Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

veciti optimista

#3026

2014-02-04 09:28

Naša peticija je jednoglasno usvojena, prvi zahtev da nema ogranicenja roka, drugi altrernativni ako prvi ne prodje je rok dve god, ovo za Ustauni sud sto advokatica predlaze je odlicna ideja jer nam ne moze stetititi niti nas kosta, otvaramo jos jedan front za nasu borbu, sto vise to bolje, ljudi iz odbora koji su nas podrzali su iz sns-a, koji ce u sledecem sazivu skupstine imati jos vise poslanika, tako da nema razloga za brigu, molim one koji ne poznaju pravo da ne unose nemir, sumnju!
lav

#3027

2014-02-04 09:35

Vlada pa skupstina moraju da usvoje odluke odbora, ako ne glavni zahtev onda drugi od dve god, sto ce vecini kolega pomoci da zavrse jer su na samom kraju, mislim da je taj drugi zahtev boljí za sve da se ne bi opustili bez ogranicenja bi ovo sa faksom bila dozivotna agonija, dve god je za svakog dovoljno ako hoce da zavrsi, a ne da se vucemo jos ko zna kokiko, zato samo ucite, zamislite da nam nisu usvojíli na odboru? sad je odma nekima i dve god malo, pa stvarno ljudi nema smisla, pozdrav!

Gost

#3028 Re:

2014-02-04 09:40

#3026: veciti optimista -

Jel ima  jos postdiplomaca  da se jave, kako bi pokrenuli ovu dodatnu pricu sa zastitnikom gradjana, sto je predlozila advokatica?...mislim da su svi potpisnici peticije ZA dalje poteze- Ustavni sud, jer ne moze da skodi u svakom slucaju :)


Gost

#3029

2014-02-04 09:43

Delom si u pravu, tako treba razmisljati, medjutim ne radi se sam o tome da li je to vremena nekome malo ili mnogo, to je jako relativno, ovde se radi o principima zakonitosti i zastiti prava.

Gost

#3030

2014-02-04 09:51

Svakako na vise frontova, neko je napisao da nas to nista ne kosta. Ako se gleda materijalno mozda i kosta, mislim da podnosenje zahteva, podnesaka povlaci za sobom i placanje taksi, mislim ako ima tako nekih troskova nije u redu da placaju advokatica ili pokretaci peticije, pa i oni su studenti.
veciti optimista

#3031

2014-02-04 09:54

Naravno, slazem se za povredu zakonitosti, mi smo upisali po starom i imamo pravo zagarantovano Ustavom da po starom í zavrsimo, ja sam za, ali kazem samo da alternativni zahtev od dve god nije malo vremena i nije los, jer ce nas naterati da vise ucimo jer bi se veliki broj u prvom slucaju opustio, ljudi za dve ipo god koliko bi imali od sada zavrse faks a mi nama je malo da istí dovrsimo? guramo prvi zahtev,samo mislim da i dve god nije malo ako stvarno zagrejemo stolicu, pozdrav i sve najbolje
ana

#3032 Re:

2014-02-04 09:57

#3030: -

mislim da si u pravu u vezi troskova, hajde da vidimo da li cemo da zakazujemo sastanak sa ombudsmanom?, pa u zavisnosti od njegovog predloga, ako treba i ziro racun da otvorimo, pa da svi uplatimo koliko treba, ima nas dosta, nadam se da to nece biti problem.

jednom je potpisnik sa nadimkom M rekao da ce se posle ispitnog roka sve malo ubrzati i ciscenje peticije i razgovori sa ostalima.


Gost

#3033

2014-02-04 09:59

Da, u pravu si ti veciti optimisto, ali ovo nije forum zatvorenog tipa ne zaboravi, sto znaci da to sto ti komentarises moze da procita neko drugi, ako se razumemo, takodje sve najbolje !
bik

#3034

2014-02-04 10:00

Jedna molba za advokaticu, da li odluka odbora prethodne skupstine, raspustene, pogotovo sto je jednoglasno usvojena obavezuje da usvoji nova skupstina bez obzira na odnos snaga u njoj? da li ce sns imati vise ili nanje poslanika nego ova, da li je nasa odluka vezana za tu stranku ilí je to samo formalna obaveza skupstine da to usvoji kao akt prethodne skupstine, nezavisno od odnosa snaga u njoj? unapred zahvaljujem, jer ne pratim bas polítiku, dó pobede!
veciti optímista

#3035

2014-02-04 10:06

Prihvatam primedbu kolege(koleginice) da ovo í neki drugi gledaju, razumeo sam Vas, pozdravljam sve saborce, naravno da treba otvoriti neki ziro racun, jer nikako necemo dozvoliti da i pored svega stu advokatica í autori uradilí za nas da placaju jos i troskove, a sigurno su ih ímali i do sada, samo napred dobri ljudi, svi za jednog, jedan za sve!
sm
Gost

#3036

2014-02-04 10:11

Mislim da odluka odbora raspustene skupstine ne obavezuje skupstinu u novom sazivu, ali sve su to vise, manje isti ljudi, mi moramo stalno da budemo aktivni, da se povecava broj potpisnika peticije,da drzimo ovu temu u javnosti i vrsimo pritisak,ja bih predlozila da posaljemo dopis svim Univerzitetima i zatrazimo njihovo misljenje i stav po ovom pitanju.


Gost

#3037 Re:

2014-02-04 10:33

bik

#3038

2014-02-04 10:36

Hvala Vam na obavestenju..
ja

#3039

2014-02-04 10:39

Samo napred ljudi moji, bice sve ok, samo napred, pozdrav..

Gost

#3040 ana

2014-02-04 10:54

jos samo malo pa smo medju najpopularnijim peticijama :)
hajdemo ljudi, alarmirajte jos kolega

Gost

#3041

2014-02-04 11:19

Drago mi je veciti optimisto da smo se mi na kraju ipak razumeli.
cvet

#3042

2014-02-04 11:45

Ucite ljudi kao da je septembar poslednji rok, ako produze super bilo, ako ne, sta onda? nikada nemojte zavisiti od drugih, na mnogím fakultetima ima beceler, pa uzmite barem to do tada, da imate barem neku sigurnu diplomu, ja sam za peticiju, potpisao je, upoznao druge kolege, da neko ne pomisli da sam protiv, zato na ucenje umesto price u nedogled, do pobede!
ana

#3043 Pitanje? mozda glupo, mozda ne

2014-02-04 11:52

Senat je izmenio statut u korist bolonjaca i produzio im rok za diplomiranje. Da li mi mozemo da posaljemo nasu peticiju Senatu ili Univerzitetskom ombusdmanu Branku Rakicu?
Andrijan Lemut nas je takodje podrzao :)
neko iz mase

#3044

2014-02-04 11:52

Mislim da ce nas zavlaciti do septembra, onda ce nam produziti jednu god eto kao izasli su nam u susret, a ovu god ce nam uzeti drzanjem pod pritiskom, da ne možemo da ucimo normalno, jednu nam uzmu, jednu nam daju, tako da dodje na isto a kaó ucinili su nam, mislim na politicare, jer i u ovome nam zivot zavisi od njih, svaka cast na trudu Lidiji i autorima, bice sta ce biti, ko nas pita? ucite!
borac

#3045

2014-02-04 11:59

Ta bolonja je unistila nas obrazovni sistem, nema razlike izmedju nje i privanih fakulteta, kao u srednjoj skoli, sve na delove, ides redovno na predavanja, vezbe i imas sest, spustili im kriterijum, stalno im izlaze u susret novim zahtevima, ne mogu ni to normalno da zavrse bez olaksanja, a nama starim, knjizurine, maltretiranje na ispitima i nijedan zahtev ne prihvataju, cak i ovaj da nas ostave na miru sa njigovim rokovima, ako ne usvoje nase zahteve, ovo se nece tek tako i dobro zavrsiti!
neko iz mase

#3046

2014-02-04 12:04

Svuda treba probati od Senata pa do Strazbura, ne moze ovo njihovo omalovazavanje, tretiranje kao da nismo ljudi tek tako da prodje, postoji pravda, spora je ali dostizna, neko od gore sve vidi, kome mi smetamo? prof tesko da izadju jednom mesecno da nas ispitaju, a da nam godinama uzimaju pare za prijave, obnove to mogu, na Pravno N.S prijava ispita 1000 din, zasto? za vazduh na fakulteta, koji je i zagusljiv, lesinari nas ubíjenih u pojam mladih ljudi, koji zivotarimo jer nam ne daju da disemo!

Gost

#3047

2014-02-04 12:10

Polako Borac, razumem o cemu ti pricas i na slican nacin razmisljam, ali seti se ona nase poslovice " tiha voda breg roni " ili ako ti je mozda bliza hriscanska " strpljen spasen " .
borac

#3048

2014-02-04 12:18

Hvala kolegi sto hoce da me smiri, ja isto mislim da sve treba na fin nacin, ali na trenutak pucam, toliko nepravde na svakom koraku u ovoj drzavi me boli, kome smo mi smetnja? jel nesto kostamo ovu drzavu? fakultet? koga? nek reformisu sami sebe a nas nek ostave na miru, svako od nas ima porodicu, prijatelje pa nek pomnoze sa 5000 koliko je popisnika peticije, pa da vidimo kako ce proci na izborima? ili nek nam daju za dzabe da predjemo na bolonju.pa da zavrsimo i mi tu skolicu, PRAVDA!
neko iz mase

#3049

2014-02-04 12:27

Kjucni problem su par prof na svakom fakultetu, koji u nedogled maltretiraju studente na ispitima, ogromnim knjigama, koje prepisuju jedni od drugih da bi bile sto vece i skuplje i tako od nas napravise vecite, zato nasi zahtevi treba da idu da se takvi profesori oteraju sa fakulteta, pa nek ispituju sami sebe, od 100 polozi pet ljudi ispit. jel to normalno? inspekciju na fakultet, gde je usko grlo i produzetak roka naravno, hteli su da nas oteraju na privatne fakultete ali nisu uspeli, do pobede!
borac

#3050

2014-02-04 12:35

Kolege, nema svrhe padati u ocaj, to oni i hoce, treba da guramo samo dva zahteva, da nema ogranicenja roka, da profesore koji namerno ruse studente i kod kojih je prolaznost nikakva, posaljemo prosvetnu inspekciju, jel nece biti da su stari studenti glupi! a na bolonjí svako položi ko je redovan u skolici, to nije skolica ovo je fakultet, imam konkretne dokaze o mitu, trazenja para studentima, sredjivanja na veze, o svemu cu obavestiti nadlezne organe, dosta smo cutali, svi u borbu do pobede!