Подршка Весни Веизовић

Slavica Jov.

/ #188 VESNA JE U PRAVU POJEDINI ROMI MOGU VOLU REP DA ISCUPAJU A PRIMAJU SOCIJALNU POMOC!

2015-06-26 21:48

A od koga Srbi da traze zastitu , kad u svojoj rodjenoj zemlji sve manjine, svaka nevladina organizacija, svi strani drzavljani imaju privilegije u odnosu na Srbe . Ko je ovde poverenik za Srbe. U Srbiji na prvom mestu treba da budu Srbi, a tek onda drugi . Srbi su najugrozenija manjina u sopstvenoj zemlji . Kad su Romi tukli Rasu Popova nikom nista, kad odnose sa kapela oluke i skidaju sa sahtova poklopce nikom nista , kad prosjace nikom nista , kad mogu volu rep da iscupaju a zive na grbaci ovog napacenog naroda nikom nista . Moze konju rep da iscupa a prima socijalnu pomoc . Dok nasi roditelji nemaju ni za lekove , ni za hleb, dok nasa deca nemaju obucu , dok mnogi padaju u uskusenje da se ubuduce izjasnjavaju kao Romi , da bi se besplatno skolovali . A najbitnije rec Rom zvuci bezazleno, a niste razmislili koliko tu ima Muslimana , koliko onih koji ne vole Pravoslavlje . Kad prosjace na ulici i bukvalno salecu i podlecu ljudima pod automobile da im brisu prozore, izazivajuci haos nikom nista. Kad bi Srbi u svojoj zemlji imali hiljaditi deo prava u odnosu na strane drzavljane , imali bi o cemu da pricamo . Ovako je sve pricam ti pricu . Pa sto neko ne napisa prijavu protiv njih kad istukose bespomocnog Rasu Popova ?

Setite se da se Romi zene , vec sa 13 godina, kako gde , godina manje , vise . Zar to nije trgovina maloletnicima ? Ima i postenih Roma koji casno zaradjuju . Ali ovde je akcenat stavljen na ove druge . Oni su drzava u drzavi, kako to moze biti . Da sam na Vesninom mestu ja bih tuzila tu poverenicu za zastitu Roma . Zasticeni ko beli medvedi a oce leba bez motike ! Gde to ima . Mozda samo u zemlji Dembeliji ili oslepeloj Srbiji . Moraju se promeniti i kriterijumi i zakoni . U Srbiji Srbin da ima sva prava koja su mu zakonom zagarantovana . A i ta kartonska naselja ,  predstavljaju opasnost po okolne gradove, zbog eventualnih pozarista,  svega i svacega . Rome treba edukovati da se iskoluju i da posteno zaradjuju svoje parce hleba , a ne da zive u kartonskim naseljima i na grbaci Srbije . Ja sam Srbkinja , nemam pare ni za naocare, ali u komsiluku imam neke Rome, koji jako lepo zive , a ne rade nigde , plus svi imaju automobile . Pa gde to ima . Ajte molim vas , pokazite i meni gde to pare padaju sa neba , da odem i ja da uzmem koji dolar .

Odgovarase li Romi za Rasu Popova , nisam nesto procitala....

A i ko garantuje u ova surova vremena , da taj poverenik za Rome ne pise te prijave po nacionalnoj osnovi . Sta ako je doticni poverenik Muslimanske veroispovesti i mrzi Pravoslavce . Jel to moze neko da garantuje da nije tako . A mnogi su Romi upravo Muslimani . A Srbi su Pravoslavci ! A sta ako u tom zadadnjackom grmu lezi zec!?