Петиција за враћање обавезног војног рока

e, moji vi

/ #492 Re:

2013-05-28 17:18

#429: -

Prvi pametni komentar. Bravo, napokon neko ko uvidja stvarnost. Dzaba ti godinu dana da robujes sa vojnom knjizicom, kad te pustaju svaki vikend kuci, jer to znaci da gubis posao - da, postojali su ljudi koji su zbog starosne granice morali da napuste posao, koji je toliko tesko naci, da bi svaki vikend imali produzeno kod kuce... neko pominje ekonomski gubitak, bre ljudi, gore kad neko izgubi posao, pa makar radio na crno na gradjevini, nesto se gradi, on zaradjuje za sebe i mozda jos nekog, a ne da ti sedis u kasarni da bi general imao platu i penziju (i vojni stan), kapetani, kad nemaju sto i generali, da imaju na kome da se iskale zbog toga... dovedite druge stvari u red, jer kako stvari idu, nece nas vojna sila pokoriti, vec sve drugo. A svi dobrovoljci imaju dobrovoljni rok, pa sluzite, profesinalci sluzbu. I za homoseksualne opaske, ja sam iz duge loze boraca, pa kad je moj otac, ucesnik ratova, kad je poslao mog starijeg brata rekao da je tadasnja vojska bruka, ja pred mojim dedovima mogu lagodno da stojim, nisam ih izneverio sto sada ne sluzim vojsku koju su oni sluzili, jer ona odavno ne postoji. Vi koji ne prepoznajete koju drzavu mi to imamo, glavni ste razlog sto je ona ovakva, ali Vojska koja je ukinuta nije Vojska koja je zemlju spasila u balkanskim i svetskim ratovima, vec ona koja nam je vojevala u Bosni i u Hrvatskoj, koja je gadjala Mostar za stranu koja vise plati (zdrava trzisna logika), koja se povukla nadomak Zagreba, koja je ostavila Krajinu, koja je prala posteljinu u Sloveniji. To zelite da se vrati? Potpisite vi peticiju za druge stvari da popravite, a ne da vracate ovo leglo zaraze i javasluka. A verujte, za opstu mobilizaciju, prvi ce pobeci oficiri, upoznao sam jednog koji je prvi pobegao '99. i povukao svog sina sa sobom, plaseci se da je bude opsta mobilizacija. To je cas kad ce se videti ono o cemu je citirani Sadam, Hitler i Sulejman govorio o srpskom vojniku (patriJote, ubijte me, nisam napisao srBskom - jer nas divni jezik ima gramatiku i glasovne promene, mada ne znate vi mnogo o tome - ubijte me ponovo, nisam pisao "neznate"), jer ono sto je u Srbinu, lezi u njemu, i tu je ako je pravi Srbin, pokazace kad treba, bez mucenja u hladim kasarnama bez rucka - jer svakodnevnica je da narod nema za grejanje i hranu, ne moram da se smrzavam i gladujem van kuce - nego kad sva snaga izbije iz njega kad bude trebao da brani svoje. Inace sam dosao ovde da potpisem peticiju za Saška Bogeskog, taj je pokazao to sto cuci u njemu, obrukao sve "vojnike", branio je svoj dom, kao sto se brani domovina i drzava, i taj filantrop bi se prvi odazvao opstoj mobilizaciji ako ne bude u zatvoru u ovome sto nam je ostalo da se zove Srbija, i time posramio sve vas potpisnike, jer mnogi ne razumeju sta znaci voleti svoje, nisu ti to tri prsta, ako ih dizes ne znajuci sta znace, nego raditi i teske stvari kad je stvarno vazno. Okrenite tu energiju da pomognete muceniku Bogeskom, i manite se praznih prica i busanja oko "cirkusa buva", dok vi cekate Godoa, pravi stvari vam prolaze