Smrtna kazna za Tijaninog ubicu !

anarhija

/ #67

2014-08-07 11:08

Дана 08.11.2012.г. МУП Р.СРБИЈЕ ме је у предмету бр.0302-1-050-2708/2012 обавестило „ ДА ПОЛИЦИЈСКИ СЛУЖБЕНИЦИ МУП Р.СРБИЈЕ СВАКОДНЕВНО И КОНТИНУИРАНО ОБАВЉАЈУ СЛУЖБЕНЕ ЗАДАТКЕ ИЗ ДЕЛОКРУГА НАДЛЕЖНОСТИ МИНИСТАРСТВА, СХОДНО СВИМ ПОТВРЂЕНИМ СТАНДАРДИМА, КОДЕКСИМА И НАЧЕЛИМА РАДА, МЕЂУ КОЈИМА СВАКАКО ЗНАЧАЈНО МЕСТО ЗАУЗИМА И ЗАШТИТА ЉУДСКИХ И МЊИНСКИХ ПРАВА ГРАЂАНА ЧИЈИ ЈЕ БИТАН СЕГМЕНТ И ЗАШТИТА ЛИЧНЕ И ИМОВИНСКЕ СИГУРНОСТИ ГРАЂАНА. ОВАКВО ПОСТУПАЊЕ ЈЕСТЕ ПОДРШКА ВЛАДАВИНИ ПРАВА, КОЈУ ПОМИЊЕТЕ У ВАШЕМ ПОДНЕСКУ.“ Фактичко стање: 1. У периоду од 2009.г. -2012.г. у мојој згради и улици у Н.Саду у којој живим десило се девет кривичних дела крађе и тешке крађе. Закључно са данашњим даном ни од МУП-а Р.Србије ни од ОЈТ у Н.Саду нисам обавештена о исходу и предузетим мерама у вези ових кривичних дела. 2. У истом периоду, на истој локацији нађено је једно мртво тело у стану у мојој згради, а у улици је једна особа убијена. Ради се о младим људима. 3. 2012.г. , усред бела дана, у улици пуној пролазника, са леђа сам нападнута и опљачкана . Нико од присутних пролазника није реаговао. Полиција је изашла на лице места после 30-так минута, лепо су ме подучили да се други пут не отимам јер би могла добити нож у леђа, те да будем сретна што сам остала само без месечне плате и по мало уплашена. Никада нисам добила апсолутно никакву повратну информацију из МУП-а или из ОЈТ. 4. У мојој згради живе људи о којима немамо апсолутно никакве податке. Одговарајући на мој захтев да се уради идентификација лица која живе у згради ( а што налаже и Закон о становању ) МУП Р.Србије се огласио ненадлежним. Овај списак би могла да завршим са редним бројем 20, али ко би од тога имао користи!? Одавно се зна да су деца и омладина , а сада и стари, најугроженија категорија у Србији, да је људски живот најнечуванија и најневажнија ствар на свету !! Стога сам згађена ретроактивном бригом и изразима сућути како од стране надлежних институција ове државе које полицијске патроле изводе на улицу само у сврху сопствене промоције и у сфери сопствених интереса, тако и од стране грађана који својим ћутањем и нелојалношћу доприносе овом свеопштем стању хаоса и насиља .