Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu


Gost

#3051

2014-02-04 12:42

Super ako imas dokaze, posto ih ja nemam, da imam nekakve dokaze verovatno da bih posetio advokata, prosvetnu inspekciju i tuzilastvo.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-04 12:59


predaja

#3053

2014-02-04 13:01

Osecam da su nam dani odbrojani, uzeli su nam mladost sad ce i zivote, uz ovakav pritisak jedva ucim, a bice i veci kad sto se priblizava taj septembar, hvala politicarima, profesorima tzv eliti, sto su mi unistili zivot, mucenjem na ispitima a sada ovim, imam dva ispita na Pravnom N.S, TRI GODINE IH POLAZEM! ZASTO?? posteno zivim, ucím dodjem mukom do kraja i oni me oteraju kao i ostale kolege, podrzavam kolegu borca i sve ostale naravno, ali ja vise nemam snage,ova agonija previse dugo traje!

Gost

#3054

2014-02-04 13:09

Nema predaje, takodje sam na studijama na Pravnom fakultetu u NS - u , znam kako je, dobro, meni je ostalo neznatno vise ispita do kraja, ali moramo uspeti !
optimista

#3055

2014-02-04 13:11

Kolega glavu gore, nemojte sebi unistavati zivot, to niko i nista nije vredan pa ni diploma, nadam se da profesori i politicari vide ovakve komentare, ne znam gde ce im dusa, procitajte komentar predaja i videte svoj rezulat, neka vam sluzi na cast, ucite kolege, produzice nam rok, do pobede, nem a nam druge.
tacno je

#3056

2014-02-04 13:18

Jasno je da se ovde sve vrti oko para i duple naplate, takodje je jasno da ono malo sto imamo je preporuka koja uzgred nije obavezujuca, tacno je da svako u obrazovnom sistemu po vertikali ima apsolutnu autonomiju i da radi sta i kako hoce, tacno je da se danas oglasio Senat filoloskog fakulteta u Bgd da kaze kako se ovde radi o urusavanju drzavnih fakulteta i kako su im smanjena sredstva i projekti, tacno je da smo u toku predizborne kampanje gde svako moze da obeca sta hoce, a da na kraju ne ispuni, tacno je da ne znamo ko ce i u kojoj srazmeri uci u skupstinu i ko ce nam biti resorni ministar, tacno je da vreme neumitno tece i da nam u ovom trenutku i nije saveznik, tacno je da je ministar sutra na B92 u 9:30 h i ako neko moze bilo bi lepo od autora peticije da kontaktira voditeljku da insistira na pitanju sta ce biti sa nama, jel svi znamo da oni na B92 ne prezaju da postave bilo kakvo pitanje.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-02-04 13:19


mi

#3058

2014-02-04 13:27

Vidim kolegin komentar za sutrasnju emisiju gde je gost ministar, da apeluju na b92 da postavi sledeca pitanja:odakle pravo da se starim studentima daje rok kad su ga upisali ga nisu imali, ne moze se u toku studiranja to menjati, koga stari studenti kostaju sem sebe i svoje kad nisu o trosku drzave?da li privatní fakulteti imaju toliki uticaj? kad ovakvom odlukom zele da nas tamo oteraju? ne trebau nama jos ispitnih rokova, vec ih imamo svaki mesec , ni dodatne aktivnosti jer neki rade!produzite

Gost

#3059

2014-02-04 13:30

A mogao bi ministar ako moze da pogleda ovu nasu peticiju, naravno ako mu je dostavljena ? ?

Gost

#3060 Re:

2014-02-04 13:32

#3046: neko iz mase -

Prijava ispita na mom fakultetu je 1500din....

uznemiren

#3061

2014-02-04 13:33

Dvostruki arsini za nas i bolonjce! sad pri upisu vi odredite rok studiranja pa ko prihvati njegova stvar, a ne starim studentima koji se pod tim uslovima nisu upisali, ta prica reforme obrazovanja, trazi EU, pa Hrvatska je u EU pa je produzila rok, daleko smo mi od EU bar jos deset god a mozda í nikad tako da nam ne prodajete te fore, nemate prava da nas drzite u neizvesnosti do septembra, menjajte momentalno svoju nebuloznu odluku i ne pravite se da ne znate za nas, za peticiju, ZA ODBOR!
borac

#3062

2014-02-04 13:36

Treba ga pitati kakve dodatne aktivnosti, rokovi? vecina nas radi pa kako da stigne na dodatne aktivnosti ili da damo otkaz pa nas vi izdravajte, rokove vec sad imamo svakih mesec dana, a knjizurine od hiljadu do tri, za takav ispit treba tri meseca ako je prof dobro raspolozen pa polozimo, ako nije onda jovo nanovo, 5000 i vise prate svaki vas korak, rec, ja ne bi bio spokojan da se tako ponasam! do pobede junaci!
junak

#3063

2014-02-04 13:43

Ne treba osudjivati komentar predaja, kad je to neko ko je klonuo duhom, ubili su ga psihicki, ne volim ni ja zalopojke, ali nekad treba razumeti tudju muku, znajte da niste sami svi smo mi uz vas, boricemo se do kraja, sada nema nazad, nasa advokatica je zena znaj, nas vodja, snaga, idol, nema depre samo pozitiva, uspecemo znam, zato do pobee!
realista

#3064

2014-02-04 13:53

Bolomjcima je mislim rok kad upisuju sedam god, oni sami prihvatili, a sad im stalno produzuju, a stari studenti upisali bež ogranicenja, a sada nam preko noci ogranicili bez imalo blama, alo ljudi! a kriterijum po bolonjí malo jaci, pa ní to im ne pomaze, ako ce da nam pomognu nek daju psihoanalizu prof kod kojih je nikakua prolaznost pa u Lazu na lecenje, nek dovedu normalne profesori, nema ogranicenja roka gospodo, tuzicemo drzavu pa kad bankrotirate, necete nas vise maltretirati, do pobede!
ogorceni

#3065

2014-02-04 14:04

Treba reci sutra minístru koji ocigledno zastupa intrese privatnih fakulteta, nada se da ce nas ovim oterati na iste, necete, uzinat i da nam ne produzite necemo na privatne, sta ce mi takva diploma? da mi se ljudi smeju, pitaju za kolíko sam je kupio, vas sin je od srednje skole u privatnoj, tako da ví to ne razumete, a i nije svima tata ministar pa da coluje koliko treba, vrednija je diploma neke drzavne srednje, nego privatnog kvazi faksa, za politicare je jedino potreban, nemaju osnovnu!

Gost

#3066 Re:

2014-02-04 14:11

#3063: junak -

junace, evo obrisala sam svoj post iako je moja poruka bila da se covek bori, da ne klone duhom, da zna da ima jos mnogo nas u jako teskoj situaciji..dakle i uteha i podrska.

svi smo psihicki ubijeni, samo mislim da ne treba bar ovde dodatno unositi nemir, nespokojstvo,nesigurnost i paniku..

pozdrav i svako dobro


Gost

#3067 Re: Re:

2014-02-04 14:18

junak

#3068

2014-02-04 14:23

Znam kolega, nema ljutnje naravno, ali me bas pogodila prica predaje, jer na svakom koraku vidim cemer i jad, sistem koji psihicki, materijalno unístava najslabije, usamljeni je jedan od zrtava, samo zbog toga sam ga i podrzao kao i sve ostale, ici cu glavom gde drugi ne smeju nogom, ova borba je stvar principa, trebamo da poguramo slabije kolege koji su izgubili snagu, volju, mozda im je lakse kad svoju muku sanama podele, sve najbolje, do pobede, produzetak rolka!
neko íz mase

#3069

2014-02-04 14:36

Meni se ucinilo da se predaja po svom komentaru oprasta od nas, od zivota, doveli su ga do ivice ambisa! mozda ovde jedino oseca zastitu i eto nesto da kaze, nisam ni ja za patetiku ali ovo je bas ozbilno, takav utisak sam stekao, ministar ce sutra da prica svoju pricu, bice neupucen, namazan je svim bojana, kad nam je ovo uradio kao mínistar, sto bi nam sad pomogao kao odlazeci i demantovao sam sebe? jedino kad i zvanícno ode, dodje novi, ce nas slucaj mozda biti resen, do pobede!
neko

#3070

2014-02-04 15:14

Ja ne bi preterano verovao politicarima,pa i iz odbora, vazi za sve njih nebitno iz koje su stranke, mi smo veliko biracko telo, pa nam se obecavaju kule i gradovi, posle izbora se necemo poznavati, nek me sami demantuju posle izbora, javno cu im se izvinuti, ali do tada... Ministar je covek koji se pravi naivan, uopste nije kompetentan, mozda je ok prof ali ministar svakako da nije, od njega bilo sta ocekivati sutra, je kao da baba postane devojka preko noci, zato knjigu u sake, do pobede!
tacno je

#3071

2014-02-04 15:16

Ja mislim da je veoma vazno da idemo u etar mi ovako izmedju sebe mozemo do sutra da razmenjujemo misljenja, al kad nesto gleda milioni ljudi veoma je bitno. Drugo Vi svi kazete ministar u ostavci, ok tacno je, al moze lako da bude i buduci i ja Vas pitam sta cemo onda? Ovaj nas slucaj moze relativno lako da resi ako se zauzme za nas samo jedan covek i mi svi znamo ko je to i kome se svi obracaju kad dogori. Ukoliko nas on odbije, a mozda se radi i o njemu kada gospodja Lidija govori o veoma vaznom sastanku koji je zatrazila i ceka odgovor, onda nam je jasno kakva nam je sudbina.
Keti

#3072 Re:

2014-02-04 15:27

 

Svaka cast,GOSPODJO LIDIJA!!! Slazem se za obracanje ombudsmanu da se pokrene postupak pred USTAVNIM SUDOM!!

neko

#3073

2014-02-04 15:37

Nadam se da sps vise nikada nece biti na vlasti, ceka god da su se dovatili su upropastili a sve su stranke za socijalnu pravdu, u ovoj zemlji je sve moguce, pa i da opet bude ministar, da je hteo, pomogao bi nam do sada, ne treba čekati pomoc tamo gde je necemo dobiti, Ustavní sud je jedino resenje, pa Strazbur, ucite, pravite se da se nista ne desava inace ste pukli psihicki, pa u septembru, sta bude, bice, to je sudbina, protiv nje se ne moze!

Gost

#3074

2014-02-04 15:45

On je rekao pogledajte izjavu koju je u startu dao za Blic rekao je cak i ako bude produzenja roka nece ga dobiti odmah!!! Ko sto je i na sastanku rekao da je ovako bolje pedagoski da se ne da odmah produzenje. Pa najlakse ce reci ko polozi taj ce da zvrsi za ovu misao vas treba kandidovati za Nobela!!!! Sustina je da u relativno kratkom roku saznamo na cemu smo i ako mozemo da se izborimo za produzetak da se kaze, a takodje se slazem za Sasu Jankovica, al nase pravosudje je tek posebna prica, ako ne uspemo sad dok su izbori da se izborimo za paznju i da nase pitanje istaknemo verujte posle 16-og necemo nikome biti bitni!!!

Gost

#3075 postavite pitanje u emisiji kaziprst!

2014-02-04 15:51

Kolege, na sajtu B 92, pa rubrika info, skroz pri dnu strane ima naslov tv/radio emisija kaziprst .Odmah pored mogu da se postavljaju pitanja koja ce biti u emisiji!!!
Neka svako od nas posalje po  jedno pitanje, pa sigurno ce neko nase pitanje  procitati :)