Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Quoted post

Konfuzna

#3000 Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

2014-02-03 22:40

#2996: Majka TEREZA - Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije 

 Gospodjo Lidija jako cenim sto ste do sad uradili za nas! Al meni sad ovo nije jasno Vi predlazete da idemo i kod Sase Jankovica mislim na studente osnovnih studija jer ne znamo ko ce biti u novom sazivu skupstine i kad ce se formirarti niti ko ce biti ministar. Ja sam iskreno potezala pitanje izbora na ovom forumu mnogo pre nego sto su isti bili raspisani  i bilo je odgovora od autora prestani da mracis i tako to... a iskreno svi smo mi znali sta raspisivanje izbora sa sobom nosi u nasem slucaju, gubljenje mininum do 2 meseca vremena koje i ovako curi kao pescani sat. Ja Vas najiskrenije pitam da li postoje naznake i signali koje ste mozda dobili u poslednjih nekoliko dana da postoji velika sansa da nas zahtev ne prodje na vladi, ili slicno, jer ste u obracanju pre ovog napisali da bi izmena i dopuna zakona trebala da se nadje na skupstini najverovatnije u aprilu. Pa meni vise stvarno nista nije jasno, ako mozete da mi pojasnite?!

Odgovori


Gost

#3002 Re: Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

2014-02-03 22:50:02

#3000: Konfuzna - Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije 

 

Bilo je vec hiljadu puta price oko svega ovoga.Ljudi,procitajte sve postove,da se ne matretiramo,i ponavljamo vise.Znace se u aprilu,maju vise oko svega ovoga.Kako mislite sada da vam se kaze?Galsace se kad se bude glasalo.Gospodja Lidija ce siguran sam sve uciniti.Zato prestanite vise daviti.
Majka TEREZA

#3005 Re: Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

2014-02-03 23:08:55

#3000: Konfuzna - Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

Kod vas, od ranije, se ništa ne menja i sve je isto, tako da ne može biti nikakve konfuzije. To što sam napisala do sada, to je to i nema se šta ni oduzeti ni dodati.

Pojavio se je problem sa postdiplomcima od pre sat vremena i ja sam njima ponudila pomoć i dala savet kako mogu da pokušaju da ga reše, a da kroz rešavanje njihovog problema, ukoliko su zainteresovani, možete i vi da se "ubacite" i krene se sa dobijanjem još jedne bitke sa istim ciljem, ali mnogo većim efektom. Naime, gde sam ja u poslednjem komentaru napisala da se sve ono što je vezano za naš dosadašnji rad i uspeh dovodi u pitanje? Mi smo stigli do izrade predloga zakona i dostavljanja istog novoizabranoj skupštini. No, ukazuje se nova prilika, da pored postdiplomaca, svi zajedno, iniciramo postupak pred Ustvanim sudom (pročitajte pažljivo peticiju i obrazloženje iste) preko Zaštitnika gradjana, gde se ne zna ishod pred Ustavnim sudom, ali ako je student Marko Duilo iz Zagreba mogao zbog iste stvari da uspe u Hrvatskoj, zašto ne bismo i mi verovali da možemo da uspemo, na koji način možete imati dvostruku korist ili mnogo veću korist od odluke Ustavnog suda nego od onoga što je trenutno uradjeno i što nam je obećano. Kako ne možete shvatiti jedan vrlo razuman predlog i savet, a to je figurativno, držati vrapca u ruci i pokušati goluba uhvatiti? Da li će za sve vas biti bolje da studirate bez oročavanja (ukoliko Ustavni sud to odluči) ili sa produžetkom za 2 godine (što ste sada dobili, još da se dovrši formalno)? Zaista ponekad ne mogu da razumem kako i zašto od svega dobrog okrenete stvar naglavačke i unosite nemir i sebi i drugima?


Gost

#3014 Re: Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

2014-02-03 23:46:52

#3000: Konfuzna - Re: Odgovor postdiplomcima od adv.Lidije

Koliko sam ja shvatila advokatica Lidija uopste nema nikakvih naznaka da predlog nece proci, vec samo govori o jos jednoj opciji za razmisljanje, a to je da idemo preko Ustavnog suda, tj prvo zastitinika prava gradjana Sase Jankovic, odnosno, kao sto je i objasnila, dva koloseka, istovremeno.

Sto se mene licno tice ja sam za. Ne bih zelela ni da pomislim da skupstina odluci nesto sto nije u nasu korist, jer ja iskreno ni produzetak od dve godine ne smatram kao fer, jer mislim da je jedino fer nas primaran zahtev koji kaze DA IMAMO PRAVO DA ZAVRSIMO STUDIJE ISKLJUCIVO PREMA STATUTU PO KOJEM SMO I UPISALI STUDIJE. Ne bih zelela ni da pomisljam na Bolonju, ni sad, ni za dve godine.

Naime, ja studiram na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Upisala sam studije prema jednom statutu  i desilo mi se da sam zbog toga sto sam dva puta obnovila trecu godinu presla na jedan drugi statut koji, naravno, uopste nije isti kao i ovaj  po kojem sam upisala.  Jos uvek nisam zavrsila studije  upravo zbog toga i svim mojim kolegama koji su  bili u istoj poziciji kao i ja minimum je trebalo dve godine tapkanja u mestu da bi shvatili sta se od njih ocekuje na tom statutu ( novi ispiti, drugaciji nacin ispitivanja, drugi profesori..). Ukratko, znam sta znaci prelazak na drugi statut i koliko je to bio sok za sve nas. Zato ne bi zelela da mi se to ikad ponovi. Ponavljam, to je znatno svima nama usporilo studije, i zato mnogi jos uvek sa tim imaju problem. Naravno podrazumeva se uz sve ostale zivotne probleme, posao, egzistencija...

Tek sada, kada je pokrenuta ova peticija ja sam shvatila da je i tadasnja odluka Filozofskog fakulteta (tadasnjeg dekanata) bila neustavna, da sam to tada znala sigurno je da to nikada ne bih dozvolila i da bih se bunila, ali sta je bilo tada bilo je i sada ja tu odluku ne mogu da promenim.

Zato sam ja "za" ovaj predlog.