Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu


Gost

#3076 Re: postavite pitanje u emisiji kaziprst!

2014-02-04 15:57

#3075: - postavite pitanje u emisiji kaziprst! 

 Nek autori posalju peticiju i nek ukratko upoznaju autorku emisije sa do sada ucinjenim i nek je zamole da insistira na odgovoru!! Nas zahtev je na odboru podrzala i ova prof. iz senata bgd univerziteta. Molim nek proslede!!! A mi mozemo da srocimo pitanja pa ce valjda neko i procitati, ali mislim da je ovako mnogo ozbiljnije.


Gost

#3077 Autori pomozite :)

2014-02-04 16:01

#3076: - Re: postavite pitanje u emisiji kaziprst!

Vredi pokusati sto da ne? :), mnogi ce i u ovoj emisiji cuti za peticiju, pa nam i to moze pomoci u potpisima ,vredi pokusati na svim frontovima!

Izaberite nadimak

#3078 pravnik ns

2014-02-04 16:01

Bez obzira na to sta ce se desiti 30.09. svi fakulteti u srbiji bi u svakom slucaju trebali hitno da reauguju vec ovih dana uvodjenjem nekih medju rokova za polaganje ispita i olaksaju nam par narednih meseci jer svaki dan a ne mesec nam je bitan.Mislim da se nijedan fakultet po tom pitanju jos nije oglasio a vreme neumitno tece
Mladen Mitrović

#3079 Kaziprst b92, sreda 05.02.2014. u 9:30

2014-02-04 16:20

Molim vas, posaljite mi link na kome mogu postaviti pitanje ministru. Ne snalazim se bas najbolje na sajtu b92, ne znam gde treba da postavim pitanje.
Ime

#3080 B92 KAZIPRST link za postavljanje pitanja

2014-02-04 16:38


Gost

#3082

2014-02-04 17:12

Mislim da bi autori to najbolje uradili-sročili pitanje,a ne da pojedinačno svako to radi-pošalje!

Gost

#3083 Re:

2014-02-04 17:14

#3082: -

Slazem se!!!


Gost

#3084

2014-02-04 17:15

Da, tako je najbolje, da oni to urade ako moze u dogovoru sa nasim advokatom !
jako zabrinuta

#3085 Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

2014-02-04 17:23

#2996: Majka TEREZA - Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

Postovana Lidija,

hvala najlepse na iscrpnom komentaru, ujedno se izvinjavam sto nisam bila u prilici ranije da odgovorim. Apsolutno sam saglasna sa predlogom da se obratimo Zastitniku građana, sa molbom da ipak, kada vama odgovara, pođete sa nama. Procitala sam danasnje komentare i verujem da cemo borbom na dva paralelna fronta izvesno doci do cilja i izvrsiti dodatni pritisak na javno mnjenje. Jos jednom, hvala na podrsci, razumevanju i  nadasve inspiraciji da istrajemo u borbi za nasa prava.

Srbijo, uskoro gud baj, ako ne pocnes da resavas osnovna pitanja

#3086 Pitanja za ministra

2014-02-04 17:45

Smatram da sto vise nas treba da posalje pitanje ministru jovanovicu (malim slovima):
1) zasto nije stao u odbranu "starih studenata"
2) zasto nije pokrenuo pitanje ustavnosti odredbe zakona o visokom obrazovanju u vezi sa rokom studiranja
3) zasto daje zbunjujuce izjave
4) da li je svestan da je izazvao gnev studenata
5) da li je svestan da je licno odgovoran za ovakvo stanje medju "starim studentima"
i jos mnogo drugih pitanja.

Ozbiljno razmisljam da odem iz srbije. Radicu u Svajcarskoj, Norveskoj i drugim normalnim zemljama, cisticu kanalizacije, i zaradjivacu novac makar na takav nacin, ali necu da ostanem ovde gde niko ne misli na mlade ljude, na studente koji sigurno imaju jake razloge za odugovlacenje studija.

Trazicu azil zbog diskriminacije. Drzava mi ne dozvoljava da zavrsim fakultet. Upisao sam ga bez ikakvih rokova, zelim tako i da ga zavrsim, ako mi se studira studiracu 100 godina, to niko ne moze da mi uskrati.
Necu vise da se megatrend kadrovi zaposljavaju. Necu da budem gradjanin drugog reda u rodjenoj zemlji!


Gost

#3087 Re:

2014-02-04 18:03

#3082: -

super bi bilo da se autori jave, ali super je i da ih bombardujemo pitanjima da vide da nas ima mnogo i da ne odustajemooooooo


Gost

#3088 Re: Pitanja za ministra

2014-02-04 18:10


Gost

#3089 Re: Pravni fakultet u Nisu

2014-02-04 18:47

#2985: prafakni - Pravni fakultet u Nisu

Pricajte!Ovo je pocetak!Ne mora puno ime i prezime,ali dajte navodite ko ima razlicite kriterijume,na kom fakultetu,koja katedra.Ma mora se vise tome stati na put.Peticija je sjajan nacin da se i tome "progovori".Dosta je bilo diskriminacije!


Gost

#3090

2014-02-04 19:04

Placanje i to skupo skolarine, prijave ispita, polaganje vise od tri puta, pri tome ne pred komisijom, produzetak apsolventskog staza. Pri tome mi se vise puta desilo da kada mi je trebala nekakva informacija setali su me od sluzbe za nastavu do sefa te sluzbe, on me posalje kod sekretara kod katedre, on me pita zasto sam dolazio kod njega posalje me kod prodekana. Da ne pricam da se desi da cekam ispred kabineta posto neko od njih nije tu i ne zna se kada ce doci, pa to potraje i po vise dana. Ovo je sve Pravni fakultet. Posle svega sada ovo, napred samo, nestajemo !

Gost

#3091 Re: Odgovor "Gradjevincu" od adv.Lidije

2014-02-04 19:05

#3011: Majka TEREZA - Odgovor "Gradjevincu" od adv.Lidije

Potpuno ste u pravu:koristio je(s`punim pravom)izraz mafija ali cini se kao da je i gore od toga.A ministar je delovao cak nezainteresovano,bar je mogao da procita peticiju koju ste sa velikim trudom i predanoscu pisali;to cak moze biti i uvredljivo kako peticiju nije ni dobio?!On je kao upoznat sa svim problemima i sve je poput javne tajne ali on eto jadan ne moze nista vezane mu ruke!

Divim se Vasoj posvecenosti nasem cilju ali moram priznati i energiji,temperamentu:)

Ako se mora i do Strazbura!

Hvala Vam na svakoj vrsti podrske!


Gost

#3092 Re: Pitanja za ministra

2014-02-04 19:08

Pravni Nis

#3093 Pravni Nis

2014-02-04 19:09

Ima li nas sa pravnog u nisu? Ajmo ljudi, iskustva, kriterijumi, zasto se kod nas posebno dugo studira. Idemo.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-04 19:25


Nis

#3095 odg #3093

2014-02-04 19:49

U Nisu je posebno tesko i dugo se studira po mojoj proceni zbog nekoliko drustveno-ekonomskih i politickih faktora.Profesori su jako iskompleksirani i na studentima ispoljavaju svoje frustracije jer vlada provincijska atmosfera (pored korumpiranosti) u akademskoj eliti u Nisu.Profesori mahom nisu afirmisani i to je mozda glavna boljka, iako je po meni mnogo niskih profesora medju najvecim strucnjacima u zemlji. Postoji i snazna teznja da Nis bude najjaci Univerzitetski grad u Srbiji i da se parira Beogradu i njegovom centralizmu. Iz tog razloga se od Niskih studenata uvek trazi vise i teze je zavrsiti nego u Beogradu. Ovo pricam uopste i generalizujem problem ali tu je sustina.
Takodje moj je utisak da je organizacija na niskim fakultetima dosta losija nego na pr. u Beogradu i NS ali sve to vodi ka sirem problemu loseg stanja i statusa grada Nisa u drzavi Srbiji i u odnosu pre svega na Beograd.
Ima jos nekih faktora naravno moglo bi se dosta pisati ali problem je sire prirode(politicke) i jasno se preslikava na studente,obrazovanje i druge segmente zivota u Nisu.
Ovo je moj utisak mozda nisam sasvim u pravu...
M&M

#3096 Re: odg #3093

2014-02-04 19:56

#3095: Nis - odg #3093

Mogu samo da potvrdim i da kazem da ima tu jos nekoliko razloga a to je pre svega nedostatak privrede i finansija i pracenja novih tokova i teskog menjanja svega, pocev od dekana, pa preko profesora itd. Pa su se pojedini toliko osilili da misle da su Bogom dani. Ali i nad popom ima pop, tako da polako ce to morati da se menja jer ce ih konkurencija pojesti. Ili ce oni pojesti sami sebe. Ima i politickih faktora i previse ali necemo sad otome. U svakom slucaju situacija u Nisu je vrlo losa.


Gost

#3097

2014-02-04 20:10

Ja ne znam gde zavrsava onoliki novac od ispita (1000 dinara prosek), uplata skolarina, i raznih dazbina (seminarski 700 dinara!!!) na pravnom fakultetu u nisu?

Gost

#3098 Re: odg #3093

2014-02-04 20:19

#3095: Nis - odg #3093

Jos kako ste u pravu, kolega!!!


Gost

#3099

2014-02-04 20:57

Mislim da ne bismo trebali da pristajemo da se ova nasa peticija oduzi vremenski, da npr cekamo negde do leta, pa da nam oni kao velikodusno produze rok za jednu godinu, a mi medju sobom da komentarisemo " pa dobro smo i prosli kako je moglo da bude " , za veoma kratko vreme smo sakupili sasvim solidan broj potpisa imajmo to na umu, veliki pozdrav.

Gost

#3100 Re: Pitanja za ministra

2014-02-04 21:43

#3086: Srbijo, uskoro gud baj, ako ne pocnes da resavas osnovna pitanja - Pitanja za ministra

Dobra je ideja da SVI MI POSTAVIMO PITANJA za emisiju Kažiprst!

Tako ćemo, preko mnoštva, sigurno isplivati iznad ostalih pitanja i autori/urednici će obratiti pažnju na naša pitanja!

Kako to da ministar nije dobio peticiju, kad su je pokretači predali u pisarnici i DOBILI prijemni PEČAT? Kako dolazi na sastanak odbora NEPRIPREMLJEN, bez peticije, zašto je nije potražio da se samoinicijativno pripremi, kad je znao koja je prva tačka dnevnog reda? Kakve su ono nebuloze o bodovima i ''starim'' studentima i upisivanju u Nišu sa 48 bodova? Kakvo je ono proizvoljno ''puta 10'' zaključivanje o broju tih studenata širom Srbije, a onda prorektorka kaže da samo u Beogradu na 25 fakulteta ima bar 15000 studenata?!

Koga on laže?!