Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-02-03 15:01


Srdjan

#2977

2014-02-03 15:07

Najkulturnije sam pitao, stvarno sam neupucen i mislio sam da ce mi neko dati odgovor, od Vas Miro ne trazim pomoc, pomozite Vi sami sebi i u skolovanju i u vezi. Ne znam kako sam Vam uneo nervozu prostim pitanjem? Da mi nije stalo do skolovanja zar mislite da bih uopste potpisao ovu peticiju i dolazio na ovu stranicu, hvala Vam na lepom doceku

Gost

#2978

2014-02-03 15:14

Opusteno Srdjane, ovde smo svi sa istim ciljevima, samo su nam karakteri razliciti, svi su dobrodosli. Samo procitajte pazljivo saopstenja.
Najpopularnije peticije

#2979 Najpopularnije peticije

2014-02-03 15:43

Koleginice i kolege, jos stotinak potpisa nas deli od linka ka nasoj peticiji u sekciji "najpoluplarnije peticije". Tu je vec svako moze videti :)
Mozda ce nam i to pomoci da sakupimo jos veci broj potpisa.

Inace, dok zavrsavamo drzavne fakultete, megatrend kadrovi se zaposljavaju u najboljim drzavnim institucijama, na preporuku, gde primaju plate, verovatno u visini godisnjeg dohotka prosecnog gradjanina nase zemlje. Kako to da niko od nas ne zna za takav konkurs? I ja bih voleo u diplomatiju. Evo linka, pa procenite:

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/439289/Nova-golisava-savetnica-u-nasoj-diplomatiji


Gost

#2980 Re:

2014-02-03 15:50

#2961: veciti optimista -

Pa gde si ti do sad?:D

Jel`moze ovako vedra poruka/komentar bar 1-om u 3 dana?Bas dobro dodje:)

Dobar je predlog Majke Tereze da pisemo kad i sta smo polozili i kakav je bio odnos profesora prema nama;da se vidi da izlazimo na ispite, da se trudimo i da imamo jaku volju da zavrsimo fakultete.Naravno,treba navoditi i slucajeve koji diskriminisu studente koji studiraju po starom programu!

Jedna pozitivna stvar"produzenog studiranja":smanjuje se rizik oboljevanja od demencije:

http://novosti.rs/vesti/zivot_+.304.html:475875-Secanje-nepovratno-nestaje

" U prevenciju demencije spada i intelektualna aktivnost!Povećani intelektualni napori, duže obrazovanje, mentalna aktivnost na poslu, i u slobodno vreme deluju preventivno na demenciju."

Mozda ce ovo izazvati kiseli osmeh ali je bar osmeh!

Broj potpisa svakodnevno raste,za par dana nadam se stizemo do 5 000-og!

 

neko

#2981

2014-02-03 16:09

Napred kolege, bili stari ili mladi, depra ili pozitiva, u smor vezama ili strastvenim, svi smo ovde u istom paklu, svíma nam je muka od pitanja rodbine, komsija jel si zavrsio, radis? Momentí propadanja u zemlju, materijalno, psihicki istroseni, sad se setili pametnjakovici kojí su za dzabe studirali, bez ikakvog ogranicenja da nam obesmislene tolike god mucenja, odricanja uskracivanjem prava da dovrsimo ovu muku, zato SVI ZA JEDNOG, JEDAN ZA SVE, DO POBEDE, drzimo se junacki, bez popustanja!
optimista

#2982

2014-02-03 16:17

Hvala za podrsku, kolegi(koleginici), ovaj svet je postao dovoljno izopacen, zao, zato je jedini spas u pozitivnom razmisljanju, jer time nada ostaje a nada posledoja umire, svi smo mi u nadi da ce ovo proci u nasu korist, da cemo doci do tog papira koji je mnogima i zivote upropastio, mladost smo ostavili, usao na faks kao momak izasao kao deda, sala naravno, zato samo pozitivno, hrabro prema nasem cilju, svi smo ovde jedno, jer imamo isti intres da zavrsimo i pocnemo konacno normalno da zivimo!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-03 16:19


obespravljeni

#2984

2014-02-03 16:25

Ja sam za to da istrajemo ovim putem, ako ne daj Boze ne uspemo, onda za radikalnije mere, protesti, blokada ulica, osnujemo partiju, otvorimo fakultete pa za dve god budemo dokori nauka, sve kao sto rade nasi politicari, sa ulice u fotelje, to je jedina formula uspesnosti u nasoj drzavi decenijama, ne treba izmisljatí toplu vodu, pozdrav za brata sa Kosova i sve nase koji opstaju dole, zato junaci samo hrabro u bitku, pozdrav!
prafakni

#2985 Pravni fakultet u Nisu

2014-02-03 17:50

Sto se tice kriterijuma na Pravnom fakultetu u Nisu, mogu reci da pojedini profesori svoje predmete drze kao feud, a o kriterijumu necu ni da pricam.
Majka TEREZA

#2986 Odgovor SRDJANU br.2970 od advokata Lidije

2014-02-03 17:52

#2970: Srdjan -

Srdjane,

Zao mi je što ste povredjeni i želim ja da Vam dam odgovor.

Nemojte da zamerate ostalima što su se tako poneli prema Vama, odnosno Vašem pitanju, ima tu od svega pomalo i zato pokušajte da razumete i ostanite sa nama. Meni ste svi jednaki i za sve se borim bez izuzetaka, što znači i za Vas.

Niste dosadni, pretpostavljam da ste se nedavno upisali i uključili, tako da je mnogo puta odgovoreno na ovo pitanje, ali ću ja odgovor ponoviti zbog Vas, a bilo bi dobro da odete i na saopštenja kako bi još detaljnije pročitali sve što Vas interesuje.

Pošto je dana 29.01.2014.g. Odbor za obrazovanje... jednoglasno podržao našu peticiju odnosno zahtev iz iste o produženju roka za još 2 godine (inače to je bio naš alternativni zahtev, jer osnovni je završetak studiranja bez oročavanja i bilo kakvih ograničenja) i kako imamo obećanja da će na prvom zasedanju novoformirane Narodne skupštine na proleće, možda u aprilu, biti na dnevnom redu izmena Zakona o visokom obrazovanju sa pokušajem da se usvoji osnovni zahtev iz peticije, u najgorem slučaju ovaj alternativni, nemamo razloga da sumnjamo i iskreno očekujemo da se i ta formalnost završi, kako bi na miru priveli svoje studiranje kraju i diplomirali svi. Ukoliko prodje izmena na neograničeno studiranje to razumete šta znači. U suprotnom, produženje roka za još 2 godine znači da morate po starom planu i programu da završite fakultete do, ako bude po našem zahtevu, 10.10.2016.g. i 10.10.2017.g. za studente iz medicinskih oblasti.

Nadam se da sam bila od koristi i da Vam je sada sve jasnije.

Sve najlepše u budućem životu i učenju.

 


Gost

#2987

2014-02-03 17:59

Moja prica je klasicna, udala sam se i rodila bebu, sto me je neminovno udaljilo od ucenja.Nisam imala niciju pomoc..Ne kajem se zbog toga sto sam postala roditelj,to je prelepo iskustvo, ali da bih se ostvarila kao licnost u potpunosti volela bih da zavrsim svoje studije, imam jos samo tri ispita i nedovoljno vremena, meni bi dodatnih godinu dana znacilo mnogo..A verujem da je puno skolega u slicnoj situaciji.Oduvek sam bila odlican ucenik i vredan student ,ali zbog zivotnih okolnosti sam sada u ovoj situacijI. Razumem zakon i znam da sam vec trebala da zavrsim, ali sad imam jos vecu zelju i motiv, znam da mogu samo mi treba sansa..Svima nama.

Gost

#2988 Re: Odgovor SRDJANU br.2970 od advokata Lidije

2014-02-03 18:13

#2986: Majka TEREZA - Odgovor SRDJANU br.2970 od advokata Lidije

Hvala Vam na pojasnjenju i na svemu sto cinite za nas, ja se izvinjavam ako sam nekoga uvredio svojim pisanjem.


Gost

#2989 Re: Re: Re:

2014-02-03 18:13

#2943: jako zabrinuta - Re: Re:

Ja sam takodje postdiplomac kome bi odgovaralo produzenje roka. Mislim da bi produzenje roka trebalo da se odnosi na sve kategorije lica iz clana 123. Inace, svaka cast za trud i peticiju. Ja je potpisujem iako se ne odnosi na postdiplomce. A ko zna, mozda i mi profitiramo.

mira

#2990

2014-02-03 19:09

Ja se izvinjavam kolegi Srdjanu, iz njegovio komentara se vidi da je ok, mislila sam da je provokator, koji ovde ulaze i prave nepotrebnu tenziju, ljudski je gresiti, oprosti, ja sam samo zena, hvala advokatici na iscrpnom odgovoru, ajmo svi na ucenje, najteze je iza nas, pozdrav..
borac

#2991

2014-02-03 19:16

Pored ovakve ljudske gromade, strucnosti, pozrtvovanosti, humanosti, kakva je nasa advokatíca Lidíja, mi bi dobili bilo koji spor, veliki smo srecnici sto je takva zena stala u nasu zastitu, eto dokaza da ova zemlja nije skroz posrnula, kada jos ima ovakvih ljudi, malo ali ima, hvala Vam do neba, naravno i autorima peticije, treci put sam ovde na komentarima najvise zbog Vas, treba da izadjete u javnost, otvorite organizaciju za ljudska prava, partiju, bilo sta, jer takvi ljudi su neophodni!

Gost

#2992

2014-02-03 19:35

Dragi ljudi,kada sam pre neki dan pronasla ovu peticiju veoma sam se obradovala ovoj inicijativi jer sam vec bila prezalila diplomu od koje me deli dva ispita. Naime pre pet godina sam preko agencije otisla na tri meseca u Ameriku da radim ali eto ostala do dan danas. Donela sam odluku ali u dubini duse nisam se pomirila sa tim da sav ulozeni trud tokom studiranja padne u vodu tim pre sto nameravam da se vratim za koju godinu. Ja jesam u fazi dobijanja papira ali sadasnji rok za zavrsetak studija u mom slucaju je neizbodljiv.
Hvala inicijatorima i advokatici na angazovanju i zelim vam puno uspeha!


Gost

#2993 Re:

2014-02-03 20:30

#2992: -

supeer,, samo siri  dalje peticiju :)

Srdjan

#2994 Re:

2014-02-03 21:05

#2990: mira -

U redu je, izvini i ti sto sam bio malo ostriji

jako zabrinuta

#2995 postdiplomci

2014-02-03 21:10

#2989: - Re: Re: Re:

Kolega, nadam se da cemo biti uzeti u razmatranje prilikom donosenja odluke o produzenju roka. Provobitno, clan 123. odnosio se na sve kategorije studenata po starom programu,  potrebno je da skrenemo paznju da nismo odustali. Drago mi je da se jos neko od postiplomaca prikljucio. Zamolila bih gospođu Lidiju, ukoliko moze da nam pomogne kako bismo razresili nastalu nedoumicu. unapred hvala.

Majka TEREZA

#2996 Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

2014-02-03 22:19

#2995: jako zabrinuta - postdiplomci

Upravo ovaj problem je sam predsednik Odbora za obrazovanje... prof.dr Miodrag Stojković na 31.sednici dana 29.01.2014.g. izneo i pitao prodekanku Univerziteta u Beogradu, koja je prisustvovala toj sednici, šta će biti sa postdiplomcima,  da bi ona dosta pričala, a ništa nije rekla, nažalost. Ja kao advokat tvrdim da nije znala ili nije htela da konkretno i jasno odgovori, tako da ste svi vi nesvrstani. Naime, po sada važećem Zakonu-čl.123 st.3 morate završiti do 30.09.2014.g.

Mi nismo imali nijednog prijavljenog postdiplomca do sada i našom peticijom niste obuhvaćeni, jedino što mogu pokušati je da probam sa dopunom peticije u smislu da se traži i izmena čl.123, ne samo u st.1 i 5, već i u st.3 za dve godine, ali se to može sada direktno uputiti Vladi i narodnim poslanicima, koji će raditi i naš predlog za izmenu Zakona. Međutim, kako je Narodna skupština raspuštena i više nemamo narodne poslanike to nemamo podatke i ne znamo ko će u novom sazivu biti poslanik, da bi im dopuna peticije bila dostavljena sada, a i Vlada je u tehničkom mandatu i pitanje je ko će biti novi ministar prosvete, tako da nema svrhe i njima slati dopunu peticije.

Ja predlažem, da ne biste gubili u vremenu i ostali bez rezultata-izmena zakona, da je jedino sada moguće i pametno da, makar, jedan od vas ode kod Zaštitnika gradjana u Beogradu (Saša Janković), ponese našu peticiju koju možete odštampati, jer je imate ovde, objasnite problem postdiplomaca i zašto je ovaj zakon, posebno ceo član 123 ovog zakona neustavan, o čemu sam ja dala opširno i detaljno obrazloženje u peticiji, kako bi on pod hitno, zbog kratkoće vremena, inicirao postupak utvrđivanja protivustavnosti celog ovog čl.123 Zakona o visokom obrazovanju kod Ustavnog suda Srbije u Beogradu na koji način ćete svi, i studenti na osnovnim studijama i na postdiplomskim studijama, moći da se izborite za svoje ustavno pravo da završite svoje započete studije po starom nastavnom planu i programu, po kome ste ih i upisali.

Ukoliko smatrate da će vam biti potrebna stručna pomoć, pozovite me preko autora peticije, ili ovde komentarom, ja ću doći u Beograd i otići zajedno sa svima vama, koji želite to, kod Zaštitnika gradjana i pokušaću da pomognem da ostvarite svoj cilj, odnosno da svi studenti dokažu ono što sam pisala i tražila u peticiji kao prioritet svih prioriteta, upravo dokazivanje protivustavnosti celog člana 123 Zakona o visokom obrazovanju. Tada vam neće biti potrebne nikakve izmene, niti Narodna skupština, već će odluka Ustavnog suda biti obavezujuća i staviće van snage ovaj član od trenutka donošenja zakona.

Stojim na raspolaganju svima da izaberete put ili da idemo duplim kolosekom, pa šta prvo uspemo.

Odluka je na vama, dala sam vam ozbiljnu temu za veoma ozbiljnu odluku i ukoliko ste složni i jedinstveni krećemo odmah i ovim putem, pored već započetog, do cilja, od viška glava ne boli.

 

gradjevinac

#2997

2014-02-03 22:26

Pozdrav svima
Izneo bih par informacija,kako se problem "resava" kod nas, na gradjevinskom fakultetu u Beogradu.Ujedno bih zamolio gospodju Lidiju,da nam kaze sta bi smo mogli uciniti vise,i postavio bih joj jedno pitanje.
Danas smo nekoliko kolega solunaca i ja bili u dekanatu,i razgovarali sa prodekanom za nastavu.Isli smo da pitamo da li ce se, i kada odluciti o povecanju broja rokova.Rekla nam je jedino da je fakultet dobio dopis ministarstva,u kojem je ministar jedino trazio da mu se dostavi spisak starih studenata.Znaci od te price da je trazio povecan broj rokova i konsultativne nastave ispada da nema nista.Kako prodekan kaze,dobili su samo neko neodredjeno pismo.Meni se ucinilo da ima i vise informacija,ali ne zeli,ili nema prava da nam ih saopstava.
Uglavnom,jedino sto na fakultetu mogu da nam ucine je da, posto napisemo molbu za polaganje odredjenih predmeta,koji nam trebaju u apsolventskim rokovima,se zaloze kod tih profesora da nam izadju u susret,i organizuju te ispite koje zelimo polagati.Bilo je na vecu vec price o tome,gde su neki profesori rekli da ce dozvoliti,a neki da nece,da se ispiti polazu u apsolventskim rokovima.Tako da zavisimo od njihove dobre volje.Uprava fakulteta ne moze da ih natera da nam se to omoguci.Pitanje je,imaju li prava profesori da se protive dodatnim rokovima sad,ako je iz ministarstva zatrazeno da nam se omoguce rokovi?Voleo bih da se proveri sta je to ministar poslao fakultetu.
Hvala unapred
mira

#2998 Re: Re:

2014-02-03 22:35

mira

#2999

2014-02-03 22:38

Sve je ok, nesporazum, pozdrav za kolegu, sve najbolje, svima ostalima samo napred, slazem se sa avokaticom, sto na vise frontova to bolje, treba to organizovati, ja sam za..
Konfuzna

#3000 Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

2014-02-03 22:40

#2996: Majka TEREZA - Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije 

 Gospodjo Lidija jako cenim sto ste do sad uradili za nas! Al meni sad ovo nije jasno Vi predlazete da idemo i kod Sase Jankovica mislim na studente osnovnih studija jer ne znamo ko ce biti u novom sazivu skupstine i kad ce se formirarti niti ko ce biti ministar. Ja sam iskreno potezala pitanje izbora na ovom forumu mnogo pre nego sto su isti bili raspisani  i bilo je odgovora od autora prestani da mracis i tako to... a iskreno svi smo mi znali sta raspisivanje izbora sa sobom nosi u nasem slucaju, gubljenje mininum do 2 meseca vremena koje i ovako curi kao pescani sat. Ja Vas najiskrenije pitam da li postoje naznake i signali koje ste mozda dobili u poslednjih nekoliko dana da postoji velika sansa da nas zahtev ne prodje na vladi, ili slicno, jer ste u obracanju pre ovog napisali da bi izmena i dopuna zakona trebala da se nadje na skupstini najverovatnije u aprilu. Pa meni vise stvarno nista nije jasno, ako mozete da mi pojasnite?!