ZAKONOM ZABRANITI GMO


Gost

/ #39

2011-06-23 01:37

Ovo sto smo pokrenuli je znak da zelimo da nam bude sto bolje. U stvari mi zelimo da nam buducnost bude sto bolja…. Svakog dana po novinama, vestima i drugim medijama kruze price o stetnim stvarim koje odnose u poslednje vreme mnoge zivote…. A najgore od toga je sto su medju tim kako da nazovem smrtnim slucajevima najvise mladih osoba koje su zeleli i kao deca mastali sta ce biti kad porastu… Zato smo mi tu da kazemo STOP. Ja imam 21 godinu i ne znam toliko stvari al jedno znam, GMO moramo zabraniti. Svake godine imamo sve manje i manje dece. Svi se pitaju sta se desava, a na to niko da odgovori. Hajde da se vratimo na zivot pre 30 godina. Svi nasi stariji preci ziveli su dugo iako su tad bili teski uslovi za zivot i ostalo… Ali priroda ih je sacuvala… Ziveli su skoro svi preko 80 godina… A sad pogledate da se ta granica spustila skoro za 80 %. A za sve to je kriv GMO. Pogledajte SRBIJA je mnogo bogata poljoprivredom… Zasto ne bi smo kupovali nasu robu koja je provereno zdrava a ne da uvozimo. Tako bi smo poboljsali mnogo nasu poljoprivredu i nasa zemlja bi bila bolje…. Zato molim sve savesne gradjane da dodju i da potpisu peticiju protiv GMO. Ipak moramo se truditi da nam buducnost bude sto bolja. Gubitak nase buducnosti nije kao gubitak na izborima ili gubitak poena na berzi. Ovo pisem u ime svih generacija sto dolaze i onih koji su iza nas.
A GMO opasno i stetno utice na zdravlje gradjana:
Smanjuje imunitet, izazivaju sterilitet I brojne alergije.
Nepovoljno uticu na zivotnu sredinu umanjujuci biolosku raznovrsnost SRBIJE