiš protiv njega a to  nismo svakako mi.Izgleda da si ti neki nadri psiholog kad govoriš o nekakvim kompleksima i neuspesima.A pitam ja tebe jeli uspeh-sposobnost opljačkati društveno,državno i narodno sa te tvoje moralističke strane ?

Veliki pozdrav i podrška Pečurici za njegovu akciju.Ovom akcijom Pečurice daje nadu da ima ljudi u B.Topoli. 


Gost

#79 Re:

2014-09-08 22:05

#75: LM -  

Nešto mi ovde nije jasno.O kakvoj deci je reč.Ta deca su neki siročići ,maloletnici.Koliko znam oni su punoletni  zaposleni,prvo radno mesto da budu rukovodioci.Zarađuju bezobrazno mnogo na uštrb robova iz Žibela.Oni su u igranci i igraju kako reče prethodnik u klanu lešinara. Što se tiče uprave i vlasnika normalno da smetaju zato što rade kako rade.Šta je trebalo da aplaudiramo i hvalimo tu tajkunsku bagru.Jeste Topola uboga i jadna,građani hodaju i žive ko zombiji (takve volite i vama odgovaraju) ali nemojte zaboraviti ima ljudi koji su vama (kako ti reče) odvratni,izkompleksirani,nezadovoljni i neuspešni.


Gost

#80

2014-09-09 10:50

Hvala Bogu što ima još svesnih ljudi!

Samo napred!
Djoka

#81

2014-09-18 07:58

Dragana Pečuricu za gradonačelnika!

Mijo 007

#82

2014-09-18 11:11

Istina smrad je nepodnosljiv svaki dan sve gori a uz to i recica Krivaja je zagadjena od strane istih i jos nekih okolnih fabrika !
POSMATRAČ

#83

2014-10-07 17:54

Večeras šetajući videh gospodina Pečuricu kako skuplja potipise protiv rada Žibela.Taj čovek mi liči na misionara,moralnu gromadu.Čovek koji je potrefio profesiju prosvetnog radnika dajući svojim primerom đacima šta je čast,moral,istinoljubivost,hrabrost.GOSPODIN Pečurica opravdao je svoje poreklo gde je Junaštvo braniti sebe od drugih ali ne samo sebe već i svoje đake i građane od zaraze i nekvalitenog života koji uzrokuje Žibel.Samo bih upozorio g.Pečurici da se on bori protiv spodobe koja je po obrazovanju osrednji knjigovodstveni prevrtljivi pacov.,čije oružije i snaga leži u korupciji instucija države u lažljivosti i podmuklosti.

 

3eko

#84 Panika

2014-10-11 23:11

MAMINA I TATINA DJECA OSECAJU DA CE IZGUBITI KOMFOR KOJI SU IMALI DO SADA I SADA IH HVATA PANIKA! Sto je njih briga za smrad oni ce ionako otici iz (je)Bačke Topole a mi neka crknemo! Pečurica Dragan#7: HippoL -  

 

3eko

#85 Re: zato mi ukazite poverenje, pomazite mi i budite samnom kada treba!

2014-10-11 23:19

Hvala na lepim recima. Zaista zelim da svojim primerom pokazem kako bi trebalo da svi radimo i delujemo. Ljudi su malo teski jer kalkulisu i vagaju sta im je ciniti. Sta ce dobiti a sta ce izgubiti ako se ukljuce u nase akcije za cist vazduh. Ljudi su povodljivi. Kaze jedan ne mogu potpisati peticiju jer mi prika radi u Zibelu Moje je komentar na to bio u originalu "Jebo te prika"! Da mi je otac rodjeni vlasnik toga smrada ja bih bio protiv njega! Drugi kaze ne mogu ti potpisati peticiju jer sam se juce zaposlio u domu zdravlja. Ja mu utesno kazem i nemoj jer meni od kukavice nista ne treba! Nemojte misliti da se ja ne bojim. Bojim se itekako, jer su ljudi kadri zbog novaca sve da urade, ali ja idem nezaustavljivo napred. Zato mi ukazite poverenje, pomazite mi i budite samnom kada treba! a trebace veoma cesto i dugo jer moj Golijat ima pipke do Beograda#83: POSMATRAČ -  

 

3eko

#86 Re:

2014-10-11 23:30

eto prilike da im odgovorimo, da pricamo da ne cutimo, da nas vide  i da se bunimo 17.oktobar u 14.30 centar backe topole ispred robne kuce Panda dodjite u sto vecem broju. Nemojte da dodjete zbog mene, dodjite prvo zbog sebe-da biste o sebi imali dobro misljenje, zatim zbog svoje porodice zbog dece, unuka, buducih narastaja. Dodjite i nemojte razmisljsti o tome sta mi mozemo da ucinimo, mis mo mali, mi smo jadni , oni su mocni,....to d+su budalastine. MI smo toliko jaki da mozemo SVE da ucinimo sto je cisto i posteno! Razmisljajte pozitivno, hrabro i posteno! Nemojte biti kukavice. Kalkulisite, slobodno. Cekajte da vidite ko ce pobediti u ovoj drami. Ali bi bilo mnogo bolje da se ukljucite u dramu i ucinite rasplet mnogo izvestnijim! Treba nam svaki potpis, svaki covek. Imajte poverenja u sebe da radite dobru stvar bilo da se ukljucujete u akciju ya cisti vazduh ili u akciju cutacu i cekacu jos malo!!! Pozdrav svima Dragan Pečurica#9: -  

 

3eko

#87 Re: trebalo bi da Zibel o tome razmislja a ne mi.Mada MI ne zelimo da iko ostane bez posla!

2014-10-11 23:49

#12: -  trebalo bi da Zibel o tome razmislja a ne mi.Mada MI ne zelimo da iko ostane bez posla! Svojevremeno je Backa Topola imala mnogo jutarnjih autobusa koji su prevozili radnike do njihovih radnih mesta. Pitajte o tome vlasnike i akcionare AIK-a gde su ti autobusi koji su prevozili preko 3000 ljudi do njihovih radnih mesta (dobro de malo sam se zaletio ukupno je bilo 3000 radnika a putnika znatno manje). Tif firmi vise nema, tih radnih mesta vise nema a ostali su s(p)s-ovci koji su sve to temeljno sahranili i pokopali i zadrzali ono sto su smatrali da im treba i da je njihovo.Sto se onda nisu bunili Ripovac i Stranic i Kljapic i ostali koji su bili izvrsioci velike nepravde prema Backoj Topoli. Gde su oni bili?? Zibel ima 80 radnika neka ih je i 100. Probajte i pokusajte da izvagate sta je vaznije da mi zbog tih 100 radnika jos dugo, dugo udisemo smrad, pijemo smrad, oremo smrad i žanjemo smrad ili da za tih 100 nesrecnih radnika od kojih su 70 golo roblje i rade od danas do sutra i subotom i nedeljom kada ima posla. Njihovo radno vreme nije adekvatno placeno. Desavaju im se i nezgode u firmi ali o tome se samo suska. Zasto sredstva informisanja ne procackaju o cemu se tu radi . Svakako da ce radnici biti krivi sto su pali i razbili se i bore se za zivot, jer ko ih je terao da udisu bilo sta od cega mogu da se onesveste. Zasto nije izdato saopstenje koje bi svima nama jasno kazalo o cemu se tu radi, a ne da nagadjamo. Zasto se bojite za tih 100 radnika, njima se moze uvek naci posla ako zelimo cist grad. Nista lakse od toga. Ali problem su one velike plate onih sluzbenika preko broja 70 pa nadalje. TO je problem a ne ovi jadnici koji su njihovi robovi. To je problem Zarada je veoma velika. I drzava ih dotira bas kao da nemaju nista. Kukaju i placu drzavi da im da koji milion evra a veoma se lako moye utvrditi da li je situacija bas takva ili je mnogo drugacija nego sto se prikazuje i nama i drzavi. Sto se ljudi vesele svakoga meseca na Panoniji. Ima tamo i beogradjana. Muzika tresti, pije se slavi se . Verovatno svakog meseca neko drugi ima rodjendan! Uostalom ako ljudi imaju para zasto da se ne provode kako zele, zar ne.? Mnoo je to veci problem nego ta saka nesrecnih radnika koje zaposljavaju feudalci naseg feuda! Dragan Pecurica

 

3eko

#88 Re: Re: Bravo

2014-10-11 23:57

#36: Milan Zagorac - Re:  Dragan Pecurica

 

3eko

#89 Re: Postovanj Jovo, tebi je mesto u Zibelu. Bas i realan i svaka ti je na Zibelu.

2014-10-12 00:14

#65: Jovo -  Postovanj Jovo, tebi je mesto u Zibelu. Bas si realan i svaka ti je na Zibelu. Ti si mis!

Pozdrav i zelim ti sve najbolje Dragan Pecurica (a sto se ti ne potpises imenom i prezimenom?)

 

3eko

#90 Re:

2014-10-13 20:59

#75: LM -  Stvarno licemerno sa nase strane! Danas me dete u skoli Nikola Tesla onao tuzno pita:"nastavnice, dokle ce ovo da smrdi ovako jako!?" Eto ko bi mogao tom detetu da objasni dokle ce to da smrdi, mozda ta deca o kojoj ti pricas. Mozda ti sto jos uvek bezuspesno branis svoga oca. Probajte objasniti deci zasto sada kada nije rat oni zive kao da su u ratu, i to traje vec vise od deset godina! Stvar je jednostavna. Resice se na jedini moguci nacin, to je sigurno. 

Dragan Pecurica

 


Gost

#91

2014-11-24 23:15

Nemojte eksploatisati životinje i neće biti smrada njihovih ostataka. Šnicle ne padaju sa neba već su delovi raskomadanih tela osećajnih bića koja imaju i kosti i lica i krv i nokte i dlaku.