Peticija za dolazak low cost avio-kompanija u Nis (ZAVRSENA)


Gost

/ #50

2013-10-25 12:41

Ostaviti jednu trecinu Srbije bez avio saobracaja je lose!Prisiljavati ljude da trose vreme i pare na gorivo do Beograda ili Sofije ili Skopja je nedopustivo!Zasto avio kompanije veruju da im se nece isplatiti ta linija do nekog veceg centra i putnike uz presedanje prevesti ka zeljenim destinacijama!Ako im se mozda jedan segment putnikovog itinerera manje isplati-nadoknadice to verovatno na nastavku putovanja !kako to da mnogi rade po sistemu kupi DVA-dobijas treci beplatno!ILi -KUPI kartu do Londona po povoljnoj tarifi-dobices bezplatan prevoz iz Nisa do recimo Beograda gde ce putnik moci da nastavi lat ka toj destinaciji!!!Mnoge su mogucnosti tu!Kao i to da mozemo da letom do Bgd obavimo poslove,manje vremena izgubimo na voznju kolima ili jos gore busom a produzimo boravak u Beogradu za jos par sati!Dodjemo odmorni u Bgd obavimo celodnevni posao i potom se vratimo kuci !Skoro sam putovao do Podgorice jutarnjim letom u 09.05 za Podgoricu sa Montenegro Airlines!Povratna karta je kostala 99.99E!Obavio sam posao u Baru ,kolima su me prevezli za 45 min do Bara,vratio sam se u Podgoricu u 17:15 usao u avion za Nis u 17;30!poleteli smo za Nis u 18.05!Sleteli u Nis u 18:40!prvi sam izasao iz aviona ,prosao pasosku kontrolu,kolima brzo do kuce stigao za 15 min i tacno u 19:00 bio za stolom i seo da pojedem vecheru!Da li je to zgodno?Bas i jeste jer bih inache kolima u sopstvenom slichaju najmanje 8 do 9 casova samo vozio do Bara!I toliko isto nazad!U novcima za gorivo isto toliko koliko sam dao za kartu!Dakle,zasto ne bih koristio avion samo ako ga ima!Na moju srecu je bio Montenegro istog dana i ujutro i uveche let!!!Zato apelujem da se Nis ne ostavi bez avio saobracaja nikako!Ako u pochetku bude bilo i manje isplativo-ko to ocekuje da se odjednom na prvom letu bas sveunapred isplati!ljudi treba da se naviknu i prihvate to kao i da iskalkulisu sta im se vise isplati!Ja ovo sve ponajbolje znam kao bivsi letacj u JAT-u ,za sve prednosti avijacije odavno!Bio sam inache kao rodjeni Beogradjanin, Stjuard u JAT-u od 1971 godine pa sve do penzionisanja 2002god.a 2005 sam se preselio u Nis , i zato mislim da ponajvise imam prava da se zalozim za ovu akciju i predochim ljudima sve dobrobiti povezanosti Niskog regiona sa svetom!