NE SMANJUJTE NASE PENZIJE


Gost

/ #136

2014-10-25 07:32

Cenjeni moji sapatnici ,ja nisam penzioner.Suprug i ja radimo i skolujemo dvoje dece.Po novom zakonu o radu penziju nećemo ni dočekati jer ćemo morati da radimo dok smo živi jureći njihove uslove.Potpisaću vašu peticiju mada posle jučerašnjeg citiranja evropskog pravilnika (ili čegagod nisam čula početak)na engleskom jeziku a bez prevoda našeg cenjenog premijera shvatila sam da oni mogu sve.Uzgred engleski jezik mi je profesija pa sam ponesto i razumela.

Niko ne pominje gašenje stotina Agencija, Kancelarija i kojekakvih sličnih gluposti gde su plate veće i od premijerove ( uzgred zna li neko kolika je njegova plata?)

A šta ćemo sa Restitucijom za koju su pare odvojene pa potrošene ko zna na šta a to je jedan od uslova za ulazak u EU?

A šta sa zakonom ( koji je kaže premijer doneo DS ali je izgubio na izborima) po kome silni novci idu za finansiranje stranaka a juče ih na sednici vlade ne pomenu ni vlast ni opozicija?Da li će i to da se utopi u parlamentarnim aplauzima?

Ništa to ne vredi...samo sledeći put kada budete išli na glasanje pamet u glavu čije ćete ime zaokružiiti i kada se bude januara ili februara 2015 pravio novi kolektivni ugovor ( bar u prosveti)poslati mudre i pripremljene i LUKAVE pregovarače koji će doooobro priklještiti vlast ko god da je u njoj -da se ovakve budalaštine nikada više ne ponove.