Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

M

#2951 Re: Re: Re: izbrisani potpisi

2014-02-02 19:15

#2950: Tamika - Re: Re: izbrisani potpisi

Ipak ću Vas malo razočarati - nisam mislio (''dobra je ideja pozabaviti se ovim'') na isto što i Vi, već na to da treba razvrstati validne potpise i one koji to nisu i osigurati se da se ljudi čiji potpis nije uvažen ponovo potpišu.  :)

Vama svaka čast što ste izdvojili bitnije stranice i hvala Vam za to! Nadam se da će ljudi obratiti pažnju na taj Vaš komentar, skakako može biti od pomoći.

Tamika

#2952 Re: Re: Re: Re: izbrisani potpisi

2014-02-02 19:28

#2951: M - Re: Re: Re: izbrisani potpisi

Heheheh,nisam razaočarana,mali nesporazum,ništa strašno :)

Slažem se sa Vama za razvrstavanje potpisa. Hvala,nema na čemu i ja se nadam :)


Gost

#2953

2014-02-02 21:41

Nadam se da ce se rok za nas stare studente produziti,puno je objektivnih razloga za to.Hvala unapred..

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-02 22:25



Gost

#2955 ekvivalencija ispita jednako jos jedna godina za nove ispite!

2014-02-03 08:14

na Hemijskom fakultetu je uradjena ekvivlencija ispita. Naime, Bolonjci nemaju engleski 2, vec samo engleski 1 , tako da se taj ispit po starom ne priznaje jer ga nema po novom, pa je ponisten!!, takodje, svako ko predje posle 30.septmebra morace da pored zaostalih ispita polaze jos 3, 4 iili 5 njihovih ispita u zavisnosti od smera, a to podrazumeva odlazak na predavanja, odradjivanje laboratorijskih vezbi (iz novih ispita, ali i iz starih ne polozenih do tada- PONOVO) ,odbrana vezbi, pisanje seminarskih, polaganje pismenog i usmenog dela ispita...plus sto mora da se plati obnova ( jer prelazimo na samofinansirajuce) u iznosu od 78.000 plus svaki ispit se ponovo napljacuje...poenta je da pored ispita sto su zaostali ,student mora da izgubi jos jednu godinu na odlazak na predavanja, placanja smestaja i ispitnih obaveza, a bez svega toga (tj sa produzenjem roka za studente po starom) njemu bi ostali samo zaostali ispiti koje bi mozda i ranije uspeo da zavrsi od predvidjenog po bolonji...

Gost

#2956 Re: ekvivalencija ispita jednako jos jedna godina za nove ispite!

2014-02-03 08:18

#2955: - ekvivalencija ispita jednako jos jedna godina za nove ispite!

Mislim da je to najveci problem kod prelaska na bolonju-dodavanje novih ispita, produzavanje studiranja zbog novih ispita,odradjivanje starih ponovo i finansijska inekcija !...zato ne smemo da dozvolimo da nam to urade, nego  moramo dalje da sirimo peticiju  :) :)

Ime

#2957 Re: ekvivalencija ispita jednako jos jedna godina za nove ispite!

2014-02-03 08:20

#2955: - ekvivalencija ispita jednako jos jedna godina za nove ispite!

Kod mene na faksu ti dodatni ispiti i nisu toliki problem pogotovo sto nisam u stalnom radnom odnosu pa bih mogao da idem na predavanja i vezbe a koliko vidim sami predmeti nisu teski i svi stari ispiti se priznaju, problem je ta dodatna godina, problem su finasije i problem je diploma koju bih dobio a to je bachelor.

Pa bi master mi oduzeo jos godinu dana i naravno jos para. A sve vise srecem slucajeve da poslodavac trazi mastera.

Kiko

#2958 Re: ekvivalencija ispita jednako jos jedna godina za nove ispite!

2014-02-03 08:21

#2955: - ekvivalencija ispita jednako jos jedna godina za nove ispite! student mora da izgubi jos jednu godinu na odlazak na predavanja

A da ne spominjemo da je velikom broju ljudi koji je zaposlen i/ili ima porodice praktično NEMOGUĆE da ispuni ovaj uslov.


Gost

#2959

2014-02-03 08:30

Pa naravno, zato se uostalom i trudimo oko sirenja vesti o ovoj peticiji da do toga ni ne dodje.

Gost

#2960 Re:

2014-02-03 08:34

#2959: -

Naravno, samo mislim da treba spomenuti i ovakve stvari , jer oni koji odlucuju o produzenju  kao da nisu upuceni da nas i ovo ceka, a ne samo po njima prelazak na bolonju da bi NAMA OLAKSALI ?!

veciti optimista

#2961

2014-02-03 10:09

Mi smo na konju kolege, zahvaljujuci nasim spasiocima, autorima peticije i advokatice, nas predlog je JEDNOGLASNO USVOJEN NA ODBORU, zahvaljujuci njihovom najiskrenijem zalaganju tako da nova skuprstina to sígurno usvaja a sto fakulteti jos koriste trenutnu situaciju da kao nisu obavesteni, njihov problem, nemojte se na to obazirati, april, maj, pó meni je rok kad nam i formalno produzavaju rok kad izglasa skupstina, zato opusteno, samo ucite, zaljubljujte se, sve najbolje kolege drage..

Gost

#2962

2014-02-03 10:20

U pravu je veciti optimista ! !
veciti optimista

#2963

2014-02-03 10:21

I jos ovo, ko se nije potpisao za peticiju neka to sto pre ucini, od viska glava ne boli, tako da cemo posle formalne odluke o usvajanju naseg zahteva, proslaviti sa nasim andjelima, koji nam vracaju nadu da postojimo i da nas nisu svi zaboravili, zato HVALA DO NEBA AUTORIMA I ADVOKATICÍ, vasi smo dozivotni duznici, zato kolege, ucite bez pritiska da osvetlima njima i sebi obraz, da njihov trud nije bilo uzalud, ucite, dajte sve od sebe, da ostvarite sto bolji rezultat, nema razloga za brigu

Gost

#2964

2014-02-03 10:49

4700 potpisa za ovu peticiju, pa i nije malo zar ne, u tome je izmedju ostalog nasa snaga, odnosno argumentacija. Sirimo i dalje vesti o ovome medju nasim koleginicama i kolegama !

Gost

#2965

2014-02-03 11:03

Sonja
Ja sam apsolvirala, pocela da radim, a posle nisam bila u mogucnosti da zavrsim fakultet iz vise razloga. U svakom slucaju sada to pokusavam da uradim i ne znam da li cu sve stici ako se rok ne produzi. A ne bih volela da mi sve propadne i da sav trud koji sam ulozila, a koji je veliki, propadne sada kada sam blizu kraja i ponovo u mogucnosti da diplomiram.
Ime

#2966 Re:

2014-02-03 11:29

#2961: veciti optimista -

Ne treba da razmisljamo ko da smo na konju vec treba da nam ovo bude dodatna motivacija i da gledamo da polozimo sto vise. Itekako je bitno da nas bude sto vise sa sto manje ispita to ce biti dodatni argument skupstini da trebaju da produze rok.

 

 

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-03 12:03


neko iz mase

#2969

2014-02-03 12:25

Od ovih vecito zabrinutih, paranoicnih nevernih toma mi je muka!! lepo optimista kaze, podrzavam ga u potpuností da je ostalo samo formalno usvajanje, ako je vama lakse da sami sebe bacate, drzite u neizvesnosti, pod pritiskom bez razloga, ok, ali nemate pravo da isto radite ostalim kolegama, cekajte u nestrljenju odluku skupstine, budite pesimistí, vase pravo, a nas koji smo samo realni pustíte da ucimo i budemo pozitivno raspolozeni! do pobede!
Srdjan

#2970

2014-02-03 12:32

kolege, izvinite sto sam verovatno dosadan, da li to znaci da ce nam najverovatnije produziti do 2016?

Gost

#2971 Re:

2014-02-03 12:37

mira

#2972

2014-02-03 13:19

Em sam u smor vezi, em me ovde proganjaju smaraci sa nebuloznim pitanjima, deprom, a ovaj kao Srdjan sto pita za 2016 je najaci do sad! il se pravi ili je stvarno neupucen, u oba slucaja mu nema pomoci, ako ga zanima a kao ne zna nek procita dosadasnje komentare pa ce valjda naci odgovor, ovo je peticija za iskrene borce, pozitivce koji zele da zavrse, a smaraci, provokatori, koji unose nervozu STOP! Nadjite drugu zanimaciju, nego da maltretirate ovde ljude, igrajte se u pesku!

Gost

#2973

2014-02-03 13:30

Hajde samo bez unosenja nepotrebne tenzije, ima nas raznih, samo malo opustenije.

Gost

#2974

2014-02-03 14:09

Fakultet sam upisala 1987.god.Do 1991/92 godine upisala sam 4.godinu istorije umetnosti na Filozofskom fakultetu u Beogradu.Tada su poceli ratovi ,protesti,sankcije. Deset godina nisam studirala(mada sam uplacivala svake godine skolarinu).Apsolvirala sam 1999/00 godine,a prebacena sam na novi statut 2002.god,od kada sam postapsolvent.Prosek ocena mi je 9.Ispiti su obimni,sa dosta literature,neke ispite sam spremala po godinu dana(pojedinacno).Bilo je tu svega,moje zdravstveno stanje,smrt u porodici,materjalni problemi,gubitakkontakata na fakultetu,polaganje novih-dodatih ispita. Ostalo mi je jos 3 ispita i diplomski koje sigurno ne mogu da polozim do kraja septembra 2014.god. Mogu poloziti 1 ili 2 ispita ali ne sve.Mnogo truda sam ulozila,poslednji ispiti su mi sa najvisim ocenama(kao i prvi ispiti uostalom).Volela bih da zavrsim po programu iz 2002.godine, to nije po bolonjskom programu,ali su to obimni ispiti koji se polazu usmeno i u celini,sa obaveznom literaturom koja je i po starom i po novom programu,na stranom jeziku.Cesto nam (onima koji su postapsolventi)kazu da je nama teze nego studentima koji su na bolonji.
Kolega sa Kosova ( Srbija )

#2975

2014-02-03 14:45

Kolege korak, po korak i idemo ka cilju, ja se iskreno nadam da cemo ostvariti svoje ciljeve. Velika zahvalnost pokretacima peticije i svima koje rade u nasu korist. Poz sa Kosova ( Sbija )