NE SMANJUJTE NASE PENZIJE

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji NE SMANJUJTE NASE PENZIJE


Gost

#51

2014-10-10 20:36

Umesto što žele da smanjuju penzije neka oporezuju sivu ekonomiju,uvedu red u javne finansije, vrate službu SDK i regulišu obavezno oporezivanje svih vlasnika nekretnina
Ћераћемо се

#52

2014-10-10 21:10

Наравно да ћемо поднети Тужбу и ћераћемо се до Стразбура и назад...


Gost

#53

2014-10-10 21:52

Do penzije se ne stize lako i dobija se po Zakonu. Ako se tako lako moze anulirati steceno pravo, sta nam onda ostaje?

Gost

#54

2014-10-10 21:57

Njihove lopovluke treba da plaćamo mi, koji smo ćetito radili i zaslužili penzije, mnogo veće od ovih koje dobijamo, a koje još žele da nam smanje.

Gost

#55

2014-10-11 00:20

Dosta lazi!

Gost

#56

2014-10-11 05:21

Penzioneri i ostali, glave gore! Vreme je za otpor rezimu koji se hrani nasim strahom od inicijative da svoj zivot uzmemo u svoje ruke!

Gost

#57

2014-10-11 08:56

Bez reci.Mile Isakov (novinar u penziji)je u svojoj kolumni rekao sve sa cime se i ja slazem.
Hvala Vam i pozdravljam Vas,
Cedomir Djurdjevic

Gost

#58

2014-10-11 11:22

Ja sam isto pokušala pre 2-3 meseca da na fejsu počnemo neku akciju protiv odluke o smanjenju penzije ali naši penzioneri nisu izgleda za to zainteresovani jer nije bilo odziva.Valjda dobro žive!Ali sam baš prijatno iznenadjena da to ipak nekog tangira.Naša vlada izgleda misli da je penzionerima dosta 250 eura za život.Sramota

Gost

#59

2014-10-11 19:41

ja sam i za peticiju i za tuzbu, jer da su oni iskoristili sve mogucnosti pa nije dovoljno bilo bi normalno da svi pomazemo drzavi ali kad dobijamo informacije o rasipnistvu predsednika i njegove zene i onolike delegacije u njujorku pa kako ih nije sramota da uzimaju od penzionera i to bez saglasnosti!

Gost

#60 Re:

2014-10-11 20:30

#58: -  

 Ja sam iz ocaja pokrenula ovu peticiju, mada ne verujem da od toga moze biti neke koristi. Ali svakog dana sve vise ljudi potpise peticiju i to mi daje nadu da se moze saznati koliko ljudi dize kakav-takav glas. A i kada se procita obrazlozenje jaca svest o nezakonitosti oduzimanja stecenih prava na penziju. Zatekla sam se slucajno u Italiji kada je Monti dosao na vlast i pokusao da smanji penzije Italijanima. Oni su se na sva usta i po svim medijima bunili i, koliko znam, nisu im uspali smanjiti penzije. Potpisivanje na papirima bilo efikasnije ali kako to organizovati!

Pozdrav

Branka Pavlovic

 


Gost

#61

2014-10-11 23:23

Lična primanja u pravnoj državi su nedodirljiva i ne zastaruju, a penzije mogu se zamrznuti, a ne smanjiti.Yašto oni preko 100.000 dinara penzije su nedodirljivi. Opet gule najsiromašnije! Sramota!

andjelina

#62 Re:

2014-10-13 09:11

#14: Andja -  

 Nikako mi ne ide u glavu da je tako mali odziv na ovu akciju.Verovatno smo toliko siromašni da ni kompjuter nemožemo sebi da priuštimo.Zato bi to trebalo proširiti akciju i na ulične potpise.Mislim da bi nam u tome rado pomogli mladi


Gost

#63

2014-10-13 13:37

Prava stvar.Penzije su stečeno pravo ,koje Vam niko ,po međunarodnom pravu ne može ni smanjiti a kamoli oduzeti.Niko od penzionera nije ništa uništio niti bilo šta rasprodao.Oni su samo stvarali I ostavili budućim generacijama to što su stvorili.Neka uzmu novac onima koji su pokrali državu I uništili privredu.Protiv sam smanjenja penzija.

Gost

#64

2014-10-13 19:19

Smatramo da bi odluka o smanjivanju penzija, na bilo koji nacin da se donese i od bilo kog organa,bila protivustavna i protivzakonita, pa cak i ekonomski neopravdana i da nece doprineti konsolidaciji budzeta. Aleksandra i Lazar Isakov

Gost

#65

2014-10-13 20:39

Niko ne sme da dira u Ustavom zagarantovana prava gradjana, kao što je penzija. Ako najviši predstavnici naše države krše Ustav, šta dalje očekivati

Gost

#66

2014-10-13 21:35

Država je zaturila 1.840.000 stanovnika koji ne plaćaju doprinose niti poreze !
PENZIONERA 1.700.000
ZAPOSLENIH 1.640.000
do 18.godina 1.300.000
NEZAPOSLENIH 700.000
UKUPNO 5.360.000 a Srbija ima 7.200.000
NEDOSTAJE 1.840.000 koji nisu penzioneri niti mlađi od 18. godina.
KO SU TI STANOVNICI SRBIJE? Ako deo njih plati doprinose I poreze, nema krize u Srbiji, niti potrebe za smanjenje penzija niti plata !
Mr Đorđe Savić, Pančevo

Gost

#67

2014-10-13 22:10

Pa stvarno je sramota, da tako vec male penzije se smanjuju. Pa dokle vise....zar hocete da svi pensioneri umru od gladi, da bi vama politicarima vise ostalo.....Radili smo tolike godine posteno, i sada vec tako male pare jos hocete da smanjite. Pa ko vam daje pravo da nam uzimate iz dzepa, pa zar vam nije dosta, sto ste tako bogadu zemlju doveli do propasti i nateri nas da moramo da je napustimo i pod stare dane, radimo za neku drugu drzavu....Sramota
Nadam se da ce ova peticija da nesto pomogne da se to samnjivanje ipak ne desi...

Gost

#68

2014-10-14 04:37

To isto pravo koje vazi za penzije vazi i za MINULI RAD. Ustav Srbije regulise da vladavina prava "pociva na neotudjivim ljudskim pravima (clan 3 stav 1) i da se "dostignuti nivo ljudskih prava NE MOZE smanjivati" (clan 20 stav 2). U ta, vec dostignuta prava spada i novcana naknada za minuli rad a cijim se ukidanjem direktno utice i na visinu penzije. Na zalost, niko to ovde ne spominje - direktno krsenje Ustava drzave.
slusalac

#69 Re:

2014-10-14 04:43

#61: -  

 Eto vidis, i sam predsednik vlade je rekao da njegov otac ima 90.000 a majka 80.000 penzije i da ce oni biti najvise pogodjeni. A ni jedan od njih nema preko 100.000! 


Gost

#70

2014-10-14 07:00

Pa dokle molim vas da se penzioneri iskoriscavaju i ponizavaju?


Gost

#71

2014-10-14 07:46

GDE SADA DA SMANJUJU PENZIJE KADA SAM JA ISPUNIO USLOV,PUNIH 40 GODINA STAŽA BEZ BOLOVANJA.
MISLIM DA NE BUDEM SUBJEKTIVAN DA TREBA SMANJITI PENZIJE ONIMA KOJI NEMAJU PUN STAŽ I OSTALE USLOVE.

Gost

#72

2014-10-14 09:22

Znači, nesposobnost države je glavni razlog zbog čega se traži umanjenje penzija u Srbiji... Ovako ispada kao da smo svi mi, penzioneri, krivi za nesposobnost države i treba da plaćamo štetu koju su državni organi napravili, a protiv njih niko ne postavlja pitanje odgovornosti... Ako su mogli ljudi sa Kosova da dokažu svoja prava, iako su sada na okupiranoj teritoriji Srbije, ne vidim ni jedan razlog zbog koga bi se meni ili bilo kom drugom, dozvolilo umanjenje penzija...Sve mi se čini da su prvi u ešalonu za kažnjavanje, bili penzionisani oficiri JNA. Znači, država ne ume ili neće, a penzioneri treba da plate ceh... Pa, ako je već tako odlučeno, onda neka se zna da su oni koji plaćaju ceh, domaćini...Tako je u svakoj kafani, a kamo-li u državi. A, ako je već tako, onda vlasti u Srbiji, MORAJU DA PITAJU SVOJE GAZDE, DOMAĆINE...DA LI DOZVOLJAVAJU DA IM SE GULI KOŽA...DA LI DOZVOLJAVAJU DA IM SE GULI KOŽA A DA SE VLAST ŠVRĆKA PO SVETU I NEMILICE TROŠI ONO ŠTO NITI JE Z ARADILA, NITI STEKLA, NITI MOŽE RASPOLAGATI SA IMOVINOM PENZIONERA....

Gost

#73

2014-10-14 09:51

Lopine, Lopine, Lopine...


Gost

#74

2014-10-14 10:46

Peticija je odlična sasvim osnovana jer penzioneri su imali svoj fond gde su redovno uplaćivani doprinosi,ovo je čista kradja onoga što je na osnovu zakona strčrno uzimati de penzije je naj lakše to može i "moja baba" ali uradite prvo kontrolu penzija stečenih protiv zakona i uradite kontrolu trošenja novca bez osnova i zašto su radnicima un PIO povećane plate u trenutku kada je doneta odluka o štrdnji i smanjenju plata ns svom nivoima.Šta predstavlja država koja ima ogromne službe koje ništa ne rade niti kontrolišu niti stvaraju islove za razvoj i očuvanje,ozbiljnom čoveku je strašno kad vidi šta se radi bez kontrole ,kao da je stvoren ambijent lako ćemo uzeti lako ćemo oteti -penzije a sve drugo je teško.

Gost

#75 Зоран Станојевић

2014-10-14 11:31

Ако допустимо бандитима да нам смање пензије, осилиће се и смањи ће нам поново." Владари" Србије без дана радног стажа и без динара зарађеног сопственим радом , неспособни за привређивање нека врате покрадену народну муку и имаће за сва давања.Да врате опљачкано пензионом фонду и не требају да размишљају о пензијама.




Plaćeno reklamiranje

Ovu peticiju ćemo oglasiti za 3000 ljudi.

Saznaj više...