Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

Др

/ #800

2015-08-10 19:10

Ја у Србији нисам студирао, и од Србије никада нисам ништа узео, нити желим узети било шта од њених пореских обвезника. Србин сам из Босне, а Србију волим и мислим да под хитно треба престати са праксом "черупања" напаћене Србије и њених грађана. У Србији јесу бољи универзитети и факултети, али мислим да је кориштење тих привилегија за странце најобичнија злоупотреба, просјачење и крајњи БЕЗОБРАЗЛУК! Студирање изван граница је луксуз, и за то треба бити финансијски обезбјеђен или у супротном се покријте колико сте дугачки. Рекао сам то многим људима одавде по питању многих ствари. Имам држављанство Србије, али Србији не плаћам порез. Одакле мени право да отимам оно у чему нема мог учешћа!? Додуше, и моје држављанство су платили грађани Србије, јер тада су укинули ту таксу коју сам ја намјеравао платити, али нисам узео исто ни због каквих привилегија, већ искључиво из патриотских разлога. Мој патриотизам није корист и отимачина, већ стабилна и јака Србија, и стога подржавам ову иницијативу.