Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-03 22:46



Gost

#3002 Re: Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

2014-02-03 22:50

#3000: Konfuzna - Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije 

 

Bilo je vec hiljadu puta price oko svega ovoga.Ljudi,procitajte sve postove,da se ne matretiramo,i ponavljamo vise.Znace se u aprilu,maju vise oko svega ovoga.Kako mislite sada da vam se kaze?Galsace se kad se bude glasalo.Gospodja Lidija ce siguran sam sve uciniti.Zato prestanite vise daviti.

Gost

#3003 Re: Re: Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

2014-02-03 22:54

#3002: - Re: Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

Hvala na odgovoru, ali ga od tebe nisam trazila! Ja ne davim, meni sta nije bilo jasno ja sam pitala i ako gospodja Trajkovic bude zelela pojasnice mi. A sto se borbe na vise frontova tice ja sam uvek za jer ce nam valjda neko ista otvoriti i ispuniti nase zahteve!!

sam

#3004

2014-02-03 23:07

LAKU NOC!
Majka TEREZA

#3005 Re: Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

2014-02-03 23:08

#3000: Konfuzna - Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

Kod vas, od ranije, se ništa ne menja i sve je isto, tako da ne može biti nikakve konfuzije. To što sam napisala do sada, to je to i nema se šta ni oduzeti ni dodati.

Pojavio se je problem sa postdiplomcima od pre sat vremena i ja sam njima ponudila pomoć i dala savet kako mogu da pokušaju da ga reše, a da kroz rešavanje njihovog problema, ukoliko su zainteresovani, možete i vi da se "ubacite" i krene se sa dobijanjem još jedne bitke sa istim ciljem, ali mnogo većim efektom. Naime, gde sam ja u poslednjem komentaru napisala da se sve ono što je vezano za naš dosadašnji rad i uspeh dovodi u pitanje? Mi smo stigli do izrade predloga zakona i dostavljanja istog novoizabranoj skupštini. No, ukazuje se nova prilika, da pored postdiplomaca, svi zajedno, iniciramo postupak pred Ustvanim sudom (pročitajte pažljivo peticiju i obrazloženje iste) preko Zaštitnika gradjana, gde se ne zna ishod pred Ustavnim sudom, ali ako je student Marko Duilo iz Zagreba mogao zbog iste stvari da uspe u Hrvatskoj, zašto ne bismo i mi verovali da možemo da uspemo, na koji način možete imati dvostruku korist ili mnogo veću korist od odluke Ustavnog suda nego od onoga što je trenutno uradjeno i što nam je obećano. Kako ne možete shvatiti jedan vrlo razuman predlog i savet, a to je figurativno, držati vrapca u ruci i pokušati goluba uhvatiti? Da li će za sve vas biti bolje da studirate bez oročavanja (ukoliko Ustavni sud to odluči) ili sa produžetkom za 2 godine (što ste sada dobili, još da se dovrši formalno)? Zaista ponekad ne mogu da razumem kako i zašto od svega dobrog okrenete stvar naglavačke i unosite nemir i sebi i drugima?

sludjena

#3006

2014-02-03 23:14

Ja sad tek nista ne razumem, mozak mi je u haosu, nisam cula za tog Maria, za koliko bi Ustavni sud doneo odluku? pre nego sto skupstina usvoji izmene? Laku noc

Gost

#3007 Re: Re: Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

2014-02-03 23:16

#3005: Majka TEREZA - Re: Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

Hvala lepo na odgovoru, bolje je i da pitam i da dobijem odgovor nego proizvoljno da donosim zakljucke. Ako primecujete ovde je vise inertnih jer sam od istih odmah dobila odgovor april to smo vec culi i i slicno, a ja sam dala odgovor na Vase postavljeno pitanje da dobro razmislimo da li zelimo da idemo na vise koloseka istovremeno. Naravno da sam ZA pa sta nam pre donese rezultat!! Mislim da sam ja Vas jako dobro razumela!!

Hvala na odgovoru jos jednom!!


Gost

#3008

2014-02-03 23:23

Opustite se ljudi. Bice sve kako Bog zapoveda. Idite da spavate, a ako vam se ne spava vi onda ucite. Pa kad se umorite od ucenja e onda spavajte. A kad se probudite opet ucite. I sve tako. I onda cemo jednog dana, vrlo uskoro, svi da diplomiramo i bicemo ponosni na sebe. Eto ja sam za danas sve naucila i sad odoh da spavam :) Pozdrav svima.
lidija

#3009

2014-02-03 23:32

Na sto vise strana to bolje, sutra na Ustavni sud, ne moze stetiti, laik sam za pravo, na knjizevnosti sam apsolvent, idemo sad svi na spavanje, laku noc.
lav

#3010

2014-02-03 23:36

Bez ljutnje po nekim komentarima, ne cudî sto ste veciti, jel je moguce da ne razumete sta vam advokatica objasnjava? neki stvarno ne zasluzuju díplome, kao bez mozga, kako ste i dotle stigli sa takvim razmisljanjem? opterecujete zenu glupim pitanjima, do pobede na vise frontova, naravno, nísta nece skoditi.
Majka TEREZA

#3011 Odgovor "Gradjevincu" od adv.Lidije

2014-02-03 23:38

#2997: gradjevinac -

Svima nam je dobro poznato da su fakulteti država u državi i da su toliko autonomni da im niko ništa ne može, posebno ne ministar. Prof.dr Marko Atlagić je na 31 sednici Odbora za obrazovanje prilikom dobijanja reči, mislim po drugi put, izmedju ostalog naglasio, obraćajući se ministru, "da se radi o prosvetnoj mafiji kao što je gradjevinska mafija" i da bi ozbiljno trebalo da se radi na tome da im se oduzmu tolika prava, te da se zakonom ograniče njihova ogromna prava koja su sami sebi dali. To je veoma dug i težak proces, koji zahteva ministra spremnog da se uhvati u koštac sa svim tim problemima, a ja mislim da ovaj, koji nije navodno ni dobio našu peticiju, došao potpuno nespreman na odbor gde se odlučuje o veoma važnom pitanju reforme prosvete, jer sam ja peticijom napisala da mi želimo reformu prosvete i imamo naših 13 zahteva, izmedju ostalog da se isključivo zakonom ovoj vrsti studenata odobri polaganje ispita svakog meseca, a ne da se fakulteti pitaju da li to hoće ili ne da odobre, da ministar koji nije navodno primio peticiju, ali je primio poziv za sednicu odobra sa dnevnim redom, mora, upravo zbog dnevnog reda, da od svojih u ministarstvu zatraži pre sednice tu peticiju koja se pominje u dnevnom redu, upozna se sa njom i drži se teme dnevnog reda, a ne da pre sednice odbora drži sastanak sa rektorima u vezi umanjenja njihovih zarada i prijema u radni odnos i sve vreme na sednici priča o tome, a ni reči o peticiji i zahtevima iz peticije,  može biti dobar profesor, ali ne i dobar ministar. Od koga Vi mislite sada da tražite njegove dopise i kako to da izvedete? Da li je moguće da ste poverovali u ono što je on pričao u januaru mesecu na raznim TV stanicama i po novinama? Ja imam još malo strpljenja da pogledam i poslušam mnoge u medijima, a kada ja odlučim da krenem, onako žestoko, kako znam, i kako me poznaju moje stranke, mislim da neće biti svejedno mnogima. Očekujem pozitivan odgovor u vezi sa mojom molbom da mi se organizuje važan sastanak, ali ako u toku nedelje ne dobijem potvrdan odgovor ili bude ćutanja, onda vas pozivam da predjemo na plan "B". Nikada nisam u životu i radu zatvarala put, već sam uvek unapred imala razne planove i ideje i imam sposobnost da ustanem iz "pepela" mnogo brže nego što sam "izgorela".

Naglasila sam na početku da možda niste ni svesni koliko je ovo ozbiljna borba i veoma teška, ali ni po cenu života se ja ne povlačim ni pred kim i ni pred čim. Ko može da me prati dobrodošao je, ko ne može, ukoliko me stigne hvala, ukoliko ne, odoh ja sama, makar i do Strazbura.


Gost

#3012 Re: Odgovor "Gradjevincu" od adv.Lidije

2014-02-03 23:43

#3011: Majka TEREZA - Odgovor "Gradjevincu" od adv.Lidije

Imate svu nasu podrsku u to ne sumnjajte! Svi smo zajedno u tome, do kraja! Hvala Vam jos jednom sto ste tu! Imate Veliko srce!


Gost

#3013 Re: Odgovor "Gradjevincu" od adv.Lidije

2014-02-03 23:44


Gost

#3014 Re: Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

2014-02-03 23:46

#3000: Konfuzna - Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

Koliko sam ja shvatila advokatica Lidija uopste nema nikakvih naznaka da predlog nece proci, vec samo govori o jos jednoj opciji za razmisljanje, a to je da idemo preko Ustavnog suda, tj prvo zastitinika prava gradjana Sase Jankovic, odnosno, kao sto je i objasnila, dva koloseka, istovremeno.

Sto se mene licno tice ja sam za. Ne bih zelela ni da pomislim da skupstina odluci nesto sto nije u nasu korist, jer ja iskreno ni produzetak od dve godine ne smatram kao fer, jer mislim da je jedino fer nas primaran zahtev koji kaze DA IMAMO PRAVO DA ZAVRSIMO STUDIJE ISKLJUCIVO PREMA STATUTU PO KOJEM SMO I UPISALI STUDIJE. Ne bih zelela ni da pomisljam na Bolonju, ni sad, ni za dve godine.

Naime, ja studiram na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Upisala sam studije prema jednom statutu  i desilo mi se da sam zbog toga sto sam dva puta obnovila trecu godinu presla na jedan drugi statut koji, naravno, uopste nije isti kao i ovaj  po kojem sam upisala.  Jos uvek nisam zavrsila studije  upravo zbog toga i svim mojim kolegama koji su  bili u istoj poziciji kao i ja minimum je trebalo dve godine tapkanja u mestu da bi shvatili sta se od njih ocekuje na tom statutu ( novi ispiti, drugaciji nacin ispitivanja, drugi profesori..). Ukratko, znam sta znaci prelazak na drugi statut i koliko je to bio sok za sve nas. Zato ne bi zelela da mi se to ikad ponovi. Ponavljam, to je znatno svima nama usporilo studije, i zato mnogi jos uvek sa tim imaju problem. Naravno podrazumeva se uz sve ostale zivotne probleme, posao, egzistencija...

Tek sada, kada je pokrenuta ova peticija ja sam shvatila da je i tadasnja odluka Filozofskog fakulteta (tadasnjeg dekanata) bila neustavna, da sam to tada znala sigurno je da to nikada ne bih dozvolila i da bih se bunila, ali sta je bilo tada bilo je i sada ja tu odluku ne mogu da promenim.

Zato sam ja "za" ovaj predlog.

 

M

#3015

2014-02-03 23:48

Evo i peticije, za one koji je nisu videli:

http://s1360.photobucket.com/user/stari_studenti_podrska/library/Peticija%20starih%20studenata

Ne može joj se pristupiti bez šifre. Ona je: ''stariplan'' (ukucati bez navodnika).

M

#3016 Slučaj iz Hrvatske (dokazana neustavnost)

2014-02-03 23:50

gradjevinac

#3017

2014-02-03 23:52

Iskreno,poverovao sam da ce ministar,posle ovoga sto radimo,i uciniti makar nesto,makar to sto obecava,pogotovo posle sednice odbora.Ali,shvatam,poslao je fakultetima "nista",kao sto nam je i rekla prodekanka.Idemo dalje.Mogu da porucim svima,niko vam ne brani,idite do dekanata,trazite sta god vam padne na pamet,dosadjujte im,od dekana,sefa katedri,pa do profesora.
Vama gospodja Lidija, hvala veliko sto nas svakom recenicom ohrabrujete.
Pozdrav svima

Gost

#3018

2014-02-03 23:53

#3011: Majka TEREZA - Odgovor "Gradjevincu" od adv.Lidije

Mogu samo reci BRAVO, SVAKA CAST!

Ma bilo sta reci je malo.

Uz ovakvu advokaticu ja, inace, panicar, nicega se vise ne bojim!

Tako bih trebalo SVI DA RAZMISLJAMO!

G-djo Lidija, gde ste bili sve ovo vreme!


Gost

#3019

2014-02-04 00:27

Ono sto posle svega procitanog mogu da kazem nek nam je bog u pomoci!!! Ucite svi pa sta nam bog da, jer polozeni ispiti su nas uspeh i izlazak iz ove agonije u koju vidim da polako ali sigurno upadamo. Ovaj "salje" preporuke koje niko ne dobija, "ne dobija" peticiju koju mi njemu saljemo, izborna trka u jeku, neizvesne koalicije, a samim tim i poslanici , pa i ministri. Jedino je Feketic beo...:)

Gost

#3020

2014-02-04 00:32

Gospodjo Lidija, ne samo da nam pomazete, vi nam dajete zivotne lekcije koje su mi a verujem i drugima sada najpotrebnije jer sam se umorila,posustala...ali posle ovakvih reci koje su kao adrenalinska inekcija nema predaje!!!

Gost

#3021 Re:

2014-02-04 03:01


Gost

#3022

2014-02-04 07:44

Iako je sve jos uvek neizvesno, meni nasi pokretaci peticije i naravno gospodja advokat bas ulivaju nadu, daju mi pozitivnu energiju. Cini mi se kao da sada bolje i lakse ucim i da brze prelazim gradivo, uspesno sam polozio u ovom ispitnom roku cak i jedan ispit. Nije mnogo, niti imam preteranu zelju da se hvalim time, nego samo zelim da iznesem da deo zasluga pripada i ovom forumu, hvala vam.

Gost

#3023 pravda

2014-02-04 08:07

Kao postapsolvent na fakultetu imam svakog meseca ispite(osim maja) i placam obnovu postapsolventskog staza 4.500 dinara svaki semestar.Tako rade svi i ne razumem kako ne mogu fakulteti da dostave broj starih studenata , kad redovno izmirujemo obaveze(placamo).Peticija mora proci !

Gost

#3024 Re: pravda

2014-02-04 09:02

#3023: - pravda

Nisu na svim fakultetima postapsolventi (pretpostavljam da pod tim  mislite na apsolvente kojima je istekao apsolventski staz, prvi put cujem za taj izraz zato i pisem ovo..) placali, tj. obnavljali apsolventski staz svake godine. Konkretno na mom fakultetu to je pocelo (mislim) pre dve godine..znaci iako mi je ranije bio istekao apsolventski staz u studentskoj sluzbi su mi stalno govorili da ne treba nista da placam, samo da placam ispite po odredjenoj ceni koja se menjala..

U svakom slucaju, ne znam zasto sada fakulteti ne mogu da dostave broj studenata koji studiraju po starom programu, pretpostavljam da je razlog ono sto je advokatica napisala..citajte njene postove i postove pokretaca peticije i mnogo toga ce vam biti jasnije. :)

Druga stvar, peticija je PROSLA! :) Kako je advokatica napisala, bar kad je u pitanju alternativni zahtev-produzenje roka za dve godine samo ceka da prodje i formalno kroz skupstinsku proceduru.

Sve ce biti ok. :)

 


Gost

#3025

2014-02-04 09:22

Ja jesam za autonomiju Univerziteta, a ne kvaziautonomiju, posto vidite verovatno gde je stigla ta autonomnost. Da svaka visokoskolska ustanova posalje dopis koliko ima " starih " studenata. Dok oni to obrade i posalju ministarstvu prolazi vreme, a ne znam sta se dobija time, posto najmanje nas ima ovoliko koliko nas je potpisalo peticiju, a vrlo verovatno i mnogo vise, svako dobro zelim uvazenoj advokatici, pokretacima peticije, potpisnicima, odboru.