Za zdrav vazduh u Bačkoj Topoli i okolini

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Za zdrav vazduh u Bačkoj Topoli i okolini

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-04-29 19:04


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-04-29 20:54



Gost

#3

2014-04-30 12:36

ni nato agresor nije hteo da bombarduje topolu zbog zibela :)

Gost

#4

2014-04-30 15:55

dosta je bilo smrada!!!!!!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-30 16:48



Gost

#6

2014-04-30 19:00

az egészségűnk érdekében változtatni kellene a munka folyamatán és a technikáján,a levegő szennyezetsége káros és elviselhetettlen, vigyázzuk meg gyermekeink életét,,,,,
HippoL

#7

2014-04-30 19:39

Samo kad ste svi najpametniji, niko se zapravo nije raspitao o tome sta se desava!

Anonymous

#8 :)

2014-04-30 20:09

#7: HippoL -

Poštovani Hippol, rešenje za bilo koji problem može se naći kroz razmenu iskustava i znanja. Način na koji ste reagovali nikako ne pridonosi rešenju ove situacije. Hipotetički gledano, moguće je da mi nismo u pravu što tražimo da ne udišemo smrdljiv vazduh. Dakle, moguće je da mi nešto ne znamo, da nečega nismo svesni, da ne gledamo dovoljno široko na ovu situaciju. Ako vi znate nešto što je nama promaklo onda bi trebalo da nam iznesete svoj stav i pomognete nam da se probudimo. Ovako, to ostaje samo jedan prilično neodmeren komentar. Eto, zaista bi me obradovalo da saznam šta se to zaista dešava. Budite ljubazni pa nam saopštite. Hvala od srca.


Gost

#9

2014-04-30 20:26

svi oni koji su naseljeni iznad Lukoil pumpe u B.Topoli cesto ne mogu da otvore prozore i vrata kuce i luftiraju prostorije,jer nesnosan smrad zivotinjskog otpada zagusuje i sprecava boravak u sopstvenom dvoristu.Veliko je pitanje da li taj smrad cini samo zivotinjski otpad ili se u njemu nalazi jos nesto sto je opet nedozvoljeno??!Jos je interesantno da je smrad pojacan od petka popodne,pa do kraja vikenda...i to tako u toku cele godine,bukvalno isprogramirano.Zar je moguce da ljudi to trpe godinama i svi cute?????????!!!

Gost

#10

2014-04-30 21:37

peticija je na mestu, pre tri cetri godine, dok sam ija bio odbornik skupstine opstine b. toppla, secam se da je zibel dobio rok od godinu dana, da ugradi filtere, ali pored korumpirane vlasti, odluke ne vazem na zalost!!!
ekolog

#11 zibel

2014-04-30 21:42

pre tri cetri godine, dok sam bio odbornik, zibel je dobio naredbu da ugradi filtere u roku od godinu dana!ali pored korumpirane vlasti, odluke se ne sprovode!!!

Gost

#12

2014-04-30 22:15

Pa nazalost ima ovo i drugu stranu.Ipak u nasem gradu bez radnog mesta ,ta firma daje zivot mnogima.Ne bi bilo dobro da ti ljudi i njihove porodice ostanu bez posla,i prihoda.Makar koliko je ntaj smrad nepodnosljiv.

Anonymous

#13 Re:

2014-05-01 06:16

#12: -

Ne slažem se da zarad radnih mesta treba da uništavamo zdravlje i životnu okolinu. Ovde je očito u pitanju samovolja vlasnika "Žibela" koji ne žele da investiraju u filtere. Lakše im je da profit stavljaju u svoj džep. Ne brinu oni o radnicima jer je očito da su i oni prinuđeni da rade u smradu da bi izdržavali svoje porodice. Niko ovde nije za zatvaranje fabrike i ostavljanje ljudi bez sredstava za život. Samo želimo da se rad te fabrike uredi u skladu sa propisima kako niko ne bi morao da trpi. Kud bi nas odvelo kada bi svako radio šta mu se hoće nevodeći računa o tome kako to utiče na komšiluk. Ako je državi u interesu da postoje fabrike za preradu animalnog otpada onda treba da uzme učešća i pomogne da se problem reši.


Gost

#14

2014-05-01 08:20

Bilo bi krajnje vreme da ujutru izađemo iz naših kuća na čist vazduh. Ponekad je smrad toliko nepodnošljiv da bismo trebali nositi gas-maske.
XXL

#15 Re: Luk Oil

2014-05-01 09:25

#9: -

Da vam nije Žibela udavili bi ste se u govnima, a to bi vam i trebalo priuštiti pa bi ste molili Žibel da uključi kotlove... A gde vi bacate animalni otpad kada koljete svinje? Dajete kerovima da razvlače po dvorištu ili zakopavate ili bacite u kanal?? To je zagađivanje a ne Žibel. Inače filteri su već postavljeni.


Gost

#16 Re:

2014-05-01 09:27

#14: -

Da vam nije Žibela udavili bi ste se u govnima, a to bi vam i trebalo priuštiti pa bi ste molili Žibel da uključi kotlove... A gde vi bacate animalni otpad kada koljete svinje? Dajete kerovima da razvlače po dvorištu ili zakopavate ili bacite u kanal?? To je zagađivanje a ne Žibel. Inače filteri su već postavljeni.


Gost

#17 Re:

2014-05-01 09:28

#4: -

Da vam nije Žibela udavili bi ste se u govnima, a to bi vam i trebalo priuštiti pa bi ste molili Žibel da uključi kotlove... A gde vi bacate animalni otpad kada koljete svinje? Dajete kerovima da razvlače po dvorištu ili zakopavate ili bacite u kanal?? To je zagađivanje a ne Žibel. Inače filteri su već postavljeni.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-01 09:39


Građanin Bačke Topole

#19 Re: Re:

2014-05-01 09:40

#17: - Re:

Kada neko brani NA OVAKAV način rad "Žibela" onda je jasno da nije zagađen samo vazduh u Bačkoj Topoli već i onaj unutrašnji prostor u nekim ljudima. Osuđivati ljude što žele čist vazduh i pri tom im želeti da "se dave u govnima" očito je znak odsustva ljudskosti. Ne bih ipak time da se bavim već me više interesuje taj podatak da su "filteri već postavljeni".  Ako je to tačno onda je to što mi osećamo verovatno miris rajskih vrtova na koje, ovako grešni, nikako da se naviknemo. Eh, ovo zvuči kao ono kada žena zatekne muža u preljubi a on je razuverava: "veruješ li ti više svojim očima ili meni?" Dakle, filteri su postavljeni, vazduh je čist, a mi se bunimo bez razloga... CCC, sram nas bilo!


Gost

#20

2014-05-01 11:54

svaka čast da se neko već setio da učini nešto po pitanju Žibela jer kao što je rečeno možda je zarazno udisati taj vazduh koji isti izpuštaju,neka ugrade filtere i sve što je potrebno za bezbednu proizvodnju , i zbog samih radnika koji rade u užasnim uslovima rada za sitne pare...

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-01 13:46



Gost

#22

2014-05-01 17:50

A mogli bi da se pozabavimo i livnicom,tek oni nas truju.
pepe

#23

2014-05-02 19:07

Nem csak a Lukoil környékén élöket zavarja az elviselhetetlen büz,az egész városban érezni,az egészségház környékén is.Azzal is tisztában vagyunk ,hogy több embernek nyujt megélhetést a Zsibel,nem is bezáratni szeretnénk,mindössze a szagok ellen van kifogásunk.Topolyai turizmusrol,addig hiába beszélünk mig fulkoklik,ökrödik a város.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-02 23:10



Gost

#25 Re: Re: Luk Oil

2014-05-06 12:02

#15: XXL - Re: Luk Oil

 

Ako nemas pojima o cemu pricas bolje da cutis. I na drugim mestima postoji fabrika koja radi isti posao kao nas zibel samo je razlika o tome da oni postuju zakone i propise. Jebem ti ja fabriku koja profitira ko nenormalan a nije u stanju da ugradi redovne filtere i da napravi zelenu zonu. Neka oni slobodno zatvaraju.