PETICIJA DA DIPLOMIRANI UCITELJI MOGU DA SE ZAPOSLE


Gost

/ #46

2014-01-09 11:47

Procitah ovu "debatu", ali i dalje mi ostaje otvoreno pitanje? Pri upisivanju fakulteta(u onim famoznim brosurama koje dele), postoji objasnjenje o tome sta mozete raditi kada zavrsite 4.godinu?
Ako sam dobro razumela (neke druge forume), osnovne studije pripremaju za naucnoistrazivacki rad, a ne za rad u skoli?!Master je za rad u ucionici? Da li je ikada iko napisao, rekao, upozorio, da je se na master prima 15 studenata, na budzet, a ostali placaju (verovarno 100)? Meni kao roditelju, izmedju redova, salje se signal da je nasoj drzavi "potrebno" puno naucnoistrazivackih radnika, a ako hoces da budes ucitelj, "moras" da platis da zavrsis?!
Dalje,ako neko zeli da se bavi istrazivackim radom, da li i on treba da ide na master(isti kao ucitelj) ili ima poseban program? Kako ce neko da radi istrazivanja, a nikada u ucionicu nije krocio?
Ostaje mi utisak, da ovaj fakultet treba zaobilaziti u sirokom luku, jer je izgubio osnovnu funkciju, zarad novca, demagogije ili ko zna cega(plasim se da pomislim).
Ako neko ume, moze da mi pojasni.
Hvala.
Mama