Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Majka TEREZA

/ #2986 Odgovor SRDJANU br.2970 od advokata Lidije

2014-02-03 17:52

#2970: Srdjan -

Srdjane,

Zao mi je što ste povredjeni i želim ja da Vam dam odgovor.

Nemojte da zamerate ostalima što su se tako poneli prema Vama, odnosno Vašem pitanju, ima tu od svega pomalo i zato pokušajte da razumete i ostanite sa nama. Meni ste svi jednaki i za sve se borim bez izuzetaka, što znači i za Vas.

Niste dosadni, pretpostavljam da ste se nedavno upisali i uključili, tako da je mnogo puta odgovoreno na ovo pitanje, ali ću ja odgovor ponoviti zbog Vas, a bilo bi dobro da odete i na saopštenja kako bi još detaljnije pročitali sve što Vas interesuje.

Pošto je dana 29.01.2014.g. Odbor za obrazovanje... jednoglasno podržao našu peticiju odnosno zahtev iz iste o produženju roka za još 2 godine (inače to je bio naš alternativni zahtev, jer osnovni je završetak studiranja bez oročavanja i bilo kakvih ograničenja) i kako imamo obećanja da će na prvom zasedanju novoformirane Narodne skupštine na proleće, možda u aprilu, biti na dnevnom redu izmena Zakona o visokom obrazovanju sa pokušajem da se usvoji osnovni zahtev iz peticije, u najgorem slučaju ovaj alternativni, nemamo razloga da sumnjamo i iskreno očekujemo da se i ta formalnost završi, kako bi na miru priveli svoje studiranje kraju i diplomirali svi. Ukoliko prodje izmena na neograničeno studiranje to razumete šta znači. U suprotnom, produženje roka za još 2 godine znači da morate po starom planu i programu da završite fakultete do, ako bude po našem zahtevu, 10.10.2016.g. i 10.10.2017.g. za studente iz medicinskih oblasti.

Nadam se da sam bila od koristi i da Vam je sada sve jasnije.

Sve najlepše u budućem životu i učenju.