ZAKONOM ZABRANITI GMO

Sandra Glisic

/ #90 Re: gost 011

2011-09-16 15:07

#89: - gost 011 

 Postovani Mr,

Svadjate se sami sa sobom. I opet prica bla, bla truch koja nema veze sa onim sto sam rekla. Nije mesto ni poenta rasparave o teorijama zavre na Svetskom i nasem lokalnom nivou. O tome se moze do sutra pricati i diskutovati i nista pametno se nece zakljuciti. Iole informisan covek vidi sve gluposti koje se dogadjaju. Samo misle da je cutanje zlato.

Niko nista nece promeniti ni svojim glasom, ni podrzavanjem neke stranke na izborima niti parolama, protestima... sve se odlucuje na mnogo vecem nivou do koga mi obicni ljudi necemo nikada ni stici. Informisanje sirokog auditorijuma je kljuc svega. Ako se ljudi informisu sta je to GMO, gde je najvise zastupljenja i koji su to proizvodi koji se na trzistu favorizuju sve sa ciljem da se istrazivanja i prodaja GMO poveca, onda cemo postati "konkurentni" takvom trzistu jer cemo "mi mali" diktirati sta hocemo i kako hocemo da jedemo i kupujemo. E to mi mozemo. Ostalo su zablude. Svak ko hoce da se hrani zdravo itekako ima mogucnosti samo mora da se raspita.

Inace, mrzim ovakve forumske, blogovske ili bilo koje druge vrste "diskusija" jer smatram da su bas zbog nepotpisivanja osobe koja ih pise "nezanimljiva" meni kao potencijalnom sagovorniku. I danas sam se razmisljala da li uopste da odgovorim i evo odgovorih da ne bude da ste me nesto uplasili ili mozda ubedili u nesto sa vasom porukom.

Ovde nema mesta raspravi, jer ni tema nije za raspravu. Svi smo na istoj strani, strani naseg zdravlja i zdravlja nase dece. Ja sa, sto cu i opet naglasiti, htela samo da istaknem da nismo nesposobni i da je sve stvar u informisanju. Ne trebamo se plasiti da nas drugi "kontrolisu" i usmeravaju nase zivote. Mi ipak mozemo birati sta jedemo.

Zelim vam lep dan,

Sandra

PS. kako sam rekla, informisanost je cudo, i u danasnje vreme jako lako se dolazi do informacija. Ja sam transparentna na Google-u (ali ne FB, Myspace, Twiter ili slicno, to nemam). Nista vise necu reci da ne ispadne da se ja sada hvalim ;-) jer titula stvarno nista ne znaci i to znaju samo veliki ljudi (duhom i karakterom veliki).