NE SMANJUJTE NASE PENZIJE

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji NE SMANJUJTE NASE PENZIJE


Gost

#126

2014-10-24 06:32

Ko krade od svojih zasluzuje osudu i od tudjih.

Gost

#127

2014-10-24 07:16

Sve firme, a naročito od 1978 do 1995 kada su te sume bile sasvim solidne, su moj deo za penzioni fond redovno uplaćivale državi. Ja sam sav svoj radni vek proveo u izgradnji uglavnom objekata od opšteg značaja tj. za državu. Sada su oni vlasništvo države ili su privatizovani.Neka mi država obračuna koliko je to para koje sam ja izdvajao pa neka mi rasporedi za moju penziju. Ja sam te pare mogao da ostavljam za stare dane. Država meni duguje moju "ušteđevinu".


Gost

#128

2014-10-24 09:14

Ovo treba obavezno podržati

Gost

#129

2014-10-24 09:36

Ako postoji rupa u budžetu onda je moraju popuniti oni koji ne plaćaju porez i svi građani Srbije. Postoje oni koji imaju niža primanja od socijalnog dna, njima će država dati poseban dodatak do tih 25000 dinara iz budžeta na teret shih građana onako kako to radi evropski svet.

Gost

#130

2014-10-24 11:08


Dobar dan, svim korisnicima penzionog fonda Srbija.
Vaš iskorak ka očuvanja stečenog prava kroz peticiju, neće doneti nikavog očekivanog rezultata. samo će otupiti oštirnu i njihovu energiju za očuvanja stečenog prava.
Izlaz postoji.
Izlaz uvek posztoji.
Samo, Vi ga ne sagledavate i kroz lično lutanje ne iznalazite stvarne organizacione akcije svih korisnika pio fonda Srbije.
Ako ste već neka manje organizovana grupa korisnika, i ako ste u Beogradu, i ako nije neumesno sa moje strane da Vam predložim da me pozovete na jedan od Vaših zajedničkih zbora u traženju akcija koje donose očekivana i zagovorene ciljeve.
Pozdrav iz Sunčanog Beograda, DRAGANešković


Gost

#131 Re:

2014-10-24 12:40

#130: -  

Ne postoji nikakva organizovana grupa korisnika, u tome i jeste problem i tu cinjenicu vlast i zloupotrebljava pa je vece smanjenje plata penzionerima nego zaposlenima. Ja bih (kao i vecina potpisnika ove peticije) rado podrzala svaki aktivniji nacin borbe za svoje stecene penzije. 


Gost

#132

2014-10-24 12:48

Mislim da je potpuno ispravna i zaista mi se smuci kad cujem da 60% penzionera nisu njome obuhvaceni, sto znaci da su nam penzije besmisleno male i neadekvatne za ulozeni rad.

Gost

#133

2014-10-24 14:35

Peticija i njen sadrzaj je prikladan i ispravan nacin da se u Srbiji konacno uspostavi pravana sigurnost svih gradjana primeren za danasnje civilizcijske standarde najrazvijenijih demokratskih evropskih  zemalja cemu svi tezimo u poslednjih 200 godina! Milan Raonic

Lana

#134

2014-10-24 22:43

Granica se mora pomeriti iznad 35 000 din . jer je mukotrpno ziveti sa sumom koja preostaje …. Tekst peticije je ispravan i korektan !

Lana

#135

2014-10-24 22:44

Saglasna  sam  sa  tekstom   peticije  !


Gost

#136

2014-10-25 07:32

Cenjeni moji sapatnici ,ja nisam penzioner.Suprug i ja radimo i skolujemo dvoje dece.Po novom zakonu o radu penziju nećemo ni dočekati jer ćemo morati da radimo dok smo živi jureći njihove uslove.Potpisaću vašu peticiju mada posle jučerašnjeg citiranja evropskog pravilnika (ili čegagod nisam čula početak)na engleskom jeziku a bez prevoda našeg cenjenog premijera shvatila sam da oni mogu sve.Uzgred engleski jezik mi je profesija pa sam ponesto i razumela.

Niko ne pominje gašenje stotina Agencija, Kancelarija i kojekakvih sličnih gluposti gde su plate veće i od premijerove ( uzgred zna li neko kolika je njegova plata?)

A šta ćemo sa Restitucijom za koju su pare odvojene pa potrošene ko zna na šta a to je jedan od uslova za ulazak u EU?

A šta sa zakonom ( koji je kaže premijer doneo DS ali je izgubio na izborima) po kome silni novci idu za finansiranje stranaka a juče ih na sednici vlade ne pomenu ni vlast ni opozicija?Da li će i to da se utopi u parlamentarnim aplauzima?

Ništa to ne vredi...samo sledeći put kada budete išli na glasanje pamet u glavu čije ćete ime zaokružiiti i kada se bude januara ili februara 2015 pravio novi kolektivni ugovor ( bar u prosveti)poslati mudre i pripremljene i LUKAVE pregovarače koji će doooobro priklještiti vlast ko god da je u njoj -da se ovakve budalaštine nikada više ne ponove.


Gost

#137 Re:

2014-10-25 07:53

#68: -  

 Mislim da to niko ne pominje jer se opet delimo na penzionere i zaposlene....Mojoj koleginici su skinuli 5% od plate zbog tog imbecilnog računanja minulog rada pa će sada još 10% od plate pa nikada neće ni dočekati penziju....


Gost

#138

2014-10-25 08:21

slazem se sa peticijom i potvrdjujem svoj potpis.
SVETLANA KEREKES.

Gost

#139

2014-10-25 19:44

Penzioneri treba da imaju isti status kao stedise jer su tokom radnog staza ulagali svakog meseca u penzione fondove kako bi se obezbedili za starost, sto cak nije bilo ni na dobrovoljnoj osnovi nego obaveza propisana zakonom.

Gost

#140

2014-10-26 00:33

Najzad je neko nesto POKRENUO ispravno.
Petar

#141 Re:

2014-10-26 14:39

#140: -  

 inicijativa peticije hvalevredna, ali bez efekta. Svi koristite internet, idite na sajt Ustavnog suda i skinite formular za tuzbu, kao i uputstvo za popunjavanje. I tuzite, moze i postom. U medjuvremenu ce izaci ovaj nakaradni zakon sa brojem u sluzbenom listu da bi mogao da se osporava, a oni koji imaju advokate u okruzenju ce reci koji clanovi Ustava su povredjeni. Ko god nesto sazna neka ovde objavi. Sindikat penzionera takodje najavljuje tuzbu, pa se moze i njima obratiti.


Gost

#142

2014-10-26 16:31

Treba da u borbi za svoja prava idemo do kraja i da prekinemo ovu bahatu i arogantnu agresiju na naša ustavna prava. Ne prihvatam uravnilovku sa onima koji imaju kupljene i falsifikovane penzije. Dosta ponižavanja i teranja penzionera u bedu, da bi se sakrili kriminalci, koji su opljačkali penzioni fond.

Gost

#143

2014-10-27 16:57

Zahvaljujem se pokretačima ove peticije.

Gost

#144

2014-10-28 09:54

to je kao kada uhvatite djeparosa da vam je zavukao ruku u djep a on kaze da je po zakon

Gost

#145

2014-10-28 16:07

Ovo verovatno neće imati nikakvog efekta jer će vlast učiniti ono što je naumila pošto ima apsolutnu većinu u skupštini. Ali ništa nas ne košta da se pobunimo

Gost

#146

2014-10-28 20:32

Ljudi koji nikad nisu radili, ili ništa nisu radili, odlučuju o penzionerima koji više nisu u poziciji da se ozbiljno suprostave očiglednoj pljački. Pri tome ne govorim samo o najavljenom smanjenju penzija, već i o načinu obračuna penzije. Normalno bi bilo da penzija bude 80% od dohodka kako je u razvijenom svetu, a što bi bilo moguče da postoji penzioni fond u koji smo uplačivali ceo radni vek.
Gde je čojstvo i poštenje kojim se hvale? (znanje i sposobnost nemaju sigurno)

Gost

#147

2014-10-29 21:46

Sve za decu. Ako se dobro sećam, devedesetih, kada su crveno-crni pokrali štednju, rečeno je da je to isključivo radi dobrobiti generacija koje dolaze. I sad nas pokradoše, dece radi.
Pravnik

#148

2014-10-30 08:51

Drago mi je da nas ima dosta koji smo ogorceni neustavnim i nezakonitim smanjenjem penzija i spremni da potpisemo peticiju. Za sve one koji su spremni da odu korak dalje i da tuze drzavu, a ne znaju kako, pogledajte sajt dostajebilo.rs gde mozete ostaviti svoje podatke sto vam garantuje da cete biti ukljuceni u kolektivnu tuzbu Ustavnom sudu. Za 24 sata na ovaj nacin se pridruzilo tuzbi 1500 ljudi, mada tu informaciju mozete da nadjete samo ako je trazite jer to nije nigde javno objavljeno iz razumljivih razloga. Za mene je u ovom trenutku potpuno nevazno sto je kolektivnu tuzbu resena da podnese jedna stranka koja u tome vidi i svoj interes, nije bitno ko, vazno je da neko pomogne narodu koji izgleda ne zna svoja prava. Sto se mene tice, moja individualna tuzba je spremna i sutra cu je predati Ustavnom sudu.


Gost

#149

2014-10-30 12:02

Evo predloga za povečanje penzija!!!!! Ako se korektno sprovede revizija invalidskih penzija i vračanja para od prevaranata koji uživaju u nezakonito stećenom pravu na invalidsku penziju.

Gost

#150 Re:

2014-10-30 14:30

#148: Pravnik -  

 Poštovani,

predlažem da tekst  Vaše individualne tužbe ovde javno publikujete, kako bi zainteresovani, pored kolektivne, mogli da podnesu i individualnu tužbu, što bih i ja učinila.

Hvala unapred.

Srdačan pozdrav Gordana