Иницијатива против рушења Генералштаба

Popizditis

/ #71

2013-03-19 20:06

Bojan je vise nego upravu,ono sto danas imamo od arhitekture je van naseg identiteta i oni koji daju i oni koji grade hoce da nas ociste na neki nacin.Tuzno je sto ruse neke prelepe gradjevine zbog kojih i volim ovaj grad i ovom prilikom bih pozvao sve one kojima je stalo do ovog grada da se bace na posao ocuvanja.Elem,kada god vidite divlju gradnju ili unistavanje prirode i cinjenje ulica sterilnim,kontaktirajte sve medije do kojih mozete doci jer neko zgrce pare a vama danas ili sutra zivot cini ne podnosljivim.Gradnja je jako losa a niko se ne buni,sutra cupa kosu jer je lose uradjeno,krivi su zidovi,tanki,vlazni.Moramo stati na put tako ne organizovanom urbanizmu.znam samo jednog arhitektu koji se borio sa grackim celnicima da sacuva drvo ispred zgrade,sto ostale koji stave pare u dzep bas briga.....zasto.....pa zato sto njihova kuca od....kvadrata ima dvoriste i puno zelenila,a nama beton.Na kraju ce nam unistiti ceo grad i sa punim racunima para otici negde gde ja lepo za zivot.Sto se trznih centara tice,koji ce nam ....... ,u svakoj evropskoj zemlji takvi centri su van grada,mi prvo treba da se bavimo kulturom koja nam poprilicno ne dostaje,kao drugo,treba prestati prodavati strancima ono sto je nase jer nam na kraju ni gace nece ostati.Dali su ti politicari toliki debili da sami ne umeju da navodnjavaju svoje njive nego dovlace nekog seika.........
Vreme je da uzmemo sekire i motike u ruke i krenemo u posetu skupstinskom zasedanju,dok jos mozemo!!!!!!